Ufa – Spartak Moskva 5:4 (kon.) | Jokerit – Riga 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čerepovec 4:2 (kon.)
Soči – N.Novgorod 1:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Spartak Moskva
Sobota 16.09.2017, 13:30 • Ufa-Arena (Ufa) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dnes se od 13:30 na stadionu Ufa Arena, proti sobě postaví Salavat Julajev Ufa a Spartak Moskva. V posledních deseti zápasech vítězněji vyšla Ufa, která pětkrát vyhrála v základní době a dvakrát po prodloužení. Pouze dvakrát vyhrál Spartak Moskva v základní době a jednou po prodloužení. Ufa Arena nabídne kapacitu pro 8 400 diváků.

Salavat Julajev Ufa:

Ufa byla založena v roce 1957. Největší úspěch měli v sezonách 2007/08, kdy dokázali vyhrát tehdy ještě Ruskou superligu ledního hokeje (dnešní KHL) a v sezoně 2010/11, kdy vyhráli Gagarinův pohár. Minulou sezonu vypadli v osmifinále, kde nestačili na Kazaň se kterou prohráli 1:4 na zápasy. Letos hráli až na jeden zápas všechny doma. Po devíti odehraných utkání se ve Východní konferenci nacházejí na čtvrtém místě s osmnácti body. Šestkrát vyhráli a třikrát na svého soupeře nestačili. Poslední zápas přivítali Nižnij Novgorod, kterého porazili 2:1.

Spartak Moskva:

Spartak byl založený v roce 1946. Hned čtyřikrát dokázali vyhrát Sovětskou ligu ledního hokeje. Naposledy to bylo v sezoně 1975/76. Minulá sezona se Spartaku vůbec nevydařila a skončil v Západní konferenci na předposledním třináctém místě. Letos se prozatím nachází rovněž na třináctém místě s deseti body. Dvakrát vyhrál v základní době i po prodloužení a šestkrát prohrál. Minulý zápas prohrál v Nižněkamsku 1:2. Hraje zde i čech Lukáš Radil.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – S. Garejev, Kuljaš, Arzamascev, Larsen, Loginov, Panin, Petrišev, Jelizarov – Korotkov, Lisin, Hartikainen – Kemppainen, Omark, I. Makarov – Fjodorov, Zubov, Kokarev – M. Majorov, Busarov, Soloduchin.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – V. Lajunen, Kulik, Judin, Kalinin, Bondarev, Provolněv – Truňov, Stoa, Leščenko – Mirnov, Maxwell, V. Komarov – Nikoncev, A. Voronin, Orlov – Tolpeko, A. Kuzněcov, M. Potapov – N. Li, Cyplakov..

00:01

00:36
    Ufa právě vstřelila branku!

Tak tohle je neskutečné! Hned první střela domácích končí v bráně. IGOR MAKAROV si připravil puk ke střele těsně za modrou čáru a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Ufa se ujímá vedení. Asistence: Lisin, Korotkov.
    00:36 Igor MAKAROV - 1:0

02:00
    Domácí tým se snaží o další střelecké pokusy a do zápasu vletěl opravdu ve velkém stylu.

02:51
    Spartak si poprvé může užít puk na svých hokejkách a kombinuje ve svém obranném pásmu.

03:24
    Makarov je po brance opravdu aktivní a vybojoval puk za brankou soupeře.

03:56
    Vhazovaní v útočném pásmu domácích hráču.

05:00
    Svensson po nebezpečné střele domácího hokejisty ukrývá puk do své lapačky a bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

05:38
    Vhazování uprostřed hrací plochy. Korotkov byl v vhazování ten šťastnější a vybojoval puk pro své spoluhráče.

06:09

Durhý gól v zápase opět vstřelila Ufa. Domácí hráči plní roli favorita opravdu dokonale. Po přesné nahrávce Lisina si našel místo ke střele DENIS KULYASH a trefil se výstavně. Asistence: Makarov, Lisin.
    06:09 Denis KULJAŠ - 2:0

06:09
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Nikita Bespalov.

07:45
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., podražení).

08:55

Tak tohle je opravdu neskutečný start pro domácí hokejisty. V přesilové hře přidávají třetí branku utkání. Kemppaines nahodil puk na bránu a skvělou teči se předvedl TEEMU HARTIKAINEN. Asitence: Omark.
    08:55 Teemu HARTIKAINEN - 3:0

09:38
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., držení protihráče).

