SHK Mustangové – HC Sparta Praha Sledge 4:1 (kon.) | Karlovy Vary – Studénka Sledge 4:3 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Zlín sledge 0:7 (kon.)
SOHO Olomouc – Č.Budějovice 3:0 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Motor sledge České Budějovice
Sobota 23.09.2017, 19:15 • Zimní stadion Olomouc • Česká para hokejová liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Příjemný sobotní večer z olomoucké Plecharény. Dnes začíná sledge hokejová liga a v jejím rámci se střetnou SOHO Olomoučtí Kohouti a Motor sledge České Budějovice.

SOHO Olomoučtí Kohouti v uplynulém ročníku skončili na šestém místě s devíti body na kontě. Vítězství si připsali v obou utkáních proti Litvínovu a v jednom právě s Českými Budějovicemi.

Motor sledge České Budějovice na tom byl úplně stejně, na sedmé místo pod Kohouty jej poslalo jen horší vzájemné skóre. Také Budějovice porazily dvakrát Litvínov a jednou svého dnešního soupeře.

Oba týmy se tak potkaly v play-out, v němž Budějovice sice vyhrály první utkání, zbylá dvě ale zvládli lépe Kohouti, kteří postoupili do boje o páté místo, kde podlehli Studénce 0:1 a 3:4.

Kdo vstoupí do sezóny lépe, to se ukáže v 19:15.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch (Lepáček) – Večeřek, Kardoš, Novák, Jedlička, Mikuš, Pabst, Ferenčík, Stašák, Korman, Gergerly.

Motor České Budějovice (sledge): Ossimitz – Švec, Butscher, Klíma, Haindl, Kalina, Schichler..

00:01

00:33
    Budějovice vyhazují do pásma Olomouce. Hrají domácí.

01:05
    Korman jel sám na Ossimitze, ale minul branku.

01:49
    Dopředu jdou Budějovice, ale Klíma je v útočném pásmu sám.

02:30
    Ferenčík ještě udržel pásmo pro Kohouty.

03:05
    Ferenčíka vychytal Ossimitz.

03:37
    Jedlička byl úplně sám před budějovickým brankářem, ale puk mu přeskočil hokejku.

03:56
    Jedlička prověřil Ossimitze z dálky.

04:39
    Budějovice mají klid na rozehrávku.

05:15
    Přihrávka na Klímu byla nepřesná, na puku jsou opět Kohouti.

05:27
    Další rozehrávka Budějovic končí na zakázaném uvolnění.

05:42
    Olomouc se drží v útočném pásmu. Na puku je Novák.

06:04
    Klíma vyrazil do útoku, ale nepřešel přes olomouckou obranu.

06:34
    Další střelu domácích si Ossimitz pohlídal.

07:04
    Klíma mohl vyhodit, ale Ferenčík byl u něj včas a udržel pásmo.

07:47
    Stašákova střela prošla neškodně brankovištěm.

07:54
    Opět to byl Miroslav Stašák, kdo se tlačil do branky, ale prudkou rozehrávku se mu nepodařilo zpracovat.

08:29
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Jürgen Haindl (CES).

08:47
    Jedlička minul branku.

08:59
    Další střela domácích se odrazila od mantinelu a končí až ve středním pásmu. Na puku je Ferenčík.

09:39
    Večeřek střelil jen do Ossimitze.

10:11
    Budějovice vyhazují. Jedlička hraje v obranném pásmu.

10:41
    Ossimitz rozehrál k mantinelu, ale tam byli jen domácí hráči.

11:05
    Kardoš zastavuje soupeře u mantinelu a Olomouc dál drží útočné pásmo.

11:50
    Korman Kardašovu přihrávku nezpracoval a hrát mohou hosté.

12:11
    Puk končí pod tělem jednoho z hráčů a hra je přerušena.

12:48
    Olomouc je opět v útočném pásmu. Domácí mají v první třetině jasnou převahu, ale zatím chybí přesnější střely.

13:45
    Budějovice se pokusily o vyhození, ale Jedlička zastavil puk na modré čáře.

13:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jedlička nahodil puk před branku, kde tečoval Korman. Ten zasáhl jen Ossimitze, ale od něj se puk dorazil k MIROSLAVU STAŠÁKOVI, který zavěsil pod horní tyč. Asistence: David Korman, Radek Jedlička.

14:58
    Klíma drží puk u červené čáry a tam už zdá se první třetina skončí.

15:00

V první třetině měli jasně navrch domácí hráči, kteří ale dlouho nedokázali skórovat. Budějovice se dostávaly v ojedinělých šancích do útočného pásma, ale nízký počet hráčů se na jejich výkonu zdá se podepisuje a Černoch zůstal bez práce. Na konci třetiny se poté Olomouc dostala do těsného vedení, když z dorážky skóroval Miroslav Stašák.

15:01

15:06
    Úvodní buly vyhrály Budějovice. Na puku je Kalina.

15:27
    Olomouc zastavila útok už ve středním pásmu, ale na puku jsou opět hosté.

15:40
    Dopředu vyrazil Klíma.

15:46
    Klíma se nakonec dostal i k zakončení, Černoch byl pozorný.

16:10
    Stašák šel sám na Ossimitze, ale trefil tyč.

16:46
    Olomouc se dál drží v útočném pásmu.

17:14
    Večeřek má klid na rozehrávku.

17:50
    Korman vybojoval puk pro Jedličku, který ale trefil jen bránícího hráče.

18:22
    Mikuš netrefil branku.

18:41
    Korman ztratil puk a rozehrávat může Schichler.

18:57
    Další střela olomoucký směřovala jen do chráničů hostů.

19:18
    Kalina vyhazuje do středního pásma, kde hrají opět olomoučtí.

