Columbus – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Washington – St. Louis 0:4 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:0 (kon.)
Tampa – Nashville 3:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 5:3 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (0:1 po s.n.)

3. Dougie Hamilton (CGY) 0+1 (05:59:18)

Arizona sice vykročila do zápasu lépe, jenže Calgary dokázalo zásluhou dvou gólů Johnnyho Gaudreaua a tří asistencí Sama Bennetta otočit utkání na svou stranu, když skórovalo čtyřikrát v řadě. Sedm minut před koncem sice snížil na 4:2 Dysin Mayo a navázal na úvodní gól Maria Kempeho, zdramatizovat duel už se ale Coyotes v závěru nepodařilo. Konečný výsledek duelu v Kanadě. Calgary Flames 4 Arizona Coyotes 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:42
    Arizona si vyžádala oddechový čas a Jordan Martinook se ocitl před bránou ve velké šanci, kterou zlikvidoval skvělým zákrokem Mike Smith!

58:13
    Tyler Wotherspoon byl v závěru utkání vyloučen za sekání poté, co fauloval Maria Kempeho.

57:53
    Troy Brouwer vypálil z pravého kruhu pro vhazování a pozorný Adin Hill puk ukryl ve své výstroji.

57:15
    Hokejisté obou tým si v závěru utkání nic nedarují a na ledě dochází k velkému počtu hitů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:32
    Tyler Wotherspoon na levém křídle vypálil od modré čáry a Adin Hill bez problému puk podržel.

55:14
    Huntera Sinkaruka je nyní plný led! Domácí hokejista nejprve velmi nebezpečně tečoval puk před bránou a po zákroku Adina Hilla o sedm sekund později pálil u pravé tyče mimo.

54:58
    Hunter Shinkaruk se v mezikruží ocitl ve velké šanci, jenže bránu Arizony z blízkosti přestřelil!

53:48
    Mark Jankowski si krásně sjel před bránu a dostal se k bekhendové střele, Adin Hill ale opět připraven.

53:29
    Sam Bennett vypálil z vrcholu mezikruží, střídající Adin Hill ale jeho ránu vyrazil mimo.

52:27
    Arizona právě vstřelila branku!
    DYSIN MAYO na levém křídle napřáhl ke krásné střele, která od modré čáry zaplachtila do sítě! Arizona bleskově využila přesilovou hru a prohrává na ledě Calgary o dvě branky. Asistence: Adam Clendening a Mario Kempe.

52:15
    Freddie Hamilton dostal dvě plus dvě minuty za hrubost, když se pustil do Nicka Cousinse.

51:08
    Tyler Wotherspoon zkoušel na levé straně štěstí střelou od modré čáry, Adin Hill ale puk dobře lapil.

50:59
    Adin Hill nejprve vyrazil střelu Rasmuse Anderssona od modré čáry a vzápětí pálil z pravého kruhu nad Morgan Klimchuk.

50:00
    Konečně něco kloudného ze strany Arizony. Na vrcholu levého kruhu pálil Ryan Macinnis, ovšem nepřesně.

48:40
    Sam Bennett pálil z vrcholu levého kruhu a Adin Hill kotouč vyrazil. Calgary má nyní obrovský tlak.

47:58
    Vzápětí pálil na pravé straně od modré čáry Rasmus Andersson, i s jeho pokusem si ale Adin Hill věděl rady a puk tentokrát podržel ve výstroji.

47:51
    Morgan Klimchuk to na pravé straně zkoušel střelou z ostrého úhlu. Adin Hill puk vyrazil.

46:35
    Tyler Wotherspoon vypálil s příklepem na vrcholu pravého kruhu a Adin Hill jeho ránu vyrazil.

46:25
    Lawson Crouse a Hunter Shinkaruk se do sebe pustili a oba dva dostali dvě minuty za hrubost. Hostující hráč ale ještě jeden trest za hrubost navíc. Odsedí ho za něj Nicholas Merkley. Calgary má přesilovou hru.

46:25
    Rasmus Andersson vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a po zákroku Adina Hilla je hra přerušena.