10:54
    Spartak právě vstřelil branku!

Hostující tým se právě prosadil v oslabení ! ANATOLY NIKONTSEV zachytil puk po odpálení puku z obranného pásma. Jeho samotný průnik na Scrivense skončil gólově. Bez asistence.
    10:54 Anatolij NIKONCEV - 3:1

12:00
    Domácí se snaží udržet v pásmu a dostat se k dobré střelecké příležitosti.

13:51
    Lajunen čeká za svou brankou až spoluhráči vystřídají, aby mohl založit útočnou akci.

15:39
    Bespalov si kryje puk do své lapačky po střele Leshchenka. Bude se vhazovat v obranném pásmu Spartaku.

15:57
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ben Maxwell – 2 min., podražení).

16:46
    Bespalov předvádí skvělý zákrok lapačkou. Po střele Makarova se předvedl skvělým reflexem a bude se vhazovat.

17:57

19:00
    Domácí hráči se snaží o závěrečný tlak a drží se v útočném pásmu. Makarovovi ovšem nevyšla přihrávka a Ufa útočné pásmu ztrácí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní třetina zápasu přinesla opravdové gólové hody. Padli celkem čtyři branky. Hned první střela domácích skončila v bráně. Makarov si našel místo ke střele a po třiceti čtyřech sekundách otevřel skóre utkání.
    Druhé branky se domácí dočkali v sedmé minutě hry. Po nahrávce Makarova se prosadil Kulyash. Domácí se v první třetině radovali ještě jednou po využití přesilové hry. Spartak dokázal snížit na hraně jedenácté minuty a stav po první třetině je 1:3.

20:01

20:58
    Spartak Moskva se snaží vyvinout tlak na soupeře a rychlé přechází do útočného pásma.

21:36
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., podražení).

22:00
    Scrivens po zmatku před brankářem raději ukrývá puk do své lapačky a bude se vhazovat v obranném pásmu domácího celku.

22:01
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vysoká hůl).

22:16

Spartak Moskva se dokázala prosadit po přesilovce pět na tři. Rána IGORA MIRNOVA končí přesně v pravé šibenici Scrivensové branky. Hosté snižuji na rozdíl jedné branky. Asistence: Lajunen, Stoa.
    22:16 Igor MIRNOV - 3:2

24:15
    Hosté po druhé brance útočí víc a víc a snaží se srovnat skóre.

26:35
    Ufa se konečně dokázala vymanit z obranného pásma a konečně mohou domácí hráči v klidu vystřídat.

28:18
    Loginov vystřelil prudkou ránu na Bespalova a ten měl se střelou problémy a nabídnul dorážku Fyodorovovi, který ovšem nedokázal trefil puk z bezprostřední blízkosti branky.

28:47
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Korotkov – 2 min., hákování).

29:20
    Hosté se nedokázali dostat k nebezpečné střelecké situaci.

30:47

31:49
    Spartak se vrhnul do rychlého protiútoku. Ten ovšem překazil hvizd rozhodčího, který píská ofsajd.

33:15
    Souboj o puk v obranném pásmu Spartaku vyhrál Lajunen a rychlé vyváží puk.

35:18

Domácí hráči se dostali do rychlého protiútoku. Po chybě obránce hostujícího celku se Ufa dostala do přečíslení tři na jednoho. Mayorov našel přesnou nahrávkou LINUSE OMARKA, který neměl problém dorazit puk do prázdné branky. Asistence: Kemppainen, Mayorov
    35:18 Linus OMARK - 4:2

37:40
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

38:16
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 2 min., naražení zezadu).

39:27
    Arzamastsev nedokázal dorazit puk do prázdné branky na několik pokusů. Po druhé střele předvedl Bespalov skvělý zákrok.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Sledujeme opravdu aktraktivní utkání. V druhé třetině jsme byli svědky dvou branek. První branka padla na straně hostů a Spartaku se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Hosté se od té doby dostali do několika nebezpečných situací, ale nepodařilo se jim vyrovnat. Dvě minuty před koncem druhé třetiny dokázala Ufa zvýšit skóre na rozdíl dvou branek.

