Mladá Boleslav – Letňany 1:2 (1:3 po s.n.) | Kladno – HC Litvínov 5:4 (po pr.) | Salzburg – Kometa Brno 7:1 (kon.)
Vítkovice – Třinec 8:1 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 2:0 (kon.) | Slavia – Liberec 5:4 (2:1 po s.n.)
Pardubice – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:4 (kon.) | Havířov – Vsetín 3:2 (kon.)
po s.n. (1:3)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Letci Letňany
Pátek 15.09.2017, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den z Mladé Boleslavi. Tak, jako je tomu zvykem, vás již několikátou sezónu vítám u nového ročníku Extraligy staršího dorostu. I letos budeme společně sledovat počínání tuzemských extraligových týmů. Nyní začněme hned u zápasu třetího kola skupiny B, v němž se hokejisté Mladé Boleslavi představí poprvé v sezóně na domácím ledě. V malé hale přivítají od 15 hodin hráče Letňan.

Výsledky Letňan v přípravě nevypadají vůbec dobře. Pražané prohráli totiž veškeré přípravné zápasy, až na výjimku duelu s Pardubicemi, v němž remizovali 0:0. V pátek inkasovali v rámci prvního kola extraligy debakl 1:7 se Spartou a nedařilo se jim ani proti Slavii. S ní prohráli 1:3. O to větší motivaci vyhrát budou hráči Letňan mít. A zda se jim podaří poprvé zvítězit, uvidíme v pátek večer.

Příprava Mladé Boleslavi nabídla pestřejší výsledky, Středočeši opakovaně prohrávali i vyhrávali. A dokonce se jim podařilo i zvítězit na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. V úvodním klání této sezóny pak porazili Slavii 4:3 po prodloužení. V sobotu pak měli volno.

Začínáme tedy v pátek úderem patnácté hodiny. Pokud se na zápas chystáte osobně, nezapomeňte, že se hraje v malé hale a vzít si zimní oblečení je více než na místě.

BK Mladá Boleslav: Rylich (Mašek) – Novotný, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Šípek, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Jelínek

HC Letci Letňany: Hamalčík (Jeřábek) – Štěpánek, Schönbauer, Zedek, Riley, Krutil, Searle, Pelant, Hlinka, Lytvynov – Nárovec, Kyclt, Valdhans, Klíma, Soukup, Kalina, Srbek, Teuber, Slavík

Rozhodčí: Folk – Hejl, Podrazil.

Utkání začne o několik minut později. Rolba totiž nechala na ledě docela dost sněhu, proto se příprava plochy protáhla.

Hokejisté jsou už na ledě, za chvíli zápas začne.

Hokejisté jsou sice na ledě už pět minut, ale protože naprosto zbytečně začátek utkání protahují pokřiky u svých branek, zápas stále nezačal.

00:01

00:14
    Jakub Šípek po čtrnácti sekundách vystřelil z mezikruží, ale brankář Letňan zasáhl pohotově lapačkou.

00:49
    Pražané se usadili v útočné třetině, ale na střelu nedošlo.

01:26
    David Dobša přišel kousek za modrou čárou o puk, a tak se mu nepodařilo vystřelit.

02:49
    Andrej Moravčík dal skoro gól, jenže puk se nakonec odrazil od Petra Hamalčíka mimo bránu.

03:07
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

03:17
    Domácí byli sice na vhazování úspěšnější, ale po chvíli mají kotouč na hokejkách znovu Letci.

04:10
    Bruslaři si nerozuměli ve středním pásmu. Na druhou stranu však téměř nepouštějí hokejisty Letňan do jejich obranného pásma. Obrana domácích zatím funguje dobře.

05:18
    David Dobša se dral do brány a byl zastaven na hranici pravidel, ale nepískalo se. O chvíli později však už hlavní rozhodčí Folk vyloučil za podražení na dvě minuty Erik Hlinka (LET). Trenér Letňan hráče ještě doslova seřval, Pražané zatím dělají chyby zejména v obraně.

06:08
    Bruslaři ve výhodě a mají obrovský tlak v útočném pásmu.

06:29
    Letňany dostaly další trest. Za faul kolenem dostal trest David Kalina (LET). Rozhodčí se radili o trestu, zatímco na ně hulákali diváci. To se jim nelíbilo a z ledu diváky okřikli. Následně však vyloučili na dvě minuty za nesportovní chování ještě Matěje Jelínka (MBL). To se nelíbilo zejména střídačce Letňan, ale i místním divákům. V malé hale planou hned od začátku emoce.

06:49
    Mladá Boleslav tedy hraje klasickou přesilovku pět na čtyři. Dlouhá pauza prospěla hostujícím hráčům, ti si počínají v oslabení dobře.

07:18
    Oba týmy hrají v pěti hráčích.

