Columbus – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Washington – St. Louis 0:4 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:0 (kon.)
Tampa – Nashville 3:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 5:3 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (0:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Pittsburgh Penguins
Sobota 23.09.2017, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Kolotoč s názvem přípravné zápasy se roztočil. V tomto duelu proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Pittsburgh Penguins.

Columbus Blue Jackets odehrál dva přípravné zápasy a oba prohrál. Nejprve nestačil na Chicago Blackhawks 2:5, rozhodla druhá třetina, kterou prohrál 0:4. V zatím posledním zápase se Columbus utkal se St. Louis Blues a Blues vyhráli 3:2 v prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Pittsburgh Penguins odehrál v přípravě dva zápasy a ani jeden nebyl rozhodnutý po základní hrací době. Na úvod hráli Penguins v Buffalu, kde prohráli 3:4 v prodloužení. I druhý zápas byl na góly bohatý. Pittsburgh vyhrál 6:5 v prodloužení.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Kivlenieks) – Harrington, Nutivaara, Somerby, Savard, Gaunce, Collins – Milano, Dalpe, Abramov – Dubois, Sedlák, Foligno – Thurkauf, Camper, Motte – Hännikäinen, Mitchell, Scott

Pittsburgh Penguins: Niemi (DeSmith) – Ruhwedel, Määttä, Trotman, Hunwick, Tinordi, Pouliot, Summers – McClement, Rust, Wilson, McKegg, Kuhnhackl, Sprong, Archibald, Aston-Reese, Johnson, Blueger, Di Pauli, Tifels, Miletic.

Zápas brzy začne.

00:01

00:35
    Úvod zápasu se odehrává v poklidném tempu. Ani jeden celek se nemůže probojovat do zakončení.

01:16
    Scott Wilson dobře vypálil, jeho střelecký pokus zablokoval Doyle Somerby.

01:29
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Ryan Collins – 2 min., vysoká hůl).

02:00
    Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, ale nemůže se probojovat do útočného pásma.

02:34
    Määttä vypálil z horní hranice kruhu, jeho pokus vyrazil brankář Columbusu.

03:00
    Blue Jackets hrají v oslabení zodpovědně. Nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

03:29

03:37
    Matt Hunwick střelou příklepem od modré čáry protáhl brankáře domácích.

04:13
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hostující celek se z kraje zápasu dostává do vedení. SAM MILETIC se dostal k odraženému puku, který dokázal doklepnout za brankovou čáru. Domácí obrana zaspala. Asistence: Jarred Tinordi a Theodor Blueger.

05:09
    Filigno a Pierre Luc Dubois se propracovali do velkých domácích šancí, ale hostující brankář Niemi byl pozoroný.

05:36
    Tyler Motte vypálil z předbrankového prostoru, jeho ránu kryje Antti Niemi.

05:42
    Hostující brankář drží své spoluhráče i nyní, když zlikvidoval ránu Scotta Harringtona.

06:08
    Tyler Motte se propracoval k zakončení, jeho pokus zablokoval hostující obránce Määttä.

07:02
    Columbus sice vyhrál vhazování, ale po špatné kombinaci je z toho jen icing. Hra se tak vrací před domácí branku.

07:20
    David Savard dostal kotouč do mezikruží a rychlou střelou zápěstím vyzkoušel pozornost brankáře soupeře.

08:55
    Frederik Tiffels se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus končí mimo branku.

09:02
    Domácí celek se probojoval do šance. Scott Harrington střelou příklepem neprostřelil brankáře Niemiho.

09:56
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Josh Archibald – 2 min., podražení).

10:01
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří mají možnost vyrovnat.

10:36
    Zac Dalpe vypálil z kruhu, jeho pokus vyrazil brankář Niemi.

11:13
    David Savard se propracoval do střelecké pozice, ale nedokázal propálti gólmana.

11:50
    Tyler Motte neuspěl. Podobně nepřesný byl také následně Vitaly Abramov.

11:56

12:21
    Postavení hostujícího celku mino hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:57
    Justin Scott dokázal vypálit z kruhu, jeho ránu zablokoval Derrick Pouliot.

13:07
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není. Sledujeme klidnější pasáž hry.

13:42
    Domácí tým si vypracoval dvě střelecké pozice. Lukáš Sedlák z kruhu minul, a pak neuspěl ani Pierre-Luc Dubois.

14:29
    Bobrovskij kryje střelecký pokus, který vyslal Derrick Pouliot.

14:39
    Další práce pro domácího maskovaného muže. Tentokrát velmi dobře vypálil Frederik Tiffels, jehož pokus kryje Bobrovskij.

15:13
    Chad Ruhwedel z předbrankového prostoru vypálil, jeho pokus zablokoval domácí bek. Následně kotouč končí v hledišti.

