Alavés – Villarreal 0:3 (kon.) | Girona – Sevilla 0:1 (kon.) | Las Palmas – Ath. Bilbao 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Real Madrid 1:3 (kon.)
Deportivo Alavés
0:3 (0:1)
Villarreal CF
Neděle 17.09.2017, 12:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Deportivo Alavés – Villarreal CF, které se v rámci 4. kola španělské nejvyšší soutěže odehraje od 12 hodin.
    Zápas se odehraje na Estadio de Mendizorroza

Deportivo Alavés neprožívá zrovna vydařený vstup do nového soutěžního ročníku, když po třetím kole uvízl na samém dně tabulky. Klub z města Vitoria-Gasteiz nejenže zatím nezískal ještě ani bod, ale nulu má zapsanou také v kolonce vstřelených gólů. Je tedy nejvyšší čas začít s tím konečně něco dělat.

Svou pouť LaLigou zahájil Villarreal na hřištích soupeřů, odkud si ze dvou zápasů neodvezl ani bod. Nejprve prohrál v Levante a potom na půdě rozjetého Realu Sociedad. Villarreal triumfoval až v domácím prostředí, když ve svůj prospěch otočil duel s Betisem Sevilla a díky tomu poskočil na třinácté místo.

Poslední vzájemná měření sil

17.04.2017 Alaves – Villarreal 2:1
    27.11.2016 Villarreal – Alaves 0:2
    04.03.2006 Villarreal – Alaves 3:2
    15.10.2005 Alaves – Villarreal 1:1
    16.02.2003 Alaves – Villarreal 1:0

Třicet minut před začátkem utkání probíhá na hřišti Estadio de Mendizorroza rozcvička hráčů obou týmů.

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – Wakaso – I. Gómez, Pina, Medrán, Munir – Krkić.
    Náhradníci: Sivera – Sobrino, Maripán, Ó. Romero, Burgui, García, D. Torres.

Villarreal CF: Barbosa – Antonio Rukavina, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Castillejo, Hernández, Trigueros, Fornals – Bakambu, Bacca.
    Náhradníci: Cantero – Semedo, Ünal, N. Sansone, R. Soriano, M. Gaspar, Čeryšev.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Fotbalisté se odebrali do svých kabin, aby je Santiago Jaime mohl přivést zpátky na hrací plochu.

Domácí odehrají zápas v modrobílé kombinaci dresů a hosté budou hrát ve žlutém kompletu.

1

1
    Zahajovacího výkopu se ujali fotbalisté Villerrealu.

3
    V úvodních minutách se oba soupeři teprve oťukávají.

4
    Hra se přesunula do středu hřiště, kde Hernández (Villarreal CF) podrazil Wakasa.

6
    Hosté se dostali k míči a chtěli vysunout Bakambua, ten ovšem nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost.

8
    Villarreal otevírá gólový účet zápasu. Tak pozor, nikoliv! Zakončující Bacca totiž stál v ofsajdu a jeho trefa tak neplatí. Pokračuje se za bezbrankového stavu.
    8. Gól hostů neplatí! Bacca stál v ofsajdu

10
    Hráči Alavésu uklidňují hru kombinací na svém území.

13
    Villarrealští se zmocnili míče a vybojovali roh.

14
    Castillejův centr se neujal. Defenziva Deportiva Alavés byla pozorná a balon odvrátila mimo rizikovou zónu.

17
    Po jednom z ostřejších soubojů se na zemi ocitl Castillejo (Villarreal CF), jeho zranění ale naštěstí není vážné.

19
    Castillejo znovu na zemi. Tentokrát ho směrem dolů poslal faulující Wakaso. Byl to sice tvrdý dopad, ale hráč Villarrealu se z něj velice rychle oklepal.

21
    Gómez (Deportivo Alavés) si navedl balon před hranici pokutového území, odkud z hlubokého záklonu kopl balon vysoko nad břevno.

22
    Domácí ekipa znovu dotáhla svou akci do zdárného konce. Opět byl u toho Gómez, který střelou z hranice šestnáctky donutil Barbosu k zákroku na zemi.

25
    Hráči Deportiva Alavés se teprve zastřelují. Pedraza centrem zleva oslovila Munira a ten hlavou nedokázal vtěsnat balon mezi tři tyče.

26
    Poslední minuty nabídly převahu domácího týmu.

27
    Fotbalisté Alavésu znovu navštívili území Villarrealu a snaží se tam vymyslet nějakou další kulišárnu.

28
    Aktivní Gómez (Deportivo Alavés) nakonec vypustil tvrdou ránu ze střední distance, neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.

31
    Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.

32
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Po půlhodině hry se hosté ujímají vedení. CÉDRIC BAKAMBU se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a s přispěním teče obránce překonal na pravou stranu skákajícího Pacheca.
    32. Cédric BAKAMBU - 0:1

35
    Villarreal se ubránil rohovému kopu.

38
    Munir (Deportivo Alavés) byl přistižen v ofsajdu.

39
    V žádném případě se domácím nedá upřít snaha. Faktem však zůstává, že recept na defenzivu Villarrealu hledají svěřenci kouče Zubeldíi marně.

