Chanty-Mansijsk – Omsk 0:7 (kon.) | Ufa – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 3:4 (po pr.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 2:3 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk
0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Avangard Omsk
Úterý 12.09.2017, 16:00 • Arena Jugra • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:28:38)

Trestné minuty: 10:14

A je dobojováno. Dnes to byl jednoznačný zápas, ve kterém hostující Omsk svého soupeře k ničemu nepustil a odváží si tak všechny body za drtivou výhru 7:0! Ve třetí třetině už nebyl nápor Avangardu tak velký, ke slovu se dostávala i Jugra, jenže ta nedokázala využít ani dlouhou přesilovku o dva muže a puk za Furcha dnes nedostala. Za Proskurjakovem ale dva puky skončily. Ve 43. minutě využil přesilovku pět na tři Dmitrij Kugryšev a v 57. minutě při signalizované výhodě prostřelil gólmana Chanty-Mansijsku Alexandr Pěrežogin. Omsk dnes může být se svým výkonem velmi spokojen, naopak Jugra zaznamenala třetí porážku v řadě a v těchto zápasech inkasovala plných 16 branek!

59:33
    Hosté mají puk v držení, nikam nepospíchají, nemají ani důvod.

59:10
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, hra se ještě jednou přesune k Furchovi.

58:45
    Snaha domácích alespoň o jeden gól neutuchá, ale nevypadá to dnes moc dobře...

57:01
    Před Furchem operovali Lekomcev a Kupcov, ale ani jeden z nich nenašel na českou oporu recept. Hra je přerušena, vhazovat se bude v pásmu Omsku.
    56:39 Alexandr PĚREŽOGIN - 0:7

56:39
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je tu sedmý gól. Při signalizované výhodě se hosté rychle dostali do pásma, kousek za modrou si zpracoval ALEXANDR PĚREŽOGIN a rychlým švihem poslal puk za Proskurjakova. Asistence: Michajl Fisenko, Jegor Martynov.

55:49
    Meňšikov nestihl puk v útočném pásmu, ale velice rychle jej poslal zpět k modré čáře. Tam se ale Omsk dopustil postavení mimo hru.

55:12
    Okolo Furchovy branky se pokoušel obtočit Skačkov, tlačil puk za bližší tyčku, český gólman tam ale byl včas.

54:41
    Hosté pouze posunuli puk pryč ze svého pásma, Jugra se při návratu dopustila postavení mimo hru.

53:49
    A hosté jsou již v plném počtu.

53:06
    Pěrežogin naskočil na led a hned se vydal do brejku. Ten sice nezakončil, ale opět ukázal na domácí nemohoucnost směrem dopředu.

52:31
    Domácí pětice sice stahuje smyčku před Furchem, ale schází střelba...

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Košelev, 19. Everberg (Gustafsson), 25. Pjanov (I. Michejev), 31. Košelev (I. Michejev, Pjanov), 36. Berezin (I. Michejev, Meňšikov), 43. Kugryšev (A. Petersson), 57. Pěrežogin (Fisenko, Martynov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (31. Proskurjakov) – Pereťagin, Ugolnikov, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Štajnoch, Meljakov – Ankudinov, K. Majorov, Varfolomejev – Pestuško, D. Makarov, Skačkov – Koroljov, Kurjanov, Savinainen – Kupcov, D. Iljin, Panov (C).
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), A. Osipov, Berezin, Martynov, Gustafsson, Minejev – Pěrežogin, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – Everberg, K. Semjonov, A. Petersson – A. Galimov, Stas, Chochrjakov – Manukjan.

Rozhodčí: Birin, Gamalej – Sivov, Šeljanin

Diváci: 3 550