Kladno – K. Vary 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Žďár n/S – Mountfield HK 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 1:10 (kon.) | Kometa Brno – Warriors Brno 2:0 (kon.)
Vsetín – Zlín 1:7 (kon.) | Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Letňany – Sparta 3:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HCM Warriors Brno
Sobota 23.09.2017, 14:30 • Hokejové haly dětí a mládeže • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Hezkou sobotu u mládežnického hokeje! V dnešní odvetě včerejšího zápasu přivítá na svém ledě HC Kometa Brno hostující HCM Warrior Brno! Oba týmy se sřetly už včera na ledě Warrioru. Tento zápas dopadl lépe pro Kometu, která si díky vítězství 4:1 připsala první 3 body do tabulky. Právě díky nim teď zaujímá čtvrté místo v pořadí, jen o zmiňované 3 body před hokejisty Warrioru. Utkání Extraligy staršího dorostu začne v 14:30.

HC Kometa Brno: Holata (Pleticha) – Věžník, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Vašíček, Gloz, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Novák, Kavický, Vašíček, Kunc, Kadlic.

HCM Warrior Brno: Kašpar (Atanasiadis) – Daněk, Miloš, Branžovský, Klimeš, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Hubáček, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Brůžek.

Rozhodčí: Radim Slavka – Bohuslav Maloušek, Radim Procházka.

00:01

01:32
    Kometa vstoupila do utkání aktivněji, soupeře drží v obranném pásmu.

02:00
    Zakázané uvolnění hokejistů Warrioru.

04:47
    Kometa zklidňuje hru a rozehrává zpoza brány.

05:51
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Vysloužil – 2 min., podražení).

06:35
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa využívá přesilovou hru a otevírá skóre tohoto zápasu! Od modré vystřelil Radek Kučeřík, jeho střelu až do brány protečoval PATRIK VAŠÍČEK.
    Asistence: Radek Kučeřík.

07:28
    Střelu Radka Kučeříka vyráží Kašpar.

09:44
    Kunc si v samostatném úniku razil cestu až k bráně, k zakončení se ale nedostal.

10:40
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Hubáček – 2 min., podražení).

11:25
    Martin Borot osvobidil svůjtým z tlaku. Puk zavezl až do útočné třetiny a tam ho u mantinelu schoval až do hvizdu rozhodčího.

12:22
    Kometě se nedaří dostat do útočného pásma.

12:40
    Martin Borot se dostal s Tomášem Coufalem do parádní šance! Borotova přihrávka před odkrytou bránu ovšem jen těsně minula Coufalovu hůl.

13:50
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Pleticha – 2 min., držení protihráče). Trest odpyká Kučeřík.

14:46
    Skvělý zákrok teď předvedl brankář Holata! Ve skoku chytil střelu Davida Karpíška.

15:24
    Zakázané uvolnění hostů při vlastní přesilové hře.

16:05
    Kapitán domácích Vojtěch Kadlic se teď dostal do obrovské příležitosti! Prosmýkl se kolem obránců a pokusil se zakončit kličkou do bekhendu. Puk ovšem zůstal ležet v brankovišti před prázdnou bránou, odkud ho včas odklidil hostující obránce.

16:50
    Caha se napřáhl od modré, trefil pouze Kašparovu lapačku.

17:57
    Kadlic nadvakrát bekhendem nepřekonal Kašpara.

18:29
    Ludvíkovu střelu vyrazil Holata lapačkou.

18:51
    Popelka si vybruslil na střed hřiště a z mezikruží vystřelil. Jeho projektil opět skončil v Kašparově lapačce.

19:22
    Zakázané uvolnění domácích.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět velký tlak brněnské Komety. Ten vyústil v přesilovou hru v 6. minutě, kterou domácí zásluhou Tomáše Sedláčka využili a dostali se tak do vedení 1:0. Navzdory vstřelenému gólu ale Kometa nepolevila a vynutila si další přesilovou hru. Tu nevyužila, naopak v jejím závěru měli hráči Warrioru šanci vyrovnat. V 17. minutě mohl Kadlic navýšit náskok svého týmu, ale zasáhl hostující obránce a udržel tak jednogólový rozdíl. Bude i ve druhé třetině Kometa nadále týmem, který udává tempo, nebo hokejisté Warrioru budou držet krok a vyrovnají?

20:01

20:12
    Kometa jde rovnou do útoku. Dominik Vašíček Nahrával Michalu Kuncovi, který byl sám před bránou soupeře. Jeho přihrávka ovšem neprošla přes bránícího hráče.

21:15
    Erik Meluzín vybojoval puk v útočném pásmu, Kometa se může vrhnout do útoku.

22:05
    Zajíčkovu střelu vyráží Kašpar betonem.

22:50
    Střela Adama Studeného od modré ířila těsně vedle Kašparovy klece.

23:30
    Vašíčkovu střelu Kašpar vyráží.

24:49
    Zakázané uvolění hostů.

25:30
    Meluzín nahrál na modrou Věžníkovi, jeho střela ale končí pouze u Kašpara.

26:10
    Erik Meluzín měl před sebou úplně prázdnou bránu, trefil pouze vracejícího se brankáře!

26:40
    Coufalova střela trefila Holatův beton, Vysloužil se ještě pokoušel dorážet.

26:55
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kučeřík – 2 min., vysoká hůl).

27:34
    Kometa dobře brání a napadá, hokejisté Warrioru se nemohou usadit v útočném pásmu.

28:26
    Minárik s Meluzínem skvěle napadají, soupeř se nemůže dostat z vlastního pásma.

29:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Caha – 2 min., hákování).

29:39
    Kučeřík drží puk v útočném pásmu a zdržuje tak hosty v přesilové hře.

30:13
    Mudrychova tečovaná střela mířila vysoko na Holatovu bránu.

31:01
    Za pukem sprintoval Kavický, ovšem hostující obránce byl u puku dříve a včas ho odklidil z předbrankového prostoru.

31:40
    Borotovu střelu bz otočky varzil Holata před sebe.

32:43
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Vysloužil – 2 min., hákování).

33:02
    Hosté se osvobozují, domácím se nedaří dostat do zakončení.

33:24
    Střelu Dominika Vašíčka má Kašpar v lapačce.

34:44
    Adam Studený vystřelil od modré, jeho střeluKašpar pouze vyrazil před sebe. Tam čihal Kavický, který ale prázdnou bránu přestřelil!

35:32
    Mudrych se kličkou dostal před brankáře, jeho pokus ale pouze projel brankovištěm!

36:06
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Daněk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:35
    Věžníkova střela neprošla přes Kašpara.

37:39
    Kadlicovu střelu varzil Kašpar nad sebe a odhozením hole zabránil spadnutí puku do brány!

39:00
    Kometa drží soupeře pod tlakem, hokejisté Warrioru nemohou vystřídat.

40:00

Ve druhé třetině Kometa vůbec nepolevila, naopak ještě zvýšila své tempo. Hráči Warrioru byli celou dvacetiminutovku o dva kroky pozadu, ovšem ve hře je drží skvěle chytající Kašpar a trocha toho štěstí. Hned dvakrát totiž hráč Komety netrefil odkrytou bránu! Oba týmy měly k dispozici po dvou přesilových hrách. Warrior ty své nevyužil a přes obranu Komety se těžko vůbec dostával do útočného pásma, naopak Kometa se téměř celé dvě minuty držela v útočném pásmu a ve skórování bránil pouze brankář hostí Kašpar. Přenese si svoji formu i do třetí třetiny nebo se Kometě podaří prolomit smůlu a navýší svůj náskok?

40:01

40:04
    Úvodní buly vyhráli hosté, Kometa se ovšem vzápětí dostává k puku.

40:46
    Zakázané uvolnění Warrioru.

41:22
    Kometa dobře napadá, hostům se nedaří rozehrát.

41:48
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., nedovolené bránění).

42:38
    I přes nevyrovnaný počet hráčů je nyní hra na ledě vyrovnaná.

43:31
    Martin Borot se vrhl do útoku, ovšem Jan Mlčák ho přišpendlil na mantinel.

44:49
    Na Meluzínovu střelu musel Kašpar vytáhnout parádní zákrok lapačkou.

46:06
    Popelkovo nahození se odrazilo od bránícího hráče a rozezvonilo tyč Kašparovy klece!

47:39
    Věžníkovu střelu má hostující brankář v lapačce.

47:56
    Opět skvělá akce domácího kapitána! Kadlic si pohrál se soupeřovým brankářem a nahodil puk do brankoviště. Tam se k němu ale přes obránce žádný z domácích útočníků nedostal!

50:10
    Mlčákovo vysoké nahození skončilo až u Kašpara, ten musel zasahvat lapačkou.

51:01
    Zakázané uvolnění Komety.

51:13
    Kadlicova střela mířila těsně nad soupeřovu bránu!

51:31
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Miloš – 2 min., podražení).

52:44
    Hostující obránce lehl pod rozjetého Minárika a Kometa si zahraje dvojnásobnou přesilovku!

53:05
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Branžovský – 2 min., podražení).

53:45
    Mlčákova střela mířila dobře, ovšem na poslední chvíli se po ní vrhl Kašpar a zabránil tak gólu.

54:20
    Mlčákovu střelu zastavuje Kašpar.

55:31
    Hubáček šel sám na brankáře, v zakončení mu ale na poslední chvíli zabránil vracející se obránce. Puk ale přeletěl Holatu, který ve snaze ho chytit zůstal ležet na zemi mimo bránu. Karpíšek se pokoušel dorážet, ale bránu zalehl Jan Sedláček a zabránil tak jasnému gólu!

57:51
    Kometa dvě minuty před koncem navyšuje svůj náskok! Mlčákovu střelu z úhlu vyrazil Kašpar pouze před sebe, kde už číhal DANIEL KAVICKÝ a dorazil kotouč za Kašparova záda.
    Asistence: Jan Mlčák.

59:10
    Kometa nepolevuje a drží soupeře v obranném pásmu.

I podruhé Kometa v brněnském derby poráží Warrior. Tentokrát se gólově zapsali v první třetině Patrik Vašíček a v té třetí Daniel Kavický. K nim se se svým výborným výkonem přidal i brankář Martin Holata a společně se stali strůjci dnešního úspěchu brněnské Komety. Ve třetí třetině měli hokejisté Komety zcela pod svojí taktovkou. Soupeře téměř nepustili k puku a hosté můžou za pouze dvougólový rozdíl vděčit především svému brankáři Kašparovi a notné dávce štěstí, kterou dneska měl. Navzdory třem bodům, které si Kometa vybojovala, zůstává i po dnešním zápase na čtvrtém, předposledním místě v tabulce. Warrior si připisují svoji šestou prohru v řadě a stále bez bodů zůstavají na posledním místě tabulky.

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek víkendu a u nějakého dalšího zápasu zase někdy na počtenou. (16:52:06)