40
    Pacheco (Deportivo Alavés) si poradil s nevýraznou střelou Castilleja, ta hráči zakončujícímu z pravé části pokutového území vůbec nesedla.

42
    O chvíli později čelili obránci Deportiva Alavés rohovému kopu a svou úlohu zvládli na jedničku.

43
    Bacca (Villarreal CF) si nepohlídal ofsajdovou linii.

45
    Protesty. To byl důvod, proč Rodrigo Hernández (Villarreal CF) inkasoval žlutou kartu.

45+2
    V samotném závěru poločasu zahrával Alavés rohový kop, ale gólu do šatny se nedočkal.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Síly byly v prvním poločase vyrovnané, přičemž oběma celkům scházela přesnost v zakončení. Jediným hráčem, který pálil ostrými, se ve 32. minutě stal Bakambu. Pokud po změně stran týmy zlepší svou střeleckou efektivitu, můžeme se těšit na zajímavých pětačtyřicet minut.

Hlavní aktéři se vracejí zpátky na zatravněnou plochu a to znamená, že brzy začne druhý poločas.

46

47
    Hned na začátku druhé po centru z přímého kopu půle rozvlnil síť Hernández. Hosté se ale z gólu neradovali dlouho, protože asistent rozhodčího zvedl svůj praporek vzhůru – ofsajd.
    47. Hernándezův gól neplatil pro ofsajd

49
    Adresátem přihrávky na hranici vápna se stal Bakambu, ale bránu Deportiva Alavés vůbec netrefil.

52
    Rozdíl ve skóre je přeci jen dvougólový! Pacheco se sice vyznamenal proti pumelici z hranice vápna, jenže balon pouze zpomalil a dobíhající CARLOS BACCA pak měl snadnou úlohu dopravit ho z jednoho metru do prázdné brány.
    52. Carlos BACCA - 0:2

54
    Ofsajd a v něm Gómez (Deportivo Alavés).

57
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Óscar Romero.

58
    S dvougólovým mankem se domácí nehodlají smířit, jenomže v útočné fázi jsou takřka bezzubí.

61
    Hosté zahrozili z rychlého brejku. Po pravé straně ho táhl Castillejo a vzal zodpovědnost na sebe, do jeho střely se položil obětavý obránce.

62
    Villarreal jde do třígólového trháku a směřuje za jednoznačným vítězstvím! Parádní přihrávku, která měla oči, sestrojil Castillejo pro nabíhajícího CÉDRICA BAKAMBUA a ten se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před vyběhnuvším Pachecem, toho pokořil přízemním pokusem ke vzdálenější tyči. Úspěšný střelec má zaděláno na hattrick.
    62. Cédric BAKAMBU - 0:3

63
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: odpracováno má Bojan Krkić, zahraje si Rubén Sobrino.

65
    Fornals (Villarreal CF) zleva minul cílené zařízení.

67
    Za podražení Munira uviděl žlutě zbarvený kartonek Víctor Ruiz (Villarreal CF).

70
    V době, kdy do konce duelu zbývá přibližně dvacet minut, kontroluje Villarreal dění na hřišti.

71
    A mohlo to být 0:4! Za Pachecem totiž zadunělo břevno, které s přispěním teče obránce trefil Castillejo.
    71. Castillejo orazítkoval břevno domácí brány

73
    Trenér Villarrealu připravuje střídání. Dojít by k němu měli už při nejbližším přerušení hry.

75
    Avizovaná výměna v celku Villarreal CF: Jaume Costa pustil do hry Maria Gaspara.

77
    Villarrealští hráči zvyšují své procento držení míče kombinační souhrou v okolí půlící čáry.

79
    Střídání v týmu Villarreal CF: Cédric Bakambu hattrick nezkompletuje, dvougólového střelce nahradí Enes Ünal.

80
    Zbytečný faul uprostřed hřiště a žlutá karta pro Rubéna Sobrina (Deportivo Alavés).

82
    Hosté neuspěli se svou exekucí rohového kopu. Centrovaný balon přilétl na přední tyč, kde Hernández zakončil mimo.

84
    Třetí výměna v celku Deportivo Alavés: ze hřiště se poroučel Ibai Gómez a opačným směrem zamířil Manuel García.

85
    Fotbalisté Villarrealu hrají ve velké pohodě a závěrečné minuty si užívají.

86
    Pacheco (Deportivo Alavés) zkrotil přízemní pokus vyslaný na jeho branku z hranice pokutového území. Autorem střely byl Ünal.

89
    Naposledy vystřídal také Villarreal CF: zápas skončil pro Carlose Baccu, do hry se těší Denis Čeryšev.

90+1
    Podle Santiaga Jaimeho se bude hrát ještě tři minuty.

90+2
    Zápas se dohrává v blízkosti půlící čáry.

90+3
    Do statistik utkání se v nedobrém světle ještě zapíše Alfonso Pedraza (Deportivo Alavés). Ten za podražení Castilleja obdržel žlutou kartu.

90+3

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:25.

Deportivo Alavés nedokázalo vstřelit gól ani ve svém čtvrtém utkání a bez bodového zisku zůstalo na dně tabulky. Naopak Villarreal si třígólovým vítězstvím polepšil, když se díky druhému vítězství v řadě vyšplhal na šestou příčku. (13:54:42)