Los Angeles Kings
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Vancouver Canucks
Sobota 16.09.2017, 23:00 • Staples Center, Los Angeles • Příprava NHL

Vítám všechny fanoušky zámořské NHL, která zanedlouho začíná. Týmům startují přípravné zápasy, v tomto onlajnu se zaměříme na souboj mezi Los Angeles Kings a Vancouver Canucks. Začátek utkání je naplánován na 23:00.
    Hráči Vancouveru při rozbruslení

Los Angeles Kings: Quick – Muzzin, Folin, Forbort, LaDue, MacDermid, Fantenberg – Cammalleri, Kopitar, Brown – Andreoff, Kempe, Brodzinski – Mersch, Shore, Nolan – Pearson, Dowd, Toffoli.

Vancouver Canucks: Markström (Nilsson) – Gudbranson, Del Zotto, Biega, Holm, Stecher, Pedan – Goldobin, Horvat, Upshall – Boeser, Burmistrov, Baertschi – Dorsett, Granlund, Boucher – Virtanen, White, LaBate.

Courtney Daniels zpívá hymny, zanedlouho začínáme!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

00:01

00:19
    A máme tu první přerušení. Kempe (LAK) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

00:44
    Vancouver se usadil v pásmu a kombinuje za brankou Los Angeles.

00:57
    Hokejisté Kings se osvobodili vyhozením puku až za branku, kterou hájí Markström.

01:22
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

01:45
    A opět se Králům podařilo dostat puk až do obranného pásma Canucks. Ti to musí zkusit znovu.

02:19

02:41
    Hokejistům z Los Angeles trvalo, než dostali situaci ve svém pásmu pod kontrolu. Nyní jsou to oni, kdo útočí.

03:12
    Tvrdý hit u mantinelu, jehož autorem byl Virtanen. S pukem na hokejkách hrají domácí.

03:41
    Hostům pomohl s rozehrávkou brankář Markström. Canucks jsou přesto ve vlastním pásmu.

04:21
    Vhazování po pravé ruce Quicka. Hokejisté Vancouveru působí aktivnějším dojmem.

04:39
    Od modré čáry přišla střela směrem na Quicka, ten nemusel zasahovat, neboť kotouč mířil vedle branky.

04:55
    Rozhodčí odpískal ofsajd Vancouveru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:10
    Upshall (VAN) byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovku si zahrají Králové.

05:23
    Hostům se velmi rychle povedlo osvobodit tak, že vystřelili kotouč do středního pásma.

05:40
    A opět je kotouč mimo pásmo Vancouveru. Králům pomohl s rozehrávkou brankář Quick.

05:52
    Hosté jeli ve vlastním oslabení dva na jednoho, Granlund vzal situaci na sebe, ale skvěle jeho střelu vyrazil Quick!

06:41
    Markström se zaskvěl zákrokem proti střele, kterou z levého kruhu poslal LaDue.

07:10

07:16
    První komerční přestávka. Máme za sebou něco přes sedm minut, oba celky hrály přesilovou hru, kterou nedokázaly využít. Větší nasazení zatím ukazují hokejisté Vancouveru. Domácím pomohla až početní výhoda.

07:16
    Kempe (LAK) jde podruhé na trestnou lavici, tentokrát za sekání.

07:40
    Hokejisté Los Angeles se dokázali osvobodit tak, že odpálili kotouč mimo vlastní pásmo.

07:55
    Vancouver se provinil ofsajdem, přesilovka zatím není dobrá ani od jednoho týmu.

08:00
    Další ofsajdové postavení Vancouveru. Přesilovka kanadského celku zatím není nejsilnější zbraní.

08:25

Vancouver právě vstřelil branku!
    Tak jsem to zakřikl. Hostům se povedlo využít přesilovou hru. Od modré čáry střílel Stecher, do jeho rány vložil hůl MARKUS GRANLUND a usměrnil puk za záda Quicka – 0:1! Asistence: Troy Stecher, Nikolaj Goldobin.

11:23
    Stav je stále 1:0 pro Vancouver, hokejisté Los Angeles právě útočí.

12:01
    S kotoučem na hokejkách hrají hosté, kteří se snaží přidat druhou branku.

