Guimarães – Marítimo 2:1 (kon.) | Feirense – Belenenses 1:4 (kon.) | Tondela – Braga 1:2 (kon.)
Aves – Rio Ave 0:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
2:1 (1:1)
CS Marítimo
Neděle 24.09.2017, 17:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Portugalský celek prozatím obsazuje 10. pozici, což je nejspíš odpovídající za bilanci 2-1-3. Sedm bodů ale celek ukopal s nelichotivým skóre 5:12, které vypovídá o slabším útoku i obraně. Nejlepším střelcem je brazilský útočník Raphinha, který si připsal dvě branky.
    Poslední utkání Vitória prohrála s Bragou 2:1, o týden dříve ale porazila Boavistu 1:0.

CS Marítimo
    Relativně překvapení celého soutěže, tím je Marítimo. Prozatím mu patří 3. pozice v tabulce, kdy mají na svém kontě pět výher a pouze jednu porážku. Se skóre 7:3 ukazují, že jejich defenzivní hra je opravdu vypilována. V posledních dvou utkání vyhráli, nejprve s Rio Ave 1:0, později s posledním Aves 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vitória SC Guimarães: Douglas – J. Aurélio, Jubal, Pedrao, Konan – Celis, Wakaso – H. Ramos, Hurtado, Raphinha – Ó. Estupiňán.
    Náhradníci: H. Ferreira, R. Martins, Miranda, F. Ramos, S. Rincón, X. Silva, M. Valente.

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Z. Júnior, P. Santos, China – Pacheco, Gamboa – E. Costa, Cleber, R. Valente – R. Pinho.
    Náhradníci: Abedzadeh – Bessa, Borges, Everton, Oliveira, Piqueti, Castro Gomes.

1

1
    Utkání nám zahajují hráči v bílém, tudíž domácí Vitória.

2
    Do první šance se ale hnali hosté, to když se Costa prodral přes svého strážce, přihrát přesně ale nedokázal.

3
    Rozehrávat mohou domácí, kteří jsou hnáni opravdu početným kotlem.

4
    Marítimo se rychle chopilo míče, mělo by přece jen plnit roli favorita, a rozjíždí postupný útok.

5
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Parádní a rychlá akce domácích! Po pravé straně se rychle povedlo Heldonovi, který nádherným centrem našel ve vápně nejlepšího střelce domácích – RAPHINHA, který míč hlavou uklidil do brány.
    Asistence: Heldon Ramos.
    5. RAPHINHA - 1:1

7
    Myslím, že proběhl docela zchlazení hráčů Marítima, kteří takový nástup domácích určitě nečekali. Ti nadále pokračují v útočení.

8
    Raphina hledal chytře Niclomanda, který mu dělal tandemový náběh, nakonec míč ale skončil v zámezí.

9
    Niclomande tělem odstavil od míče Costu, ten ale nakonec znovu míč získal a hrát mohou hráči Marítima.

10
    Raphinha v hlavičkovém souboji utržil nějaký ten šrám a musel být ošetřen, hra ale může plynule pokračovat dál.

11
    Hosté volí poměrně složitou rozehrávku, stopeři Pablo a Zainadine měli co dělat, aby konstruktivně posunuli míč dopředu.

12
    Nepřesně založil útok Gamboa, podobně se prezentoval na druhé straně si Niclomande, mohl být rád, že sudí pískl do píšťalky.

14
    Hráči Guimarães mají k dispozici volný kop zhruba z 35 metrů.

15
    Šikovně zahraný signál! Po pravé straně si na míč naběhl Heldon a míč až on poslal do vápna, jenže nenašel svého spoluhráče.

16
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    A je tu další gól hlavou! Na levé straně táhl míč Valente, který po kličce skvěle našel vysokým centrem EDGARA COSTU, který zblízka přelstil Douglase a vyrovnal skóre na 1:1!
    Asistence: Ricardo Valente.
    16. Edgar COSTA - 1:1

17
    Je skvělé, že padly dvě branky v poměrně krátkém sledu, hru to může rozhýbat a nutno říct, že se tomu tak opravdu děje.

