Minnesota – Colorado 2:1 (kon.) | Detroit – Boston 5:1 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 5:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:1 (kon.)
St. Louis – Dallas 0:4 (kon.) | Chicago – Columbus 2:3 (kon.) | Arizona – San Jose 4:5 (1:2 po s.n.)
Edmonton – Winnipeg 6:2 (kon.) | Columbus – Nashville 3:5 (kon.) | Tampa – Florida 2:4 (kon.)
St. Louis Blues
0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Dallas Stars
Neděle 24.09.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Příprava NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (04:43:14)

Do dnešního utkání zasáhla hned trojice českých hráčů. Jenže ani jeden z tria Radek Faksa (DAL), Vladimír Sobotka (STL) a Adam Musil (STL) nedokázal bodovat.

Dallas ve třetí třetině opět diktoval tempo hry a hosté v ní dokázali vstřelit další dvě branky, když se prosadili Elie a Janmark. Mladá sestava domácích hokejistů naopak recept na finského brankáře Lehtonena nedokázala najít ani jednou ze 21 střel, a tak Dallas Stars poráží v přípravě St. Louis Blues i po druhé, když na jeho ledě tentokrát zvítězili 4:0.

59:52
    Ani další pumelice od modré z hole Parayka finského brankáře nepřekonala.

59:44
    Thompson dostal přihrávku do pravého kruhu, jenže jeho střela z první minula Lehtonenovu bránu.

59:28
    Jamie Oleksiak (DAL) ještě dostává dvě minuty za sekání, a Blues si tak zahrají přesilovku proti třem.

58:51
    Parayko vyslal hodně ráznou ránu od modré čáry a Lehtonen jeho pokus chytil svou lapačkou.

58:09
    Dan Hamhuis (DAL) podrazil jednoho z domácích a zbytek utkání už zřejmě stráví na trestné lavici.

56:50
    St. Louis nyní jen vyhodilo puk přes celé kluziště, takže je pískán icing.

55:50
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars navyšují své vedení, když MATTIAS JANMARK obral jednoho z obránců Blues a ujížděl sám na Allena, kterého překonal a navýšil vedení Dallasu. Bez asistence.

55:14
    Ritchie obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud chtěl ihned vystřelit, ale jeho pokus letěl mimo.

54:06
    Hamhuis napřáhl na modré čáře a jeho tvrdá rána doletěla až někam do výstroje domácího brankáře.

53:18
    Po dalším Paraykově pokusu si Lehtonen raději nechal puk ve své výstroji a přerušil hru.

50:54
    Dan Hamhuis (DAL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:40
    A tak se k zakončení ještě dostal Faksa a až po jeho neúspěšně střele je hra přerušena.

50:28
    Rousselovu střelu z pravé strany Allen jen vyrazil do rohu kluziště.

49:42
    Parayko vyslal hodně tvrdou střelu směrem na bránu Dallasu a Lehtonen jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

48:33
    Další Walmanova střela od modré však už na Lehtonena mířila a finský brankář puk ukryl ve své výstroji.

48:15
    Walman pálil od modré čáry a jeho pokus proletěl jen těsně vedle brány Stars.

47:40
    Thompson se dostal k velmi dobrému zakončení z hranice levého kruhu, ale Lehtonen byl pozorný a puk má ve své lapačce.

46:51
    Bennettova rána letěla hodně mimo bránu Dallasu.

46:38
    Dan Hamhuis (DAL) dostává dvě minuty za držení, a St. Louis si tak zahraje svou 4. přesilovku v utkání.

46:21
    Allen se musel mít znova na pozoru, protože na něj letěla další střela, kterou tentokrát vyslal Faksa.

44:56
    Shore poslal puk na modrou, odkud jej Johns nahodil směrem na bránu Blues a REMI ELIE ještě parádně zasáhl do jeho dráhy letu svou holí, čímž změnil směr, na který už Allen nedokázal zareagovat. Asistence: Stephen Johns, Devin Shore.

