Vítkovice – Pardubice 4:2 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 17.09.2017, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 5. kolo

Piráti si tak odvážejí z Brna cenné dva body, Kometa se musí pro dnešek spokojit pouze s jedním. Nejlepšími hráči jsou vyhlášení gólmani obou celků Ján Laco a Marek Čiliak. Ode mne je to pro dnešek z Brna vše. Přeji příjemný zbytek nedělního večera. Na počtenou.

Střely na branku

Kometa: 30
    Piráti: 23 (19:43:56)

Michal POLETÍN - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech se stal Michal Poletín, který tak rozhoduje o bonusovém bodu pro Chomutov.

5. série
    0:1
    Marcel Haščák střelou trefil pouze Lacův beton. Chomutov vítězí!

4. série
    0:1
    Koblasův forhendový blafák Čiliak pokryl.

4. série
    0:1
    Tomáš Svoboda trefil Lacovu vyrážečku.

3. série
    0:1
    Vladimír Růžička trefil připravenou Čiliakovu lapačku.

3. série
    0:1
    Martin Erat trefil sice mezi betony, puk se ale odrazil mimo tyč!

2. série
    0:1
    Michal Poletín skvěle zakončil forhendový blafák!

2. série
    0:0
    Tomáš Vincour zkoušel trefit mezi betony, tam měl ale Laco připravenou hokejku.

1. série
    0:0
    Michal Vondrka rovněž svou střelu namířil pouze do betonu.

1. série
    0:0
    Alexandre Mallet trefil pouze Lacův beton.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se o vítězi utkání nerozhodlo, budou tedy následovat samostatné nájezdy. Domácí měli k dispozici přesilovou hru čtyři na tři, ale využít ji nedokázali. Samostatné nájezdy se jedou na pět sérií, poté následuje jeden nájezd na každé straně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:10
    Kometa drží puk v útočné třetině, Dočekal se Štenclem se snaží něco vymyslet u mantinelu, Chomutovští je ale do vážnější šance nepustili.

63:50
    Nyní se hraje čtyři proti čtyřem.

63:26
    Krejčík vypálil od modré, jeho pokus ale minul bránu Pirátů.

62:43
    Erat posílal před bránu Zaťovičovi, tomu ale puk přeskočil hokejku.

62:25
    Krejčík s Němcem kombinují na modré čáře.

62:02
    Dělovku Krejčíka Laco pokryl lapačkou. Vhazování po jeho pravici.

61:55
    Ondřej Němec operuje s pukem na modré čáře.

61:40
    Hosté odpalují puk přes všechny čáry.

61:28
    Vladimír Růžička (CHM) oslabuje svůj tým v prodloužení. Dvě minuty inkasuje za krosček.

61:22
    A Brňané jsou usazeni v útočném pásmu.

60:56
    Kometa má výhodu, Marek Čiliak už je na střídačce.

60:50
    Kotouč poslal Valach přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění.

60:34
    Ondřej Němec tvrdou ranou prověřil Laca, který následně přerušil hru.

60:15
    Hosté jsou u kotouče, konkrétně Huml, který vymýšlí nějakou akci v brněnském pásmu.

60:01

Kometě se ve třetí třetině podařilo vyrovnat utkání, když se před bránou prosadil Martin Zaťovič a rozradostnil brněnský svatostánek. Pod Špilberkem nás tedy čeká prodloužení tří proti třem, které začne co nevidět.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Zaťovič nabízel puk před bránu, kde ale nebyl nikdo ze spoluhráčů. V DRFG Areně nejspíš uvidíme prodloužení.

59:03
    Krejčík se pokoušel rychle vrátit do pásma, na druhé straně ale nestihl vyjet Svoboda. Ofsajd.

58:30
    Erat se Svobodou srdnatě bojovali o puk v rohu kluziště, nakonec však souboj dopadl lépe pro hosty.

58:19
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Laca.

58:05
    Ofsajd zastavil Piráty od dalšího útočného snažení.

57:36
    Humla odstavil od kotouče Štencel, dalo mu to ale hodně zabrat. Následně se srazili ve vlastním pásmu Zaťovič a Gulaši.

