Kladno – K. Vary 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Žďár n/S – Mountfield HK 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 1:10 (kon.) | Kometa Brno – Warriors Brno 2:0 (kon.)
Vsetín – Zlín 1:7 (kon.) | Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Letňany – Sparta 3:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:3 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 23.09.2017, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga staršího dorostu • Skupina A

To je dnes ode mě dnes vše z tohoto utkání a já Vám přeji příjemný zbytek dne. (14:13:41)

Od začátku utkání bylo Kladno aktivnější a vypracovalo si více příležitostí. O první změnu stavu se postaral Jelínek v 17. minutě. První třetina tak zaslouženě patřila Kladnu, i když tabulkové umístění obou celků by mělo připomínat opačný hokej.
    Druhá třetina nám změnu skóre nepřinesla, i tak byl vidět velice zajímavý hokej. Vyloženou šanci měl Zavřel, který ale svůj samostatný únik v gól neproměnil.
    Poslední třetina nám nabídla gólové hody. Nejprve zvýšil stav na 2:0 Filip a vše nasvědčovalo tomu, že si tento náskok domácí udrží. Během chvíle se skóre dvakrát měnilo a Kladno tak dál v klidu bránilo svůj dvoubrankový náskok 3:1. Dvě minuty před koncem přidal druhý gól Varů Novák, ale to bylo z proměněných šancí vše. Kladno bylo většinu zápasu lepším mužstvem a využil vyložených chyb hokejistů z lázeňského města. Zaslouženě tak vyhrálo a připisuje si první tříbodovou výhru v sezóně.

Ani hra v šesti mužích nezvrátila konečný stav utkání a Kladno tak vítězí poměrem 3:2.

59:35
    Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Karlovým Varům se nedaří dostat se do útočného pásma.

58:35
    Hosté odvolali gólmana a hrají v šesti lidech v poli.

58:29
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po tlaku, který v posledních minutách měli hosté padá druhý gól do branky Kladna. Jeho autorem je FILIP NOVÁK. Asistence: Filip Bernáth

56:50
    Krásnou akci zakončoval Routa, který obdržel přihrávku od svého spoluhráče, Kašpar byl ale připraven na svém místě.

55:16
    Hosté mají poprvé v zápase převahu, zatím ji však nedokázali využít.

54:59
    Křemen opět střílel, ale svou pozici měl stíženou velkým úhlem k brance a trefil tak pouze výstroj gólmana.

53:06

52:39
    Křemen ani nadvakrát nepřekonal Novotného. Puk se klouzal před brankovou čarou, ale nikdo z hostujících ho do branky dopravit nedokázal.

51:46
    Šik se teď pošťuchuje s domácím hráčem, vše ale klidní pohotový sudí.

51:06
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., nedovolené bránění).

50:56
    Hra je přerušena, rozhodčí nenašel další východisko plynulé hry, a tak se bude vhazovat před Novotným.

48:27
    Kladno právě vstřelilo branku!
    S góly se nám najednou protrhl pytel! Opět nepřesnou přihrávkou z pravého rohu kluziště namazal hostující bek NATANAELU KULMAOVI, který nezazmatkoval sám před Kašparem a poslal puk za jeho záda. Bez asistence.

47:25
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Hra se zdála být pevně v rukou Kladna, ale RADEK PROŠEK dává první gól svého týmu. Asistence: Otakar Šik.

47:08
    Kladno kombinuje na své polovině a nechce hostům půjčit kotouč.

Vojtěch Voštinka

Branky a nahrávky: 17. Jelínek (Tržil), 45. Filip, 49. Kulma – 48. Prošek (Šik), 59. Novák (Bernáth)

Rytíři Kladno: Novotný (Gabriška) – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Bláha M., Tržil, Bláha O., Hašek, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urman, Frimel, Rendla, Čermák, Filip, Neiss
    HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tubeček, Záruba, Novák – Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Prošek, Šik, Karbulka, Jiskra, Fečo, Zdeněk

Rozhodčí: Horáček – Štofa, Beneš