HC Litvínov – HC Plzeň 1:4 (kon.) | Jihlava – Liberec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 21.09.2017, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Konec zápasu. (20:09:49)

63:32
    Dukla právě vstřelila branku!
    Chyba obránců Liberce znamená vítězství Dukly! Dva hráčí se nepohodli na modré čáře, puk si našel LUKÁŠ MAREŠ a kličkou do protipohybu Žajdlíka rozhoduje o tom, že dva body zůstavají doma! Bez asistence.

63:17
    Čermákovi puk odstranil z hole Holenda.

62:59
    Kotouč mimo hru, neskutečné tempo v prodloužení!

62:14
    Teplý-Mirochnikov-Juščák. Poslední jmenovaný nedokázal puk dostrčit do poloprázdné branky!

61:42
    Šír puk vyvezl ze svého útočného pásma a začíná od znova.

61:21
    Tyčka cinkla po střele Čermáka!

60:53
    Na domácí straně najížděl na přihrávku Adam, Čermák ji ale zazdil. V následném přečíslení hostí Šťastný puk udržel v náručí!

60:34
    Průžek kličkou Váňu neobelstil.

60:15
    Heinrich to vzal na sebe, z levého křídla trefil Žajdlíka.

60:01
    Vhazování pro domácí.

60:01

Do třetí třetiny vstoupili domácí asi nejlépe v zápase, tlačili a stříleli. Bohužel ale ztratili Válu, který po tvrdé ráně pukem do obličeje musel odstoupit. V 48. minutě po krásné akci srovnal David Čermák a ač měli domácí příležitosti na otočení výsledku, nepovedlo se jim to a za minutu začne prodloužení 3 na 3, 5 minut.

60:00

59:59
    Šest desetin do konce, po střele Hrabaně se bude vhazovat v útočném pásmu po levici Žajdlíka.

59:37
    Hostující hráč byl vykázán z vhazování.

59:37
    Heinrich zkusil poslední střelu přesilovky, Žajdlík mu nastavil lapačku. Hosté jsou v plném počtu.

59:05
    Jindra puk posunul do útočného pásma, kde si ho zpracoval a zkoušel další střelu.Stejně tak jako Hrabaň, hostující bloky jsou dobře postavené.

58:16
    Hostující gólman dvakrát odolal. Nejprve proti střele Heinricha, vyznamenal se i proti Mejzlíkovi. Kadleček z mezikruží v nadějné pozici přestřelil.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 29. Čermák (Mejzlík), 48. Čermák (Heinrich, Mejzlík), 64. Mareš – 3. Holenda (Charvát, Teplý), 39. Janele

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juda) – Mareš, Rašín, Váňa, Hrabal, Krtek, Vála, Havelka – Mejzlík (A), Heinrich (A), Čermák – Donda, Peschout (C), Jindra – Hrbatý, Kadleček, Strnad – Adam, Slabý
    trenér: Karel Nekvasil

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Šír (A), Charvát – Burda, Nezbeda (C), Beran – Průžek (A), Janele, Teplý – Bělohorský, Holenda, Juščák – Bouřil, Vlach, Piroutek
    trenér: Valdemar Jiruš

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Urubčík