16:00
    Po delší době registrujeme střelu na branku, Zachary Aston-Reese střelou příklepem donutil domácího brankáře k zákroku.

16:30
    Hraje se ve středním pásmu, domácí ani hosté se nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

17:27
    Zkušený domácí David Savard se propracoval do střelecké pozice. Od modré minul.

17:55
    Hostující Adam Johnson se protlačil do zakončení z předbrankového prostoru. Bobrovskij byl pozorný.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:21
    Blueger vyhrál buly nad Camperem.

18:43
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

19:34
    V poklidném tempu se třetina dohrává, hraje se spíše ve středním pásmu.

20:00

Hostující celek je střelecky aktivnější, vede 12:11 a vede také o jeden gól. Domácí hokejisté nehrají vůbec špatně, ale na výraznější šanci čekají.

20:01

20:01
    Johnson vyhrál buly nad Sedlákem, a tak hrají hosté.

20:20
    Columbus právě vstřelil branku!
    Z kraje druhé třetiny domácí celek vyrovnání. Střelou od modré čáry se prosazuje PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Nick Foligno a Markus Nutivaara.
    20:20 Pierre-Luc DUBOIS - 1:1

20:50
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Doyle Somerby – 2 min., držení protihráče).

22:16
    McKegg dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář domácího celku.

22:32
    Další práce pro brankáře Columbusu, Reese dobře vypálil, ale maskovaný muž si dokázal poradit.

23:18
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jay McClement – 2 min., podražení).

23:40
    Sonny Milano z horní hranice kruhu dobře vypálil, brankář Niemi byl pozorný, dokázal zasáhnout.

23:47
    Další domácí zakončení, Dubois příklepem prověřil brankáře Pittsburghu.

24:06
    Výborně nyní dokázal kotouč vyrazit Antti Niemi, Zac Dalpe tečoval puk před brankou, gólman si poradil.

25:07
    Lukáš Sedlák dobře vypálil, jenže jeho pokus postrádal přesnost.

26:04
    Scott to zkoušel střelou z první, Archibald byl pozorný a zablokoval jeho pokus.

26:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

27:35
    Domácí Calvin Thurkauf se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z mezikruží byla zablokovaná.

28:21
    Antti Niemi musel zasahovat po střele Zaca Dalpea.

29:01
    Ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do střelecké pozice.

29:35
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Mnoho střel k vidění není.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

30:27
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou domácích, hosté sice vyhráli buly, ale nezakončili.

31:23
    Od modré čáry se po dlouhé kombinaci dostal Scott Harrington, jehož pokus ale nebyl dostatečně důrazný.

32:04
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Doyle Somerby – 2 min., vysoká hůl).

32:50
    Hostující celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře. Mnoho šancí si Penguins v přesilovce zatím nevytvořili.

33:01
    Výborně při vlastním oslabení hraje domácí celek, který drží hru bezpečně daleko od své branky.

33:25
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., sekání).

34:04
    To nejhorší mají domácí za sebou, hrají ve čtyřech.

34:25

34:30
    Hostující celek drží kotouč za svou brankou, nemůže se propracovat do zakončení.

35:35
    David Savard se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl přesný.

35:37
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Derrick Pouliot – 2 min., sekání).

36:00
    Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, do střelecké pozice se ale nemůže probojovat.

36:25
    Penguins hrají oslabení velmi dobře.

37:03
    Střelou zápěstím to zkoušel domácí David Savard, jeho pokus zastavil Niemi, který si poradil i s dorážkou.

37:24
    Vitaly Abramov bekhendovou stranou hole vypálil, brankář byl pozorný.

37:37

38:00
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se bude vhazovat před brankou hostů.

38:20
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Více ze hry mají hosté.

38:59
    V závěru druhé třetiny e hostující celek dostává do vedení.Střelu Aston-Reese za brankovou čáru dorazil DANIEL SPRONG. Asistence: Zachary Aston-Reese, Chat Ruhwedel.
    38:59 Daniel SPORNG - 1:2

40:00

Ve druhé třetině padly dvě branky. Domácí celek nejprve dokázal vyrovnat, a pak v poslední minutě hry poslal Penguins do vedení Aston-Reese. Právě on je autorem zatím rozdílového gólu.

40:01

40:56
    Domácí Markus Nutivaara se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Niemi.

41:32
    V poklidném tempu se rozehrává třetí třetina, hostující celek stále vede o jednu branku.

41:56
    Määttä dokázal zablokovat střelecký pokus, který vyslal Tyler Motte.

42:54
    Po delší dobře registrujeme střelecký pokus, Frederik Tiffels minul domácí bránu.