46:20
    Frustrovaný Zac Rinaldo podstoupil bitku s Tannerem Glassem a oba usedli na trestnou lavici.

45:51
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MARK JANKOWSKI po přihrávce kapitána Marka Giordana napřáhl v pravém kruhu k prudké střele, kterou prostřelil střídající brankáře Adina Hilla, a Flames vedou po využití druhé přesilové hry již 4:1! Asistence: Dougie Hamilton.

45:41
    Adin Hill předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky, když nejprve vyrazil střelu Sama Bennetta z blízkosti a poté si poradil i dorážkou Micheala Ferlanda, který mohl vstřelit druhý gól!

44:40
    Jason Demers fauloval před pár okamžiky vyloučeného Rasmuse Anderssona a dostal dvě minuty za sekání. Přesilovou hru si nyní zahraje Calgary.

44:22
    Vyloučený Rasmus Andersson se vrátil z trestné lavice zpět na led a Calgary hraje v plném počtu.

44:20
    Jordan Martinook na pravé straně vypálil od modré čáry a do jeho pokusu se vrhl TJ Brodie.

43:30
    Mario Kempe měl na hokejce druhý gól a zároveň snížení, jenže z blízkosti bránu minul!

43:02
    Nicholas Merkley, který je dnes hodně vidět, napřáhl z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování ke střele, kterou Mike Smith v bráně Calgary úspěšně vyrazil.

42:22
    Rasmus Andersson dostal dvě minuty za držení a Arizona má příležitost snížit v početní převaze.

41:26
    Zac Rinaldo se na levém křídle ocitl v příliš ostrém úhlu a jeho následná střela skončila mimo.

40:15
    Sam Bennett si dnes připsal již tři asistence a nyní mohl skórovat bekhendem z pravého kruhu, střídající brankář Adin Hill byl ale proti a připsal si první zákrok.

40:01
    Střídání v týmu Arizona Coyotes: ze hřiště odchází Louis Domingue, přichází Adin Hill.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:07.

Johnny Gaudreau v poslední sekundě druhé třetiny vstřelil z dorážky svůj druhý gól v zápase a Calgary jeho zásluhou vede nad Arizonou o dvě branky. Coyotes měli k dispozici čtyři přesilové hry, zatím ale využili pouze jednu. Flames a přesilové hry – 1/6. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 3 Arizona Coyotes 1.

40:00
    39:59 Johnny GAUDREAU - 3:1

39:59
    JOHNNY GAUDREAU se po krásné přihrávce Sama Bennetta podruhé v zápase řítil do samostatného úniku a Louis Dominque ho dokázal opět vychytat! Útočník Calgary se ale vleže dostal k dorážce a po ledě puk poslal v poslední sekundě druhé části k pravé tyči – 3:1! Asistence: Sam Bennett a Travis Hamonic.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

37:05
    Další šanci měl Sam Bennett, který si v pravém kruhu potáhl puk blíže k bráně a vystřelil zápěstím na přední tyč, Louis Domingue měl poté velké problémy, nakonec puk ale zalehl!

36:37
    Johnny Gaudreau z pravého kruhu přenesl krásně hru doleva, kde Freddie Hamilton na vrcholu kruhu napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem a mířil pod horní tyč, Louis Domingue ale vytáhl fantastický zákrok a vyrážečkou puk vyrazil do ochranné sítě!

35:39
    Louis Domingue přidržel hůl Johnnyho Gaudreau, který se pokoušel po vyjetí zpoza brány dorážet, a byl vyloučen. Trest pro brankáře Arizony Coyotes odpyká Anthony Dunclair.
    35:36 Samostatní únik Gaudreaua a faul brankář Dominguea

35:36
    Johnny Gaudreau na útočné modré čáře ukradl puk jednomu z hráčů Arizony a řítil se do samostatného úniku, který v blízkosti levé tyče zakončil bekhendovou střelou, kterou Louis Domingue zřejmě vyrážečkou vyrazil mimo!

