CSKA Moskva – Rostov 2:0 (kon.) | Machačkala – FK Krasnodar 1:5 (kon.)
1:5 (0:1)
FK Krasnodar
Sobota 16.09.2017, 18:00 • Anži-Arena, Kaspijsk • Ruská Premier Liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V 10. kole Ruské ligy se na stadionu Anži-Arena, proti sobě postaví Anži Machačkala – FK Krasnodar. Anži naposledy porazila Krasnodar přesně před pěti lety dne 16.9.2012 výsledkem 5:2. Od té doby dominuje Krasnodar. V posledních pěti zápasech vyhrál třikrát Krasnodar a poslední dva zápasy skončily remízou 0:0. Anži-Arena poskytuje kapacitu pro 30 000 diváků.

Anži Machačkala:

Tento klub se založil v roce 1991. Zahráli si za něho i známé hvězdy jako Roberto Carlos či Samuel Eto'o. Minulou sezonu sedm měsíců vedl tým Pavel Vrba. Již třetí sezonu si zahrají prvním nejvyšší ligu. Pro Anži Machačkalu se sezóna nevyvíjí příliš dobře. Nachází se na předposledním patnáctém místě se sedmi body. Dvakrát dokázali vyhrát, jednou remizovat a hned šestkrát prohrát. Minulý zápas hráli na půdě Tosna, kde po remíze 2:2 vybojovali bod. Trenérem je Vadim Skripchenko.

FK Krasnodar:

Krasnodar je celkem nováčkem. Byl založen v roce 2008. Vlastní svůj stadion s kapacitou pro 33 000 diváků. Od roku 2011, kdy dokázali postoupit se stále drží v nejvyšší lize. Prozatím největší úspěch se stal v sezoně 2014/15, kdy skončili na třetím místě a postoupili tak do základní skupiny Evropské ligy. Minulou sezonu skončili na čtvrtém místě a dostali se do kvalifikace Evropské ligy, kde ale těsně s Cervenou Zvezdou Bělehrad, díky horšímu skóre z venkovního zápasu nepostoupili. Až na tento neúspěch se letošní sezona se pro býky vyvíjí dobře, jelikož se nacházejí na třetím místě s osmnácti body. Pětkrát vyhráli, třikrát remizovali a pouze jednou prohráli se Spartakem Moskva. Poslední zápas zvládli na půdě Ufy, kde vyhráli 1:0. Trenérem je Igor Shalimov.

Anži Machačkala: Budakov – Dančenko, Samardžić, Armaș, Polujachtov – Chubulov, Tetrašvili (C), Afonin, Markelov – Bazeljuk, Prudnikov.
    Náhradníci: Šlejev, G. Loria – Phibel, Kacajev, Bagajev, Bryzgalov, Chadarcev, Gulijev, Čajkovskij, Lipartija, Dibirgadžijev, Panom.

FK Krasnodar: Kricjuk – Šiškin, Martynovič, Granqvist (C), Petrov – Kaboré – Podběrezkin, Pereyra, Gazinskij, Claesson – Smolov.
    Náhradníci: D. Adamov, Safonov – Janbajev, Gricajenko, Ramírez, Mamajev, Joãozinho, Žigulev, Laborde, Okriašvili, Wanderson, Ivan.

Rozhodčí: Evgeniy Turbin – Aleksandr Bogdanov, Dmitriy Safyan.

Hráči již jdou na hřiště, za pár chvil zápas začne.

1

2
    Hosté začali aktivně a ihned napadají domácí hráče.

3
    Hosté drží míč na své půli.

4
    Faul domácích.

5
    Z přímého kopu trefil domácí hráč pouze svého spoluhráče.

6
    Khubulov se řítil po pravé straně, ale s jeho centrem si Kricjuk poradil.

8
    Domácí mají odkop od brány.

9
    Samadržić raději odkopl míč do zámezí, před hrozícím nebezpečím.

10
    Claesson nedostihl centr, který byl směřován na něho a domácí budou mít další odkop od brány.

11
    Krasnodarští jsou zatím jasně aktivnější, než jeho domácí soupeř.

12
    Faul hostů.

13
    Markelov se řítil po levé straně, dostal se před obránce a vystřelil, ale s jeho střelou doprostřed si brankář Kricjuk poradil!

14
    Následující rohový kop nic nepřinesl a Kricjuk bude mít odkop od brány.

15
    Hosté se pomalu pokouší dostat až do vápna domácí Anži.

16
    Petrov nenacentroval přesně a domácí budou mít další odkop od brány.

17
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, ale hosté je rychle napadají.

