Excelsior – Heerenveen 1:2 (kon.) | Kerkrade – Willem II 1:3 (kon.) | Breda – Groningen 2:1 (kon.)
Zwolle – Heracles 2:1 (kon.)
SBV Excelsior
1:2 (1:0)
SC Heerenveen
Sobota 16.09.2017, 18:30 • Van Donge & De Roo Stadion, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola nizozemské Eredivisie. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na souboj mezi Excelsiorem a Heerenveenem!

Domácí tým začal novou ligovou sezónu výborně, když na hřišti trápícího se Willemu vybojoval tříbodové vítězství 2:1. Od té doby Excelsior na další výhru ale čeká, s Feyenoordem a Vitesse totiž prohrál bez jediné vstřelené branky, ze hřišě Heraclesu si pak odvezl jen bod za remízu 2:2. S počtem čtyř bodů a skóre 4:7 tak Excelsioru patří v osmnáctičlenné tabulce třináctá příčka.

Heerenveen zatím může být se svými výkony poměrně spokojený, v úvodních čtyřech ligových kolech nenašel jediného přemožitele a před pátým kolem jej nalezneme na solidní sedmé pozici. První dva zápasy však Heerenveenu výsledkově úplně nevyšly, s Groningenem remizoval 3:3 a s Heraclesem 1:1. Na první výhru si Heerenveen musel počkat do konce srpna, kdy uspěl 2:1 na stadionu v Haagu. Ještě cennější tři body ale získal před týdnem, kdy doma porazil favorizované PSV v poměru 2:0.

Vzájemné zápasy

11.03.2017 Excelsior – Heerenveen 4:1
    10.12.2016 Heerenveen – Excelsior 2:1
    17.04.2016 Excelsior – Heerenveen 1:1
    11.12.2015 Heerenveen – Excelsior 2:1
    01.03.2015 Excelsior – Heerenveen 3:0.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SBV Excelsior: Kristinsson – Karami, Mattheij, De Wijs, Massop – Faik, Messaoud, Koolwijk (C) – Caenepeel, El Azzouzi, Bruins.
    Náhradníci: Havekotte, Zwarthoed – Burnet, Faes, Fortes, Haspolat, O'Neill, van Duinen, Vermeulen.

SC Heerenveen: Hansen – Dumfries, Höegh, Pierie, Woudenberg – Thorsby, Schaars (C), Kobajaši – Ödegaard, Ghoochanneijhad, Zeneli.
    Náhradníci: Bekkema, van der Steen – Mihajlović, Naess, Rojas, Schmidt, van Amersfoort, Veerman, Vlap.

Rozhodčí: Lindhout – Brondijk, Hoekstra.

1

2
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v černočervených dresech, zatímco hosté v bílomodrých barvách.

4
    Caenepeel potáhl míč po pravé straně a přihrál do vápna na El Azzouziho. Ten bohužel pro domácí vystřelil jen do boční sítě.

6
    Po faulu ve středu hřiště rozehrávali hosté, jejichž přenesení hry na levou stranu ale nevedlo k úspěchu a ohrožení soupeřovy brány.

8
    Úvod utkání se odehrává v převážně poklidném tempu, Heerenveen častěji drží míč, ale zatím se nemůže dostat na dostřel Kristinssonovy brány.

10
    Stále se hraje pouze uprostřed hřiště, s míčem na kopačkách tentokrát kombinují hráči Excelsioru, kteří se jen složitě dostávají skrz obranný val Heerenveenu.

12
    Hosté se vrátili z útočné poloviny až k vlastnímu brankáři. Diváci tomu jen mlčky přihlíží.

14
    Domácí se konečně přiblížili velkému vápnu, po sraženém centru z levého křídla budou zahrávat rohový kop.

16
    Dlouhý pas z levé strany hostující obrana ale zpacifikovala a nepustila hráče v tmavých dresech k zakončení.

18
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Domácí jdou v osmnácté minutě do vedení! Ali Messaud se po centru z levé strany ke střele nedostal, míč ale šikovně vrátil na hranici pokutového území, odkud RYAN KOOLWIJK nechytatelně zavěsil pod břevno.
    18. Ryan KOOLWIJK - 1:0

20
    Hráče Excelsioru vedoucí branka pochopitelně nabudila a už znovu okupují pozice na útočné polovině.

23
    Martin Ödegaard přesměroval přihrávku Pierieho na Kobajašiho, jehož přízemní pokus jen těsně minul pravou tyč domácí brány!

26
    Hicham Faik se pokusil překvapit vyběhnutého hostujícího gólmana, který ale dával pozor a nenechal se překonat lobem z poloviny hřiště.

28
    Jeden z hostujících fotbalistů napřáhl z necelých třiceti metrů. Tečovaná střela ale proletěla vedle Kristinssonovy svatyně.

30
    Územní převaha Heerenveenu na chvíli končí kvůli nedovolenému zákroku přesně na půlící čáře.

32
    Domácí se zbytečně vyhnali ze hřiště, když jeden z hráčů poslal nechytatelnou přihrávku směrem k pravé autové čáře na Karamiho.