40:01

40:16

40:50

Tak tohle je opravdu pozoruhodné. Scrivens předvedl neskutečnou chybu a hostující hráči snižují na rozdíl jediné branky. Brankář domácích si zajel pro puk za bránu, ale jeho rozehrávka našla pouze ARTYOMA VORONINA. který už neměl problém trefit puk do absolutně prázdné branky. Bez Asistence.
    40:50 Arťom VORONIN - 4:3

42:00
    Kulik čeká s pukem za svou brankou na to, až jeho spoluhráči dostřídají.

42:40
    Soloduhin se dostal k dobré teči před brankou Bespalova, ale jeho brankář si parádně poradil a lapačkou kontroluje puk.

44:07
    Vhazování v obranném pásmu Spartaku Moskva. Vhazovaní vyhrál Kulik.

45:02
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

46:20
    Vhazování v obranném pásmu domácího celku.

47:10
    Hosté se rychle dostali do útoku, ale hned o puk přišli.

48:05
    Vhazování uprostřed hřiště. Vítězně vyšel Busarov a může přejít do útoku.

49:00
    Makarov vybojoval útočné pásmo pro Ufu a snaží se najít místo ke střele.

49:32
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Denis Tolpeko – 2 min., vysoká hůl).

49:54
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:38
    Bespalov předvedl pěkný zákrok a bude se opět vhazovat v obranném pásmu Spartaku.

51:32

52:50
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

53:25
    Scrivens kryje puk do své lapačky a bude se vhazovat.

54:30

Ufa opět zvyšuje na rozdíl dvou branek. ILYA ZUBOV vyslal od modrré čáry neskutečnou dělovku, která propálila všechno, co ji stálo v cestě. Brankář Bespalov se nedokázal zorientoval a jenom se ohlédl za střelou. Asistence: Kokarev, Fjodorov.
    54:30 Denis KOKAREV - 5:3

56:03
    Lisin se přes dva hráče prodral až k brankáři. Jeho střela z bezprostřední blízkosti letěla mezi betony Bespalovové branky. Brankář hostů předvádí skvělý zákrok.

57:20
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

58:30
    Souboj o puk za bránou Spartaku.

58:57

Hosté snížili na rozdíl jediné branky a zápas ještě určitě bude dramatický. Ve zmatku před brankou Scrivense se nejlépe dokázal zorientovat ANATOLY NIKONTSEV a dokázal vstřelit branku. Hráči hostů se určitě budou snažit o hru bez brankáře minutou před koncem zápasu.
    58:57 Anatolij NIKONCEV - 5:4

59:46
    Hráči Spartaku Moskva si vyžádali oddychový čas.

Dnešní zápas nabídnul opravdu pozoruhodnou podívanou. V zápase padlo celkem devět branek a byl opravdu napjatý. Vyrovnaný zápas určitě nikdo po prvních deseti minutách neočekával. Domácí hráči se rychle dokázali dostat do vedení 3:0 a vypadalo to na jednoznačnou výhru. V jedenácte minutě dokázal v oslabení snížit Nikontsev. Druhá třetina nabídla vyrovnanou bitvu. Po dvou minutách dokázal snížit na rozdíl jedné branky Mirnov. Šest minut před koncem domácí tým vedl 5:3 a i přes snížení minutou před koncem dokázala Ufa utkání vyhrát. (15:58:12)

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 1. I. Makarov (Lisin, Korotkov), 7. Kuljaš (I. Makarov, Lisin), 9. Hartikainen (Kemppainen), 36. Omark (M. Majorov, Kemppainen), 55. Kokarev (Kokarev, Fjodorov) – 11. Nikoncev, 23. Mirnov (V. Lajunen, Stoa), 41. A. Voronin, 59. Nikoncev (Bondarev, Provolněv)

Spartak Moskva: Svensson (7. Bespalov) – V. Lajunen, Kulik, Judin, Kalinin, Bondarev, Provolněv – Truňov, Stoa, Leščenko – Mirnov, Maxwell, V. Komarov – Nikoncev, A. Voronin, Orlov – Tolpeko, A. Kuzněcov, M. Potapov – N. Li, Cyplakov.

Rozhodčí: Morozov S. (Rus), Sergeyev A. (Rus)