43:55
    Ruhwedel vypálil, jeho tvrdou ránu z mezikruží zablokoval Dubois.

44:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnou hru bez velkých příležitostí.

45:36
    Scott bekhendovou stranou hole vypálil, jeho pokus zkušeně kryje brankář Antti Niemi.

45:52
    Hostující Josh Archibald z kruhu vystřelil bez přípravy, ale jeho pokus kryje brankář Kivlenieks.

46:39
    Matt Hunwick vypálil od modré čáry, jeho střelecký pokus od mantinelu kryje gólman.

47:20
    Domácí celek se dostal do několika zajímavých pozic, ale kotouč byl dvakrát zablokovaný obráncem Pens.

47:41
    Domácí celek se k velké radosti fanoušků dočkal vyrovnání. Po závaru před brankou se dostal CAMERON GAUCE, jehož pokus zapadl přesně za brankovou čáru. Asistence: Sonny Milano a Ryan Collins.
    47:41 Cameron GAUCE - 2:2

48:00
    Tyler Motte se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku.

48:13
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jarred Tinordi – 2 min., sekání).

48:24
    Zac Dalpe ani Nick Foligno nedokázali z předbrankového prostoru překonat brankáře soupeře. Vyrovnaný stav platí.

49:51
    Nejprve Tyler Motte střelou zápěstím minul z mezikruží, a pak z podobné pozice přestřelil branku.

50:13

51:06
    Justin Schott to vzal na sebe, jeho střelecký pokus z kruhu končí v moci brankáře Niemiho.

52:01
    Hostující celek se dostává do vedení.Puk se dostal do míst, kde byl ZACHARY ASTON-REESE. Jeho tvrdý rána zapadla přesně pod horní tyčku. Asistence: Matt Hunwick.

52:22
    Bleskově Columbus vyrovnává. Lukáš Sedlák našel spoluhráče. PIERRE-LUC DUBOIS si vybruslil do lepší střelecké pozice a prostřelil Niemiho mezi betony. Hostující brankář měl mezi chrániči prostor, který Dubois trefil. Asistence: Lukáš Sedlák a Scott Harrington.
    52:22 Pierre-Luc DUBOIS - 3:3

53:25
    Doyle Somerby střelou příklepem trefil jen střed branky, kde byl pozorný Niemi.

54:03
    Skvěle před brankou tečoval kotouč Tyler Motte. Jeho pokus ale končí mimo.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, skóre je vyrovnané a mnoho šancí momentálně k vidění není.

55:14
    Theodor Blueger příklepem zkoušel překonat domácího brankáře, ale Kivlenieks byl pozorný.

55:29
    Domácí celek se propracoval do střelecké pozice, John Mitchell, kterému se dnes daří, nyní neuspěl.

56:10
    Josh Archibald z bezprostřední blízkosti nedokázal propálit gólmana.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:38
    Rozhodnout mohl domácí Zach Dalpe, tomu ale branka byla příliš malá.

57:42
    Tento hráč se znovu dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval Chad Ruhwedel.

57:53
    Další nebezpečný pokus hostujícího celku. Bekhendovou stranou hole vystřelil Greg McKegg, domácí brankář kryje jeho ránu.

58:27
    Hostující celek se dostává do vedení. Wilson vypálil, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu do míst, kam si najel zcela volný OLLI MÄÄTTÄ. Ten už měl snadnou úlohu. Doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Scott Wilson a Jay McClement.
    58:27 Olli MÄÄTTÄ - 3:4

59:00
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:15
    Mnoho šancí si momentálně Columbus nemůže vypracovat. Pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně.

59:37
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Columbus už nemá čas ani sílu.

V tomto dramatickém zápase vyhrává hostující celek 4:3. Pittsburgh Penguinso své výhře rozhodl minutu a půl před koncem třetí třetiny, kdy odražený kotouč poslal do brány Määttä. Columbus podal dobrý výkon, ale na výhru nedosáhl.

Česká stopa v zápase
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:47

1. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 2+0
    2. Olli Määtä (PIT) 1+0
    3. Zachary Aston-Reese (PIT) 1+1 (04:58:32)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Dubois (Foligno, Nutivaara), 48. Gauce (Milano, Collins), 53. Dubois (Sedlák, Harrington) – 5. Miletic (Tinordi, Blueger), 39. Sprong (Aston-Reese, Ruhwedel), 53. Aston-Reese (Hunwick), 59. Määttä (Wilson, McClement)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (40. Kivlenieks) – Harrington, Nutivaara, Somerby, Savard, Gaunce, Collins – Milano, Dalpe, Abramov – Dubois, Sedlák, Foligno – Thurkauf, Camper, Motte – Hännikäinen, Mitchell, Scott