33
    Hostující centr z levého konce hřiště neznamenal pro obranu Excelsioru žádné problémy, útočné snažení Heerenveenu tím ale ještě neskončilo.

34
    Hezká kolmice k levému konci pokutového území našla Zeneliho. Jeho přihrávku před branku domácí srazili na rohový kop.

35
    Ten nebezpečně propadl přes první tyč, ale u té vzdálenější nebyl nikdo v modrobílém. Caenepeel se poté vydal do protiútoku, ale bez podpory spoluhráčů o míč brzy přišel.

36
    Excelsior se velmi rychle přesunul v solidním počtu na útočnou polovinu. Po přenesení těžiště na pravou stranu ale Karami pokazil centr a poslal míč do autu.

38
    Po několika zajímavějších minutách tempo zase trošku opadlo, domácí totiž nikam nespěchají při založení nového útoku.

39
    Po odvráceném nákopu z poloviny hřiště může Woudenberg vhodit dlouhý aut až před domácí branku.

40
    Tak se skutečně stalo, jenže stopeři Excelsioru si věděli rady a míč se vzápětí dostal až na opačný konec hřiště k Hansenovi.

41
    Faulovaný Martin Ödegaard připravil hostům šanci ze standardní situace. Asi to bude centr z pravé strany.

42
    Heerenveen se hodně zlobí na rozhodčí, kteří přehlédli zatažení jednoho z útočících hráčů a nenařídili v hostující prospěch penaltu. Onen centr mezitím jenom prosvištěl předbrankovým prostorem a skončil v zámezí.

42
    Zakaria El Azzouzi si obhodil míč kolem Dumfriese, který si vzápětí pomohl faulem. Kopat se tak bude proti brance Martina Hansena.

43
    Ödegaard dostal pár metrů před pokutovým územím hodně času na přehození míče na levačku. Tou ale vypálil přesně doprostřed branky na pozorného Kristinssona.
    43. Martin Ödegaard (HEE)

44
    Hosté se proti obrannému šiku přesunuli zleva doprava. Z hranice velkého vápna to zkoušel Dumfries, ale trefil jen nohy prvního soupeře.

45
    Po faulu na pravé autové čáře hosté nic nevytěžili z několikátého centru do pokutového území. Sudí hned vzápětí první poločas ukončili.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Úvodní poločas zápasu mezi Excelsiorem a Heerenveenem výsledkově lépe vyšel domácím, kteří vedou od osmnácté minuty zásluhou povedené střely Koolwijka. To už ale bylo ze strany Excelsioru všechno, neboť aktivitu od té doby převzali hosté. Jejich největší šanci měl Kobajaši, který minul branku jen o pár centimetrů. Chvíli před pauzou pak otestoval Kristinssonovu pozornost také Ödegaard, ale na nepříznivém stavu z pohledu Heerenveenu nic nezměnil.

46

47
    Druhou polovinu zápasu rozehráli hosté, jejichž první akce ale skončila nepřesnou přihrávkou do zámezí.

48
    Ödegaard rozehrál standardní situaci, po které vznikl před Kristinssonem velký zmatek. Ze závaru nakonec vyletěla nebezpečná střela, kterou domácí brankář jenom vyrazil. O pár chvil později pálil sám Ödegaard, ale branku Excelsioru minul.

49
    Po faulu Höegha dostali výhodu standardní situace také domácí, jenomže nákop Koolwijka si obrana Heerenveenu pohlídala.

50
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Pět minut po změně stran se hosté radují z vyrovnání! Autorem gólu je ARBER ZENELI, který zleva prošel do pokutového území, kde mu balón vrátil obsazený Ödegaard a Zeneliho následná střela z patnácti metrů se odrazila od tyče do brány.
    50. Arber ZENELI - 1:1

52
    Hosté si dalším střeleckým pokusem zajistili rohový kop, ze kterého už domácí svatyni neohrozili.

53
    Ögmundur Kristinsson uklidňuje situace zastavením centru z pravé strany. Po jeho odkopu hrají fotbalisté Excelsioru.

54
    Jeden z domácích zadáků zasáhl ve skluzu míč rukou ve vlastním vápně. Penalta se ale konat nebude.

56
    Domácím se teď na chvíli povedlo otupit nápor Heerenveenu, který je ve druhé půli mnohem živějším týmem.

57
    Další hostující zakončení zpoza velkého vápna proletěla nad brankou.

59
    Na druhé straně zkusil štěstí Hicham Faik, nicméně Hansen neměl se zákrokem žádné větší problémy.

60
    Hosty dělily centimetry od obratu ve skóre! Jeden z hráčů si navedl míč na pravačku a ze třiadvaceti metrů trefil ze svého pohledu pravou tyč!

63
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ali Messaoud, přichází Jeffry Fortes.

64
    Arber Zeneli docupital až do vápna, kde ale dlouho otálel se zakončením a Khalid Karami ho čistým skluzem stihl odzbrojit.