35:10
    Puk už byl dávno pryč a Adam Clendening se před bránou Arizony pustil do clonícího Troye Brouwera. Oba hráči vzápětí vyfasovali dvě minuty za hrubost.

34:44
    Další snažení Arizony zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází další krátká reklamní přestávka.

33:57
    Emerson Etem na přední tyči dobře tečoval nahození od modré čáry z pravého křídla, jenže Mike Smith šel rychle do kolen a kotouč celkem bez problémů dokázal vyrazit.

33:06
    Coyotes tahají většinu svých akcí po levém křídle, odkud nyní pálil Joel Hanley, jeho táhlý pokus od modré čáry byl ovšem nepřesný a Mike Smith v bráně Calgary zasahovat nemusel.

32:41
    Vyloučený Sam Bennett naskočil z trestné lavice zpět na led a Arizona čtvrtou přesilovou hru nevyužila (1/4).

31:55
    Mike Sislo napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele, která po ledě mířila k tyči, pozorný Mike Smith ale puk betonem dokázal vykopnout mimo.

30:49
    Jordan Martinook se dostal na vrcholu levého kruhu mezi dvěma protihráči ke střele zápěstím, která mířila mezi betony Mikea Smithe, brankář Calgary je ale včas sevřel.

30:41
    Sam Bennett se kouká z trestné lavice na kostku nad ledem, na které už svítí dvě minuty za držení.

30:28
    Johnny Gaudreau v blízkosti pravé tyče zakončoval bekhendem a Louis Domingue musel vytáhnout fantastický zákrok a vzápětí přišel ještě jeden, když na něj z blízkosti nevyzrál dorážející Micheal Ferland! Reklamní přestávka.

29:48
    Na opačné straně mohl skórovat v blízkosti pravé tyče Adam Clendening, jeho pokus ale zablokoval Tyler Wotherspoon.

28:57
    Freddie Hamilton se ocital po krátké reklamní přestávce mezi kruhy pro vhazování ve skvělé střelecké pozici, jeho pokus ale na bránu Arizony neprošel. Zablokoval ho Tyson Strachan.

28:06
    Tanner Glass se po nahození za bránu Arizony pokoušel navýšit vedení Calgary střelou v blízkosti levé tyče, jenže bránu minul. Calgary je ovšem nyní aktivnější.

27:44
    Johnny Gaudreau se po zakázaném uvolnění Coyotes dostal na levém křídle ke střele, která od modré čáry zamířila mimo. Louis Domingue zasahovat nemusel.

27:05
    Johnny Gaudreau se marně snažil mezi kruhy pro vhazování dostat ke střele a Arizona dostala puk do středního pásma.

26:50
    Zac Rinaldo na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho rána ovšem byla zablokována.

25:03
    Nick Cousins se ocitl v souboji s Dougie Hamiltonem a oba byli vyloučení. První jmenovaný za vysokou hůl, druhý za hrubost. Na trestné lavici Arizony jsou dva hráči a Calgary má přesilovou hru.

25:03
    Lawson Course fauloval Marka Giordana a dostal dvě minuty za hákování. Tím ale tresty nekončí.

24:15
    Curtis Lazar se pokusil zaskočit Louise Dominguea na pravém křídle střelou z téměř nulového úhlu, brankář Arizony byl ale připravený a puk vyrazil.

24:05
    Tyler Wotherspoon vypálil od modré čáry a připravený Louis Domingue puk ukryl ve své výstroji.

23:54
    Morgan Klimchuk poslal na bránu z vrcholu pravého kruhu nebezpečnou střelu po ledě, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Louis Domingue ale pravým betonem puk vykopl!

23:31
    Mark Jankowski tvrdě vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela se od ochranné skla odrazila do sítě.

22:24
    Dougie Hamilton vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Louis Domingue puk podržel v náručí.

22:20
    Johnny Gaudreau se po diagonální přihrávce z pravého křídla ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže jeho tečovaná střela skončila v ochranné síti! Calgary mohlo vést o dvě branky.

