Kladno – Vsetín 7:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 3:2 (po pr.) | K. Vary – Třebíč 5:1 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 6:3 (kon.) | Slavia – Prostějov 0:3 (kon.)
Havířov – Motor ČB 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 16.09.2017, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 3. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Příjemný sobotní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 3. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem změří síly s celkem HC Benátky nad Jizerou.

Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek HC Slovan Ústí nad Labem.

Letošní bilance obou týmů v základní části:

HC Slovan Ústí nad Labem:

2 zápasy: 1 výhra, 1 porážka; skóre 8:8, 3 body, v tabulce 7. místo.

HC Benátky nad Jizerou:
    2 zápasy: 1 výhra, 1 výhra po základní hrací době; skóre 8:5, 5 bodů, v tabulce 5. místo.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

37 zápasů: 21 výhra, 9 výher po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 5 porážky, skóre 131:76.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhry Slovanu: 3:1, 3:2 a 4:3 po samostatných nájezdech (vše 3x).

Vzájemné zápasy v letošní přípravě:

15. 8. 2017:
    HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem

6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
    Branky a nahrávky: 3. Bělohorský (Teplý), 14. Vlach (Psota), 25. Psota (Veselý), 33. Hrníčko (A. Dlouhý, Bednář), 43. Bělohorský (Bittner, Průžek), 58. Špaček (Psota) – 57. Dufek, 58. Melka (Roubík).
    Rozhodčí: Veselý – Jecelín, Kovačík.
    Vyloučení: 8:3, navíc Maier – Vágner oba 5 min. + OK [HRUB].
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:1.
    Diváci: 120.
    Střely na branku: 37:30 (12:8, 12:9, 13:13).
    Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.

29. 8. 2017:
    HC Slovan Ústí nad Labem – HC Benátky nad Jizerou

4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 13. Vrdlovec (Mrázek), 27. Vrdlovec (Hes, Merta), 33. Bernad (Mical), 50. Macek (Roubík, Severa) – 35. Hrníčko (Kunst, Dlouhý), 60. Wiencek.
    Rozhodčí: Knapík, Místecký – M. Biedermann, Janíček.
    Vyloučení: 8:8.
    Diváci: 422.
    Střely na branku: 30:29 (5:10, 15:4, 10:15).
    Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
    Zakázaná uvolnění: 1:7.
    Ofsajdy: 2:3.
    Vyhraná vhazování: 44:36 (12:7, 15:8, 17:21).

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Husák, Vl. Brož (C), M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes – Dufek (A), Roubík, Melka – L. Volf (A), Vrdlovec, D. Merta – P. Kousal, Najman, Gengel – Macek, Severa, Mical. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Stezka (Stejskal) – Kolmann (C), Husa, Havlín, Plutnar, Maier, Kunst – Hrníčko, Chrtek (A), A. Dlouhý – Psota, R. Veselý, Jeník – Hrabík, Z. Král, Wiencek – Bittner, Kuťák, Bělohorský. Trenéři: Jiří Kudrna, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Rozhodčí: Kostourek, J. Valenta – Hejl, Podrazil.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Michal Kostourek, Jakub Valenta.
    Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

Domácí nastupují v dresech tmavě modrých, hosté v dresech bílých.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování úspěšnější Ondřej Chrtek, jenž obelstil Jaroslava Roubíka.

00:32
    První zakázané uvolnění Slovanu.

00:59
    Střelecký pokus Tomáše Havlína zblokoval David Merta do ochranné sítě.

01:45
    Druhý icing Ústí nad Labem.

02:43
    Odraženou střelu Bernada se snažil dorazit Husák, ale ani druhý obránce domácích nemířil přesně.

03:57
    Kombinace Jaroslava Roubíka a Antonína Melky neslavila úspěch, defenziva hostů se měla na pozoru.

04:34
    Martin Zdvořáček se postaral o třetí zakázané uvolnění Slovanu.