08:37
    Ačkoliv Středočeši nehrají už přesilovku, stále jsou usazeni v útočném pásmu a střílejí směr letňanská branka.

09:21
    Jan Slavík ujížděl na branku, ale když se chystal zakončit, zabránil mu v tom jeden z bránících hráčů Mladé Boleslavi.

09:39
    Dvě minuty za vražení na hrazení inkasoval Erik Hlinka (LET)

10:13
    Pražané zatím drží puk po rozích, domácím se stále nepodařilo prosadit.

10:24
    Pro změnu trest pro domácího hráče. Dvě minuty za držení protihráče obdržel Jan Červenka (MBL)

11:39

11:45
    Domácím přesilová hra nevyšla a jak se podaří Letňanům?

11:57
    Utkání sleduje 80 diváků.

12:08
    David Valdhans dostal nejspíš pukem do nohy, na střídačku se téměř doplazil.

12:24

12:30
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Mladé Boleslavi.

13:08
    Poměrně velký závar před boleslavským Matějem Rylichem brankou neskončil. Letňany jsou však v posledních sekundách aktivnější.

13:33
    Michal Čermák mohl vstřelit gól, jenže nakonec trefil jen beton Petra Hamalčíka.

14:53
    Menší trest za hákování obdržel Martin Schönbauer (LET). Dočkáme se úvodního gólu?

14:57
    Boleslavští vyhráli vhazování, ale po několika sekundách se podařilo Pražanům osvobodit. Následně byl odpískán ještě ofsajd, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:30
    Středočechům zatím početní výhody nejdou. I tentokrát o kotouč přišli a musejí pro něj na druhou stranu kluziště.

16:22
    Čárový rozhodčí vytváří úchyty na branku Letňan, která po jednom ze závarů zůstala mimo svou pozici.

16:22
    Jelikož se úchyty vytvářejí ručním vrtákem, trvá tato situace několik minut. Za chvíli budeme svědky zbývající boleslavské přesilovky.

16:23
    Vhazování se bude opakovat, byl z něj vyhozen domácí hráč.

16:31
    Další velká neproměněná šance Davida Dobši. Ten mohl dorazit odražený kotouč do prázdné brány, jenže mu střela vůbec nesedla.

16:53

17:58
    Domácí hráči jsou aktivnější, jenže se jim nedaří střelecky, možná jim chybí větší důraz, přesnost, ale i štěstí.

19:03
    První dějství se neskutečným způsobem vleče. Třetina trvá už 40 minut a i v poslední minutě se často přerušuje kvůli úspěšným zákrokům letňanského brankáře.

19:17
    A další úspěšný zákrok lapačkou v podání Petra Hamalčíka, s ním však souvisí i další přerušení.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:56.

První třetina nebyla moc pohledná. Velice často se přerušovalo a i vylučovalo. Boleslavští byli sice o něco lepší, ale nevyužili několik šancí. Proto je skóre bezbrankové.

Za několik sekund začne druhá třetina.

20:01

20:24
    Jakub Šípek dostával ještě těsně před začátkem druhé třetiny rady od trenéra Ladislava Kolnera, jenže nyní se mu nepodařilo zblízka zakončit.

22:58
    Domácí hokejisté jsou stále aktivní. Další důrazné posunutí puku však skončilo jen u betonu letňanského gólmana.

23:25
    Petr Hamalčík skočil rázně po puku, který zalehl a brzy ukončil naděje domácích hokejistů na skórování.

24:02
    Puk skončil mimo hrací plochu, následuje vhazování v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

24:49
    V mezikruží střílel Tomáš Searle, trefil však jen nohu jednoho z boleslavských hráčů.

25:14
    Letňany právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ SEARLE zaznamenal výborné střídání a za svou aktivitu byl odměněn. Najel si do levého kruhu a kotouč poslal přímo do levého horního rohu. Bez asistence.

26:12
    Bruslaři se snaží vyrovnat, jenže jim stále chybí důraz. Letce navíc drží dobře chytající Petr Hamalčík.

26:41
    Boleslavští i tentokrát neproměnili šanci, i tehdy jim možná chyběl větší důraz. Při pohledu na diváky v ochozech je vidět, že boleslavští fanoušci, včetně přítomného slavného trenéra Františka Výborného, nemají důvod k radosti.

27:14
    Bruslaři dobře stínili a nakonec vystřelili z kruhu, jenže i tak předvedl Petr Hamalčík skvělý zákrok lapačkou. Domácí však přidali.

27:42
    Samuel Dotter střílel od modré čáry, trefil však ale jen bránícího hráče.

29:26
    Po nepřesnostech ve středním pásmu skončil kotouč na střídačce domácího týmu.

29:43
    Jan Slavík už jel sám na bránu, ale zastavil ho hvizd píšťalky. Byl totiž v ofsajdu.

