Nitra – Zvolen 6:1 (kon.) | Poprad – Trenčín 2:3 (kon.) | Detva – Nové Zámky 2:3 (po pr.)
Košice – Lipt. Mikuláš 2:3 (1:2 po s.n.) | Banská Bystrica – Žilina 4:3 (kon.)
HK Nitra
6:1 (1:1, 0:0, 5:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 10.09.2017, 16:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Skončilo sa stretnutie, v ktorom o víťazovi rozhodla tretia tretina. V nej domáci strelili v priebehu 10 minút 5 gólov a zaslúžene si do tabuľky po výhre 6:1 pripisujú tri body. Zvolen je po dvoch kolách zatiaľ bez bodu so skóre 2:11. (18:22:04)

Najlepším hráčom na strane hostí je vyhlásený Coffman , za domácich Hartzell.

59:41
    Ešte budeme svedkami jedného vhadzovania pred Hartzellom.

59:30
    Za skandovaného potlesku v stoji sa stretnutie už iba dohráva.

59:22
    Domáci v plnom počte.

58:38
    Rzavského pokus v oslabení Šimko vyráža pred seba. Pri puku už hostia.

58:16
    Šille posiela puk až k Šimkovi.

57:47
    Puk na domácej striedačke a vhadzuje sa pred Hartzellom.

57:16
    Hostia majú šancu na zníženie pri vylúčení Krištofa za podrazenie.

56:32
    Nitra dala gól!
    Strelecký koncert domácich pokračuje. Ďalším úspešným strelcom je JUDD BLACKWATER a upravuje už na rozdiel piatich gólov. Asistencie: David Friedmann.

55:37
    Ofsajd Nitra.

54:51
    Hostia sú ztrelí na uterák, domáci sa bavia hokejom. Po nezištnej prihrávke od Pauloviča sa do úniku dostal MICHAL KRIŠTOF a strelou k ľavej tyčke prekonal bezmocného brankára hostí. Asistencie: Matej Paulovič.

54:30
    Ďalšie dve tutovky hostí. Najskôr Coffman triafa z dobrej príležitosti iba bočnú sieť. Z následnej akcie tvrdo tesne vedľa ľavej tyčky strieľa Hraško.

53:38
    Hostia po peknej akcii boli blízko k zníženiu. Dobrú prihrávku spoza obrany zužitkoval Coffman, ale s jeho tvrdou strelou si Hartzell poradil a vyrazil puk na ochrannú sieť.

52:41
    Ručkayovu strelu švihom Šimko vyráža.

51:50
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

50:52
    Hosťom nepomohol ani oddychový čas a MATEJ PAULOVIČ strelou švihom k ľavej tyčke pridáva štvrtý gól domácich. Bez asistencie.

50:06

49:44
    Oddychový čas hostí.

49:44
    MATEJ PAULOVIČ teraz ukázal aké dlhé ruky a hokejku má. Puk sa z ľavej strany dostal na os klziska. Tam sa ho pokúšal Šimko vypichnúť hokejkou, avšak domáci útočník bol k puku bližšie a pohodlne k puk dopravil za chrbát brankára hostí. Asistencie: Juraj Šiška, David Friedmann.

49:08
    Hostia v plnom počte.

48:30
    Zvolen odpaluje puk až k Hartzellovi.

47:45
    Nitra začína útočnú akciu z hĺbky obranného pásma.

47:03
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Bokroša.

46:20
    Z nenápadnej akcie domáci pridávajú druhý gól v stretnutí. Hostia neboli dôrazní v obrannom pásme. Po pravej strane poslal puk za bránku Rais, odtiaľ skvelou prihrávkou našiel Krištof TOMÁŠA MIKÚŠA, ktorý už nemal problém trafiť odkrytú bránku hostí, kedže Šimko sa už presúval súbežne s Krištofovým pohybom. Asistencie: Matúš Rais, Michal Krištof.

45:53
    Vhadzuje sa v obrannom pásme domácich.

45:27
    V súboji o puk za domácou bránkou boli úspešnejší domáci.

