Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
HC Sibir Novosibirsk
Pátek 15.09.2017, 15:30 • Barys Arena, Astana • KHL

Dohráno! Novosibirsk dnes Astaně uštědřil pořádnou lekci z produktivity a připisuje si do tabulky všechny body. Hosté vyhráli i přes to, že většinu utkání tahali za kratší konec, a to hlavně díky skvělému výkonu Alexandera Saláka. To je ode mne z tohoto zápasu vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (18:03:56)

Sibir právě vstřelil branku!
    Překvapení je na světě, úvodní střetnutí z víkendového dvojzápasu vyhraje Salákův Novosibirsk! Pervušin v útočné třetině obral jednoho z hráčů Astany o puk, zajel za branku a nabídl kotouč VJAČESLAVU OSNOVINOVI, který zásahem prázdné branky potvrdil tříbodové vítězství svého celku. Asistence: Vladimir Pervušin.

59:18
    Markelovova střela šla mimo branku, Astana si však bere puk velmi rychle zpět a může pokračovat v útočení.

59:07
    Astana si bere oddechový čas. Po jeho vypršení se bude vhazovat v těsné blízkosti Salákovy svatyně – perfektní příležitost pro vyrovnání.

58:30
    Minuta a půl do konce, Karlsson opouští svou svatyni a domácí zkusí své štěstí v power-play!

56:58
    Novosibirsk je momentálně aktivnějším týmem, Barysu zdánlivě docházejí síly. Všechny jeho pokusy o útok jsou relativně rychle zneškodněny.

55:35
    Domácí kombinují, hosté se je však snaží co nejrychleji obrat o puk a nenechávají jim ani chvíli klidu.

54:28
    A znovu! Tato přesilovka má zatím pro Barys naprosto žalostný průběh, puk se nedostal ani nijak blízko k Salákově brance.

54:00
    Hosté se hned zkraje oslabení osvobozují, Astanští musí kotouč sbírat až zpoza vlastní brankové čáry.

53:49
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., podražení).

52:48
    Od modré se zachtělo vyrovnat Dallmanovi, jenže jeho rána skončila jen na betonu připraveného strážce novosibirské svatyně. Astana od inkasované branky hodně tlačí.
    51:57 Alexander BERGSTRÖM - 1:2

51:57
    Ba ne, možná se bez prodloužení obejdeme! Jeden z hráčů Novosibirsku vypálil prudkou dělovku od modré, která se od Karlssona odrazila před brankoviště. Nejrychleji zareagoval ALEXANDER BERGSTRÖM, který puk jen doklepl za zmateného brankáře. Asistence: Andrej Sigarjov, Konstantin Alexejev.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 42. Frattin (Dallman, St. Pierre) – 44. Zackrisson (Bergström, Sigarjov), 52. Bergström (Sigarjov, K. Alexejev), 60. Osnovin (Pervušin)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Makljukov, Polochov – Dawes, Vey, Frattin – Michajlis, Puškarjov, St. Pierre – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev – V. Nikulin, Markelov, Gurkov.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Rejzvich) – K. Vorobjov, Vereščagin, K. Alexejev, Ignatovič, Demidov, D. Lukin, Naumov – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Enlund, Koňkov, Šarov – Tkačenko, Osnovin, Pervušin – Sopin, Zyrjanov, Zemčenko.

Rozhodčí: Ravodin, Beljajev – Sysujev, Otmachov.

Diváci: 6 994