Nymburk – Žďár n/S 0:1 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 6:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 3:1 (kon.)
SHK Hodonín – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Opava – Kopřivnice 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Písek – Tábor 0:6 (kon.) | Bílina – Děčín 2:7 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 5:6 (kon.)
Most – Jablonec n/N 1:5 (kon.) | David Servis – Kolín 4:1 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 6:2 (kon.)
Letňany – Kobra 2:5 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
HK Nový Jičín
Sobota 16.09.2017, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 3. kolo

Ve třetí třetině projevil Nový Jičín velkou snahu o zvrácení zápasu na svou stranu, Valašské Meziříčí si však dokázalo utkání pohlídat a vítězí konečným výsledkem 6:3. (19:27:57)

59:55
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., sekání).

58:49
    Zakázané uvolnění hostů.

58:00
    Oba týmy v plném počtu.

57:26
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Bobři vytěžili ze svého tlaku svou šestou branku! Domácí se několikrát vyměnili puk, nakonec se ke střele odhodlal MICHAL ŽÁK, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Dvořák a Jakub Pořický.

57:02
    Žákova dělovka končí za bránou, Bobři se však drží v útočném pásmu.

56:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., hákování).

56:00
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Weintritt – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., hákování).

55:39
    Bobři si velmi rychlou akcí berou dvougólové vedení zpět! Ke skórování vybídl PETRA DVOŘÁKA Jakub Pořický, který neměl problém puk uklidnit do brány. Asistence: Jakub Pořický.

55:03
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté zachytili rozehrávku domácích na útočné modré, vydali se na přečíslení dva na jednoho. Motlochovu střelu ještě Plšek vyrazil, na dorážku LUKÁŠE BEDNÁŘE byl ale krátký. Asistence: Lukáš Motloch.

54:46
    Hosté se i v oslabení dostali do přečíslení tří na dva, ze kterého jen těsně nedokázali vytěžit snížení skóre.

54:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:19
    Bobři zatím nepouštějí hosty k žádné větší šanci a brání svůj dvougólový náskok.

50:48
    Nový Jičín si začíná vytvářet tlak, ze kterého by rád minimálně srovnal stav utkání.

49:19
    Vítek dostal ukázkovou lobovanou přihrávku na modrou, protlačil se až před bránu, kterou ovšem přestřelil.

48:31
    Slovák vůbec neviděl Báchorovo nahození, které ho však trefilo a stihl ho v klidu přikrýt před dotírajícími útočníky.

47:26
    Plšek dokázal včasně vyjet z brány a odehrát kotouč před útočníkem hostů, puk však skončil až na zakázaném uvolnění.

46:43
    Nový Jičín z ničeho nic střílí svou druhou branku. PAVEL ZEDNÍK díky šťastnému odrazu dostává kotouč do Plškovy svatyně. Bez asistence.

46:28
    Utkání nabízí řadu přerušení, kdy se téměř hráči nedostanou do hry kvůli řadě vyloučení.

45:26
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., podražení).

45:03
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Slovák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

44:58
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hladiš – 2 min., nedovolené bránění).

44:57
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Weintritt – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., hrubost).

44:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., nedovolené bránění).

42:36
    Matějka předvedl před brankou několik obrátek, jeho pokus nakonec končí mimo bránu.

41:50
    Zakázané uvolnění domácích.

41:24
    Plšek schoval puk do lapačky a umožňuje svým spoluhráčům vystřídat.

40:37
    Bobři hned v úvodu třetí periody zasypali Slováka několika pokusy, nakonec si za brankou našel puk MICHAL HRYCIOW a pohotově zasunul kotouč za Slováka. Asistence: David Vítek a Jakub Pořický.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:42.

Ve druhé třetině se utkání začalo přiostřovat, když došlo k několika potyčkám hlavně po přerušení hry. Třetina nabídla řadu vyloučení, korigování stavu ze strany hostů a rychlých dvou branek domácích tři minuty před koncem třetiny. Poslední část slibuje napínavou podívanou až do samotného konce.

40:00

39:48

39:22
    Nový Jičín si vytvořil tlak v pásmu Bobrů, ti se z něj ale dostali do přečíslení, kde Vítek pálil mimo branku.