44:39
    Jurík doviezol puk do pásma a z pravého kruhu strelou švihom neprekvapil brankára Hartzella.

44:04
    Zakázané uvoľnenie Zvolen.

43:36
    Ofsajd Nitra. Vhadzuje sa v strednom pásme.

42:36
    Kuzma neustrážil Kelemena a ten po obkrúžení bránky nebezpečne zakončoval.

41:42
    Lucianiho strelu spoza obrancu Šimko vyráža do rohu klziska.

40:32
    Z následnej akcie Chovanovu strelu z medzikružia zastavil efektný semafor domáceho brankára.

40:25
    Coffman oprášil strelou po ľade betóny domáceho brankára.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Pomer striel po druhej tretine je 28:18.

V druhej tretine sme gól nevideli, aj keď obe mužstvá mali viaceré príležitosti na jeho strelenie pri presilových hrách. Obaja brankári sú však pozorní.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:26
    Na buly Šiška a Kytnár. Úspešnejší bol domáci hráč.

39:24
    Hostia v úniku 2 na 1. Dobrý zákrok predviedol Hartzell. Po prerušení strkanica medzi Coffmanom a Kováčikom.

39:03
    Za domácim brankárom zvoní ľavá tyčka.

38:35
    Vhadzuje sa pred Hartzellom.

38:20
    Po buly tvrdou príklepovou strelou prevetral Šimkovu lapačku Kováčik. Brankárovi hostí puk vypadol a pri puku opäť domáci.

38:11
    Dobré tempo hry a akcie zo strany na strany boli ukončené únikom Mikuša a zakončení brankára hostí, ktorý hru prerušil.

37:54
    Ordzovenského zblokovaná strela skončila za bránkou hostí.

36:52
    Z protiútoku nebezpečne zakončoval Fekiač.

36:32
    Domáci prvý útok roztočil kolotoč v útočnom pásme na konci ktorého bolo bekendové zakončenie Šišku.

35:56

35:15
    Luciani vyviezol puk z obranného pásma a strelou z pravého kruhu preveril pozornosť brankára hostí.

34:45

34:02

33:44
    Nitra sa oslobodzuje.

32:47

32:41
    V sérii vylúčení pokračujeme. Tentokrát si na trestnú sadá Mezei.

31:50
    Nitra s pukom za vlastnou bránkou.

31:01
    Dnešné stretnutie sleduje 3033 divákov.

30:49
    Séria postupných vylúčení pokračuje po tom, čo v útočnom pásme poslal k ľadu nedovolene jedného z domácich hráčov Dziurzynski.

30:48

30:28
    V oslabení zakončuje Kutálek a Šimko hru prerušuje.

30:27

29:51
    Hartzell teraz predviedol jeden zo svojich famóznych zákrokov po tom, čo na ľavej strane sa dostal puk k osamotenému Whartonovi a domáci brankár skvele zasiahol.

29:35
    Ďalší úspešný zákrok si pripisuje domáci brankár a hra je prerušená.

29:12

28:46
    Tvrdým spôsobom ho poslal k ľadu Kováčik, ktorého rozhodca poslal na trestnú lavicu a pomer síl je vyrovnaný.

28:41
    Chovan s pukom za bránkou domácich.

28:22
    Kutálek unikal obrane hostí. Do zakončenia sa nedostal, pretože nedovolene ho držal Hraško a Nitra si zahrá presilovku.

27:54
    Zvolen rozohráva akciu od vlastnej bránky. Obe mužstvá striedajú počas hry.

26:50

26:36
    Šimko na dvakrát skryl puk do svojej moci pred atakujúcim Lucianim.

25:32
    Hostia posielajú puk až k Hartzellovi.

25:14
    Hruškovu strelu Drgoň zblokoval na ochrannú sieť a hra je prerušená.

24:45
    Po naskočení domáceho hráča z trestnej lavice si presilovku zahrá Nitra pri vylúčení Asuchaka za podrazenie.