57:05
    Střela Němce od modré čáry těsně minula Lacovu bránu.

56:32
    Piráti jsou na kotouči, Poletín se snaží přejít modrou čáru, neměl však nikoho, kdo by mu pomohl.

56:03
    Vondrkovu střelu zablokoval Bartejs a puk je opět v ochranné síti, tentokrát nad Čiliakem.

55:47
    Piráti jsou v plném počtu.

55:36
    Zblokovaná střela končí v ochranné síti.

55:20
    Domácí stále drží Piráty v obranném pásmu, čtveřice hostujících už je hodně unavená.

54:55
    Vincour v obrovské šanci sám před Lacem nepřekonal gólmana Chomutova.

54:05
    Kometa hraje v plném počtu.

53:38
    Domácí dlouhou dobu hráli bez gólmana, aby ukrojili co nejvíce z trestu Martina Dočekala. Na trestné lavici už sedí Michal Vondrka (CHM) – podražení.

53:13
    A výhodu má Kometa, jeden z domácích hráčů byl podražen před vlastní bránou.

52:51
    Vondrka trefil pouze Malce.

52:30
    Piráti operují v pásmu Komety.

51:58
    Kometa se ale bude muset bránit. Martin Dočekal (KOM) podrazil protihráče ve vlastním pásmu a zavírají se za ním vrátka trestné lavice.

51:36
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.
    51:01 Martin ZAŤOVIČ - 2:2

51:01
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí nakonec využívají přesilovou hru tři sekundy před koncem! Ačkoliv Kometa prohrála vhazování, zvládla znovu vybojovat kotouč, který se dostal na hokejku Jakuba Krejčíka. Brněnský bek vypálil od modré čáry a před bránou číhal MARTIN ZAŤOVIČ, který dorazil puk pod Lacem do sítě. Asistence: Jakub Krejčík, Tomáš Svoboda.

50:05
    Hosté podruhé vyhazují.

49:41
    Krejčík trefil hráče před sebou, následně se však postaral, aby se k puku ve středním pásmu nedostal Ivan Huml.

49:09
    Domácí jsou kompletní.

49:04
    Dávid Skokan (CHM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

48:46
    Domácí mají výhodu, počet hráčů na ledě se srovná, Kometa se snaží hrát, aby její přesilovka byla co nejdelší.

48:10
    Růžička se chtěl prosadit individuálně, po kličce do středu hřiště mu ale brněnští obránci odebrali kotouč.

48:00
    Dočeka chtěl poslat puk přes všechny čáry, ten se nakonec odrazil od hokejky jednoho z hostujících hráčů na střídačku Komety.

47:40
    Domácí se osvobozují.

47:07
    Kometě se situace komplikuje. Radim Zohorna (KOM) musí usednout na trestnou lavici, jelikož trefil soupeře hokejkou – vysoká hůl.

46:45
    Káňa se dostal před Laca a prověřil ho svým bekhendovým pokusem, Laco opět úspěšnější než brněnský střelec.

46:35
    Vhazování v útočném pásmu zvládla lépe Kometa.

46:31
    Laco má kotouč pod kontrolou, přerušuje hru.

45:58
    Svoboda s Eratem bojují o kotouč v rohu kluziště.

45:04
    Flemming nezpracoval puk na modré čáře a Kometa je v plném počtu.

44:25
    Domácí se sice osvobodili, hosté se ale rychle vracejí do útočné třetiny.

43:55
    Chomutov se drží v pásmu před Čiliakem.

43:04
    Michal Vondrka se dostal za obranou Brna ke kotouči a pelášil sám na Čiliaka, ten jeho pokus vychytal, nicméně byl faulován. Tomáš Malec (KOM) – 2 minuty za hákování.

42:30
    Bartejs hledal spoluhráče ve středním, jeho přihrávku ale hosté zblokovali.

41:47
    Káňa se mezi kruhy dostal ke střele, reflexní zákrok lapačkou si připisuje Laco.

40:55
    Tečované nahození si Laco pokryl a přerušil hru.

