Inter – Spal 2:0 (kon.) | Atalanta BC – Sassuolo 2:1 (kon.) | Cagliari – Crotone 1:0 (kon.)
Hellas Verona – Fiorentina 0:5 (kon.) | Udinese – Janov 1:0 (kon.) | Lazio – AC Milán 4:1 (kon.)
Benevento – Turín 0:1 (kon.) | Bologna – Neapol 0:3 (kon.)
Hellas Verona
0:5 (0:3)
ACF Fiorentina
Neděle 10.09.2017, 15:00 • Stadio Marc'Antonio Bentegodi • Italská Serie A • 3. kolo

Hosté celý zápas kontrolovali hru a Veronu nepustili k žádné gólové situaci. Fiorentina konečně po čtyřehc zápasech vybojovala vítězství. Hned v úvodu se favorit dokázal prosadit po dorážce Simeoneho. O osm minut později hosté navýšili vedení z penaltového kopu. Od té doby si hráči vypracovali další střelecké příležitosti a vyvíjeli tlak na domácí. Na konci prvního poločasu Viola zvýšila na 3:0. V druhé půli hosté přidali další branku a ujali se vedení 4:0. Domácí působili odevzdaným dojmem a v poslední minutě si nechali vstřelit ješte jednu branku. (16:55:05)

90+2
    90. Giovanni SIMEONE - 0:5

90
    Fiorentina právě vstřelila branku!

Hosté přidávají pátou branku utkání. Bruno Gaspar nahrávkou přesně našel SIMEONEHO a ten se v pokutovém území ujal střely, která přesně zamířila do branky.

89
    Fiorentina stále nemá dost a vyvíjí tlak na domácí fotbalisty.

86
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Sebastián Cristóforo.

84
    Simeone se dostal ke střele na hraně pokutového území. Jeho rána mířila na tribunu.

83
    Astori se ujme volného přímého kopu uprostřed hřiště.

81
    Ofsajdové postavení útočníka Fiorentiny. Brankář bude odkopávat.

78
    Sportiello předvádí špičkový zákrok. Verde se dostal ke střele v pokutovém území. Brankář hostů přesně nastavil nohu do rány a likviduje ji.

75
    Domácí zahrávají rohový kop. Centr ovšem nenašel žádného ze spoluhráču.

72
    Domácí se snaží rychle přejít na útočnou polovinu.

71
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Bruno Zuculini, přichází Mattia Valoti.

70
    Hráči Fiorentiny kombinujou uprostřed hřiště.

67
    Nepřesný centr Pazziniho znamená, že hostující brankář ujme odkopu od branky.

66
    Simeone se provinil faulem před brankou soupeře.

65
    Domácí zahráli rohový kop na krátkou vzdálenost.
    62. Jordan VERETOUT - 0:4

62

JORDAN VERETOUT si připravil míč k volnému přímému kopu. Rána mu narámně sedla a zamířila přímo do levé šibenice. Brankář se natahoval, ale neměl nejmenší šanci.

Marek Jašek

Branky: 2. Simeone, 11. Veretout, 24. Astori, 62. Veretout, 90. Simeone

Karty:   36. B. Zuculini (VRN) – 42. Simeone (FIO)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 8:8. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
    Hellas Verona: Nícolas – Bessa, Marcel Büchel, Cáceres, Fares – A. Ferrari (46. Kean), Heurtaux, Souprayen (46. Rômulo) – Verde, Pazzini, B. Zuculini (71. Valoti).
    Náhradníci: Coppola, Silvestri – Bearzotti, Caracciolo, Fossati, Kean, Laner, Rômulo, Tupta, Valoti, Zaccagni.

ACF Fiorentina: Sportiello – Astori, Badelj, Benassi, Biraghi – Gaspar, Chiesa – Simeone, Ge. Pezzella, Eysseric – Veretout (86. Cristóforo).
    Náhradníci: Drągowski – Babacar, Cristóforo, Hagi, Milenković, Hugo, Olivera, Ca. Sánchez, Zekhnini.

Rozhodčí: Damato A. (Ita)