21:43
    Zac Rinaldo dostal po faulu na Marka Jankowského dvě minuty za sekání a Calgary má k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 24 sekund!

20:57
    Travis Hamonic vypálil z pravého kruhu a po dobrém bloku Lawsona Crouse puk skončil v ochranné síti.

20:07
    Nicholas Merkley porušil dvakrát pravidla při vhazování a dostal dvě minuty za zdržování hry.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 4:03.

Arizona v polovině úvodní části využila přesilovou hru, ve které se prosadil Mario Kempe, a vedla 1:0. Flames ovšem zvýšili obrátky a navíc si zahráli krátce po inkasovaném gólu přesilovou hru, kterou využil Johnny Gaudreau. Domácí hokejisté dokázali na úvodní trefu navázat a ještě do přestávky skóre otočili, když se po teči trefil Michael Ferland. Skóre po první třetině. Calgary Flames 2 Arizona Coyotes 1.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:02
    Mike Smith měl opět práci, tentokrát ho střelou od modré čáry prověřil střelou s příklepem Joel Hanley.

17:57
    Emerson Etem měl další šanci, když zápěstím vystřelil na vrcholu pravého kruhu, Mike Smith byl ale připravený a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.

17:36
    Coyotes vyhodili puk na zakázané uvolnění, které opět přerušilo hru. Vzápětí se ale do útočného pásma vrátili a Lane Pederson napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke střele, kterou pozorný Mike Smith ukryl ve své lapačce.
    15:42 Micheal FERLAND - 2:1

15:42
    TJ Brodie to udělal nádherně, když na vrcholu levého kruhu nejprve naznačil střelu a poté poslal před bránu s příklepem střílenou přihrávku, do které vložil mezi kruhy pro vhazování hůl MICHEAL FERLAND, a puk zamířil nad levým betonem Louise Dominguea ke vzdálenější pravé tyči! Calgary otočilo skóre a vede 2:1! Asistence: TJ Brodie a Sam Bennett.

15:33
    TJ Brodie napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké ráně s příklepem, která skončila nad bránou Arizony.

15:05
    Calgary se snažilo prosadit po levé straně ledové plochy, útok Flames ovšem zastavil ofsajd.

14:00
    Do konce úvodní části zbývá odehrát šest minut a poté, co oba týmy využily přesilovou hru, je skóre 1:1.
    12:30 Johnny GAUDREAU - 1:1

12:30
    Sam Bennett našel krásnou kolmou diagonální přihrávkou na pravém křídle JOHNNYHO GAUDREAUA, který z pravého kruhu a ostrého úhlu propálil Louise Dominguea mezi betony! Asistence: Sam Bennett a Travis Hamonic.

12:07
    Johnny Gaudreau nádherně vypálil na levém křídle z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Louis Dominque předvedl skvělý zákrok!

10:45
    Faulovaný Travis Hamonic dobře vypálil v pravém kruhu pro vhazování z úhlu a Louis Domingue si nebyl úplně jistý, nicméně na bližší tyči dokázal puk zastavit! Následuje reklamní přestávka.

10:39
    Další vyloučení, tentokrát na straně Arizony. Na trestnou lavici usedl Anthony Dunclair, který fauloval před střídačkami ve středním pásmu Travise Hamonica a dostal dvě minuty za hákování. Bude se hrát ve hře 4 na 4.

09:24
    Calgary inkasovalo a navíc bude hrát znovu ve čtyřech poté, co Morgan Klimchuk fauloval Nicholase Merkley a dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění.
    09:15 Mario KEMPE - 0:1

09:15
    MARIO KEMPE se dostal k puku v blízkosti levé tyče po přihrávce Jordana Martinooka z pravého křídla a ostrého úhlu a krásnou střelou zápěstím nad lapačkou Mikea Smitha zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu! Coyotes využili přesilovou hru a vedou. Asistence: Adam Clendening a Jordan Martinook.

08:28
    Nicholas Merkley neměl na pravém křídle komu přihrát a rozhodl se pro nahození do útočného pásma.