24:45

23:16
    Hra je prerušená po tom, čo jeden z hráčov hostí čisto atakoval Pauloviča, ktorý nešťastne vrazil do otvárajúcich sa dverí na striedačke hosti. Domáci hráč však vstal, odkorčuloval na striedačku a vyzerá byť v poriadku.

22:44
    Nitra hrala v šestici, na trestnú si sadol Šille a hostia si zahrajú presilovku.

21:21
    Pekná akcia domácich po tom, čo Blackwater prihral cez širku klziska na ľavú stranu Mikušovi, ktorého strielaná prihrávka nenašla hokejku Lucianiho.

21:05
    Mikušova strela po teči obrany hostí skončila na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Šimkom.

20:19

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme boli svedkami dvoch gólov. Stav stretnutia otvoril počas presilovky Luciani. Za hosti vyrovnal v polovici tretiny Matis.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:31
    Domáci zaváhali v útočnom pásme. Unikajúceho Asuchaka odtlačil za bránku Hruška.

18:45
    Kováčikova strela zblokovaná na ochrannú sieť a bude sa vhadzovať v obrannom pásme hostí.

18:01
    Po chybe v domácej obrane sa s pukom pred Hartzellom ocitol Matis a nebezpečne zakončoval. Brankár domácich tentokrát podržal svoje mužstvo.

17:30
    Dlhšiu dobu sa nám hrá bez prerušenia za tradičného povzbudzovania domácich divákov. Tí hosťujúci v sektore hostí chýbajú.

16:32
    Mikušovu strelu z ľavej strany s námahou vyrazil Šimko do rohu klziska.

15:37

14:41
    Na opačnej strane sa z následného protiútoku do zakončenia dostal Mikúš. Brankár hostí dobre zasiahol.

14:30
    Po naskočení z trestnej lavice sa do úniku 2 na 1 dostali hostia. Kelemenovu prihrávku však skvele Mezei zblokoval za bránku.

14:17

12:30
    Domáci boli dlhšie v útočnom pásme. Kutálekova strela skončila po zákroku Šimka za bránkou. Z následnej akcie sa puk dostal na modrú ku Kováčikovi. Jeho strelu príklepom už brankár hostí skryl do svojej moci a hru prerušil.

12:25
    Šille zamiešal medzi kruhmi puk, prihral na ľavú stranu Kutálekovi, s ktorého strelou si poradil brankár hostí.

12:12
    Hostia hrali v šestici a Nitra si zahrá presilovku. Na trestnú lavicu si sadol Kelemen.

11:29
    Nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme hostí.

10:57
    Matis strieľa z podobnej situácie ako pri prvom góle. Tentokrát jeho pokus zblokovala domáca obrana.

10:23
    Vhadzuje sa pred Šimkom.

10:01
    Hostia boli blízko ku gólu po tom, čo spoza bránky Asuchak nezištne prihral Obdržálkovi, ktorého strela z prvej tesne minula ľavú tyčku domácej bránky.

09:48
    Po Chvovanovej zblokovanej strele je puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa po ľavici domáceho brankára.

09:30
    Domáci v úniku 2 na 1. Luciani prihral na ľavú stranu Blackwaterovi. Jeho strelu po ľade však Šimko pohotovo vyrazil.

08:26
    Zvolen dal gól!
    Domáci nevedeli dostať puk zo svojho obranného pásma. Ten sa dostal na os klziska k MATÚŠOVI MATISOVI, ktorý strelou švihom prekonal domáceho brankára. Bez asistencie.

07:55

07:11
    Na ľavej strane sa dostal puk k osamotenému Whartonovi, ktorý trafil iba dobre postaveného domáceho brankára.

06:24
    Peknú individuálnu akciu predviedol Chovan kedy obišiel ležiaceho obrancu. V poslednom momente však zakončeniu hráča hostí zabránil Mezei.

05:50
    Hostia majú šancu vyrovnať pri prvej presilovke pri vylúčení Štumpfa.

05:37
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

05:21
    Prvý zákrok v stretnutí si pripísal aj domáci brankár.