18
    Pinho zůstal ležet na trávníku a stěžoval si na bolest v lýtku, to po souboji s Wakasem, nakonec se ale bude pokračovat dál.

19
    To byl pěkný pokus! Hráči Guimarães se hnali dopředu, akci zakončil centr na Raphinha, který se k míči nedostal, nicméně skákavý míč směrem z vápna napálil Niclomande Konan. Míč letěl vedle brány, ale obránce střelu nakonec tečoval a Charles měl co dělat, aby míč vytěsnil z branky ven.

20
    Hráči obou celků se snaží být aktivní, další střelu obstaral Raphinha, našel jen připravené rukavice Charlese.

22
    Ofsajdové postavení je máváno Raphinovi. Nutno podotknout, že by opravdu na hranici ofsajdu, sudí praporek zvedl.

23
    Pěkná akce po pravé straně domácích! Tvrdý centr do vápna posílal Heldon, ten před vybíhajícím golmanem tečoval Pablo a Charles měl co dělat, aby míč neskončil v bráně.

24
    Faul na polovině hřiště, o ten se postaral Pablo.

25
    Volný kop domácí rozehráli za pomocí dlouhého nákopu směrem do vápna, míč byl ale příliš dlouhý a vysoký.

26
    Hosté skvěle zrychlili hru křižným míčem na Fabia, ten posunul míč pod sebe na Costu, ten ale vysoko přestřelil.

27
    Aktivně se snaží napadat oba celky, to občas vyústí v takový faul, jaký nám teď ukázal Celis.

28
    Aurélio si vykoledoval za svou přehnanou argumentaci směrem k rozhodčímu žlutou kartu.

29
    Zainadine s Pablem se pokoušel rozjet postupný útok, jenže přihrávka do středu hřiště byla nepřesná, situaci vystihl Estupinan a ihned hledal Raphinhu po levé ruce, ten se řítil z úhlu sám na Charlese a pálil po zemi, jenže na tuto ránu si Charles počíhal a míč lapil. To byla šance!

30
    Žlutou kartu dostává Rodrigo Pinho (CS Marítimo). Ten přišlápl při napadání nárt svého soupeře.

32
    O žlutý trest si teď koledoval Valente, sudí byl k němu ale schovívavý.

33
    Hra se teď trochu zasekl ve středu hřiště, kde je sváděno mnoho soubojů o míč, zatím vítězněji z nich vycházejí domácí.

35
    Parádně se po pravě straně prohnal Aurelio a předvedl svým fanouškům i pár kliček, přihrávka dále již byla nepřesná a brejkovou situaci musel zhasit Celis.

36
    Možnost rohového kopu pro domácí.

37
    Sudí musel celou hru pozdržet, protože Pedrao se se svým sokem pral ve vápně až příliš za pomocí rukou.

38
    Obrovská hrubice Bebeta nebyla potrestána! Na levé straně se po odzbrojení Bebeta hnal sám Heldon, hledal na penaltě Raphinhu, což se povedlo, ale následná střela letěla nad bránu.

40
    Zhruba nějakých pět minut nám chybí do konec prvního poločasu, ten se ale rozhodně pouze nedohrává, naopak se do šance ženou hosté, kteří musí trochu přidat, aby dnešní zápas otočili na svoji stranu.

41
    Při útočném snažení fauloval Cleber a hrát tak mohou znovu domácí.

42
    Možnost zahrávání rohového kopu mají domácí.

43
    Dobrý míč do vápna hostí sice přiletěl, jenže Pedrao na něho nakonec nedoskočil.

44
    Hra je velice vyrovnaná, to dokumentuje i držení míče 51% ku 49% ve prospěch domácích.

45
    Výborným obranným zákrokem Fábio zabránil Raphinovi v odcentrování a ještě vybojoval odkop o brány, to protože se míče jako poslední dotkl právě útočník domácích.

45+1
    Nastavena bude pouze jedna minuta.