08:00
    Mark Giordano dostal dvě minuty za hákování poté, co fauloval před pár okamžiky vyloučeného Nicholase Merkleyho. Následuje reklamní přestávka a další přesilová hra Arizony.

07:50
    Mark Giordano také zkoušel štěstí od modré čáry, pokus kapitána Flames ale zablokoval Lane Pederson.

06:12
    TJ Brodie to vzápětí zkoušel od modré čáry, jeho pokus ale tentokrát na bránu nezamířil.

06:00
    TJ Brodie napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou Louis Domingue zastavil.

05:50
    Coyotes špatně střídali a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Nicholas Merkley.

05:46
    Garnet Hathaway se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné šanci a z blízkosti pálil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Louis Domingue se ale stačil včas přesunout a zřejmě pravým betonem puk vyrazil! Skvělý zákrok.

05:36
    Jason Demers pálil od modré čáry, jeho prudká střela ale bránu domácího Calgary minula.

04:59
    Nicholas Merkley ukončil nepříliš atraktivní pasáž hry střelou z vrcholu mezikruží, Mike Smith byl ale připravený a puk podržel.

03:33
    Mark Giordano na pravé straně obranné pásma fauloval Anthonyho Dunclaira a dostal dvě minuty za držení. Arizona si po necelých čtyřech minutách zahraje první přesilovou hru.

01:45
    Arizona se v úvodu zápasu dostala před pár okamžiky k ještě jedné střele. Z vrcholu pravého kruhu pro vhazování pálil zápěstím Nick Cousins, jehož střela mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mike Smith ale jeho slabý pokus vyrážečkou vyrazil. Úvodní šance Coyotes.

01:10
    Calgary se po zablokované střele Arizony z pravého kruhu vydalo do útoku, jenže na levé straně útočného pásma nedokázalo udržet puk na modré čáře a kotouč se dostal do neutrální zóny.

00:01
    Nick Cousins vyhrál úvodní vhazování zápasu a jako první se mohou vydat směrem vpřed Coyotes.

00:01

Brankář Calgary Mike Smith má před sebou výjimečný zápas, když se po šesti letech postaví proti svému bývalému týmu a zaměstnavateli Arizoně Coyotes.

Calgary Flames: Smith (Rittich) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie (A), Hamonic, Wotherspoon, Andersson – Gaudreau, Bennett, Ferland – Shinkaruk, Jankowski, Brouwer (A) – Klimchuk, F. Hamilton, Hathaway – Glass, Stajan, Lazar. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Arizona Coyotes: Domingue (Hill) – Campbell, Demers (A), Hanley, Clendening, Mayo, Strachan – Crouse, Cousins, Duclair – Martinook (A), Gaudet, Kempe – Rinaldo (A), Pederson, Merkley – Etem, Macinnis, Sislo. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Rozhodčí: Marc Joannette, Pierre Lambert. Čároví: Steve Barton, Travis Gawryletz.

Calgary se podruhé v letošní sezóně představí v domácím Scotiabank Saddledome, kde po Edmontonu, kterému během tradičního dvojzápasu podlehl před svými fanoušky i venku a inkasoval v rozdělené sestavě pět gólů, přivítá Arizonu. Coyotes zahájili přípravu zostra, když zvítězili v Anaheimu 5:1. Skvělý zápas v dresu Arizony odehrál útočník Christian Fisher, který vstřelil dva góly a připsal si asistenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 13. Gaudreau (Bennett, Hamonic), 16. Ferland (Brodie, Bennett), 40. Gaudreau (Bennett, Hamonic), 46. Jankowski (Giordano, Hamilton) – 10. Kempe (Clendening, Martinook), 53. Mayo (Clendening, Kempe)

Arizona Coyotes: Domingue (41. Hill) – Campbell, Demers (A), Hanley, Clendening, Mayo, Strachan – Crouse, Cousins, Duclair – Martinook (A), Gaudet, Kempe – Rinaldo (A), Pederson, Merkley – Etem, Macinnis, Sislo. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Diváci: 18961