65
    Massop dostal přihrávku do běhu a z volné levé strany přihrál do pokutového území na Zakariu El Azzouziho. Ten ale nevyužil pádu obránce a z vynikající pozice vypálil vedle krajní tyče!
    65. Zakaria El Azzouzi (EXC)

67
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Marco Rojas.

68
    Dumfriesův centr z pravé strany se nebezpečně stáčel směrem do branky. Balón však nakonec rozvlnil síť jen z vnější strany.

69
    Luigi Bruins šel hodně neohrabaně do souboje se Schaarsem, který mu kopačkou zavadil o ruku. O žádné vážnější zranění by se ale jednat nemělo, domácí záložník ani nepotřeboval ošetření.

70
    Hráči se srdíčky na dresu otáčí skóre a vedou 2:1! Střídající MARCO ROJAS začal i ukončil rychlou souhru tří hostujících hráčů, když zprava pronikl do pokutového území a z kraje malého vápna překonal Kristinssona. Domácí fanoušci se marně dožadovali odpískání ruky, kterou si střelec branky možná pomohl při zpracování.
    70. Marco ROJAS - 1:2

72
    Okamžitá odpověď domácího týmu se nekoná kvůli signalizovanému postavení mimo hru.

75
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Luigi Bruins, přichází Mike van Duinen.

76
    Hicham Faik nevystřelil z přímého kopu vůbec špatně, nicméně Hansen zakončení z delší vzdálenosti vytěsnil nad břevno. S následným bráněním rohového kopu jeho spoluhráči problémy neměli.

77
    Van Duinen se po příchodu na hřiště uvedl je útočným faulem, po kterém z hostující obranné poloviny rozehrává Dumfries.

79
    Právě Denzel Dumfries tak dlouho čekal s vhozením autu, až se rozhodčí rozhodli otočit předchozí verdikt a přiřkli míč Excelsioru.

80
    Jeffry Fortes roztáhl domácí útok k pravé postranní čáře, odkud přiletěl vynikající centr na Ryana Koolwijka. Jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti dobře postavený Hansen reflexivně vyrazil!
    80. Ryan Koolwijk (EXC)

81
    Následoval rohový kop v podání Faika. Centrovaný balón propadl k Matthejovi, jemuž se ale nepovedlo nasměrovat zakončení mezi tři tyče.

82
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Henk Veerman.

84
    Mike van Duinen nedostihl spoluhráčovu přihrávku směřující do pokutového území. Hansen si celou situaci pohlídal a nechal dokutálet míč do autu.

85
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Jinty Caenepeel, přichází Kevin Vermeulen.

86
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Kik Pierie, přichází Nicolai Naess.

87
    V posledních minutách je hra převážně přerušená. To pochopitelně mnohem více vyhovuje Heerenveenu, který je čím dál tím blíže tříbodovému zisku.

88
    Henk Veerman navíc pro hosty získal rohový kop. K vysokému centru z levé strany se ale žádný z hráčů ve světlejších dresech nedostal.

89
    Domácí nechali v obraně velkou díru, do které Heerenveen s radostí vběhl. Ghoochanneijhad po přihrávce z levého kraje velkého vápna vystřelil ze stoprocentní šance pouze do břevna!

90
    Času na vyrovnání má Excelsior ještě poměrně dost. Sudí totiž nastavují nad rámec druhé půle hned pět minut!

90+1
    První z nich hosté strávili v bezpečné vzdálenosti od Hansenovy brány. Excelsior si navíc zbytečně zkomplikoval rozehrávku.

90+2
    Van Duinen se probil přes Dumfriese a hlavou si zpracoval přihrávku před sebe. Při snaze přihrát ale zase narazil na Denzela Dumfriese.

90+3
    Hned tři útočící hráči Excelsioru si navzájem překáželi na hranici velkého vápna. Z tečované střely vytěžili alespoň rohový kop.

90+4
    Hlavička jednoho z urostlých hráčů Excelsioru letěla po centru z pravého rohu vysoko nad branku Heerenveenu. Ten dělí už jen pár sekund od vítězství.

90+5
    Dumfries vybojoval u autové čáry vhazování, s jehož vhozením pochopitelně nepospíchá.

90+6
    Hodně sporný moment v samotném závěru zápasu! Daniel Höegh si při bránění Mattheije hlavou sklepl míč do ruky. Tu rozhodčí viděli, ale penaltu nenařídili.

90+6

Je dobojováno! Excelsior ve druhém poločase před vlastními fanoušky neudržel vedení po Koolwijkově trefě z 18. minuty a ze zápasu pátého kola nizozemské Eredivisie si neodnese jediný bod. Heerenveen předvedl po změně stran mnohem lepší výkon, který korunoval dvěma góly z kopaček Zeneliho a střídajícího žolíka Rojase. Hosté se díky tříbodovému zisku vyšvihli alespoň na pár hodin na třetí místo, domácí Excelsior naopak půjde do šestého kola nejlépe ze třinácté pozice.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:12.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního večera. (20:27:46)