40:32
    Růžička byl zcela sám na pravé straně, jeho ránu ale Čiliak výborně pokryl.

40:20
    Ondřeji Němcovi nesedla střela od modré čáry, dopředu míří hosté.

40:10
    Kometa se okamžitě tlačí dopředu, první střela ale končí vysoko nad bránou.

40:01

Ve druhé třetině se svěřencům Vladimíra Růžičky podařilo otočit stav utkání. Hned v první minutě se radoval Jakub Sklenář, který dorazil puk za Čiliakova záda. Ve 34. minutě se prosadil Ivan Huml, který se dostal ke kotouči v útočném pásmu a nadvakrát jej poslal do brněnské sítě. Další část začne přibližně v 18:44.

Střely na bránu

Kometa: 20
    Chomutov: 17

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:53
    Střela Ondřeje Němce minula Chomutovskou bránu.

39:25
    Puk nyní za Čiliakovou bránou, kde o něj bojuje hned šestice hráčů.

39:06
    Puk mimo hrací plochu, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:38
    K puku se ale dostávají domácí a Laco tak opět musí být na pozoru.

38:18
    Vondrka ve vlastním pásmu vymýšlí, jak založit další nebezpečnou akci.

38:07
    Štencel zahrál vysokou holí, rozhodčí přerušuje hru.

37:59
    Káňova střela skončila v Lacově lapačce.

37:32
    Svoboda zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře v obranném pásmu, neměl ale dostatečnou rychlost, aby se prodral před bránu Pirátů.

37:05
    Hosté posílají puk do středního pásma.

36:40
    Martin Erat zahajuje další akci až u Čiliaka.

36:30
    Zaťovič tečoval puk těsně před Lacem, gólman soupeře opět pozorný.

36:02
    Bartejsova rána těsně minula chomutovskou bránu.

35:50
    Kotouč se ocitl za mantinelem, vhazovat se bude po Lacově pravici.

35:30
    Brňané se drží v pásmu soupeře.

35:19
    Nahození ze středního pásma Laco podržel v lapačce.

34:15
    Martin Erat zachytil nepřesnou hostující rozehrávku, nic vážnějšího ale z celé situace nakonec nevzešlo.
    33:34 Ivan HUML - 1:2

33:34
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov obrací skóre utkání! Po sérii ostrých zákroků v obranném pásmu Pirátů se hosté dostali do situace dva na dva, IVAN HUML podržel kotouč, vystřelil, kotouč se k němu odrazil a na druhý pokus překonal Čiliaka. Asistence: Jakub Sklenář, Michal Vondrka.

33:07
    Huml se opřel do Nahodila ještě před vhazováním, následuje samozřejmě strkanic v kruhu pro vhazování před Lacem.

32:59
    Lukáš Nahodil se parádně prokličkoval před Laca, když obešel dva chomutovské obránce, jediné, co celé akci domácím chybělo, je kotouč, třepotající se v síti soupeře. Laco dvakrát během krátké chvíle podržel Piráty.

32:25
    Hynek Zohorna ujížděl sám na Laca, bekhendový blafák mu ale nevyšel, Laco fantasticky podržel svůj tým.

32:05
    Dočekal hledal Malleta před bránou, na spoluhráče ale kotouč nakonec nedostal.

31:52
    Skokan se vrhal mezi čtyři brněnské hráče, to bylo příliš velké sousto.

31:19
    Humlovu střelu vyrazil Čiliak ramenem.

30:00
    Vincou dostal nabito mezi kruhy, puk ale netrefil ideálně.

29:35
    Vhazování před Lacem ovládli hosté, Brňané ale hned otáčejí hru.

29:22
    Domácí napadají chomutovskou rozehrávku, hosté mají problém dostat kotouč z pásma.

28:35
    Nepřesná přihrávka vyhnala domácí z útočného pásma a hosté jsou už kompletní.

27:59
    Domácí musejí začít od Čiliaka, Piráti vyhodili kotouč.

27:52
    Vincourova dělovka z mezikruží zaduněla o zadní sklo a namířila si to až mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.