43:21
    Spezza se pokusil o další ohrožení Allena, jenže tentokrát jeho pokus skončil už na jednom z bránících hráčů St. Louis.

42:54
    Lindell pálil od modré čáry hodně nepřesně a jeho střela letěla do zadního mantinelu, od kterého se navíc odrazil puk do ochranné sítě.

41:51
    Tage Thompson (STL) je vyloučen na dvě minuty za hákování a Dallas si zahraje další přesilovou hru.

41:03
    Spezza vyslal, jako první ve třetí třetině, na Allena svou střelu a domácí brankář si hned připisuje úspěšný zákrok.

40:01

Ve druhé třetině se obrázek hry příliš nezměnil, když měl opět více práce domácí brankář Allen, jenž v ní zlikvidoval všech 14 střel Dallasu. To na druhé straně šlo na Lehtonena pouhých sedm pokusů Blues a ani on za svá záda ani jeden z nich nepustil.

40:00

39:17
    Umberger se procpal k zakončení z pravého kruhu, které domácí brankář jen vyrazil mimo svou klec.

38:34
    Shore se pokusil překvapit Allena z hodně velkého úhlu, ale jeho pokus mu nevyšel.

38:03
    Walman se odhodlal vypustit svou pumelici od modré čáry, avšak jeho pokus skončil na jednom z obránců Dallasu.

37:10
    Ritchie měl na své hokejce třetí branku svého mužstva, jenže hostující útočník ve velké příležitosti přestřelil bránu Blues!

35:43
    Klingberg to znova zkusil od modré čáry chytrým nahozením, avšak ani tentokrát se puk nedostal až do brány Blues.

34:30
    Na Janmarkovu lehkou teč dokázal Allen na poslední chvíli zareagovat a puk vytěsnil mimo svou klec.

34:04
    Butler poslal puk směrem na bránu Dallasu, kde se jeho spoluhráči snažili ho tečovat, avšak kotouč doletěl až k Lehtonenovi.

33:10
    Další ofenzivní akce Dallasu je zastaven hvizdem čárového, protože se hosté dostali do ofsajdového postavení.

32:19
    Paraykova střela od modré čáry skončila hned na prvním bránícím hráči Dallasu, od kterého se puk odrazil mimo útočné pásmo.

31:05
    Maceachern vyslal velmi nepříjemnou střelu směrem na Lehtonena, který měl co dělat, aby jeho pokus zastavil.
    Dostane se Toronto do problémů?

30:13
    Blais se propracoval až do zakončení z bezprostřední blízkosti, avšak Lehtonen svůj tým podržel a puk má ve své moci.

28:49
    Klingbergovo nahození od modré čáry končí v náruči Allena.

27:55
    Gunnarssonovu ránu od modré čáry musel Lehtonen vytáhnout až do ochranné sítě.

27:06
    Po ubráněném oslabení se do útoku pustil Janmark, jenž vyslal na Allena hodně slabou střelu.

26:00
    Parayko dostal nabito na modré čáře a jeho pokus Lehtonen dokázal pouze vyrazit mimo své tři tyče.

24:59
    Remi Elie (DAL) však oslabuje svůj celek na dvě minuty, když je vyloučen za sekání.

24:58
    Po delší době se do akce dostal i Lehtonen, kterého se svou střelou otestoval Kostlin.

24:07
    Oleksiak vyslal v krátkém časovém rozpětí hned dvě střely od modré, jenže ani jedna z nich si cestu za Allenova záda nenašla.

23:16
    Dallas je hodně aktivní i na začátku druhé třetiny, když hosté zasypávají Allena svými střelami. Teď poslední to zkusil Faksa a domácí brankář má puk ve své výstroji.

22:47
    Methotovu ránu od modré čáry Allen jen vyrazil svými betony do rohu kluziště.

