Pardubice – Chomutov 1:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 6:1 (kon.) | Plzeň – Olomouc 10:0 (kon.)
Jihlava – Třinec 0:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Liberec – Zlín 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Úterý 12.09.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 3. kolo

58:55
    Čiliak zůstal na střídačce a Kometa to zkouší v šesti.

58:55
    Střídačka domácího týmu si vzala oddechový čas.
    55:43 Tomáš URBAN - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

55:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak to je naprosto nečekaná zápletka. Domácí zaváhali v kombinaci na modré čáře, puku se ujal TOMÁŠ URBAN, nabruslil si do útočného pásma a jeho střela přes obránce zaplachtila pod Čiliakovou vyrážečkou do brány. Bez asistence.

54:53
    A rozhodčí vyloučil Matěje Stříteského na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku! Tak to je obrovská šance pro Kometu strhnout duel na svou stranu.
    51:04 Tomáš URBAN - 2:2

51:04
    Hosté početní převahu taky využívají a je znovu vyrovnáno! Valský napřáhl na modré a jeho projektil tečoval za Čiliakova záda TOMÁŠ URBAN. Asistence: Jakub Valský, Jiří Říha.

50:20
    Po chybě brněnské defenzívy se do velmi dobré příležitosti dostal Musil, z mezikruží ale přestřelil.

49:44
    Početní převahu si pro změnu zkusí hosté. Dvě minuty za podražení dostal Ondřej Němec.

49:03
    Domácí mohli jít do trháku, Káňa přihrál najíždějícímu Malletovi, jenž zakončoval do odkryté klece, ale těsně minul.

46:57
    Třetí přesilovka pro Kometu, která je dnes v početních převahách stoprocentní. Dvě minuty obdržel Lukáš Pabiška.

44:19
    Mladá Boleslav ale může záhy srovnat při přesilové hře. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Michal Gulaší.
    44:12 Martin ERAT - 2:1

44:12
    Kometa právě vstřelila branku!
    Druhá přesilová hra Komety a podruhé využita! Tentokrát již po čtyřech vteřinách. Krejčík nahrál MARTINU ERATOVI, který přesnou ranou zpoza pravého kruhu prostřelil Maxwella. První gól v sezoně pro jednu z hlavních hvězd extraligy a celkově šestý bod ve třetím zápase. Asistence: Jakub Krejčík, Martin Zaťovič.

44:08
    Přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za podražení obdržel František Hrdinka.

42:18
    Orsava dostal přihrávku do mezikruží, odkud pálil, Čiliak ale eliminoval jeho pokus betonem.

38:15
    Káňa následně mohl dokonat obrat, když se protáhl po pravém křídle až před Maxwella, jehož tváří v tvář nepřekonal.

35:53
    Po přerušení hry se strhla první menší potyčka, za kterou rozhodčí vylučovali. Jak Ronald Knot na jedné straně, tak Jan Káňa na druhé, obdrželi dvouminutový trest za hrubost.

35:20
    Na druhé straně také velká příležitost. Nahodil ukázkovým pasem přes takřka celou šířku útočného pásma našel na vzdálenější tyči číhajícího Zohornu, který si ale z první nepřišel na připraveného Maxwella.

34:46
    Potlesk pro Čiliaka, který vytáhl výborný zákrok lapačkou proti Pacovskému, jenž zakončoval do odkryté brány. Brněnský gólman se stačil přesunout.

30:12
    Obrovská šance brněnského obránce Štencela, který se šikovně proháčkoval do mezikruží, z velmi dobré pozice ale následně přestřelil bránu. V DRFG Areně to jen zahučelo.

25:24
    Hosté měli na hokejce rozdílový gól. Valskému stačilo jen dorazit puk přes překonaného Čiliaka. Útočníkovi hostí ale chyběl klid v zakončení a šanci neproměnil.

24:58
    Svou první přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za sekání obdržel Martin Zaťovič.

22:45
    Valský se drze prosmýkl za brněnskou obranu, ale tváří v tvář Čiliaka nepřekonal.
    20:34 Martin ZAŤOVIČ - 1:1

20:34
    Domácí přesilovou hru proměňují a srovnávají krok! Krejčíkovu střelu od modré čáry tečoval za Maxwellova záda MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence: Jakub Krejčík, Martin Erat.

19:35
    Na závěr první periody si zahrají domácí premiérovou přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Martin Látal.

19:25
    Nahodil uvolnil Hynka Zohornu, který mohl z levého kruhu srovnat, střela brněnského forvarda zamířila těsně mimo tyč.

14:18
    Vyrovnání měl na hokejce Hruška po Svobodově přihrávce. Brněnský útočník se dostal zblízka k dorážce, ale na připraveného Maxwella si nepřišel.
    12:09 Tomáš KNOTEK - 0:1

12:09
    V posledních minutách byli ale směrem dopředu aktivnější hosté, a otevírají skóre utkání. Při rychlém protiútoku Urban šikovně bekhendem našel před bránu najíždějícího TOMÁŠE KNOTKA, který zblízka přesnou střelou k tyči překonal Čiliaka. Asistence: Tomáš Urban.

11:42
    Na druhé straně zajímavá šance Tomáše Vincoura, který z levého kruhu nemířil vůbec špatně nad Maxwellovu lapačku. Americký gólman ve službách Mladé Boleslavi ale dokázal vytěsnit puk na ochrannou síť.

10:19
    Kotvanovu střelu od modré před Čiliakem šikovně tečoval Pacovský, ale brněnský gólman vytáhl svůj beton a podržel své mužstvo.

07:45
    Musil mohl na druhé straně otevřít skóre utkání, ale jeho projektil z pravého kruhu těsně minul tyč Čiliakovy brány.

07:20
    Po Haščákově střele se kotouč podivně odrazil a Maxwell měl spoustu práce se zákrokem.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 21. Zaťovič (J. Krejčík, M. Erat), 45. M. Erat (J. Krejčík, Zaťovič) – 13. T. Knotek (Urban), 52. Urban (Valský, J. Říha), 56. Urban

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, F. Král – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – J. Káňa, Dočekal, Haščák.
    BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík, Kotvan, Hrdinka, J. Říha, Němeček, Stříteský, Knot – Lenc, Klepiš, P. Musil – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Pacovský, Pabiška, Martin Procházka.

Rozhodčí: Šír, Kika – Rampír, Hanzlík