Vítkovice – Pardubice 4:2 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 17.09.2017, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 5. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek už vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a budu se těšit zase někdy na počtenou u našich onlajnů. (18:45:12)

Páté kolo je pro fanoušky Vítkovic i Pardubic už minulostí. Domácí bojovali a nakonec také vybojovali výhru a tři body do tabulky. Ve všech třetinách si dokázali připravit více šancí než soupeř, a to nakonec rozhodlo. Pardubickým vyšel tah s hrou bez brankáře, kdy si vynutili před vítkovickou brankou tlak a donutili domácí chybovat, po nařízeném trestném střílení snížili Treillem, ale vítkovičtí se v poslední minutě semkli ještě více a pečetili svou výhru do prázdné branky.

59:40
    Za zlomenou hůl vyhozenou přes mantinel je hostující Trončinský potrestán osobním desetiminutovým trestem.
    59:40 Radoslav TYBOR - 4:2
    Zdroj: Hokejka TV

59:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovický RADOSLAV TYBOR pečetí po nahrávce Květoně vítkovickou výhru do prázdné branky – 4:2. Asistence: David Květoň.

59:15
    Růžička sprintuje zpět na střídačku.
    59:03 Sacha TREILLE - 3:2

59:03
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hostům se podařilo snížit SASCHOU TREILLEM, který využil nařízeného trestného střílení – 3:2. Bez asistence.

59:03
    Za úmyslné posunutí branky Bartošákem je nařízeno trestné střílení.

59:03
    Po vhazování se pardubičtí natlačili do branky, Bartošák kotouč přikrývá, je ale signalizováno trestné střílení.

58:56
    Vhazování u Bartošáka se bude opakovat.

58:46
    Domácí dostali puk z pásma, je ale pískáno zakázané uvolnění.

58:30
    Oddechový čas pro hosty, Růžička zůstává na střídačce.

58:28
    Dnešní utkání sleduje 5 514 diváků.

58:15
    Hosté v plném počtu, zakázané uvolnění pro Vítkovice.

58:02
    Oleszovi chyběl jen kousek, aby trefil přihrávku.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 15. Tybor (O. Roman, Kucsera), 25. Hrbas, 46. D. Květoň (Tybor, O. Roman), 60. Tybor (D. Květoň) – 19. Tomášek (Wishart, Cardwell), 60. Treille (TS)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A) – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz (C) – Dej, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský – Hudeček.
    HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (46. Kacetl) – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava (A), Havlík – Vondráček, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – P. Sýkora (A), Dušek, Rolinek (C) – J. Sýkora, Bojko, Beran.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Hanzlík

Diváci: 5 514