Excelsior – Heerenveen 1:2 (kon.) | Kerkrade – Willem II 1:3 (kon.) | Breda – Groningen 2:1 (kon.)
Zwolle – Heracles 2:1 (kon.)
NAC Breda
2:1 (0:0)
FC Groningen
Sobota 16.09.2017, 19:45 • Rat Verlegh Stadion • Nizozemská Eredivisie • 5. kolo

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:12:20)

Jinak jsme sledovali poměrně vyrovnaný zápas s větším štěstí na své straně pro domácí celek.

Breda nakonec dokázala uhájit těsně vítězství. Groningen již sahal po vyrovnání, ale branka kvůli ofsajdu nebyla uznána a Breda si tak může připsat první tři body do tabulky a odrazit se ode dna tabulky.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:11.

90+4
    90+3. Kvůli ofsajdu nemohla vyrovnávací branka platit.

90+3
    Hosté zahrávali standardní situaci, na kterou si naběhl i brankář hostů. Ten nakonec hlavičkoval a jeho spoluhráč pak dorazil míč do branky, ale bohužel se nacházel dle pomezního v ofsajdu a branka neplatí.

90+1
    A jsou to čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Opět se pokračuje ve hře a bude zajímavé kolik rozhodčí ještě nastaví minut nad rámec základní hrací doby.

89
    Probíhá ošetřování hráče Bredy.

88
    Zbývají poslední dvě minuty základní hrací doby a Breda drží míč daleko od své branky.

87
    Avšak míč je opět u Padta a ten jej posílá vysokým a dlouhým nákopem směrem dopředu.

86
    Rychlý protiútok Bredy nevyšel a Groningen se snaží rychle otočit hru.

85
    Groningenu se nedaří vytvořit tlak na branku.

84
    Idrissi se snažil vybojovat rohový kop, ale nakonec on sám zahrával míč do zázemí a je to jen odkop od domácí branky.

84
    Breda kontroluje míč a snaží se ho co nejméně dávat svému soupeři.

82
    Žlutou kartu dostává Todd Kane (FC Groningen).

82
    Nebezpečně míč propadl před brankáře hostů, ale naštěstí nikdo z domácích nedokázal včas reagovat.

81
    Hra se nám vinou střídání zklidnila a již to není tak divoké jako před deseti, patnácti minutami.