19:45
    Kardošova střela minula branku.

20:21
    Puk končí mezi střídajícími hráči. Hra je přerušena.

20:32
    Schichler se pokusil nahodit do pásma, ale zasáhl jen olomouckého hráče a pokračuje se ve středním pásmu.

20:53
    Zakázané uvolnění domácích.

21:09
    Večeřek s Pabstem šli do přečíslení dvou proti jednomu, ale Ossimitz se stihl přesunout a zabránil jistému gólu!

21:59
    Další přečíslení domácích, ale tentokrát střela mířila mimo branku.

22:44
    Mikušovu střelu zastavil lapačkou Ossimitz.

23:19
    Do protiútoku šli hosté, ale Černoch přikryl puk lapačkou.

23:48
    Pabst s obtížemi dostává puk do středního pásma.

23:54
    Puk končí mezi střídajícími hráči a hra je přerušena.

24:27
    Butscher nahazuje do pásma, ale k puku mají blíže domácí.

24:42
    Korman přestřelil branku.

25:10
    Další střelecký pokus Kormana končí v lapačce Ossimitze.

25:19
    Hned po buly se olomoučtí natlačili do brankoviště, ale Ossimitz včas našel puk.

25:22
    Ferenčíkova střela na branku neprošla.

25:56
    Schichler vyhazuje do středního pásma, ale zasáhl střídající hráče a hra se vrací před Ossimitze.

26:23
    Gergerlyho střelu tečovali hosté nad branku.

27:24
    Střelu z dálky si Ossimitz pohlídal.

27:42
    Kardoš zamířil mimo branku.

28:03
    Stašákovu střelu z vrcholu kruhů si Ossimitz pohlídal.

28:11
    Nahození Olomouce končí za brankou.

28:51
    Budějovice vyhodily a Jedlička nezpracoval puk. Klíma mohl jet sám na brankáře, ale příliš si vyjel z úhlu a Černoch si místo u tyčky pohlídal.

29:24
    Pabst vyslal na Ossimitze jen pomalou přihrávku a budějovický brankář s klidem odehrál puk.

29:38
    U Ossimitzovy branky vznikl závar, ve kterém se nejlépe zorientoval MIROSLAV STAŠÁK, který zvyšuje na 2:0. Bez asistence.

29:56
    Gergerlyho střela skončila v lapačce Ossimitze.

30:00

Ve druhé třetině se České Budějovice vzmohly k lepšímu výkonu a dokázaly i zahrozit. Nejblíže byl ve 29. minutě Klíma, který mohl jet sám na Černocha, ale příliš si vyjel ze střeleckého úhlu a olomouckého brankáře neprostřelil. Naopak domácí se v poslední minutě tak vehementně tlačili do branky soupeře, až puk dotlačil do sítě Miroslav Stašák.

30:01

30:13
    Mikušovu střelu vyrazil Ossimitz betonem.

30:34
    Jedlička se musí pro puk vrátit do obranného pásma.

31:04
    Butscher posílá puk pouze do středního pásma.

31:43
    Kardoš vystřelil od mantinelu, ale minul branku.

32:02
    Korman tečoval před Ossimitzem, ale pouze do betonu budějovického brankáře.

32:14
    Zakázané uvolnění hostů.

32:44
    Nahození olomouckých končí mimo branku.

33:11
    Budějovice posouvají puk do středního pásma, tam hrají pouze domácí.

33:39
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

33:55
    Olomouc vyrazila do protiútoku, ale první, kdo dojel vyhozený puk byl Schichler.

34:20
    Klíma šel do protiútoku, ale zastavil ho vracející se Ferenčík.

35:15
    Mikuš zůstal osamocený v útočném pásmu, ale neměl rychlost a hostující obránci ho včas dobruslili.

36:11
    Střelu z úhlu si Ossimitz pohlídal.

38:02
    Budějovice posouvají puk do útočného pásma. Hraje Jedlička.

38:16
    Ofsajd domácího týmu.

38:16
    Oddechový čas pro hosty.

39:01
    Střelu z kruhu chytil Ossimitz do lapačky.

39:06
    Také pokus Ferenčíka končí v moci Ossimitze.

39:21
    Postavení mimo hru Olomouce.

39:39
    Další olomoucké nahození chytá budějovický brankář do lapačky.

40:03
    Mikuš prověřil Ossimitzovu vyrážečku.

41:07
    Hosté mají asi poslední šanci se zápasem něco udělat. Dvě minuty za napadení si odsedí Slávo Ferenčík (OLO).

41:24
    Olomouc hned na úvod vyvezla puk do útočného pásma, ale tam o něj přišla.

41:33

42:10
    Večeřek zachytil puk až za modrou čárou a píská se ofsajd.

42:19
    Puk končí na střídačce hostů, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

42:33
    Korman drží puk ve středním pásmu a šetří vteřiny z Ferenčíkova trestu.

43:37
    Nahození olomouckých končí v náručí Ossimitze.

44:00
    Domácí také v třetí třetině přidávají branku minutu před koncem třetiny, puk se odrazil před branku k MARTINU NOVÁKOVI, který přesnou střelou zvýšil na 3:0. Asistence: Robert Pabst.

44:13
    Ofsajd domácích.

44:38
    Budějovické vyhození zastavil na modré Jedlička, který ihned posílá puk na Ossimitze. Ten je pozorný.

44:52
    Budějovice vyhazují do útočného pásma, kde ale hrají domácí. Skóre už se zdá se měnit nebude.

Také poslední třetina se nesla v duchu převahy olomouckých hráčů, kteří v závěru potvrdili své vítězství třetím gólem. Symbolicky se o něj postaral kapitán domácího týmu Martin Novák.