Heerenveen – Eindhoven 2:0 (kon.) | Utrecht – Kerkrade 2:0 (kon.) | Sparta Rotterdam – Twente 1:0 (kon.)
Alkmaar – Breda 2:1 (kon.) | Groningen – Venlo 1:1 (kon.)
FC Utrecht
2:0 (1:0)
Roda JC Kerkrade
Neděle 10.09.2017, 14:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Nizozemská Eredivisie • 4. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím a u dalšího fotbalového přenosu se na vás budu těšit, zase někdy na počtenou. (16:31:20)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 24:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:8.

Je dobojováno! Domácí tým pokračuje v působivých výkonech a z dnešního utkání si bere všechny tři body za výhru 2:0. Naopak Roda je i po čtyřech odehraných kolech bez bodu.

Základ dnešního vítězství položil už ve druhé minutě Sander van de Streek. K další domácí brance byl blízko hned v další minutě Zakaria Labyad, ale hostující brankář Jurjus jeho šanci zlikvidoval. Poté se nic zvláštního neudálo, až v závěru poločasu. Ve 44. minutě byl v šanci opět Laybad, ale ani tato šance se neuchytila a před závěrečných hvizdem to ještě zkusil Gyrano Kerk, který trefil spojnici. Ve druhém poločase to byl znovu Utrecht, který diktoval tempo hry. V 58. minutě se konečně prosadil Zakaria Labyad, který zvýšil na konečné skóre 2:0. V poslední výraznější šanci byl Francouz Bahebeck, ale ten svou hlavičku nasměřoval pouze vedle tyče.

90+4

90+3
    Tohle byla zřejmě poslední šance tohoto zápasu. Gyliano van Velzen se dostal do domácího vápna, ale tam byl skvěle zblokován.

90+2
    Utrecht má míč na svých kopačkách a nikde se výrazně netlačí, čekáme na závěrečný hvizd, který toto utkání ukončí.

90+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Ten jim ovšem podle představ nevyšel, hostující obrana si dokázala poradit s tímto domácím nebezpečím. Zároveň se nám rozběhnula poslední minuta základní hrací doby.

89
    Zápas se blíží ke svému konci. Utrecht je rozhodnutý dokončit tento zápas s míčem na kopačkách. Následně slaví zisk dalšího rohového kopu.

88
    Sean Klaiber se ve středu hřiště dopustil zbytečného faulu, jenže ten podle rozhodčí nebyl, hra pokračuje dále.

87
    Rychlý brejk Rody končí v rukavicích domácího brankáře Davida Jensena. Ten s následnou rozehrávkou nikde nespěchá.

86
    Hra opět pokračuje! Rohový kop opět směřoval na hostující zadní tyč, jenže tentokrát si to hostující obrana pohlídala.

85
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Kerk, přichází Lukas Görtler.

84
    Gyrano Kerk při své šanci zranil protihráče, ten se z trávníku jenom těžce zvedá. Hra je opět přerušena.

83
    Roh byl opět skvěle zahrán, míč na zadní tyči dopadnul na hlavu domácího kapitána, jehož pokus minul hostující branku velmi těsně.

82
    Domácí tým nemá dost, stále se tlačí do zakončení. Jejich tlak přináší další rohový kop na jejich účet.

81
    Dlouhý nákop domácího obránce z levé strany směřoval na Bahebecka, ale tento pas byl dlouhý. Hidde Jurjus si tento nákop pohlídal.

80
    Utrecht zahrál vynikající rohový kop, který doplachtil až na zadní tyč. Mark van der Maarel ale naskakoval na tento centr marně.

78
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mitchel Paulissen, přichází Gyliano van Velzen.