Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 15.09.2017, 18:30 • Ice Palace • KHL

Přeji příjemný zbytek pátečního večera a krásný víkend. (21:07:48)

Brankový účet otevřel v jedenácté minutě Viktor Tichonov, který velmi dobře zmátl Samsonova a pak osobním důrazem protlačil kotouč u pravé tyče za brankovou čáru.

Ve druhé třetině se protrhl pytel, což odstartoval Sergej Mozjakin, když se dokázal uvolnit na levém křídle a přesným odstřelem vsítil puk do pravé spojnice. Následně byl tým SKA vyloučený a poslán do čtyř, což pro Jevgeni Ketova nebyl žádný problém a díky chybě hostů při rozehrávce a pohotové přihrávce Ilji Kablukova vrátil vedení zpět svému týmu. Následně se v závěru druhé třetiny šťastným odrazem prosadil i Pavel Dacjuk a SKA Petrohrad tak mohli do kabin odejít hned s lepší náladou..

Třetí třetinu otevřel kontaktní brankou opět Pavel Dacjuk, když v přesilové hře čistým průstřeme prostřelil Šesťorkina. V neposlední řadě už se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto, ale nakonec přišla obrovská chyba domácích, když před brankou nechali zcela nekrytého Nikitu Pivcakina, jenž tuto hrubku potrestal a svou trefou poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení v panice vyhodil puk do ochranné sítě Osala, čímž oslabil svůj tým, který ihned po vhazování inkasoval rozhodující branku Patrika Hersleyho, jenž od modré čáry čistým průstřelem ukončuje zápas.

Česká a Slovenská stopa

1. Jan Kovář (MET) (0+1), 3 střely, 25:28
    2. Tomáš Filippi (MET) (0+0), 1 střela, 17:28

62:34 Patrik HERSLEY - 4:3

62:34
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Po vyhrané buly se puk dostal na modrou čáru, kde se ho ujal PATRIK HERSLEY, který si vybruslil na osu hřiště a prudkou střelou překonal Samsonova, jenž měl zakrytý výhled.

62:30
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

62:30
    Rundblad po zadovce Plotnikova nabruslil do brankoviště, kde mu puk ujel a Osala vyhodil kotouč do ochranné sítě.

61:46
    Prochorkin je vyhnán za modrou čáru a přenechává kotouč spoluhráčům.

61:32
    Filippi vyzval ke střele Děnisova, jehož střelu srazil Šesťorkin.