05:43
    Jedovku z čepele Patrika Husáka si Aleš Stezka pohlídal.

06:40
    Adam Dlouhý z levého kruhu na Martina Volkeho nevyzrál.

07:14
    Přes všechny čáry na icing vyhazují poprvé dnes také hosté.

07:32
    David Bernad adresoval přihrávku do prostoru mezi kruhy Jaroslavu Roubíkovi, který recept na Aleše Stezku nenalezl.

07:55
    První postavení mimo hru svěřenců Miroslava Macha a Tomáše Mareše.

08:31
    Početní výhoda pro hosty. Lukáš Volf (UNL) potrestán menším trestem za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

08:58
    První ofsajd Benátek nad Jizerou.

10:08
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Využitá přesilovka! V předbrankovém prostoru se střela Zdeňka Krále (1+1) odrazila k PETRU WIENCEKOVI (1+0), který bez větších potíží uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence: Zdeněk Král (1+1), Tomáš Havlín (0+1).

11:55
    Benátky nad Jizerou se snaží o vytvoření soustavného tlaku.

12:49
    Jaroslav Roubík si několikrát vyměnil puk s Antonínem Melkou, přičemž druhý jmenovaný ve finální fázi trefil výstroj Aleše Stezky.

13:35
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Stav je srovnán! DAVID MERTA (1+1) si vybruslil před branku soupeře, odkud překonal hostujícího hájce svatyně do již posunuté branky. Asistence: Marek Macek (0+2), Lukáš Volf (1+2).

13:35
    Na ledovou plochu je povolán ledař k upevnění hostující branky.

14:09
    Daniel Vrdlovec z ostrého úhlu prověřil pozornost brankáře Středočechů.

14:33
    V početní převaze si zahraje také Slovan. Dvouminutový trest za napadení vyfasoval Jan Jeník (BEN).

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

15:29
    Rána Patrika Husáka zblokována obranou hostů.

15:59
    Je vidět, že se od loňské sezóny nic nezměnilo a potíže s ukotvením branky pod domácím kotlem přetrvávají. Utkání je dnes již podruhé přerušeno kvůli posunuté hostující brance.

Někteří hráči využívají vynucenou přestávku k rozbruslení.

15:59
    Ve hře se bude znovu pokračovat.

16:18
    Obrat skóre! Slovanu pomohla menší pauza, když se od hranice ofenzivního pásma prosazuje VLADIMÍR BROŽ (1+1), jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: David Bernad (1+3), Daniel Vrdlovec (3+2).

17:38
    David Bernad sice prošel přes defenzivu Benátek nad Jizerou, po následné střele se ale Aleš Stezka natahovat nemusel.

18:43
    Bekhendové zakončení se Jaroslavu Roubíkovi nevydařilo, hostující gólman mohl zůstat klidný.

19:58
    Čtyřminutová přesilovka ve prospěch domácích. Dvojitý menší trest si musí odpykat Ondřej Chrtek (BEN) za vysokou hůl.

Vyhraná vhazování: 15:10.

Další třetina začne přibližně v 17:57 hod.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Martin Volke
    – 6;
    Aleš Stezka – 6.

Během úvodní dvacetiminutovky se diváci dočkali jednoho obratu skóre. O první gól zápasu se postaral v přesilové hře v jedenácté minutě hostující Petr Wiencek, o necelé tři a půl minuty se postaral o vyrovnání David Merta. V závěru šestnácté minuty muselo být utkání podruhé přerušeno kvůli špatnému ukotvení hostující branky. Menší vynucená pauza prospěla domácím, kteří se zásluhou Vladimíra Brože octli ve vedení a odchází tak do šaten šťastnější.

20:01

20:01
    Jaroslav Roubík na úvodním vhazování druhé části již úspěšný.

20:58
    Dělovka Davida Bernada zamířila nad.

21:19
    Benátkám nad Jizerou se podařilo vyhodit.