12:12
    MacDermid (LAK) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

12:43
    Vancouver se dostal do útočného pásma a kombinuje. Dvě střely z levého kruhu měl Holm, ale ani jednou nemusel Quick zasahovat.

13:17
    Sám na Markströma ujížděl v oslabení Kempe, ale brankář Vancouveru předvedl pěkný zákrok, čímž udržel svému celku vedení.

14:12

14:33
    Markström udělal chybu při rozehrávce, čehož málem domácí dokázali využít. Skákající kotouč před brankovištěm odpálil jeden z beků Canucks.

15:12
    Virtanen si najel do útočného pásma a z hranice pravého kruhu prověřil Quicka. Mladík Vancouveru si na brankáři Kings vylámal zuby.

16:20
    Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu a čekají na dostřídání svého celku. Vypadá to, že si těsný náskok dokáží udržet.

16:41
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Forbort – 2 min., podražení).

17:00
    Hokejisté Los Angeles se opět dokázali osvobodit.

17:10
    A znovu je kotouč až u Markströma. Vancouver to musí zkusit opět z vlastní třetiny.

17:27
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Baertschi – 2 min., sekání).

18:02
    Hosté jsou s pukem ve vlastním pásmu, je na nich vidět, že již nikam nespěchají.

18:36
    Toffoli dostal pěknou přihrávku od Kopitara, najel si do útočného pásma a tvrdou střelou prověřil Markströma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:27
    Oba týmy jsou v plném počtu.

19:41
    Neskutečný Markström! Švédský brankář ve službách Vancouveru dokázal zasáhnout proti několika střelám hokejistů Kings.

20:00

Je za námi první třetina, po které jdou do kabin spokojenější hokejisté Vancouveru. Ti vedou zásluhou Granlunda nejtěsnějším možným poměrem 1:0. Oba celky si vyzkoušely přesilovou hru, hosté ji dokonce využili. Druhá perioda začne zhruba v 00:02.

20:01

20:06
    Králové začali druhou třetinu nahozením na Markströma, které jej ale neohrozilo.

20:49
    Kempe (LAK) dostává dvě minuty za hru vysokou holí, je to jeho třetí trest v tomto utkání, a to jsme teprve na začátku prostřední části.

21:07
    Canucks se musí dostat do útočného pásma ze svého, neboť se hráči Kings dokázali osvobodit.

21:46
    A znovu je puk až u Markströma, švédský gólman ve službách Canucks musel svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou.

22:26
    Nepřesná rozehrávka Vancouveru, zachytil ji Forbort a snadno vyhodil puk k brankáři hostů.

22:49

23:13
    Virtanen (VAN) dostal dvě minuty za podražení, takže si přesilovku zahrají Králové.

23:41
    Od modré čáry vystřelil Folin, Markström zůstává pozorný, takže střelu snadno vyráží.

23:52
    Upshall (VAN) dostává dvě minuty za držení, Vancouver jde do tří!

24:16
    Cammalleri prověřil od modré čáry Markströma, ten je dnes stále nepřekonaný. Králové jsou nadále v útočném pásmu.

24:41
    A další střela na Markströma, tentokrát se o ní postaral Muzzin. LA stále v útočném pásmu.

25:13
    Virtanen opouští trestnou lavici, hokejisté Vancouveru jsou ve čtyřech.

25:52

26:15
    Boj o kotouč v útočném pásmu Vancouveru vyhráli domácí, kteří ale nedokázali odpálit kotouč mimo své území, takže jsou stále pod tlakem.

26:30
    White (VAN) dostává dvě minuty za sekání, hráči Los Angeles mají výhodu přesilové hry.

27:00
    Toffoli přihrál z levé strany na pravou, kde kotouč převzal Kopitar, jehož následnou střelu vyrazil mimo Markström. Dobře sehráno od domácího týmu.

27:32
    Vancouver se dokázal osvobodit vyhozením puku ke Quickovi.

28:45
    Králové vedou v této třetině 10:0 na střely, přesto neskórovali.

29:03
    Je za námi první pěstní souboj. Utkali se MacDermid (LAK) a Pedan (VAN). Oba kohouti sedí na trestné lavici a inkasují pětiminutové tresty za bitku.

29:32
    S kotoučem na hokejkách hrají hosté ve svém pásmu. Jsou si vědomi svého vedení, takže se snaží neudělat chybu.

