Arsenal – Doncaster 1:0 (kon.) | Everton – Sunderland 3:0 (kon.) | Chelsea – Nottingham 5:1 (kon.)
Manchester Utd. – Burton 4:1 (kon.) | West Brom – Manchester City 1:2 (kon.)
Chelsea FC
5:1 (3:0)
Nottingham Forest
Středa 20.09.2017, 20:45 • Stamford Bridge, London • Anglický Ligový pohár • 1/16 finále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na shledanou. (22:44:22)

Právě skončilo utkání mezi Chelsea FC a Nottinghamem Forest FC. Domácí potvrzovali roli favorita již od prvních minut. Svou převahu korunovali ve 13. minutě, kdy se po centru Rudigera prosadil Kennedy. Další branku přidal o šest minut později Michy Batshuayi a Chelsea šla jednoznačně za vítězstvím. Pět minut před pauzou její dominanci potvrdil třetím gólem Charly Musonda, který vstřelil svůj první gól v dresu A-týmu.
    Ve druhé půli pokračovala jasná dominance Blues. Ti brzy po pauze přidali čtvrtý zásah. Byl to znovu Michy Batshuayi, který využil skvělé práce Hazarda a pohodlně skóroval do poloprázdné brány. Pět minut před koncem završil belgický útočník hattrick v tomto duelu a vypadalo to, že se Nottingham nezmůže ani na čestný úspěch. Opak však byl pravdou. V poslední sekundách se nejlépe v pokutovém území zorientoval Tendayi Darikwa, který tak zmírnil porážku svého celku. Druholigový tým si tedy odvezl ze Stamford Bridge prohru 5:1 a naopak Blues se mohou radovat z postupu do dalšího kola.

90+2

90+1
    Nottingham právě vstřelil branku!
    Willy Caballero v posledních sekundách přichází o čisté konto! Po skrumáži v pokutovém území se nejlépe zorientoval TENDAYI DARIKWA, který svou střelu umístil přesně k pravé tyči a dává tak čestný úspěch svého celku.

90+1
    Kennedy ještě v závěru prověřil tvrdou ranou Hendersona a poté se snažil ještě vymodlit penaltu, avšak marně.

90
    Tak přeci jen budeme svědky nastavení. Hlavní sudí přidává jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.

90
    Eden Hazard byl ještě v poslední minutě lapen v ofsajdu. Hosté tak mohou zkusit ještě zaútočit.

89
    Hosté už skoro rezignovali na jakékoliv napadání a uvidíme, zda hlavní sudí nastaví nějakou tu minutku navíc.

88
    Vzápětí se jí však nepovedla přihrávka vpřed a balon tak skončil až u Stephena Hendersona.

87
    Chelsea i v závěru drží míč na svých kopačkách a kombinuje s ním na polovině hřiště.
    86. Michy BATSHUAYI - 5:0

86
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Chelsea naděluje Nottinghamu neblaze pověstného bůra! Rudiger našel na levé straně Kennedyho, který si míč v pokutovém území zpracoval a poté jej napálil do břevna. Od něj se balon odrazil přímo k MICHY BATSHUAYIOVI, jenž jej pohodlně dopravil z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru.

84
    Musonda na pravé straně neuspěl se svou akcí, a tak to Chelsea musí zkusit jinudy.

82
    Bouchalakis napřáhl ze střední vzdálenosti, avšak jeho rána neměla ty správné souřadnice. Míč z kopačky hostujícího hráče letěl nad bránu Chelsea.

81
    Zach Clough se s tím nikterak nepáral a zkoušel překvapit Caballera střelou na přední tyč. Svým pokusem ovšem mířil nad břevno domácí brány.

80
    Na hranici šestnáctky se Antonio Rudiger dopustil faulu a z levé strany tak budou hosté zahrávat zajímavou standardku.

79
    Akci Nottinghamu zhatil praporek pomezního sudího, který odmával ofsajd. Caballero tak může rozehrávat z vlastního pokutového území.

78
    Až nyní to domácí zkusili. Hazard pěkným centrem našel na malém vápně Batshuayie, kterému se však hlavička vůbec nepovedla a Henderson tak mohl zůstat v absolutním klidu.

77
    Chelsea opravdu nikam nespěchá a než by riskovala přihrávku vpřed, tak raději volí kombinaci směrem dozadu.

Radomír Fukala

Branky: 13. Kennedy, 19. Batshuayi, 40. Musonda, 53. Batshuayi, 86. Batshuayi – 90+1. Darikwa

Karty:   21. Hobbs (NOT)

Chelsea FC: Caballero – Cahill (C), Christensen (71. Clarke-Salter), Rudiger – Zappacosta (76. Sterling), Fábregas (56. Ampadu), Bakayoko, Kennedy– Mussonda, Batshuayi, Hazard
    Náhradníci: Eduardo – Clarke-Salter, Sterling, Ampadu, Moses, Willian, Morata

Nottingham Forest: Henderson – Worrall, Hobbs, Mancienne (C) -Lichaj, Bouchalakis, Osborn, Dowell (74. Clough), Fox (59. Darikwa) – Cummings, Walker (65. Brereton)
    Náhradníci: Smith – McKay, Clough, Brereton, Carayol, Darikwa, Vellios

Rozhodčí: Kavanagh – Betts, Halliday