18
    Podběrezkin to zkusil z dálky, ale jeho střela šla vedle pravé tyče.

19
    Gazinskij vystřelil zhruba z 30 metrů a s jeho střelou si brankář Budakov lehce poradil.

20
    Smolov se dostal do zakončení na hranici vápna, ale vystřelil přesně doprostřed kde stal připravený Budakov!

21
    Smolov zfauloval domácího obránce.

22
    Hosté kontrolují hru a snaží se vymyslet jak ohrozit bránu.

23
    Pereyra leží na zemi a drží se za nohu. Hra je přerušena.

24
    Nakonec to vypadá, že může pokračovat a hraje se dál.

25
    Chubulov chtěl poslat centr z pravé strany, ale ten zblokovala obrana Krasnodaru.

26
    Kaboré fauloval uprostřed hřiště.

27
    Smolov chtěl v dobré situaci posunout míč na spoluhráče, ale v tom mu zabránil jeden z obránců domácího celku.

28
    Fedor Smolov napřáhl z hranice vápna a míč skončil těsně vedle pravé tyče!

29
    Domácí hráč Afonin fauloval na hranici vápna a může být rád, že to není penalta. Hosté budou mít přímý kop ze slibné pozice!

30
    A Pereyra z přímého kopu trefil tyč!

31
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Konstantin Bazeljuk, přichází Adlan Kacajev.

32
    Hosté jsou zatím jasně lepší a je jen otázka času, kdy padne první gól.

33
    Domácí osvobozuje opět dlouhým výkopem brankář Budakov.

34
    Claesson se nachytal v ofsajdové pasti.

35
    Claesson se po krásné kombinaci ocitl sám před brankářem, ale zamířil vedle brány! Tohle je trestuhodné neproměnit!

36
    Nepřesný nákop domácích si bere Kricjuk.

37
    Domácí se ocitli v šanci, když přiletěl centr z pravé strany, ale nedokázali zakončit.

38
    Kacajev to vzal na sebe a vypálil hodně mimo.

39
    Domácí se tak tak brání, hosté jsou velmi aktivní.

40
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Po nepřesné hlavičce domácího obránce si FJODOR SMOLOV přehodil brankáře v cestě už mu stal jenom obránce a tak si zastavil míč a poslal ho do opačné strany brány. Bez asistence.
    40. Fjodor SMOLOV - 0:1

41
    Podběrezkin dostal přihrávku a řítil se sám po pravé straně, následně vystřelil, ale brankář si s jeho ranou dobře poradil a následuje rohový kop!

42
    Roh našel hlavu Smolova, který ale přestřelil.

43
    S centrem z pravé strany si obrana poradila s následnou hlavičkou Podběrezkina si lehce poradil Budakov.

44
    Faul Kacajeva.

45
    Podběrezkin poslal míč do vápna, kde spoluhráč sklepl míč Smolovovi, který přestřelil.

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1

V prvním poločase jsme mohli vidět jasnou dominanci Krasnodaru. V 13. minutě měli domácí jediné ohrožení brány a to když se Markelov řítil po levé straně, ale Kricjuk si sním poradil. Pak už měli šanci pouze hosté a hlavně Fjodor Smolov, který se nakonec ve 40. minutě prosadil, když po chybě domácího obránce si přehodil brankáře a uklidil míč do sítě.

49
    Ale ten letěl přesně tam kde nikdo nebyl a následně Petrov vystřelil hodně vedle.

49
    Smolov se dostal ke střele na hranici vápna, ale ta šla vedle pravé tyče.

50
    Domácí se málem dostali do velké šance, ale míč jim utekl do zámezí.

51
    Podběrezkin zkusil vystřelit, ale rána šla vedle brány.

52
    Domácí teď drží míč, ale vzápětí o něho přišli.

53
    Smolov si teď neporozuměl se svým spoluhráčem a u míče je Anži.

54
    Kaboré teď překazil kombinaci domácích.

55
    Šiškin se na pravé straně uvolnil, přešel přes jednoho obránce a následně přihrál VIKTOROVI CLAESSONOVI a ten jenom dorazil míč do brány. Asistence: Šiškin.
    55. Viktor CLAESSON - 0:2

57
    Markelov vystřelil z levé strany pouze do boční sítě.

58
    Hosté přišli o míč a do šance se řítil Polujachtov, který vystřelil pouze doprostřed brány, kde byl Kricjuk.

59
    Faul Pereyry.

60
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Arsen Chubulov, přichází Džaba Lipartija.