39:06

37:48
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., podražení).

37:38
    Málkovou nahození vyráží Plšek do rohu kluziště.

37:06
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Kývala – 2 min., hákování).

36:45
    Bobři sevřeli Nový Jičín ihned po gólu znovu v útočném pásmu. Po kombinaci vystřelil Vítek, jehož pokus Slovák vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval JIŘÍ WEINTRITT, na jehož dorážku byl Slovák už krátký. Asistence: David Vítek a Tomáš Brunec.

36:28
    Valašské Meziříčí si vytvořilo tlak v útočném pásmu, kde po několika přihrávkách našel Brunec PETRA DVOŘÁKA, který dostal kotouč za Slováka. Asistence: Tomáš Brunec a Michal Žák.

35:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Janiczek – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Studený.

34:57
    Nový Jičín se postupným útokem dostal až do útočného pásma do mezikruží, kde ke střele napřáhl JIŘÍ SLOVÁK, který tvrdou ranou do šibenice nedal Plškovy šanci. Asistence: Vojtěch Adamík.

34:05
    Sonnek nastřelil tyčku Plškovy svatyně!

33:03
    Plšek uklidňuje hru a schovává kotouč v lapačce.

31:53
    Domácí zatlačili hosty v pásmu, ke střeleckému pokusu se dostal Váňa, jeho střela ale končí mimo.

30:41
    Hra se v posledních minutách oproti začátku třetiny uklidnila, oba týmy se snaží nevyrobit hlavně hrubou chybu.

29:45

29:31
    Motloch se i v oslabení dostal k dobré střelecké příležitosti.

28:36
    Vítek je těsně promáchnul nabídku svého spoluhráče!

27:57
    Slovák viděl nahození Žáka od samého začátku, a tak neměl problém kotouč schovat v lapačce.

27:45
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., držení protihráče).

27:12
    Po několika pokusech domácích konči kotouč v lapačce Slováka. Hráči si opět nic nedarují a dochází k dalším potyčkám.

26:15

25:05
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Bednář – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hryciow – 2 min., napadení).

24:15
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Studený – 2 min., podražení).

24:03
    Kývala dostal puk na útočnou modrou, zavezl ho do útočného pásma, kde vyčkal na spoluhráče, jeho přihrávka před bránu ovšem nenašla žádného adresáta.

23:03
    Sonnkovu střelu kryje Plšek ve svém hrudním koši.

22:33

21:56
    Weintrittovo nahození jen těsně nestačil tečovat Kývala a kotouč končí až za brankou.

21:01

20:33
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., podražení).

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

První třetina nabídla od začátku vysoké tempo, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba týmy si však vytvářely střelecké příležitosti jen zporadicky, avšak Bobři po důrazném dorážení dokázali jednou kotouč dostat za Slovákova záda, když se ve 14. minutě prosadil Jakub Pořický.

20:00

19:43
    Valaši vyhazují a vypadá to, že první třetinu již ubrání.

19:01
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Matějka – 2 min., napadení).

18:46
    Kývala převzal kotouč od svého spoluhráče, ke střele se ovšem po důrazu hostujícího obránce na jeho osobu nedostal.

17:15
    Bobři se snaží kontrolovat hru a nepouštět Nový Jičín k jakékoliv rozehrávce.

15:53
    Nahození Hladiše zastavil až mantinel za brankou hostů. Zakázané uvolnění Bobrů.

15:02
    Bobry gól nabudil a svírají hosty nyní v jejich pásmu.

14:23
    Studený jen těsně minul svatyni hostí! V krátkém časovém sledu nebyli Bobři daleko od dvoubrankového vedení.

13:11
    Valaši vzorově napadali rozehrávku hostů, z čehož pramenil tlak v útočném pásmu, kdy se po sérii dorážek dostal kotouč k JAKUBU POŘICKÉMU, který ho zasunul za Slováka. Asistence: Petr Dvořák a Jan Matějka.

12:34
    Hraje se opět bez přerušování, oba týmy se však jen těžko dostávají před bránu svého soupeře.

10:36
    Branka domácích se po ataku hostů ocitla mimo své postavení.