27:26
    Poletín se dostával do přečíslení dvou na jednoho, jeho pas na spoluhráče ale skvěle zastavil Svoboda.

26:58
    Kometa se usadila v pásmu soupeře.

26:37
    Další zákrok už ale rozhodčí trestat bude. Na modré čáře zůstal ležet po tvrdém zákroku Juraje Valacha (CHM) Dočekal. Chomutovský bek už sedí na trestné lavici, přesilová hra pro Brno.

26:20
    Dočekalova střela z pravé strany Laca nevystrašila.

26:12
    Ofsajd zastavil Piráty.

26:08
    Série ostrých zákroků od Pirátů, poslední schytal zezadu od Sklenáře Káňa, rozhodčí se ale vylučovat nechystá, vše bylo v souladu s pravidly.

25:00
    Kometa nyní okupuje útočné pásmo, střela Němce ale mezi tři tyče nemířila.

24:10
    Sklenář vyslal do útočného pásma Růžičku, kde se o něj rychle postarali brněnští obránci.

23:39
    Hynku Zohornovi se nepodařilo zpracovat puk ve středním pásmu.

23:28
    Další zakázané uvolnění, tentokrát po nepřesnosti ve středním pásmu.

23:16
    Hosté kombinovali před Čiliakem, tak domácí opět raději vyhazují přes všechny čáry.

22:40
    Krejčík uklidňuje hru a vyhazuje na zakázané uvolnění.

21:58
    Krejčíkovi přeskočil kotouč hokejku na modré čáře, hrát tak musí za vlastní bránou Čiliak.
    20:54 Jakub SKLENÁŘ - 1:1

20:54
    Vstup do druhé části se Chomutovu vydařil opravdu skvěle. Vladimír Růžička vystřelil na Čiliaka, který kotouč vyrazil před sebe, čehož si rychle všiml JAKUB SKLENÁŘ a dorazil jej bekhendem za brněnského gólmana. Asistence: Vladimír Růžička.

20:32
    Do útočného pásma se dostává také Kometa, obešlo se to však bez střely na branku.

20:05
    Hosté mají kotouč po vhazování na svých hokejkách.

20:01

O něco lépe se tedy do kabin po první třetině odchází domácím, kteří si v první části vypracovali jednobrankový náskok. V šesté minutě se dostal kotouč na hokejku Alexandra Malleta, který u levé tyče přehodil Lacův beton a rozradostnil domácí fanoušky. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

Kometa: 11
    Piráti: 14

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:52
    Voondrka našel Flemminga, která se dostal ke střele z nebezpečné vzdálenosti, Čiliak byl ale pozorný, k Flemmingovi se o chvíli později dostal puk znovu a i s jeho tečovanou střelou si Čiliak poradil.

18:44
    Valach zachytil puk u mantinelu v pásmu Komety a hledal spoluhráče na druhé straně hřiště, jeho pas byl ale hodně nepřesný.

18:07
    Gulaši za vlastní bránou čeká na spoluhráče.

17:49
    Sklenář protečoval puk do útočné třetiny a Čiliak jeho pokus zastavil lapačkou. Vhazování v obranném pásmu Komety.

17:27
    Haščák se raději vrátil do obranného pásma a uklidňuje hru.

17:02
    Stejný prohřešek nyní na domácí straně. Vhazovat se bude před Čiliakem.

16:54
    Zakázané uvolnění Chomutova.

16:25
    Čiliak se vydal za bránu a hodně riskantně rozehrával před Růžičkou, nakonec ale pro domácí vše dobře dopadlo.

15:25
    Zaťovič s Vincourem teď dělají velké problémy obraně Chomutova, Vincour nakonec zkusil vystřelit zpoza brány, Laca ale nepřekvapil.

15:10
    Chrpa se snažil napadat rozehrávku domácích, Gulaši si ale poradil.

14:51
    Svoboda hledal na druhé straně útočného pásma Rozjetého Erata, přihrávka ale mířila na paty. Hosté vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.

14:20
    Hned po buly to zkoušel Erat, jeho rána ale byla zblokována.

