Havlíčkův Brod – David Servis 7:0 (kon.) | Písek – Mor. Budějovice 3:4 (1:2 po s.n.) | Tábor – Pelhřimov 6:3 (kon.)
Klatovy – Nymburk 2:1 (1:2 po s.n.) | Žďár n/S – Kolín 3:2 (kon.) | Kobra – Sokolov 5:6 (po pr.)
Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 7:2 (kon.) | Trutnov – Bílina 0:0 (odl.) | Děčín – Řisuty 6:2 (kon.)
Nový Jičín – Opava 7:0 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:8 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 5:2 (kon.)
Jablonec n/N – Letňany 6:2 (kon.)
HK Nový Jičín
7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
HK Opava
Středa 13.09.2017, 18:002. liga skupina Východ • 2. kolo

Je tady konec zápasu! Nový Jičín dnes zaslouženě bere tři body, po dobrém výkonu. V každé třetině se jim podařilo vstřelit dva góly a v poslední dokonce tři! Opava dnes neměla zřejmě svůj den a tím pádem nemohli pomýšlet na bodový zisk. Je také faktem to, že domácí využili téměř všechny přesilovky.

Děkuji za pozornost a budu se těšit brzy napočtenou! (20:14:10)

59:47

59:00
    Chvostek a jeho pětka jsou opět nastěhování před Šafránkem, budeme svědky osmého gólu?

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, třetí třetiny.

57:46
    Vyloučení v týmu HK Opava (Galvas – 2 min., hákování).

56:00
    Vypadá to, že domácí mají ještě chuť minimálně na jeden gól. Můžeme je vidět v útočném pásmu, kde zkouší pár dobrých střel.

54:45
    Zakázané uvolnění Opavy.

54:18
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je SLOVÁK. Asistence: Zedník.

53:32
    Domácí nikam nespěchají, hrají spíše ve středním pásmu až útočném, výsledek jim bohatě stačí.

52:06
    Soubouj Málka s Vaňkem u mantinelu končí lépe pro domácího Málka.

51:25
    Offside Opavy.

50:24
    Bude se vhazovat před Dušanem Šafránkem. Nový Jičín si pouze upevňuje stav a určitě by potěšila 0 i brankáře Jiřího Slováka.

49:40

48:53
    Teď lehce hosté zahrozili, Jiří Slovák ale s tímto nemá nějaké větší problémy.

47:58

46:40
    Tato přesilovka Opavě také nevychází. I když teď jsou na chvilku v útočném pásmu, vysílají spíše střely na otestování pozornosti Jiřího Slováka, který toto bez problému kryje.

45:58
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Bednář – 2 min., vysoká hůl).

44:41
    Další dobrá šance, kdy Málek přihrával svému spoluhráči ale střela nebyla přesná, stav stále stejný.

43:58
    Nechybělo moc a mohli jsme být svědky dalšího gólu. Jenomže teď Dušan Šafránek ukázal dobrou práci s lapačkou a svůj tým tak podržel!

42:16
    Autorem branky je GEBAUER. Asistence: Zedník

41:24
    Autorem branky je MOTLOCH. Asistence: Málek. Neskutečné! Máme tady další gól do brány Šafránka.

41:00
    Opava by ráda zaútočila a snížila skóre, nicméně domácí obrana nechce toto dopustit a zkouší další střelu.

40:01

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Mohli jsme být opět svědky dvou gólu a opět do stejné brány. Tento stav je velice nepřiznivý, pro hráče v bílo – červeném. Bodový zisk by byl velikým překvapením. Na druhou stranu, hokej je hra nevyzpytatelná a stát se může cokoliv.

Další třetina začne v cca 19:37.

40:00

39:30
    Boj o střední pásmo, Nový Jičín se již nikam nežene.

38:05
    U puku teď Marek Sedlář, nahazoval lehkou žabičkou puk za bránu Jiřího Slováka, moc mu to ale nebylo platné, nečekal tam nikdo z jeho spoluhráčů.

37:34

37:20
    Vypadá to, že tato přesilovka zůstane nepotrestána.

36:40
    Uběhla minuty přesilové hry, domácí si vytvořili pár dobrých střel ale ne tolik, aby z toho vznikla akce, která skončí gólem.

