Den Haag – Ajax 1:1 (kon.) | Twente – Utrecht 4:0 (kon.) | Arnhem – Venlo 1:1 (kon.)
Eindhoven – Feyenoord 1:0 (kon.)
HFC ADO Den Haag
1:1 (0:1)
Ajax Amsterdam
Neděle 17.09.2017, 14:30Nizozemská Eredivisie • 5. kolo

Ajax hrál od první minuty aktivněji, v prvním poločase se dokázal poradit. Ve druhé části pak domácí celek k velké radosti fanoušků dokázal vyrovnat. V samotném závěru se pak mohli dostat do vedení hosté, ale výborně zachytal domácí brankář. Robert Zwinkels zachránil pro Den Haag bod ze zápasu, ve kterém byl domácí celek výrazně horší. (16:29:34)

90+4

90+4
    Robert Zwinkels senzačně vytáhl střelecký pokus hostujícího hráče. Nerozhodný stav platí i po hlavičce Huntelaara.

90+2
    Hostující celek se snad čtyřikrát dostal ke střele z předbrankového prostoru. Dvě rány kryl brankář, další dvě pak obránci. Domácí celek se nyní musí bránit a zatím to s vypětím všech sil zvládá.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.

90
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec základní hrací doby.

89
    Domácí celek se dostal do dobré šance. Tom Beugelsdijk ovšem nedokázal přesněji vypálit. Následně míč do hry uvedl brankář André Onana.

87
    Žlutou kartu dostává Lasse Schöne (AFC Ajax).
    Žlutou kartu dostává Sheraldo Becker (HFC ADO Den Haag).

87
    Klaas-Jan Huntelaar měl na kopačce rozhodnutí, ve vyložené střelecké pozici absolutně selhal. Jeho ránu výtečně vyrazil Robert Zwinkels na rohový kop. Ten povedený nebyl.

86
    Erik Falkenburg výborně centroval před branku, tam byl Aaron Meijers. Ten ovšem na přihrávku nedosáhl. Míč končí mimo branku.

85
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Kasper Dolberg.

85
    Amin Younes rozehrával zajímavou akci, ve které pokračoval Lasse Schöne. Ten si ovšem v souboji pomohl útočným faulem, a tak budou rozehrávat domácí.

84
    David Neres nedosáhl na centru od spoluhráče, rozehrávat tak bude brankář.

83
    Ricardo Kishna je na nosítkách odnášen ze stadionu. Následovat bude převoz do nemocnice.

82
    Hostující celek má jednoznačně více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

81
    Výborně zakončoval Lasse Schöne. Jeho rána z otočky byla domácím obráncem sražena na rohový kop. Ten úspěšný nebyl.

80
    Klaas-Jan Huntelaar centroval míč před branku, rozehrával rohový kop. Ale jeho pokus nebyl přesný.

80
    André Onana rozehrává na krátko, hosté zakládají další pokus o útočnou akci.

79
    Ajax rozehrával rohový kop. Centr se snesl do předbrankového prostoru, kde se míče zmocnil brankář.

77
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Ricardo Kishna, přichází Melvyn Lorenzen.

76
    Hráči v červeném, tedy hosté, se nemohou stabilněji propracovat do střelecké pozice. Zpráva od lékařů domácího týmu je jasná. Ricardo Kishna není schopný v zápase pokračovat.

75
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Lasse Schöne.

74
    David Neres si pomohl v osobním souboji si Ricardem Kishnou hodně důrazně. Domácí hráč je otřesený.

74
    Fanoušci Den Haagu jsou maximálně spokojení, jejích oblíbenci dokázali vyrovnat a dál si vytvářejí dobré střelecké pozice.
    71. Björn Maars Johnsen - 1:1

71
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! Po dlouhém centru stačil míč tak tak Sheraldo Becker odehrát. Našel prostor, kde byl BJÖRN MAARS JOHNSEN. Ten balon se štěstím zpracoval a poslal jej pod horní tyč. Asistence: Sheraldo Becker.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu a přesně tolik času mají domácí na pokus o vyrovnání.

68
    Více ze hry mají momentálně hosté. Ti mají míč pod kontrolou, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice.

67
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází David Neres.

66
    Erik Falkenburg, který přišel na druhý poločas, si vypracoval výbornou střeleckou pozici. Jeho rána se zastavila o břevno! Nechybělo mnoho.

65
    Tyronne Ebuehi vedl bleskovou akci domácích. Dál než na půlku se nedostal.

64
    Mitchell Dijks kombinuje na polovině hrací plochy. Po rychlé akci se do zakončení dostal Amin Younes, jehož pokus kryje brankář.