14:16
    Domácí kombinují před bránou soupeře, Krejčíkova rána sice Lacovi vypadla, Káňa se ale už k dorážce nedostal, slovenský gólman si puk rychle pokryl.

13:35
    Valachova střela byla sražena, do protiútoku míří Kometa.

13:23
    Se závěrem přesilovky střílel Vojtěch Němec, jeho pokus si ale Laco pohlídal.

12:35
    Domácí zkoušeli zakombinovat, Vincour se ale k finální střele nedostal, hosté opět vyhazují.

12:05
    Svoboda se ani nadvakrát nedostal ke střele, hosté vyhazují.

11:40
    Kometa má k dispozici přesilovou hru a hned se usazuje v pásmu soupeře.

11:20
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Sklenář – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Mrázek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Dočekal – 2 min., hrubost).

11:20
    Všech deset hráčů je nyní v rohu kluziště, Jan Káňa byl totiž nepříjemně sražen na mantinel Sklenářem a už se to do sebe pustilo. Rozhodčí nyní budou udělovat tresty.

10:55
    Hlava dostal kotouč mezi kruhy, odkud okamžitě pálil, netrefil však zařízení.

10:20
    Vondrkova lajna se snaží zavařit brněnským bekům, ti je ale zatím do šance nepouštějí.

09:54
    Další zakázané uvolnění hokejistů v modrých dresech, hra se opět vrátí před Čiliaka.

09:48
    Valachova rána trefila Gulašiho.

09:41
    Zakázané uvolnění domácích.

09:20
    Sklenář v dobré pozici zkoušel překvapit Čiliaka bekhendem, střela mu ale vůbec nesedla a puk tak pouze projel brněnským brankovištěm.

08:39
    Tečovaný kotouč končí v ochranné síti za Lacem, vhazovat se bude po jeho levici.

08:29
    Od modré čáry to teď dvakrát zkoušel Mrázek, jeho střela ale ani jednou nedoputovala k Čiliakovi. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

07:48
    Alexandre Mallet bojoval o kotouč za chomutovskou bránou, kde dlouho dělal problémy hostující obraně, nakonec ale puk neudržel.

07:00
    Slovák vypálil od modré čáry přízemní střelu, která skončila Čiliakovi pod betonem.

06:42
    Vincour nastřelil protihráče na modré čáře a Michal Vondrka ujížděl sám na Čiliaka, který si ale s jeho střelou poradil!

06:05
    Puk nyní přeletěl tvrzené sklo, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:50
    Erat musel být pozorný před Vondrkou, který napadá domácí rozehrávku.
    05:08 Alexandre MALLET - 1:0

05:08
    Domácí se dostávají do vedení a otevírají skóre zápasu! Hynek Zohorna si vybruslil od mantinelu a hned zkoušel bekhendem prostřelit Laca, to mu sice nevyšlo, na dorážku ale čekal ALEXANDRE MALLET, který protlačil puk do sítě Chomutova. Asistence: Hynek Zohorna, Martin Dočekal.

04:22
    Na ledě se objevuje šestnáctiletý Vojtěch Střondala, který zavezl puk velice šikovně do útočného pásma.

03:54
    Růžička se Skokanem ujížděli ve dvou proti jedinému obránci, Dávid Skokan ale nenašel spoluhráče u druhé tyče.

03:26
    Na druhé straně se šikovně přes modrou čáru dostal Krejčík, v rozhodující chvíli mu ale puk uskočil a Laco si na něj počkal. Hra je přerušena.

03:05
    První brněnská formace bojuje o kotouč ve vlastním pásmu, konkrétně v rohu kluziště.

02:47
    Němec zpracoval puk rukavicí přímo na hokejku Laukovi, který okamžitě vystřelil, Čiliak byl připraven.

02:10
    Teď úřaduje před Lacem Kometa, konkrétně třetí lajn, která svírá soupeře.

01:32
    Chomutov hraje velice aktivně v pásmu Brňanů, Mallet nyní posunul puk do střední části hřiště.

00:52
    Skokan hledal v útočném pásmu Růžičku, ten nezpracoval skákavý kotouč.