35:48
    Nový Jičín se usazuje v útočném pásmu a bude chtít zvýšit svůj náskok, podaří se jim to?

35:33
    Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min., podražení).

35:30
    Oba týmy v plném počtu ale nevydrží to dlouho, Nový Jičín bude opět hrát přesilovku.

35:16
    Hra se stěhuje zpět, před Opavskou bránu.

34:50
    Opava teď zkouší rozjet akci ze své obranné třetiny. Bohužel, příliš se jim to nedaří, nicméně vybojovali alespoň vhazování před Slovákem.

34:05
    Hraje se čtyři na čtyři.

33:27
    Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk – 2 min., sekání).

32:44
    Podívejme se na tohoto gólmana, jaký má perfektní rozklek, ano je řeč o Dušanovi Šafránkovi. Pokud tohoto gólmana chtějí hráči překonat musí volit střelu do rohu brány.

32:00
    Opava přechází do útočného pásma, konkrétně u puku Wolf, Gebauer skvěle lehá do střely. Ani tento pokus neskončí gólem a znovu Wolf, který nezpracoval přihrávku.

31:36
    Vyloučení v týmu HK Opava (Kiss – 2 min., nedovolené bránění).

31:29
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Bednář – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

31:29
    Běhal si teď krásně lehnul do střely a překazil tak gólovou přihrávku.

31:05
    Tak teď se Jiří Slovák vytáhnul! Puk už vypadal že skončí za jeho zády ale pohotový Slovák sejmul puk ve vzduchu a tím se pravdepodobně zachránil!

30:10
    Tak to bude krušná minuta a patnáct vteřin, pro domácí obranu. Opava začíná přesilovku 5 na 3:

30:10
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., sekání).

29:26
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., vysoká hůl).

28:41
    Dobře teď zapracovala obranná hra Nového Jičína, když odstavili Lukáše Černého, v rámci pravidel.

27:00
    Opět probíhá boj o útočné pásmo Nového Jičína, který je stále aktivnější a častěji u puku.

26:33
    Offside Nového Jičína.

26:20
    Vhazování u domácího strážce svatyně, Jiřího Slováka.

25:30

23:45
    Autorem branky je KOCIÁN. Asistence: Chvostek. Tak to je neskutečné! Opava hrála přesilovku a dostala další gól. Kocián si trochu zakvedlal s pukem a trefil přesně rúžek branky!

23:30
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min., držení protihráče).

22:39
    Autorem branky je CHVOSTEK. Asistence: Adamík. Další přesilovka, další gól! I tak by se dala popsat situace, která se právě stala. Adamík našel před bránou volného Chvostka, který využil svou šanci a zvyšuje již na 3:0!

22:27
    Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., napadení).

21:03
    Opava teď nepříjemně zaútočila na domácí bránu a Slovák měl co dělat. Obrana domácích mírně zaspala ale naštěstí pro ně, bez větší újmy na skóre.

20:20

20:01

První třetina nám přinesla dvougólový zisk pro Nový Jičín. První gól padl již velice brzy po začátku utkání a za cca 10. minut následoval druhý, v přesilové hře 5 na 3 po dobré akci na jeden dotek. Pokud chce Opava ještě pomýšlet na nějaký bodový zisk, bude muset přidat na tempu anebo domácí ubrat.

Další třetina začne cca v 18:46.

20:00

19:55
    Začíná zkrácená přesilová hra Nového Jičína a zároveň je mu pískán offside.

18:22
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šendera – 2 min., podražení).

18:22
    Tak to byl opravdu nepříjemný zákrok na útočníka Nového Jičína, který všem ujel a ocitl se tváří v tvář Šafránkovi. Dle mého názoru se mělo pískat trestné střílení ale budou to pouze dvě minuty.

17:43
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., podražení).

16:00
    U domácích zatím převládá bojovnost a dost možná také radost z dvougólového náskoku. Mírně se to projevuje i na přihrávkách, kde mi připadá Jičín jistější a přesnější.

15:20

14:50
    Tak přecijen mírný tlak a semknutí v obranné třetině a Slovák má co dělat, aby udržel čisté konto.

14:00
    Takřka půl přesilové hry je pryč. Opava vyslala možná jednu, maximálně dvě střely a zbytek pokryla domácí obrana. Obávám se, že ani tato přesilovka nebude využita.

