Waregem – Mouscron 2:1 (kon.) | Oostende – Gent 0:2 (kon.) | Eupen – Standard 1:1 (kon.)
KAS Eupen
1:1 (1:1)
Standard Lutych
Neděle 17.09.2017, 20:00 • Stadion am Kehrweg, Eupen • Belgická liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Belgická liga pokračuje dalšími zápasy, my budeme společně sledovat utkání mezi KAS Eupen a Standard Lutych.

KAS Eupen

Eupen je stejně jako v loňské, tak i v té letošní sezóně na spodních patrech belgické nejvyšší soutěže. Momentálně je to čtrnáctá pozice a to se ziskem pouhých tří bodů. Domácí celek dnešního utkání má navíc vůbec nejhorší defenzívu celé soutěže, mohly za to i dva debakly proti Waregemu a Waaslandu-Beveren.

Ani hráči Standardu Lutych neprožívají zrovna úspěšné období, loňská sezóna měla za výsledek až devátou pozici. V té letošní je situace prozatím ještě horší, momentálně Lutych okupuje až dvanáctou příčku. Propastná je zejména ofenzivní vazba, která ze šesti odehraných utkání vstřelila pouze tři branky.

KAS Eupen: Van Crombrugge – Tirpan, Lotiès, Valiente, Blondelle – Lazare Amani, García – Wagué – Afif, Verdier, Leye.
    Náhradníci: Niasse Mbaye – Alsenhaji, Castro-Montes, Diallo, Diagné, Odeni, Schouterden.

Standard Lutych: Ochoa – Fai, Luyindama Nekadio, Laifis, Pocognoli – Ndongala, Bokadi, Mpoku, Agbo, Carlinhos – Čop.
    Náhradníci: J-F. Gillet – Djenepo, Emond, Scholz, Marin, Lučkevič..

1

1
    Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

2
    Při úvodním výkopu jsme mohli sledovat netradiční rozehrávku, kdy jeden z hostujících hráčů vypálil ze středového kruhu přímo na branku, leč neúspěšně.

2
    Eupen právě vstřelil branku!
    Domácí skórují hned ze své první šance! MBAYE LAYE si naběhl na přízemní přihrávku od Verdiera a se zakončením neměl sebemenší problém.
    2. Mbaye LEYE - 1:0

3
    Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Eupen těžil hned ze své první útočné akce.

4
    Hosté se okamžitě pokoušeli i rychlou odpověď, centrovaný balón ale skončil v rukavicích pozorného van Crombruggeho.

5
    Tak tohle už bylo nebezpečné. Dvojice hostů se hnala sama na branku, M´Poku nahrával na zadní tyč na Ndongalu, kterému chybělo jen pár decimetrů.

6
    Úvodní vteřiny poukázali, že dnes nebude nouze o gólové šance. Za pět minut hry jsme viděli jednu branku a další velkou šanci.

7
    Agbo fauloval ve středu hrací plochy, na zemi skončil naopak domácí záložník Wague. Eupen bude rozehrávat z vlastní poloviny.

8
    Více ze hry mají momentálně hráči Standardu Lutych, kteří kombinují s míčem kolem středové poloviny.

9
    Domácí dostali možnost standardní situace, kterou nerozehráli vůbec dobře. Výsledkem je odmávané ofsajdové postavení.

12
    Hra se nám trochu uklidnila, momentálně sledujeme spíše nepřesnou hru z obou stran. Eupen bude vhazovat u levé postranní čáry.

13
    Ndongala narazil vedle stojícímu Faiovi, který neuspěl se svým průnikem do pokutového území. Míč je až u brankáře Ochoy.

14
    Následně byl hostujícímu táboru odpískán také útočný faul. Tím se prezentoval Duje Čop, tedy bývalý hráč Sportingu Gijón.

15
    Pocognoli úspěšně zasáhl do kombinace soupeře, posléze se Carlinhos neprodral kolem levé postranní čáry.

16
    Agbo vyvezl balón a nahrál Čopovi. Ten byl kousek před šestnáctkou zatahán za dres, jenomže Valiente neuviděl žlutou kartu.

17
    Odpovědnost z přímého kopu na sebe vzal M´Poku, jehož tvrdá pumelenice se zastavila až o dobře postavenou zeď.

18
    Logicky tak následoval rohový kop, který nevyvolal před van Crombruggeho svatyní sebemenší rozruch. Lutych zůstává i nadále u míče.

19
    Velmi pozorné oko nyní převedl pomezní rozhodčí, který přistihl Ndongalu takřka v centimetrovém ofsajdu. Hodně bystré rozhodnutí.

22
    Na hřišti se neděje nic nového, stále je v držení hracího předmětu Standard Lutych, který se ale nemůže prokousat k zakončení.