30:23
    Je za námi přes půl utkání, puk mají ve své moci hosté.

30:36
    Dvě minuty za sekání dostává Kempe (LAK).

30:36
    Hosté vyměnili brankáře, Markströma nahradil Nilsson.

30:53
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Baertschi – 2 min.).

31:24
    Hosté aktivně napadají domácí rozehrávku, přesto Králové dokázali prokombinovat útočníky soupeře a dostat se do útočného pásma. Tam jejich pouť skončila.

32:08
    JAKE VIRTANEN dostal puk na levý kruh, odkud vystřelil do pravého dolního rohu, přesunující Quick nedokázal puk vyrazit – 0:2! Asistence: Alex Biega.

32:53

34:10
    Vancouver se dokázal osvobodit z menšího tlaku Los Angeles. Quick následně musel hasit šanci Canucks.

35:09
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediného gólu. JAKE MUZZIN si najel na levý kruh a táhlou střelou nedal Nilssonovi žádnou šanci – 1:2! Asistence: Tyler Pearson.

36:00
    Vancouver hraje aktivně, snaží se navýšit vedení. Domácí se nyní dobře brání.

36:43
    Baertschi dostal kotouč na hokejku, přihrál na pravý kruh, odkud pálil Virtanen. Quick jej vychytal.

37:29
    Nilsson si připsal úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po pravé ruce švédského brankáře.

37:36
    Kotouč se dostal mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vancouveru.

37:57
    Pedan (VAN) je vyloučen na dvě minuty za hákování, pro hokejisty Los Angeles je přesilová hra dobrou možností, jak vyrovnat skóre.

38:22
    Muzzin střílel od modré čáry, jeho rána mířila těsně vedle. Nilsson nemusel zasahovat.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny!

39:03
    Domácím se povedlo využít přesilovou hru, takže je srovnáno. Pearson zavezl puk do útočného pásma, zpoza branky jej poslal před ní, kde stál nikým nehlídaný DUSTIN BROWN, jemuž se povedlo skórovat – 2:2! Asistence: Tyler Pearson, Paul LaDue.

40:00

Jsou za námi dvě třetiny, skóre je 2:2. Nejprve navýšil vedení Vancouveru Virtanen, na jeho branku odpověděl Muzzin a Brown. Do třetí části půjdeme za vyrovnaného stavu, a to zhruba v 01:00.

40:01

40:17
    Aktivněji vstoupili do třetí třetiny hosté, kteří také měli na svědomí první pokus na branku soupeře v závěrečné části. Bez úspěchu.

41:25
    Domácí otáčejí skóre. Od modré čáry se prosadil OSCAR FANTENBERG – 3:2! Asistence: Dustin Brown.

42:20
    Za vlastní brankou čeká Gudbranson na dostřídání spoluhráčů, Canucks chtějí srovnat.

42:48
    Domácí zastavil v nadějné útočné akci ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:10
    Baertschi zavezl puk do útočného pásma, tam ale nic nevymyslel.

44:04
    Králové se po delší době dokázali osvobodit, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kings.

45:15
    Vancouver je v posledních chvílích aktivnějším týmem, snaží se o vyrovnání, ale Los Angeles velmi dobře brání.

46:32
    Brankář Kuemper (LAK) dostává dvě minuty za podražení, Vancouver si zahraje přesilovou hru.

47:11
    Vancouver je rozprostřen po útočném pásmu, hráči Canucks kombinují a snaží se využít přesilovku.

47:43
    Ofsajdové postavení zamezilo Vancouveru pokračovat ve hře. Vhazuje se ve středním pásmu.

48:00
    Hokejisté Los Angeles se dokázali osvobodit z tlaku soupeře tak, že odpálili puk do střední třetiny.

48:32

49:01
    Tlak Vancouveru pokračuje i po přesilové hře, zatím však nemohou hráči Canucks překonat Kuempera.

49:39
    Boucher to zkusil z dálky, Kuemper však jeho střelu chytil. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Kings.

50:32
    Králové nahodili kotouč do útočného pásma, tam se ale na nic nezmohli. Puk mají hosté.

51:38
    Zajímavá příležitost Králů. Puk se dostal do předbrankového prostoru, tam jej ale nikdo nedokázal usměrnit za Nilssona.