63
    Danny Bakker dobře hlavičkoval po centru spoluhráče, jeho ránu v pohodě kryje brankář André Onana.

62
    Hosté hodně riskantně rozehrával hostující celek, ale obránce Jöel Veltman nelehkou situaci zvládl.

61
    Sledujeme poměrně vyhrocené utkání, k vidění je hodně osobních soubojů, ve kterých si fotbalisté počínají za hranicí pravidel. Proto tolik žlutých karet.

60
    Žlutou kartu dostává Donny van de Beek (AFC Ajax).

59
    Fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru, pokouší se hlasitě podporovat domácí hráče, ale ti se zatím nemohou prosadit přes dobře hrající obranu hostů.

58
    Domácí se probojovali do střelecké pozice, Björn Maars Johnsen hlavičkoval nepřesně.Gólman Ajaxu zasahovat nemusel.

57
    Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (AFC Ajax).

56
    Tyronne Ebuehi fauloval soupeře, volný kop budou rozehrávat hosté.

55
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Elson Hooi, přichází Ricardo Kishna.

54
    Björn Maars Johnsen postupoval k hostující brance. Byl tísněn obránci, ale i tak dokázal vypálit. Jeho ránu v pohodě kryje brankář André Onana.

53
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek si střelecké pozice nedokáže vypracovat.

52
    Amin Younes hledal před brankou spoluhráče, ale jeho pokus zastavil domácí bek. Tom Beugelsdijk výborně přečetl hru.

50
    Domácí Aaron Meijers dobře vypálil, jeho pokus tak tak vyrazil brankář hostů.

49
    Hostující celek nevstoupil do začátku druhého poločasu vůbec dobře. Musí se bránit tlaku soupeře. Domácí hrají velmi dobře.

47
    Domácí Abdenasser El Khayaty měl hodně dlouho míč na kopačce a vypracovával si střeleckou pozici. Nakonec nezakončil.

47
    André Onana velmi dobře vytáhl střelecký pokus, který měl Björn Maars Johnsen. Uvidíme rohový kop.

46
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Lex Immers, přichází Erik Falkenburg.

46

Hostující celek podal v prvním poločase dobrý výkon, vypracoval si několik výborných střeleckých pozic, jednu z nich dokázal proměnit. Více branek ale Ajax nepřidal, a tak po prvním poločase vede 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Donny van de Beek si nabíhal za domácí obranu, ta si ale s centrem dokázala poradit. Zajímavá akce hostů.

45+2
    Do rozehrávky se zapojí hostující brankář. André Onana rozehrál na krátko, a tak mohou jeho kolegové pokračovat ve snaze vypracovat si šanci. Dlouhý míč na Kluiverta ale nebyl přesný.

45+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

45
    V poklidném tempu se první poločas dohrává.

44
    Frenkie de Jong dostal míč, byl v dobré střelecké pozici, ale rozhodl se pro elegantní nůžky. Pokus pěkný, ale nepřesný.

43
    Mitchell Dijks o balon přišel, a tak budou mít k dispozici autové vhazování domácí.

43
    Ajax hraje výrazně aktivněji, snaží se v závěrečných minutách poločasu být před brankou Haagu.

41
    Hakim Ziyech postupoval do útoku, ale Elson Hooi zastavil jeho akci, dobře přečetl situaci a nenašel hostujícího hráče vypálit.

40
    AFC Ajax se nastěhoval na útočnou polovinu, pokouší se něco vymyslet, ale musí se vrátit, neboť nenašel cestu, kterou by se dostal do zakončení.

39
    Hakim Ziyech rozehrával volný kop. Rozhodl se pro střelu, jenže trefil hráče stojícího ve zdi.

38
    Žlutou kartu dostává Tom Beugelsdijk (HFC ADO Den Haag).

37
    Hosté rozehrávají po faulu na útočné polovině, Justin Kluivert nedokázal projít přes domácího beka.

36
    Björn Maars Johnsen hledal dlouhým míčem spoluhráče v dobré pozici, jenže přihrávka postrádala přesnost.

35
    Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, hosté dál hrající aktivně, ale další jejich akci zastavil dobrým zákrokem domácí bek.

34
    Žlutou kartu dostává Lex Immers (HFC ADO Den Haag). Domácí hráč dostává žlutou kartu za hodně zbytečný zákrok na soupeře.

34
    Míč mají hosté pod kontrolou na polovině.

33
    Justin Kluivert se domáhá odpískání faulu na svou osobu, ale sudí nechává hru pokračovat.

32
    Neuspěl ani další hráč Ajaxu, dobře vypálil Hakim Ziyech. Jeho střelu kryje brankář.

31
    Frenkie de Jong se zkoušel probojovat do zakončení, ale jeho střelecký pokus zablokoval obětavě obránce Tom Beugelsdijk.