23
    Hodně se hraje také ve středu hřiště, kde se svádí nespočet osobních soubojů. Po jednom z nich vybojoval Eupen míč na své kopačky.

24
    Ovšem to bylo na hodně krátkou pasáž, Amani totiž nezastihl balón na vymezeném prostoru. Ochoa bude vykopávat.

25
    Už poměrně dlouhou dobu čekáme na jakékoliv zakončení. To poslední se dle mého datuje až do páté minuty.

26
    Afif neuspěl s přihrávkou na Verdiera, následně nepřihrál přesně ani Leye, jehož nahrávka patičkou se otřela o nohu protihráče.

27
    Tohle bylo ale špatné rozhodnutí pomezního. Afif totiž sklepl balón právě na Leyeho, který se dle opakovaného záběru nepohyboval za obranou soupeře.

28
    No a mohlo být srovnáno! Zčistajasna přišel centr z pravé strany, na který na zadní tyči naskakoval Bokadi. Hostující záložník trestuhodně přestřelil branku.
    28. Merveille Bokadi přestřelil branku.

29
    Na druhé straně byl Verdierovi odpískán faul, neboť nohou zaškobrtl o rychlejšího Laifise. Ochoa bude opět výkopat.

30
    Nejaktivnější hráč domácího tábora Leye se nedostal k míči a jeho spoluhráči se tak budou muset vrátit na svá výchozí postavení.

31
    Eupen si mohl znovu oddychnout. Za obranou se totiž zjevil Ndongala, který svojí střelu poslal jen kousek vedle tyče.

32
    Domácí si opravdu zahrávají, jejich soupeř si vytváří až příliš mnoho šancí. To by se postupem času nemuselo vyplácet.

33
    V ochozech to opět zahučelo! Domácí měli k dispozici rohový kop, po kterém Blondelle zakončoval pár čísel vedle vzdálenější tyče.

34
    V posledních minutách je vidět obrovské množství šancí. Stále ale platí, že Eupen vede nejtěsnějším možným způsobem 1-0.

35
    Hlavní sudí dal domácímu brankáři jasným gestem najevo, že jeho prodlevy při výkopech budou připočteny do nastaveného času.

36
    O územní převaze Standardu vypovídá také statistické držení míče. To říká, že hostující hráči mají míč na kopačkách devědašedesát procent času.

37
    Hodně nešťastně před malým momentem na hrací plochu dopadl Afif, který je okamžitě v péči lékařského personálu.

38
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Počítat se dá také s nastaveným časem.

39
    Standard právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají zpět do zápasu! M´POKU EBUNGE převzal balón v šestnáctce, přehodil si balón na silnější nohu a posléze zamířil přesně pod břevno.
    39. Paul-José MPOKU - 1:1

40
    Poprvé se nám také žlutí. Výstrahu obdržel hostující kapitán Pocognoli, který zahrál nešťastně rukou.

43
    Hraje se jedna z posledních minut prvního poločasu, aktivnější jsou stále hosté. Eupen začíná být čím dál více pasivní.

44
    Žlutou kartu dostává Jordan Lotiès (KAS Eupen).

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1

První poločas je za námi. Doposud jsme viděli dvě branky, na každé straně jednu. Jinak sledujeme poměrně jednoznačnou podívanou, kdy mají hráči Lutychu výraznou územní převahu. S větším štěstím se hosté mohli dostat i do vedení.

46

47
    Začal nám druhý poločas, rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

48
    Hostující tábor se dožadoval odpískání pokutového kopu. Nezdála se jim totiž srážka Blondelleho s Bokadim.

49
    Úvod druhého poločasu je opět velmi aktivní, o rozruch se starají především hráči Lutychu, kteří pokračuje ve své územní převaze.

50
    Na opačné straně ještě zachytil balón před čárou Leye, zpětným odkopem ale věnoval míč pouze dvojici protihráčům.

51
    Blondelle zachytil přihrávku za obranu, míč se posléze dokutálel až za postranní čáru. Fai bude vhazovat poblíž rohovému praporku.

52
    Opět se nám žlutí. Tentokráte to s agresivitou přehnal Valiente, jenž na půlící čáře tvrdě zajel do Carlinhose.

53
    Standard se dostal ještě k rohovému kopu, který byl na přední tyči v poklidu odklizen z nebezpečného prostoru.

54
    Teď už se hosté dostali k zakončení. Další nadýchaný centr nalezl přesně hlavu Ndongaly, který bohužel pro svůj celek hlavičkoval pouze doprostřed branky.

55
    Eupen je směrem dopředu naprosto marný. Jakmile se domácí dostanou k míči, hodně rychle také o něj přijdou.

56
    Další faul za cenu žluté karty. Provinil se hostující Agbo, který skolil k zemu unikajícího Garcíu.

57
    Z bližšího záběru jsme si mohli všimnout, že se na hrací plochu snáší vydatné množství kapek. To určitě neprospěje kráse fotbalu.