21:26
    Druhý ofsajd Ústí nad Labem.

22:26
    Daniel Vrdlovec zpoza branky hledal v prostoru mezi kruhy Lukáše Volfa, který minul.

23:28
    Jaroslav Roubík přihrál zadovkou Antonínu Melkovi, který přestřelil.

23:58

24:07
    Slovan naváže další přesilovou hrou. Jakub Husa (BEN) obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

24:42
    Ústí nad Labem opět v početní převaze v postavení mimo hru.

24:42
    Po konzultaci hlavního rozhodčího s oběma střídačkami se bude pokračovat vhazováním ve střední třetině.

25:10
    Daniel Vrdlovec posunul touš na Vladimíra Brože, který od útočné modré čáry nechal Aleše Stezku připsat si další zákrok.

25:51
    Benátky nad Jizerou nyní nepouští ve čtyřech hráčích soupeře do vlastního obranného pásma.

26:07

27:08
    Střelu Ladislava Bittnera zblokoval Martin Zdvořáček do ochranné sítě.

27:36
    Před brankou Martina Volkeho se strhla mela.

27:36
    Rozhodčí rozdělili tresty následovně.

Patrik Husák (UNL) – menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 8;
    Adam Dlouhý (BEN) – menší trest za krosček a menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 6.

Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

Slovan bude hrát dvě minuty přesilovou hru pět na čtyři. Dvouminutový trest odpyká Filip Kuťák (BEN).

28:58
    Ústí nad Labem kombinuje v útočném pásmu.

29:14
    Tutová šance! Daniel Vrdlovec křižnou přihrávkou nalezl Davida Mertu, který pálil do skvěle se přesouvajícího se Aleše Stezky.

29:36
    Hosté v plném počtu, Filip Kuťák opustil trestnou lavici, když odpykával dvouminutový trest za Adama Dlouhého.

30:30
    Čtvrtý ofsajd Slovanu.

30:57
    Přesilovka pro Benátky nad Jizerou. Patrik Husák (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 3:6.

31:58
    Antonín Melka v oslabení ujel hostující obraně, ze samostatného úniku ale Aleše Stezku nepřekonal.

32:57

33:01
    Do dalšího brejku mohl jít z trestné lavice Patrik Husák, ústeckému obránci puk ale na útočné modré čáře přeskočil hůl.

33:44
    Přesilová hra pro domácí. Ladislav Bittner (BEN) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:7.

34:05
    Jaroslav Roubík v dobré střelecké pozici zastihl Antonína Melku, kterého vychytal gólman Středočechů.

34:51
    Druhé postavení mimo hru Benátek nad Jizerou.

35:44

35:52
    Před brankovištěm Aleše Stezky další menší potyčka.

35:52
    Po fyzické výměně názorů vyloučeni hráči:

Lukáš Volf (UNL) – menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 6 (v dnešním utkání: 4 TM);
    Petr Kolmann (BEN) – menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 6.

Vyloučení celkem v zápase: 4:8.

Hrát se bude dvě minuty čtyři na čtyři.

37:04
    Jaroslav Roubík z ostrého úhlu nevystřelil podle svých představ.

37:20
    Slovan se bude bránit ve třech proti čtyřem. David Bernad (UNL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 5:8.

37:52
    Hosté v plném počtu, Lukáš Volf zpět na ledě.

38:28
    Ústí nad Labem se podařilo dostat kotouč do střední třetiny.

38:59
    Martin Vágner křižnou přihrávkou vybídl ke skórování Martina Micala, který odkrytou branku v oslabení netrefil.

39:20

39:59
    Kotouč po střele Patrika Husáka končí v lapačce Aleše Stezky.

Vyhraná vhazování: 15:10, 16:12.

Další třetina začne přibližně v 18:52 hod.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 11;
    Aleš Stezka – 10.