00:20
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Vondrka s Tomicou, přihrávka na druhého jmenovaného ale neprošla, štěstí pro domácí!

00:02
    Hosté úspěšnější na úvodní buly.

00:01

Hráči už jsou nastoupeni na modrých čarách, utkání začne co nevidět.

Extraligová premiéra dnes zřejmě čeká na Vojtěcha Střondalu, šestnáctiletého brněnského útočníka, který už v přípravě okusil jaké to je hrát s A-týmem Komety a připsal si dokonce jednu branku a asistenci.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – T. Svoboda, V. Němec, M. Erat (A) – Zaťovič (A), Nahodil, Vincour – Mallet, R. Zohorna, H. Zohorna – J. Káňa, Dočekal, Haščák – Střondala.

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Chlouba, Koblasa – Chrpa, Lauko, Hlava.

Rozhodčí: Bejček, Mrkva – Hlavatý, Zíka.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Severočeský celek přes léto sužovaly medializované problémy finančního rázu, ty však na dosavadní výkony týmu neměly zatím zřejmě vliv. Piráti se v novém ročníku vezou na vítězné vlně a po čtyřech kolech jsou jediným neporaženým týmem soutěže.

Severočeši postupně porazili v normální hrací době Olomouc 4:2, v Mladé Boleslavi vyhráli 2:1 a v Pardubicích 4:1. První a dosud jediný bod ztratili Chomutovští v pátečním duelu na domácím ledě proti Jihlavě, kterou porazili 4:3 v prodloužení.

Kádr Chomutova po uplynulé historické sezóně, kdy se celek z Podkrušnohoří dostal poprvé do semifinále play-off, zůstal bez výraznějších změn. Klub udržel všechny zásadní opory kromě reprezentačního zadáka Jana Rutty a talentovaného forvarda Davida Kämpfa, kteří se vydali na zkušenou do zámoří. Hlavní ofenzivní silou týmu je zkušený kapitán Michal Vondrka, jenž ve čtyřech zápasech nasbíral šest bodů, průměr bodu na zápas si udržuje další forvard Vladimír Růžička mladší. V bráně vše jistí spolehlivý Ján Laco.

Hokejisté Komety se v pátek vrátili na vítěznou vlnu, když přesvědčivě vyhráli ve Zlíně, který porazili 4:0. Po třetím vítězství ve čtyřech dosavadních duelech sezóny se svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského dostali na třetí pozici tabulky o bod před trojlístek Plzeň, Vítkovice a Mladá Boleslav, dva body modrobílí ztrácejí na druhý Třinec a tři na vedoucí Chomutov.

A právě tříbodové manko na čelo soutěže mohou hokejisté Komety umazat v neděli, kdy se utkají s Chomutovem.

Není bez zajímavosti, že ve vzájemných zápasech mezi Kometou a Chomutovem v základní části se v posledních dvou sezónách radovalo z výhry vždy domácí mužstvo. Fanoušci možná mají v paměti dosud poslední měření sil mezi Kometou a Chomutovem, kdy v rámci předposledního kola základní části sehrály oba celky důležitý zápas v boji o šestou pozici a přímý postup do čtvrtfinále. Modrobílí toto utkání zvládli, když vyhráli 3:1 a zajistili si vstupenku přímo mezi osmičku nejlepších, Chomutov musel do předkola. Speciální bude nedělní zápas pro brněnského forvarda Marcela Haščáka, jehož čeká extraligové utkání s pořadovým číslem sto.

Krásný podvečer z brněnské DRFG Areny! Česká nejvyšší hokejová soutěže Tipsport extraligy má dnes na programu své 5. kolo, v němž se potřetí v sezóně představí na svém ledě HC Kometa Brno a tentokrát bude jejím soupeřem lídr celé tabulky – Piráti Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 6. Mallet (H. Zohorna, Dočekal), 52. Zaťovič (J. Krejčík, T. Svoboda) – 21. Sklenář (V. Růžička), 34. Huml (Sklenář, Vondrka), rozh. náj. Poletín