Benevento – AS Řím 0:4 (kon.) | Atalanta BC – Crotone 5:1 (kon.) | Cagliari – Sassuolo 0:1 (kon.)
Janov – Chievo 1:1 (kon.) | Hellas Verona – Sampdoria 0:0 (kon.) | Juventus – Fiorentina 1:0 (kon.)
Lazio – Neapol 1:4 (kon.) | AC Milán – Spal 2:0 (kon.) | Udinese – Turín 2:3 (kon.)
S. S. Lazio
1:4 (1:0)
SSC Neapol
Středa 20.09.2017, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 5. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou! (22:50:45)

Pozápasové statistiky:
    Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.

Lazio tak zůstává na deseti bodech, Neapol je po pěti duelech stále stoprocentní dokázala zvítězit v Stadio Olimpico potřetí v řadě! Na čele s Neapolí zůstává stoprocentní Juventus, nejbližšími pronásledovateli jsou s 13 body Inter a s 12 AC Milán.

Duel je u konce, Lazio utrpělo hořkou porážku s Neapolí 1:4! Domácí však musí uznat, že ve druhém poločase Neapol hrála mnohem lépe. Hosté rozhodli třemi slepenými góly, kdy se v pěti minutách trefili Koulibaly ze standardky, Callejón přesnou střelou a Mertens krásným lobem. Domácí se naprosto sesypali a už neměli šanci cokoliv vytvořit, po zranění Basty navíc odhrávali o deseti. V závěru ještě dokončil hororový druhý poločas Lazia Jorginho gólem z penalty.

90+2
    90+2. JORGINHO - 1:4

90+2
    Neapol právě vstřelila branku!
    K míči se postavil JORGINGO a střelou placírkou k pravé tyči překonal Strakošu, který se ani nehnul a zakončit skóre dnešního utkání – 4:1 pro Neapol!
    90+1. Faul na Insigneho

90+1
    Ještě je tu penalta pro Neapol po faulu Parola na Insigneho!

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Nyní opět tmavě modří kombinují kolem půlící čáry a v klidu kontrolují výhru za tři body.

88
    Ještě jedna šance pro Neapol! Střídající Rog našel přesným centrem Insigneho na zadní tyči, osamocený útočník Neapole v dobré šanci těsně minul domácí branku.

87
    Střela z přímého kopu mířila doprostřed branky, kde byl připravený Strakoša.

86
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Marko Rog.

86
    Milik faulovaný na ose hřiště, zajímavá standardka pro hosty.

85
    Rychlá kombinace Neapole po levé straně, domácí odvrátili míč do autu.

83
    Parolo střílel z pětadvaceti metrů mimo hostující branku. Ale byl to sympatický pokus záložníka domácích.

83
    Lukaku vybojoval pro Lazio autové vhazování.

82
    Utkání už připomíná spíše bago. Neapol kombinuje kolem půlící čáry, moc pohybu ve hře vidět není.

Matěj Vybíral

Branky: 29. de Vrij (Immobile) – 54. Koulibaly, 56. Callejón (Hamšík), 59. D. Mertens, 90+2. Jorginho (pen.)

Karty:   21. Radu (LAZ), 79. Lucas Leiva (LAZ) – 25. D. Mertens (NEA), 34. Reina (NEA), 70. Jorginho (NEA)

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos (25. Marušić), de Vrij (46. Murgia), Radu – Basta, Parolo, Lucas Leiva, Lulić (C) – Alberto, S. Milinković-Savić (63. J. Lukaku) – Immobile.
    Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Crecco, Di Gennaro, Patric, J. Lukaku, Marušić, Murgia, Palombi, Luiz Felipe, Nani.

SSC Neapol: Reina – Ch. Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (73. P. Zieliński) – Callejón (86. Rog), D. Mertens (81. Milik), L. Insigne.
    Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Diawara, Giaccherini, Hysaj, Chiricheş, Nikola Maksimović, Milik, Ounas, Rog, Rui, P. Zieliński.

Rozhodčí: A. Damato – M. Tonolini, G. Schenone