Kortrijk – Anderlecht 2:2 (kon.) | Lokeren – Antverpy 1:1 (kon.) | Charleroi – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
Sint-Truiden – Genk 2:1 (kon.)
Sint-Truiden VV
2:1 (0:0)
KRC Genk
Sobota 16.09.2017, 20:30 • Stayen, Sint-Truiden • Belgická liga • 7. kolo

Z tohoto zápasu už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek sobotního večera a dobrou noc. (22:34:57)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:5.

A jak se tento výsledek projevil v tabulce Jupiler Pro Leage? Dá se říct, že oba týmy potvrdily svou nedávnou formu. Sint-Truiden popáté v řadě neprohrál a dostal se na třetí místo, z něhož ztrácí na vedoucí Bruggy jen dva body. Desátý Genk naopak zvítězil jen v jednom z předchozích čtyř duelů a po remíze s Gentem nepřipsal žádný bod.

Je dobojováno! Ostře sledované limburkské derby začalo vlažně, ovšem postupem času se z něj stala parádní bitva, o jejímž výsledku nebylo rozhodnuto do poslední minuty. V době, kdy Genk začínal hřišti dominovat, se paradoxně dvakrát prosadili domácí, v 79. minutě se trefil Bezus, kterého o chvíli později napodobil Dussaut. Hosté se ale nevzdali a v 88. minutě snížili zásluhou Schrijverse. Na vyrovnání už ale nedosáhli, i když Uronen od něj nebyl daleko v nastaveném čase, kdy jej vychytal Pirard.

90+4
    Domácí centrovaný balón ale odvrátili. V ochozech propuká obrovská radost z vydřeného vítězství!

90+4
    Ještě jedna standardní situace pro hosty. Bezus fauloval a navíc inkasoval žlutou kartu. Kvůli nařízenému volnému kopu přišel do útoku i brankář Vukovic!

90+3
    Chaotické chvíle se teď odehrávají před brankou Lucase Pirarda, který musel vytáhnout klíčový zákrok proti střele Uronena z levého rohu pokutového území!

90+3
    Colleyho přetažený centr ještě udržel ve hřišti Zhegrova, který u autové čáry přetlačil Dussauta.

90+2
    Roman Bezus inkasoval nějaký úder do obličeje. Rozhodčí to ale přehlédli a nechávají plynout útočné snažení Genku.

90+1
    Nad rámec výborného druhého poločasu jsou přidány ještě tři minuty nastavení!

90
    Jakub Brabec se vysunul do útoku, jenže v hlavičkovém souboji nedovoleným způsobem poslal k zemi Kotysche. Sint-Truiden tak může šetřit cenné sekundy.

89
    Domácí mohli rychle odpovědět, jeden z hráčů měl spoustu času na úrovni brankové čáry, podél které odcentroval pouze do rukou Vukovice.
    88. Siebe SCHRIJVERS - 2:1

88
    Genk právě vstřelil branku!
    Strhující závěr zápasu přináší snížení na rozdíl jediné branky! Hosté rozehráli signál z rohového kopu, z hranice šestnáctky vypálil SIEBE SCHRIJVERS a o tečujícího Saschu Kotysche dostal míč za bezmocného Pirarda.

88
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Bryan Heynen.

86
    Sint-Truiden se s naprostou lehkostí dostává do předbrankového prostoru. Po centru z hloubi pole teď sklepával míč Botaka, ovšem v malém vápně našel jen Vukovice.

85
    Hostům pochopitelně tečou nervy, z čehož teď vzešla žlutá karta pro Alejandra Pozuela.