58
    Následná standardní situace byla rozehrána prudkým centrem, na který si naskočil Wague, jehož hlavička ze složité pozice směřovala daleko vedle branky.

59
    Kouskování hry pokračuje, na zeleném pažitu si před malým momentem ustlal Agbo. Lutych se vrací zpět k míči.

60
    Amani to udělal moc hezky, když se kličkou zbavil protihráče, jenomže následně se mu nepovedla finální přihrávka.

61
    Eupen začíná zlobit. Ochoa nyní musel řešit nepříjemnou střelu zpoza šestnáctky, Verdier zamířil pouze doprostřed branky.

62
    Slušná pasáž domácích fotbalistů. Nejdříve García narazil na zeď před šestnáctkou, posléze Afif centroval pouze do Ochoovy náruče.

65
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Dieumerci Ndongala, přichází Moussa Djenepo.

66
    Standard tahá v posledních minutách za kratší konec. Úvodní nápor už je minulostí a nebezpečnější jsou spíše domácí.

67
    Pocognoli si to namířil kolem postranní čáry, kde dokázal vybojovat také aut. Tentýž hráč sám provede autové vhazování.

68
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Akram Afif, přichází Nils Schouterden.

69
    Máme tu další kartu žluté barvy. Tentokráte jí obdržel opět hostující hráč, konkrétněji to byl Bokadi, jenž loktem zasáhl do hlavy Leyeho.

70
    Mohutný liják opravdu neprospívá atraktivitě utkání. Hřiště je pokropeno solidním množstvím vody, což by postupem času mohlo být čím dál více nepříjemné.

71
    Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky, stále je stav nerozhodný. Eupen vyrovnal hru a nyní jsou to domácí, kdo má více ze hry.

72
    Leye si z předchozího střetu odnesl také krvavé zranění, což byla další práce pro lékařský personál. Střelec jediné branky Eupenu by měl pokračovat ve hře.

73
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Sébastien Pocognoli, přichází Luis Pedro Cavanda.

74
    Mezitím nám García předvedl svojí technickou vybavenost, když střílel z přímého kopu moc hezky k tyči. U ní byl bleskurychle Ochoa, který fantasticky vyráží.
    74. Ochoa se blýskl skvělým zákrokem.

75
    Souboj tělo na tělo nakonec rozhodčí posoudil jako faul hostujcíího hráče. Eupen se tak dostane k další standarce.

76
    Do dalšího zakončení se dostal už znovu hrající Leye, který střílel ale z velkého úhlu. Jeho rána tak neměla šanci na úspěch.

77
    Žlutou kartu dostává Luis Pedro Cavanda (Standard Lutych).

78
    Naopak hráči Lutychu se už slušnou řádku minut nedostali k žádné kloudné akci. I v tom je fotbal tak krásný, Eupen nyní diktuje tempo utkání.

79
    Ochoa mohl zůstat ledově klidným i v tomto případě. Z hranice šestnáctky to zkoušel Amani, jeho technická střela vystoupala vysoko nad.

80
    Se žlutými kartami se roztrhl pytel. Tím dalším, kdo jí uviděl byl Tirpan, jenž zatáhl za záchrannou brzdu.

81
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Uche Henry Agbo, přichází Răzvan Marin.

82
    Utkání se nám dostalo do poslední desetiminutovky, stav střetnutí je stále nerozhodný. Dočkáme se ještě nějaké branky?

83
    Hostující lodivod využil už všechny tři střídání, naopak trenér Eupenu má k dispozici stále ještě dvě možnosti k oživení posledních minutek.

84
    A další. Djenepo zajel hodně ostře do Verdiera a za svůj čin vidí kartu žluté barvy.

85
    Faul na hranici žluté karty předvedl Blondelle, který si přidržel jednoho z protihráčů. Standardka pro Lutych z hlouby pole.

88
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Nicolas Verdier, přichází Ibrahim Diallo.

89
    Sledujeme poslední minutky dnešního střetnutí. Míč se pohybuje z jedné strany na druhou, což značí, že je utkání hodně vyrovnané.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+1
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare Amani, přichází Diawandou Diagné.

90+2
    Utkání se spíše už jen dohrává. Vypadá to, že další branku už neuvidíme. I když zbývají ještě stále dvě minuty.

90+4

Je konec! Dnešní utkání belgické nejvyšší soutěže končí nerozhodně 1-1. Sledovali jsme velice vyrovnané utkání, které bylo bohaté na šance především v prvním poločase. V tom druhém jsme viděli pouze náznaky, které logicky nemohly vést k žádnému gólu.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:7.

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou. (21:51:08)