Znojmo – Salzburg 4:0 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 10.09.2017, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 2. kolo

Díky za pozornost a příjemný zbytek večera ze Znojma! (19:38:59)

Je konec! Znojmo podalo ohromně disciplinovaný výkon plný obětavosti a nasazení. Pokud jsme po dvou třetinách mohli říkat, že vedení je trochu šťastné a Salzburg má víc ze hry, tak po šedesáti minutách o vítězi není pochyb. Orli využili tři přesilovky, vítězí o čtyři branky, s čistým kontem a otevírací víkend sezóny můžou hodnotit jako velmi vydařený.

59:55
    Obránci Schwarzovi pomohli a je konec.

59:20
    Puk před Schwarzem a Znojmo pod tlakem.

59:03
    Zápas se chýlí ke konci, hosté se snaží aspoň o čestný úspěch.

57:24

57:02
    Plíhal mezi kruhy minul přihrávku od levého kruhu.

56:06
    Salzburg se po kratším zámku Orlů osvobozuje. Znojmo do posledních minut zápasu žene skandovaný potlesk celé arény.

55:24
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Brouillette – 2 min., držení protihráče).

55:16
    Znojemské publikum se baví mexickou vlnou, zápas mezitím směřuje k nyní už zřejmě rozhodnutému konci.

54:08
    Raffl kličkoval útočným pásmem, jenže jeho spoluhráči mu příliš nepomohli, nakonec zvolil přihrávku na Heinricha na modré, který špatně zpracoval.

52:58
    Třetí útok Orlů rozjel v útočném pásmu malý kolotoč, na jehož konci chyběly Mrázkovi centimetry, aby dorážel do prázdné branky.

52:05
    Znojmo má nyní jasně navrch, soupeř po dvou inkasovaných brankách trochu rezignoval.

51:07
    Tribuny se baví, Orli mačkají soupeře jako citrón. Jen pohotový Starkbaum nyní zachránil Red Bull od další branky, poté co zachytil Němcovu střelu i následnou ránu Stehlíka od modré.

50:32
    Chvíli poté Matuš šikovně nahazoval na Starkbauma tak, aby najíždějící Bartoš mohl dorážet, jen těsně nedosáhl na kotouč.

49:24
    Orli právě vstřelili branku!
    Třetí přesilovkovou branku Orlů má na svědomí RADEK ČÍP, který se opřel z první do kotouče na levém kruhu a propálil přesouvajícího se Starkbauma. Hosté doplácí na svou nedisciplinovanost. Asistence: Pavel Skrbek, Marek Račuk.

48:55
    Salzburg vyhazuje až ke Schwarzovi.

48:26
    Stehlíkovu střelu od modré kryje v lapačce Starkbaum.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 30. Yellow Horn (Němec, Stehlík), 34. Matuš (Bořuta, Račuk), 44. Yellow Horn (Pohl), 50. Číp (Skrbek, Račuk)

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Bořuta, Lattner, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák – Oščádal.
    EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gračnar) – Brouillette, Heinrich, Trattnig, Generous, Pallestrang, Raymond, Viveiros – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Welser, Duncan, Harris – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Baltram, Hochkofler – Wachter.

Rozhodčí: Kincses, Zrnić – Nemeth, Pagonová