13:19
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., podražení).

13:00
    Opava je mírně otřesena gólem ale neháží flintu do žita, jak se říká a snaží se vymyslet nějakou kulišárnu, která by překvapila Jiřího Slováka. Zatím ale mají problém, překonat obranné pásmo domácích.

12:14

11:13
    Autorem branky je HEINZL. Asistence: Zedník a Bednář. Tak to byla ukázková přihrávka od Pavla Zedníka, který viděl Adama Hainzla před bránou a tomu už jen stačilo zklepnout puk až za záda Dušana Šafránka

10:16
    Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min., nedovolené bránění).

10:15
    Tak teď Novojičínští byli velice blízko gólu! Gebauer jako poslední u puku ale dosáhl na něj rukou, gól nebyl uznán!

10:05
    Další přesilovka pro domácí mužstvo, opět můžeme sledovat silný zámek.

09:14
    Vyloučení v týmu HK Opava (Kiss – 2 min., příliš mnoho hráčů).

09:10
    Hezký pas do střední vzdálenosti dostal Jakub Vítek (OPA), zkoušel ještě kombinaci se svým spoluhráčem ale ta jim nevychází úplně dle představ.

08:32
    Obě mužstva v plném počtu

08:01
    Nový Jičín kombinoval co to šlo! Poslední u puku skončil Chvostek, který nastřelil tyč!

06:47
    Hraje se 4 na 3 z pohledu domácího mužstva. Kotouč ale opustil hrací plochu a hra se přesunuje za obrannou modrou týmu Opavy.

06:31
    Vyloučení v týmu HK Opava (Vítek – 2 min., hákování).

06:07
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Grygar – 2 min., držení hole).

06:07

05:20
    Je za námi více než minuta přesilové hry, vypadá to ale jakoby hráli domácí přesilovku. Dokonce se jim podařilo vytvořit pár dobrých šancí.

04:20
    A je tady šance i pro hostující manšaft. Opava se usadila v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Ale neúspěšně.

04:06
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., podražení).

03:20
    Dušan Šafránek raději skryl kotouč pod svou výstroj, když své štěstí zkoušel jeden z útočníků domácích.

02:40
    Hraje se aktivní hokej, Nový Jičín logicky gól nakopl ale Opava nedá svou kůži zadarmo. Probíhá soubouj spíše o střední pásmo až o útočné Nového Jičína.

01:21
    Autorem branky je MOTLOCH. Asistence: Málek a Bednář. A je tady první gól utkání! Nový Jičín využívá přesilovou hru když trio Bednář – Málek – Motloch otevírají skóre utkání!

00:32
    Vyloučení v týmu HK Opava (Wolf – 2 min., podražení).

00:01

Zdravím všechny hokejové fanoušky, kteří netrpělivě vyhlížejí první domácí zápas týmu HK Nový Jičín. Máme zde na programu, druhé kolo II. ligy – východ. HK Nový Jičín má co napravovat, když se mu absolutně zápas v Hodoníně nevyvedl a "fasoval" pět branek, podařilo se mu dát jen jednu.

HK Opava je na tom o něco lépe v podstatě celý zápas táhla a diktovala tempo. Nicméně Bobři z Valašského Meziřičí, ukázali velkou bojovnost a dotáhli zápas do prodloužení.

Druhé kolo tedy slibuje zajímavý boj a ani jeden z týmů, se nebude chtít vzdát jedinného bodu.

Utkání začíná 13.9.2017 úderem 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 2. Motloch (Málek, Bednář), 12. Heinzl (Zedník, Bednář), 23. Chvostek (Adamík), 24. Kocián (Chvostek), 42. Motloch (Málek), 43. Gebauer (Zedník), 55. Slovák (Zedník)

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn), Adamík, Běhal, Hruška, Heinzl, Mrowiec, Janiczek, Tomeček, Metelka, Gebauer, Palacký, Már, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Kocián, Bednář, Zedník, Slovák
    HK Opava: Šafránek (Wanecki), Galvas, Slavík, Štindl, Kiss, Chalupa, Kažimir, Wolf, Grygar, Herman, Černý, Hartmann, Vaněk, Sedlář, Seidler, Rousek, Vítek, Malina, Maxner