30
    Půlhodiny hry je minulostí. Mnoho výrazných šancí jsme sice neviděli, ale fanoušci se už gólu dočkali, trefil se Jöel Veltman.

29
    I po vstřelené brance se pokouší hostující celek přidat další gól. Obrana je ale pozorná.
    28. Jöel VELTMAN - 0:1

28
    Ajax právě vstřelil branku!
    Aktivněji hrající hostující celek se dostává do vedení. Rozehrával volný kop a na centr si nejlépe vyskočil JÖEL VELTMAN. Jeho hlavička končí přesně u tyčky a brankář zareagovat nedokázal.

28
    Hráči v červeném, tedy hosté, hrají na své obranné polovině a čekají na možnost vést útočnou akci. Zkoušel to Hakim Ziyech, ale byl faulovaný.

27
    Rohový kop pro hosty, domácí obránce Wilfried Kanon si položil do centru a odvrátil ho od své branky.

25
    Elson Hooi centroval před branku, kde byl jeho spoluhráč, ale také hostující brankář, který míč získal.

24
    Momentálně se hraje spíše na polovině hrací plochy. Míč mají pod kontrolou domácí.

23
    Ajax rozehrával rychlou akci od své branky, ale do šance se Hakim Ziyech nedostal. Míč totiž přihrál do míst, kde byli jen obránci.

21
    Domácí fotbalisté mají výrazně více práce před vlastní brankou, hosté jsou jednoznačně aktivnější.

20
    Hosté hrají lépe, dokáží si vypracovat střelecké pozice, ovšem se zakončením mají velké problémy. Klaas-Jan Huntelaar ani Justin Kluivert nedokázali prostřelit brankáře Haagu.

18
    Hosté se rozhodli pro rychlou akci. S centrem před branku si dokázala obrana zodpovědně poradit.

17
    Sheraldo Becker nedokázal zpracovat dlouhý míč, a tak bude vykopávat hostující brankář. K vidění není mnoho šancí.

15
    Hakim Ziyech se napřáhl a z velké dálky minul bránu. Rozehrávat bude Robert Zwinkels.

14
    Frenkie de Jong vedl zajímavou akci, přenechal míč spoluhráči. Tím byl Klaas-Jan Huntelaar. Jeho rána jen o malý kousek minula branku.

12
    Dobře to zkoušel hostující Klaas-Jan Huntelaar. Jeho střelecký pokus kryje dobře domácí brankář, který vyběhl, a tak zmenšil střelecký úhel.

11
    Hosté rozehrávali rohový kop, ale domácí obrana si s centrem před branku dokázala snadno poradit.

10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají hosté.

9
    Do hry se zapojuje domácí brankář Robert Zwinkels. Ten dlouhým výkopem založil akci, kterou chtěl zakončit Elson Hooi. Poskakující míč ovšem nezkrotil podle představ.

7
    Justin Kluivert vedl další akci svého týmu, ale neměl komu přihrát, a tak vrací hru na obrannou polovinu.

7
    Ti se málem dostali ke střele, Danny Bakker nedosáhl na míč. Ajax se dostal do rychlé protiakce, ale míč končí jen ve středu branky, kde byl pozorný gólman.

6
    Lex Immers byl ošetřován na hrací ploše lékaři. Míří za autovou čáru, kde bude provedeno další ošetření. Míč mají domácí.

4
    Tyronne Ebuehi zastavil další zajímavě vypadající akci.

3
    Více ze hry má hostující celek, jenže Ajax se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

2
    Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (AFC Ajax).

1
    Hosté vybojovali hned z kraje zápasu dobrou pozici, ale Justin Kluivert nedokázal přesněji zakončit. Následovat bude výkop brankáře.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Před domácím týmem stojí nelehký úkol – dát gól. Může se to zdát jako maličkost, jenže Sen Haag z posledních vzájemných zápasů prohrál, ale hlavně nedal ani gól.

Domácímu týmu HFC ADO Den Haag vstup do sezóny vůbec nepovedl. Z prvních čtyř zápasů vyhrál Den Haag jen jeden. Nestačil na Utrecht 0:3, Alkmaar 0:2 a Heerenveen 1:2. V zatím posledním zápase se Haag poradil s Willem II 2:1. Tento celek má výrazně záporné skóre – 3:8. Se třemi body je v tabulce na čtrnácté pozici.

AFC Ajax Odehrál čtyři zápasy, tři vyhrál a jeden prohrál. Poradil si s Groningenem 3:1, Venlo 2:0 a Zwolle 3:0. Nestačil na Heracles 1:2. Ajax hraje velmi dobře defenzivně, 197 minut neinkasoval gól. Brankáři hodně pomáhají obránci, kteří mnoho střel dokáží zablokovat.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí HFC ADO Den Haag a AFX Ajax.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.