61
    Domácí drží míč a pokračují po levé straně. Odkud přišel i centr se kterým si hosté poradili.

62
    Faul domácího celku.

63
    Šiškin poslal centr do vápna z pravé strany, s ním si ale domácí poradili.

64
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Maciel Wanderson.

65
    Kaboré fauloval ve středu hřiště.

66
    Domácí šli po pravé straně, ale finální přihrávku ve vápně zachytila obrana hostů.

67
    Dančenko nakopnul míč, který si pro sebe vzal Kricjuk.

67
    Hosté nastřelili pravou tyč Budakovy branky!

68
    MACIEL WANDERSON si náramně obešel dva obránce a krásnou střelou do pravé šibenice nedal brankáři šanci.
    68. Maciel WANDERSON - 0:3

70
    Domácí se dostali ke střele, která skončila jenom v obránci hostů.

71
    Tak to je neskutečné! Petrov sklepl míč na MACIELE WANDERSONA a ten po druhé během tří minut vystřelil pravou šibenici!
    71. Maciel WANDERSON - 0:4

72
    A Wanderson je hodně při chuti a utíkal po levé straně, poté odevzdal míč spoluhráči, ten ho ale následně ztratil.

74
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Guram Tetrašvili, přichází Ajaz Gulijev.

74
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Mauricio Pereyra, přichází Tornike Okriašvili.

76
    Faul hostů.

77
    Další faul hostů a domácí budou mít přímý kop.

78
    Machačkala právě vstřelila branku!
    Přímý kop šel na Armase, který hlavou sklepl míč pro VLADIMIRA POLUJACHTOVA a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě.
    78. Vladimir POLUJACHTOV - 1:4

80
    Fjodor Smolov posunul míč pro TORNIKEHO OKRIAŠVILIHO a ten vstřelil gól k pravé tyči.
    80. Tornike OKRIAŠVILI - 1:5

81
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Jurij Gazinskij, přichází Ilja Žigulev.

83
    Domácí přišli o míč, když jim ho sebral Kaboré.

84
    Hosté kontrolují hru a nikam nespěchají.

86
    Žigulev natáhl střelu, ale ta šla přímo doprostřed brány, kde byl připravený Budakov.

87
    Wanderson při zpracování míče zahrál rukou a tak nemohl pokračovat ve slibné pozici.

88
    Ofsajd domácích.

89
    Markelov zfauloval zezadu kapitána hostů Granqvista a po právu si zaslouží žlutou kartu.

90
    Granqvist je odveden mimo hřiště pomoci lékařů.

90+1
    Roh pro Krasnodar.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pouze jednu minutu navíc.

90+1
    Roh skončil za bránou domácích.

90+2

Krasnodar vysoce porazil Anži Machačkalu 5:1!. V prvním poločase jsme viděli dominanci hostů, kterou završil gólem v 40. minutě Smolov. Ve druhém poločase už hřiště patřilo pouze Krasnodaru, kdy nejprve v 55. minutě se prosadil Claesson. Poté přišel na hřiště Wanderson a brankami v 68. a 71. minutě do pravé šibenice zajistil Krasnodaru tři body. Domácí jen snížili v 78. minutě, kdy se prosadil Polujachtov. A pátý gól přidal v 80. minutě Okriašvili. Krasnodar jasně a zaslouženě vyhrál a veze si tři body domů.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (19:54:27)

Michal Raška

Branky: 78. Polujachtov (Armaș) – 40. Smolov, 55. Claesson (Šiškin), 68. Wanderson, 71. Wanderson (Petrov), 80. Okriašvili (Smolov)

Karty:   89. Markelov (MCK)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 3:10. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
    Anži Machačkala: Budakov – Dančenko, Samardžić, Armaș, Polujachtov – Chubulov (60. Lipartija), Tetrašvili (C) (74. Gulijev), Afonin, Markelov – Bazeljuk (31. Kacajev), Prudnikov.

FK Krasnodar: Kricjuk – Šiškin, Martynovič, Granqvist (C), Petrov – Kaboré – Podběrezkin, Pereyra (74. Okriašvili), Gazinskij (81. Žigulev), Claesson (64. Wanderson) – Smolov.

Rozhodčí: Evgeniy Turbin – Aleksandr Bogdanov, Dmitriy Safyan