10:12
    Plšek vyjel daleko před bránu, kde přikrývá kotouč v lapačce.

09:19
    Utkání se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy se ale nedostávají do zakončení.

07:46
    Nový Jičín se dostal k několika pokusům, se všemi si ovšem Plšek poradil

06:56
    První postrkování před brankou hostů se obešlo bez vyloučení.

06:36
    Obránci domácích vyhnali Jičínské do ofsajdové pasti.

06:08
    Studeného pokus z mezikruží končí na zadním mantinelu po zásahu gólmana hostí.

05:20
    Kývala dorážel na rozehrávajícího Slováka, ten i přes problémy rozehrál.

04:33
    Slovák kryje kotouč v lapačce před dojíždějícím Matějkou.

04:15
    Žákovo nahození skončilo zakázaným uvolněním.

03:57
    Přemíra snahy útočníků Nového Jičína znamená ofsajd hostů.

03:13
    S Pechovou střelou si Plšek poradil bez větších komplikací.

02:47
    Žák si sám najel do útočného pásma, jeho střelu vyráží Slovák mimo ledovou plochu.

02:29
    Z tlaku Bobrů vyplynulo postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:23
    Motloch se řítil sám na Plška, ten jeho pokus vyráží před sebe, kde ho odklízí bek domácích.

00:36
    Bobři v prvních minutě sevřeli Nový Jičín v útočném pásmu.

00:01

Oba týmy již na ledové ploše. Utkání během pár chvil započne.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Hryciow, Žák, Báchor (C), Váňa, Weintritt, Hladiš, Varga Mar., Baroš – Pořický, Vítek, Dvořák – Daněk, Brunec (A), Kývala – Matějka, Studený, Martiník (A) – Varga Mir., Varga D., Dalajka

Trenér: Jiří Weintritt

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Heinzl, Mrowiec, Janiczek, Metelka – Gebauer (A), Palacký, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Kocián (C), Bednář, Sonnek, Zedník, Slovák II.

Trenér: Pert Macháček

Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Pospíšil.

Bude pro hokejisty Valašského Meziříčí volný hrací den výhodou nebo Nový Jičín využije euforie po vysoké výhře doma proti Opavě? Sledujte od 17:00!

Bobři se poprvé v nové sezóně představí na svém ledě a to hned v derby s Novým Jičínem. V prvním ostrém utkání zajíždělo Valašské Meziříčí do Opavy, kde vždy dohánělo jednogólové vedení Slezanů a nakonec dokázalo vyhrát v prodloužení poměrem 4:3. Ve druhém hracím dni padl na Bobry díky lichému počtu účastníků volný hrací den. Utkání s Novým Jičínem je tak pro Bobry ideální příležitostí věnovat svým fanouškům první domácí vítězství v sezóně.

Nový Jičín má za sebou na rozdíl od Valašského Meziříčí za sebou již dva ostré starty v nové sezóně. V prvním utkání padl na ledě Hodonína v poměru 5:1, ve druhém si však hokejisté Nového Jičína spravili chuť vysokým vítězstvím 7:0, když na domácím stánku přivítali slezany z Opavy. Na Bobří hráz tak zajisté pojedou v dobrém rozmaru s cílem zvrátit druhé vítězství v sezóně na svou stranu.

Ve 3. kole 2. ligy – skupiny Východ se potkají týmy Valašského Meziříčí a Nového Jičína. Oba týmy se již utkaly dvakrát v přípravných utkáních, ve kterých si oba pohlídali své domácí stánky, když Bobři z Valašského Meziříčí vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech na Bobří hrázi a o necelé dva týdny později Nový Jičín na svém ledě zvítězil v poměru 3:1.

Utkání bezpochyby slibuje vyhecované utkání na obou stranách, když si oba týmy nic nedarovaly už v přípravných zápasech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 14. Pořický (Dvořák, Matějka), 37. Dvořák (Brunec, Žák), 37. Weintritt (Vítek, Brunec), 41. Hryciow (Vítek, Pořický), 56. Dvořák (Pořický), 58. Žák (Dvořák, Pořický) – 35. Slovák II. (Adamík), 47. Zedník, 56. Bednář (Motloch)

Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Pospíšil