04:21
    Nitra využíva presilovku po tom, čo ANTHONY LUCIANI ušiel obrane hostí po pravej strane. Zoči voči Šimkovi domáci kanonier poslal puk pomedzi betóny brankára hostí a otvoril skóre stretnutia. Asistencie: Judd Blackwater.

03:49
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Raisova.

02:45

02:33
    Hostia vyhadzujú puk až k Hartzellovi.

01:21
    Domáci sú aktívni v presilovke a vypracovali si viaceré príležitosti. Zakončenia Blackwatera ani Mikuša sa však neujali.

00:58
    Po buly výmena puku na modrej a strela, ktorú brankár hostí skryl do svojej moci.

00:44
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrá Nitra za faul Coffmana na Krištofa.

00:29
    Paulovič z pravej strany vyskúšal pozornosť brankára Šimka. Ten jeho strelu vyrazil pred seba.

00:04
    Za domácich na buly Krištof, za hostí Coffman. Úspešnejší bol hráč domácich.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Po hymne je všetko pripravené na úvodné vhadzovanie.

V bieločervenej kombinácii dresov nastupujú aj hráči Zvolena.

Rozhodcovia a domáci hráči v tmavomodrých dresoch sú už na ľadovej ploche.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hartzell (Foltán) – Mezei, Rais, Pupák, Kováčik, Ordzovenský, Hruška, Korím, Kuzma – Šiška, Krištof, Paulovič, Mikúš, Blackwater, Luciani, Kutálek, Šille, Ručkay, Rzavský, Friedmann, Štumpf

HKM Zvolen: Šimko (Climie) – Hraško, Ross, Bokroš, Wharton, Drgoň, Ivan, Andersons, Török – Dziurzynski, Coffman, Chovan, Obdržálek, Kytnár, Asuchak, Matis, Jurík, Raisov, Kelemen, Fekiač, Síkela

Rozhodca: Lokšík, Stano – Šefčík, Junek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

V 2. kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitra aréne o 16:00 proti domácim Corgoňom predstaví Zvolen. Zápasu bude predchádzať niekoľko sprievodných podujatí. Diváci môžu na štadión zavítať hromadne už v predstihu pochodom mestom s bubnovou šou. Začiatok je naplánovaný na 13:30. Následne sa pred Nitra arénou bude otvárať nová fanzóna s viacerými atrakciami nielen pre deti, ktorá bude fanúčikom k dispozícii pred každým domácim zápasom.
    V prvom tohto sezónnom zápase sa Nitra v repríze minuloročného finále predstavila na ľade Banskej Bystrice. Po dvoch góloch Lucianiho a jednom Blackwatera Nitra vyhrala 3:2 po predĺžení a pripísala si do tabuľky úvodné dva body. Nitra podobne ako v posledných finálových stretnutiach prišla v závere zápasu o tesný náskok, ktorý si vypracovala v závere druhej tretiny po bekendových prihrávkach a presnej bekendovej strele Lucianiho. 90 sekúnd pred koncom však Blackwater poslal stretnutie do predĺženia, v ktorom rozhodol strelecky disponovaný Anthony Luciani.
    Zvolen si v prvom stretnutí nepripísal do tabuľky žiadne body, kedy na ľade Nových Zámkov prehral 5:1. Zo 40 striel prekonal brankára Kováča v 56. minúte iba Peter Hraško. Zvolenčania nezachytili úvod stretnutia, kedy inkasovali už v 49. sekunde. O víťazovi stretnutia rozhodla druhá tretina, ktorú Zvolen prehral 0:3.
    Či sa podarí si pripísať do tabuľky Zvolenu prvé body alebo Nitra zaznamená výhru v riadnej hracej dobe sa dozviete z nášho prenosu, na ktorý vás pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 5. Luciani (Blackwater), 47. Mikuš (Rais, Krištof), 50. Paulovič (Šiška, Friedmann), 51. Paulovič, 55. Krištof (Paulovič), 57. Blackwater (Friedmann) – 9. Matis

Rozhodčí: Lokšík, Stano – Šefčík, Junek