Sparta Rotterdam – Alkmaar 0:2 (kon.)
Sparta Rotterdam
0:2 (0:1)
AZ Alkmaar
Pátek 15.09.2017, 20:00 • Sparta Stadion Het Kasteel (Rotterdam) • Nizozemská Eredivisie • 5. kolo

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (21:54:03)

Bizot nakonec uhájil čisté konto, i když se v posledních minutách rozhodně nenudil a vychytal si jej. Protože Rotterdam byl opravdu v závěru lepším mužstvem a možná ta jedna branka by byla odměnou za jejich úsilí a bojovnost. Ano, bojovnost se jim nedá vytknout, neboť po celý zápas se snažili se silnějším protivníkem držet krok, i když prohrávali o jednu, potažmo pak o dvě branky. Na druhou stranu AZ splnilo roli favorita a zaslouženě vítězí.

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:7.

90+3

90+3
    Následoval rohový kop, hosté se ubránili.

90+2
    Ano, poslední minuty patří domácím, a další střela, Bizot vyráží míč u své levé tyče. Rotterdam by si opravdu zasloužil branku za tuhle aktivitu v posledních deseti minutách hry.

90+1
    Budou se nastavovat tři minuty. A v první minutě nastavení opět domácí před brankou AZ a zase sporný moment, kdy Svensson podstoupil souboj se svým protihráčem. Ani tentokrát rozhodčí penaltu domácím neodpíská.

90
    Rotterdam se drží na polovině soupeře a je z toho pěkná střela od Dougalla, ale Bizot drží stále nulu a míč skokem vyrazil.
    88. Domácím není dnes souzeno dát branku.

88
    Nakonec domácí dokázali zakončit a byla z toho nadějná střela, ale míč míří nad branku.

87
    Střela a míč se odrazil od ruky nebo kolena hostujícího hráče? Rozhodčí má jasno, bylo to koleno a penalta pro domácí nebude.

86
    Tohle nebude rohový kop pro domácí, hlavní arbitr ukazuje, že míč je již za čarou.

85
    AZ si přihrává po celé šířce hřiště a nutí svého soka roztáhnout hru. Tedy spíše více běhat.

84
    Útočný faul z pohledu domácích a AZ posílá míč daleko na polovinu soupeře.

83
    Asi by se muselo stát hodně věcí, aby Rotterdam mohl ohrozit tříbodový zisk AZ. Hosté v pohodě a daleko od své branky drží svého soupeře.

82
    Hra je nyní taková trochu rozháraná, oba týmy si půjčují míč a nesledujeme nyní žádnou pohlednou útočnou akci.

80
    Domácí již mají prostřídáno, zatímco hosté ještě ani jednou nesáhli k výměně hráčů.

80
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází George Dobson, přichází Deroy Duarte.

79
    Dokonce zápasu nám zbývá něco přes deset minut, dokážou domácí ještě zápas zdramatizovat?