45+1
    V ní se nepochopili Aurelio a Heldon, který prvnímu jmenovanému dával míč do tandemového náběhu, Aurelio ale svůj pohyb zastavil.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Konec prvního poločasu, který nám přinesl hned dvě branky hlavou. O první se v 5. minutě postaral Raphinha, o vyrovnávací branku pak Edgar Costa. Poločasový výsledek je tedy 1:1.

46

46
    Druhý poločas může začít, ten nám otevírá svoji kombinací hráči hostujícího Marítima.

47
    Fábia vůbec nešetřil Celis, u lajny mu uštědřil nějaký ten úder do hrudi.

48
    Fanoušsci domácího Guimarães ženou své svěřence do útoku, ti budou teď zahrávat rohový kop přímo pod kotlem svých fanoušků.

49
    Po narážečce nakonec letěl centr přes bránu. Nepovedený signál.

50
    Na druhé straně promeškal ideální moment k přihrávce Pinho, poté se nezmohl na nic jiného, než nastřelit svého strážce, vybojoval rohový kop.

51
    Pacheco musel po nepovedeném rohu zatáhnout za záchranou brzdu, tak aby se nerozvinul protiútok domácích. Sudí jeho taktický faul neocenil žlutým kartonkem.

52
    Jubal naprosto zbytečně atakoval Clebera po odehrání míče, sudí tento moment ale nepostřehl.

53
    Hráči Guimarães nezakopli míč poté, co Cléber zůstal ležet na trávníku zjevně otřesen, to spustilo velkou nevoli na střídačkách.

55
    No, nakonec celá situace byla možná až zbytečně vyhecována, Cleberovi snad nic nebylo, soudě podle toho, jak se rychle zvedl a pokračuje ve hře.

56
    Hra je teď plná soubojů, fotbalovost v posledních minutách šla lehce stranou.

57
    Rohový kop v podání hostí byl ve vápně taky jeden velký souboj. Nakonec míč odhlavičkoval do bezpečí Jubal, a i přes nevoli domácích fanoušků nakonec můžeme říct, že sudí rozhodl správně.

59
    Guimarães konečně trochu uklidnil situaci na hřišti pár pasivníma přihrávkama. Nakonec poslal Jubal křižný míč na Raphinha, který si dokonce navedl míč na střelu, ale bránu z uctivé vzdálenosti pořádně minul.

60
    Teď asi nikdo nečekal, že sudí pískne faul na Fábia, ale stalo se tak.

62
    Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů hostí, miyslím, že je to Valente, kterému Wakaso přišlápl nárt, bude muset být ošetřen, což se nelíbí hráčům ani fanouškům domácí Vitórie.

63
    Červenou kartu dostává Rocha Jubal (Vitória SC Guimarães).

63
    Červenou kartu dostává Zainadine Júnior (CS Marítimo).

64
    Těžko soudit, za co dostali oba hráči červenou kartu, každopádně se tak sudí rozhodl po vášnivé diskuzi těchto dvou hráčů u ležícího Valenteho. Muselo zaznít něco dosti peprného.

65
    Bebeto se hodně zlobí na Hurtada, který ho bezohledně fauloval a vidí za to žlutou kartu.

67
    Heldon číhal na zadní tyči při přetaženém rohu, z voleje branku z malého vápna přestřelil. Byla to velice složitá situace, měl co dělat, aby vůbec zakončil, šance to ale nakonec byla slušná.

68
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Joao Gamboa, přichází Diney Borges.

69
    Guimarães se pořádně probral, řekl bych, že jeho hráče nějakým způsobem nakoplo rozdání červených karet. Teď lítají centry do prostoru malého vápna, kde zatím stále úřaduje Charles.

71
    Krásně kopnutý rohový kop v podání domácích. Mířil přímo do malého vápna, kde si na něj naskočil Wakaso, který hlavou jen těsně minul pravou tyč Charlesovi branky. Obrovská šance.

72
    Hráčům Marítima trochu nepochopitelně schází jakýkoliv pohyb a chuť hrát směrem dopředu. I díky takovému přístupu pak musí Cleber faulovat slibně se rozvíjející šanci domácích.

74
    Bebeta obešel Heldon naprosto jednoduchou a přitom geniální kličkou, Bebeto pak tvrdě fauloval a vidí za svůj počin žlutou kartu.