Ve druhé periodě se obecenstvo na severu Čech branky nedočkalo. Více ze hry měli domácí, kteří si vytvořili několik slibných brankových příležitostí. Slovan nedokázal těžit ani při početní výhodě, naopak se sám ubránil ve zkráceném oslabení ve třech proti čtyřem.

40:01

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části zvítězil Jaroslav Roubík.

40:26
    Druhý icing Benátek nad Jizerou.

40:33
    Vladimír Brož z levé strany pálil do připraveného Aleše Stezky.

41:04
    Další zakázané uvolnění Benátek nad Jizerou v krátkém časovém sledu.

41:32
    Radek Veselý z pravého kruhu přestřelil.

42:05
    Martin Mical z dálky vystřelil nad.

43:16
    Petr Kolmann od levého mantinelu vysněný cíl minul.

44:49
    Dominik Hrníčko z téměř nulového úhlu prověřil Martina Volkeho.

45:11
    Pavlu Kousalovi při zakončení kotouč sjel z čepele, brankář hostů zůstal bez práce.

45:41
    Další možnost navýšit skóre pro domácí v přesilové hře. Petr Kolmann (BEN) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:9.

46:14
    Gól v oslabení! Kryštof Hrabík (0+1) nalezl u opačné tyče ZDEŇKA KRÁLA (2+1; dnes 1+1), který nedal střelou do odkryté branky domácímu brankáři šanci. Asistence: Kryštof Hrabík (0+1).

47:41
    Hosté v plném počtu, Slovan během přesilové hry branku soupeře téměř neohrozil.

49:19
    Pátý ofsajd Ústí nad Labem.

49:47
    Marek Macek obětavě lehl do střely Kryštofa Hrabíka.

50:08
    Čtvrtý icing Benátek nad Jizerou.

51:17
    Vratislav Kunst od útočné modré čáry přestřelil.

51:51
    Třetí postavení mimo hru v podání hostů.

52:49
    David Merta obdržel přihrávku od Daniela Vrdlovce. Za sekání Kryštofa Hrabíka (BEN) bylo nařízeno trestné střílení.

52:49
    David Merta z nařízeného trestného střílení trefil lapačku Aleše Stezky.

53:27
    Páté zakázané uvolnění hostů.

54:42
    Pokus Martina Vágnera zblokován.

55:13
    Pro změnu vyhazují na icing také domácí.

56:38
    Dominik Hrníčko se svou dorážkou neúspěšný.

58:24
    Lukáš Volf z levé strany nezaměstnal maskovaného může hostů.

58:58
    Ladislav Gengel nahozením z dálky vybojoval buly po pravici Aleše Stezky.

59:59
    Třetí třetina se dohrává za brankou Stezky.

60:00

Po tříminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři se systémem náhlá smrt.

Za domácí nastoupí Roubík, Melka, Bernad, za hosty Hrníčko, Dlouhý, Kolmann.

60:01

60:01
    Na zahajovacím vhazování prodloužení uspěl Dominik Hrníčko.

60:52
    Jan Jeník ze středu Martina Volkeho nepřekvapil.

61:55
    Ondřej Najman z otočky neuspěl.

Dnešní utkání sledují 934 diváci.

63:01
    JAROSLAV ROUBÍK vzal vše na sebe a svou kličkou vyzrál před zítřejšími narozeninami na Aleše Stezku. Bez asistence.

Nejlepší hráči zápasu:

Martin Volke;
    HC Benátky nad Jizerou: Aleš Stezka.

Jaroslav Roubík v nastaveném čase rozhodl o vítězství Slovanu a vystřelil Ústí nad Labem druhý prémiový bod.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:53:49)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 14. D. Merta (Macek, L. Volf), 17. Vl. Brož (Bernad, Vrdlovec), 64. Roubík – 11. Wiencek (Z. Král, Havlín), 47. Z. Král (Hrabík)

Rozhodčí: Kostourek, J. Valenta – Hejl, Podrazil