52:16
    Komerční přestávka. Stav utkání je stále 3:2 pro Los Angeles. Vhazovat se bude v útočném pásmu Vancouveru.

52:41
    Hosté mají kotouč ve vlastním pásmu. Snaží se rozehrát útočnou akci, ve které by se dočkali srovnání.

53:32
    Nilsson zasáhl proti střele, kterou z levého kruhu vyslal Nolan. Hosté tak stále živí naději na dobrý výsledek.

54:20
    Autor rozdílové branky pálil od modré čáry, Nilsson zůstává pozorný a jeho pokus vyrazil.

55:30
    O puk se bojuje v obranném pásmu Los Angeles. Upshall na něj nedosáhl, takže hrát mohou Králové.

55:54
    Nilsson si připsal další zákrok po střele slovinského reprezentanta Kopitara. Králové se snaží přidat čtvrtou branku a uklidnit se tím.

56:39
    Nolan střílel z levého kruhu, Nilsson puk snadno lapil. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vancouveru.

57:06
    SVEN BAERTSCHI tečoval střelu Gudbransona od modré čáry za záda Kuempera, který s tím nemohl nic dělat – 3:3! Asistence: Erik Gudbranson, Brock Boeser.

58:27
    Ofsajd Los Angeles znamená, že se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny!

59:42
    Vypadá to, že utkání zamíří do prodloužení. Žádný z týmů se nesnaží rozhodnout.

60:00

Je za námi třetí třetina. Nejprve se hokejisté Los Angeles dostali do vedení, když se trefil Falkenberg. Těsně před koncem srovnal na současný stav Baertschi. Jdeme do prodloužení.

60:01

60:48
    Hosté jeli dva na jednoho, Horvat se snažil přihrát, ale ležícího beka nepřehodil.

61:20
    Na druhé straně se po střele jednoho z útočníků domácího celku ozvala tyčka.

62:10
    Baertschi mohl rozhodnout, jenže nedokázal proměnit samostatný únik na Kuempera. Ten se předvedl pěkným zákrokem.

62:40
    Del Zotto měl gól na hokejce, střílel z ideální pozice mezi kruhy, nicméně Kuempera překonat nedokázal. Vhazuje se v obranném pásmu Los Angeles.

63:26
    Los Angeles se provinili ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu. Stále zbývá trochu času na rozhodnutí.

64:00
    Hraje se poslední minuta prodloužení!

64:32
    S rozehrávkou pomáhá Vancouveru brankář Nilsson. Canucks míří do útočného pásma...

64:41
    Brankář Nilsson rozehrál před sebe, kde stál BROCK BOESER, ten si najel do útočného pásma a přesnou střelou rozhodl – 3:4! Asistence: Anders Nilsson.

Je za námi konec utkání, které v prodloužení vyhrál Vancouver. Rozhodující branku vsítil Boeser, jemuž asistoval brankář Nilsson. Hosté vyhráli zaslouženě, neboť utkání ve většině času kontrolovali.

1. Jacob Markström (VAN) 18 zákroků, 0 obdržených gólů, 100%
    2. Tanner Pearson (LAK) 0+2
    3. Jake Virtanen (VAN) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Do zápasu nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

Já se s Vámi loučím, děkuji za sledování a přeji krásnou neděli. (02:22:45)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 36. Muzzin (Pearson), 40. Brown (Pearson, LaDue), 42. Fantenberg (Brown) – 9. Granlund (Stecher, Goldobin), 33. Virtanen (Biega), 58. Baertschi (Gudbranson), 65. Boeser (Nilsson)

Los Angeles Kings: Quick (41. Kuemper) – Muzzin, Folin, Forbort, LaDue, MacDermid, Fantenberg – Cammalleri, Kopitar, Brown – Andreoff, Kempe, Brodzinski – Mersch, Shore, Nolan – Pearson, Dowd, Toffoli.
    Vancouver Canucks: Markström (31. Nilsson) – Gudbranson, Del Zotto, Biega, Holm, Stecher, Pedan – Goldobin, Horvat, Upshall – Boeser, Burmistrov, Baertschi – Dorsett, Granlund, Boucher – Virtanen, White, LaBate.