30:02
    Boleslavští hokejisté jsou znovu nastěhovaní před brankou Letňan, ale když se dostanou ke střelám, jsou většinou nepřesné. Pražané navíc urputně brání a drží kotouče po rozích.

30:39
    Mladá Boleslav vstřelila branku. Domácím se přeci jen podařilo prosadit. Zpoza brány dostali Středočeši kotouč a k tyči ho nasměroval VÁCLAV IMLAUF. Asistence: Michal Čermák.

31:42
    Dvouminutový trest za vysokou hůl dostal Miroslav Vasilev (MBL).

32:01
    Ve vlastním oslabení zahrozil Andrej Moravčík. Ten vyslal z levého kruhu prudkou střelu. Gólman Petr Hamalčík si ale s kotoučem poradil.

32:21
    Boleslavští vyhodili kotouč, Letňanům přesilová hra zatím nejde.

33:42

35:37
    Závěr druhého dějství není nikterak záživný, i přes to jsou však aktivnější domácí.

36:46
    Další zákrok Petra Hamalčíka a i nadále platí, že mají více ze hry boleslavští hráči.

37:27
    Červenka se napřáhl v levém kruhu, trefil však jen gólmana. Boleslavští drží soupeře už několik minut pod tlakem.

38:12
    Před přijíždějícím Lukášem Mouchou přerušil raději Petr Hamalčík hru.

38:52
    Letňany se zatím marně snaží dostat z vlastního obranného pásma. Fanoušci zatím ženou domácí k vedoucímu gólu.

39:21
    Jakub Šípek jej měl na hokejce, jenže střela z levého kruhu mu nesedla a boleslavský kapitán vypálil úplně mimo.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:44.

Ve druhé třetině se podařilo oběma týmům prosadit, zpočátku byli o něco lepší hosté, ale postupem času se Bruslaři vrátili znovu do hry a mohou litovat, že nedali víc gólů.

40:01

41:01
    I na začátku třetí třetiny jsou Bruslaři na kotouči. Po jedné ze střel byla přerušena hra.

41:30
    Rudolf Klíma střílel z levého kruhu, jenže puk skončil v ochranné síti.

43:26
    Menší trest na hostující straně. Za podražení dostal dvě minuty Jaroslav Srbek (LET)

43:37
    Na modré čáře se napřáhl Červenka, ale trefil jen bránícího hráče. Svou další střelou způsobil už pořádnější rozruch před brankou Letňan, to však Bruslařům na vedoucí gól nestačilo.

44:15
    Domácí stále drží útočné pásmo, ale málo střílejí.

44:27
    Po další dorážce přerušil Petr Hamalčík hru.

44:45
    Po střele jednoho z letňanských hráčů se malou halou rozezněl zvuk tyče.

45:26

46:09
    David Dobša se pohledně prokličkoval skrz několik hráčů a poté mohl dorážet jeden z jeho spoluhráčů, jenže ten netrefil puk.

46:35
    Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování obdržel Martin Schönbauer (LET). Trenér Letňan sice hlasitě protestoval, ale názor rozhodčího nezměnil.

47:13
    Další spálená šance domácích. Tentokrát ji má na svědomí Andrej Moravčík, který přestřelil letňanskou bránu o několik metrů, ačkoliv před néí měl poměrně dost prostoru.

48:07
    Po delší době si puk osahal také Matěj Rylich, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

48:20
    Zakázané uvolnění na straně Letců.

48:53
    Menší trest pro Bruslařský klub. Na dvě minuty odjel na trestnou lavici za krosček Michael Schulz (MBL).

49:23
    Michal Čermák na nic nečekal a hned po buly se snažil vystřelit, zabránili mu v tom ale jeho protihráči v červenomodrých dresech.

50:44
    Minuty se začínají krátit a je znát, že se hraje možná o něco útočnější hokej z obou stran.

50:53

52:29
    Po střele Mikuláše Hovorky si sjel k dorážce ještě Michael Schulz, jenže ani jemu se nepodařilo vstřelit druhý gól.

53:31
    Jan Červenka střílel od modré čáry, jenže trefil pouze brankáře.

54:04
    Michal Čermák upadl v levém kruhu v útočném pásmu a následně se jen ztěžka zvedal a odjížděl na střídačku.

54:21
    Domácí stále "tlačí na pilu", zdá se ale že málo.

54:36
    Dvě minuty za sekání dostal Jaroslav Srbek (LET). Využijí domácí přesilovou hru?

54:52
    Boleslavští podle očekávání krouží kolem hostující branky, jenže se málo derou do zakončení a také ne zrovna často střílejí.

55:25
    Mikuláš Hovorka zamířil naprosto mimo bránu. Následně se naštvaně podíval ke stropu malé haly.