75
    Naprosto zasloužená branka domácích, kteří doslova mačkali hosty v jejich pokutovém území. Aktivní HELDON RAMOS nejprve vybojoval rohový kop, aby následně mohl prodloužený centr z rohového kopu namířit hlavou do sítě!
    75. Héldon RAMOS - 2:1

76
    Od Vitórie teď vidíme jednoduše řečeno "totální fotbal", je radost se dívat na jejich kombinace. Na druhou stranu je otázka, zda trochu nepoleví po vstřelené brance.

78
    A vypadá to, že snad ani ne! Jednoduchou akcí se dostal Wakaso do dobré pozice na centrovaný míč, to také udělal, přízemním centrem hledal Heldona, který ale nedosáhl. Kdyby ano, měl by před sebou úplně prázdnou bránu.

79
    I přesto, že si Heldon už asi před deseti minutami říkal o střídání, nadále motá hlavy svému strážci, konkrétně Fábiovi, který si s ním neví vůbec rady.

80
    Střídá nejspíše nejlepší hráč dnešního utkání – Heldon Ramos, místo něj na plac přijde spíše defenzivní typ – Valente.

81
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Rodrigo Pinho, přichází Everton.

81
    Valente se prezentoval trochu ostrou malou domů, minimálně tedy na vkus Douglase, který musel míč upálit do bezpečí.

82
    Parádní individuální akce Raphinha na levé straně hřiště. Kličkou obelstil Bebeta a následně vypálil na zadní tyč, míč si ale cestu do sítě nenašel, mířil totiž vedle.

84
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Edgar Costa, přichází Éber Bessa.

86
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Hélder Ferreira.

87
    Utkání teď kouskuje celá řada střídání a faulů, což samozřejmě více sedí domácím.

88
    Co si budeme povídat, Douglas pořádně napínal nervy všech hráčů soupeře, s výkopem počkal i desítky sekund.

89
    Pěkně se po levé straně uvolnil Raphinha a řítili se s Estupinanem dva na jednoho, Raphinha se rozhodl přihrávat a to byla chyba, akce tím skončila.

90
    Zápas se blíží ke svému konci, popravdě řečeno, nic moc nenasvědčuje tomu, že by hostující Marítimo se skórem ještě něco udělali, jejich hra od udělené červené karty hodně ochabla.

90+1
    Každopádně čas na vstřelení branky mít ještě budou, sudí nastavuje hned 5 minut.

90+2
    Faul a tudíž volný kop ve prospěch hostí z uctiví vzdálenost.

90+3
    Nadýchaný míč sice letěl do vápna, tam se o něj ale postaral Pedrao.

90+4
    Další možnost na volný kop pro hosty, tentokrát o hodně blíž, zhruba ze 30 metrů. Tam byl totiž zbytečně faulován Bessa.

90+5
    Sám Bessa se rozhodl vzít celou situaci na sebe a napálil míč na branku, myslím, že Douglas vytěsnil míč na tyč! Obrovská šance pokračovala, když se odražený míč znovu dostal na Bessu, který vypálil na branku. Znovu se činil Douglas!

90+6

Opravdu pohledný zápas je u konce! To, co nám předvedli hráči obou celků určitě stojí za zmínku.
    V prvním poločase nejprve otevřel skóre hlavou Raphinha, to se událo již v 5. minutě hry. Brzy na to odpověděl taktéž hlavou Edgar Costa. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.
    Druhý poločas byl nesmírně napjatý, a i díky výbuchu emocí byli vyloučeni jak Jubal, tak Zainadine. Po udělení červených karet se jednoznačně ujmuli otěží zápasu domácí. Vše vyvrcholilo v 75. minutě, když Heldon Ramos dokázal do třetice dát gól hlavou a rozhodl tak o výhře svého celku 2:1, a to i přes to, že v posledních minutách hodně slibně střílel dvakrát Bessa.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:19.

Já děkuji všem, kdo sledovali tento zápas, kterým vás provázel Ondřej Zoubek. Doufám, že jste se příjemně bavili a já se budu těšit zase příště. (18:58:42)