55:52
    Samuel Dotter vypálil od modré čáry, ale brankář se štěstím kotouč odrazil.

56:13
    Letci se osvobozují. Jejich brankář Petr Hamalčík je skutečně ve vynikající formě.

56:36

56:36
    Menší trest za krosčekování samostatně ujíždějícího hostujícího hráče dostal Václav Imlauf (MBL). Domácí mohou být rádi, že hlavní rozhodčí Folk neodpískal trestné střílení.

57:08
    Domácí se snaží nepouštět Letce do obranného pásma. Uhlídat je ale dost možná bude těžké. Pražané jistě touží poprvé v této sezóně zvítězit.

57:16
    Boleslavští poslali puk přes všechny čáry.

57:41
    Jan Červenka ujel po levé straně a z kruhu vystřelil, gólman však puk vykopl. Další boleslavský hráč nedokázal učinit dorážku.

57:58
    Vhazuje se před Petrem Hamalčíkem.

58:10
    Zakázané uvolnění na straně Letňan. Jejich přesilové hry jsou v tomto utkání skutečně velice špatné.

58:36

58:45
    Boleslavští se snaží ještě naposledy ohrozit hostující branku. Místo toho však poslali puk na zakázané uvolnění. Duel se nejspíš chýlí k prodloužení.

59:18
    Několikátý icing za posledních pár minut. Závěr zápasu nabízí nehezkou podívanou.

59:36
    Jan Červenka obětavým pádem na puk zabránil Tomáši Soukupovi v rozhodnutí zápasu.

60:00

Po tříminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení hrané tři na tři.

60:01

60:12
    Po pravé straně si najel před Matěje Rylicha Tomáš Soukup, ale kotouč mířil do rohu kluziště.

60:27
    Brankář Mladé Boleslavi přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

60:43
    Michael Schulz ujížděl na brankáře, ale dohnal ho jeden z protihráčů a nedovolil mu zakončit.

61:21
    Jan Červenka pálil z levého kruhu bez přípravy, ale do střely skočil jeden z obětavých Letců.

61:49
    Oba týmy vystřídali, domácí se ženou kupředu.

62:04
    Hosté jeli dva na jednoho, ale přečíslení gólem neskončilo. Přihrávka totiž Lukáši Narovcovi moc nevyšla.

62:28
    Martin Schönbauer jel sám na branku, jenže útočník Letců trestuhodně nedokázal ani pořádně vystřelit.

62:47
    Obrovská skrumáž před brankou Letňan, domácí byli velice blízko, aby se prosadili, ale to se jim nepodařilo. Na Bruslařích je znát frustrace z trápení v koncovce.

63:50
    Prodloužení se nejspíš jen dohrává, oba týmy se velice trápí, a to zejména v koncovce.

64:40
    Ještě jedno vhazování před bránou Letňan, publikum mezitím prořídlo na více než polovinu zapsaných diváků. Většina z nich se odešla dívat radši na Tipsport extraligu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na led vjíždí rolba, po úpravě ledu budou následovat ještě samostatné nájezdy.

Čerstvě odposlechnuto při rozhovoru tří odcházejících maminek: "Jdeme! Copak tady budeme mrznout při nějakých nájezdech přiblblých?"

My ale zůstáváme až do konce a budeme sledovat, jaký tým zvládne lépe samostatné nájezdy.

Rolba konečně odjela, pojďme zhlédnout závěrečné chvíle utkání.

Nájezdy zahájí tým BK Mladá Boleslav.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Samuel Dotter trefil beton letňanského brankáře.

1. série
    0:1
    Erik Hlinka prostřelil bez problémů Matěje Rylicha.

2. série
    0:1
    Jakub Šípek trefil špičku brankářova betonu. Puk šel mimo.

2. série
    0:2
    Michael Krutil zamířil úspěšně mezi betony.

3. série
    1:2
    Václav Imlauf také uspěl střelou mezi betony.

3. série
    1:2
    Adam Štěpánek chtěl zvednout puk nad beton, ale Rylich úspěšně zasáhl lapačkou.

4. série
    1:2
    Andreje Moravčíka brankář hostujícího týmu v pohodě vychytal.

4. série
    1:3
    Teuber zavěsil ke vzdálenější tyči. Letňany vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Letci Letňany.
    Rozhodující nájezd byl první proměněné z hole ERIKA HLINKY.

Letňany konečně zvítězily. To se jim nepodařilo za celou přípravu, ani na začátku této sezóny. Nyní však porazili BK Mladá Boleslav 2:1 po samostatných nájezdech.

Nyní pojďme společně sledovat třeba další utkání Extraligy staršího dorostu nebo v sousední velké hale ŠKOENERGO Arény Tipsport extraligu.

Tolik pro tentokrát z boleslavské malé haly. Přeji dobrý večer. (17:37:10)