22:24
    Ellieho střela ze středu útočného pásma jen proletěla kolem brány St. Louis.

21:54
    Klingberg vyslal od modré čáry svou navštívenku, avšak jeho pokus zblokoval už jeden z bránících hráčů Blues.

20:34
    Spezza zkusil Allenovu pozornost svou bekhendovou střelou, ale domácí brankář puk chytil lapačkou.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které si lépe vedli hosté z Dallasu, jenž značně přestříleli svého soupeře 16:8 a svou převahu přetavili i ve vedení, protože se ihned v první přesilové hře trefil Hamhuis, na kterého ještě v průběhu třetiny navázal Spezza, a Stars tak vedou nad Blues 2:0.

20:00

19:42
    Johns zkusil chytře nahodit puk směrem na bránu St. Louis, jenže kotouč skončil u Allena.

19:09
    Umbergerova střela ze středu útočného pásma končí někde ve výstroji domácího brankáře.

18:35
    Z pravé strany tentokrát střílel Spezza a Allen jeho pokus vytěsnil mimo hrací plochu.

18:23
    Lindell to zkusil od modré čáry, avšak jeho pokus Allen dobře viděl a puk vyrazil.

17:43
    Colton Parayko (STL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:15
    MacEachern zkusil překvapit Lehtonena od pravého mantinelu, jenže jeho pokus končí jen v lapačce hostujícího brankáře.

15:30
    Rousselovu střelu Allen vyrazil do rohu kluziště, kde se k puku opět dostávají hostující hokejisté.

15:12
    A tak je tu branka na druhé straně, když Ritchieho střelu z levé strany Allen jen vyrazil před sebe, kde byl pohotový JASON SPEZZA, jenž už uklidil touš za záda domácího brankáře. Asistence: Brett Ritchie, Dan Hamhuis.

14:54
    Musil se prodral až do zakončení z hranice pravého kruhu, jenže ani on si na Lehtonena nepřišel.

13:33
    Vannelli se do toho pořádně opřel na modré čáře a jeho pokus jen skončil na betonech Lehtonena.

13:06
    Puk letí do hlediště, a tak si jeden z fanoušků odnese cenný suvenýr domů.

12:09
    Na ledě se strhla další bitka, do které se tentokrát pustili Klim Kostlin a Devin Shore. Útočník Dallasu však dostává krom pěti minut další dvě za hrubost, a tak si St. Louis zahraje přesilovou hru.

11:55
    Bennettovu střelu z pravé strany útočného pásma Lehtonen jen vytáhl mimo svou klec.

11:12
    Faksa se prodral až do zakončení z bezprostřední blízkosti, avšak domácí brankář si vše před svou bránou pohlídal.

10:45
    Janmark obdržel přihrávku mezi kruhy, odkud následně i vypálil a jeho pokus končí někde ve výstroji Allena.

09:57
    Johns nahodil puk směrem na bránu St. Louis, a ten doletěl přesně až do lapačky domácího brankáře.

09:46
    Hamhuis je už zpět na hrací ploše a domácí v jeho nepřítomnosti ani nijak Lehtonena neohrozili.

08:26
    St. Louis se však zatím jejich přesilová hra zatím vůbec nedaří, když se domácí nemohou dostat do svého útočného pásma.

07:46
    Dan Hamhuis (DAL) zahákoval Sobotku, a tak si hostující obránce odsedí dvě minuty na trestné lavici.

06:14
    O další střelecký pokus směrem na Lehtonenovu bránu se postaral Paajarvi, avšak ani tentokrát fin za svá záda puk nepustil.

04:34
    Následně se do útoku dostali hosté, kde konkrétně střílel Faksa z pravého kruhu a Allen raději ukryl puk ve své výstroji.

04:07
    Parayko vyslal od modré čáry velkou pumelici, jenže jeho pokus jen proletěl kolem brány Dallasu.

03:00
    Paajarvi parádně tečoval puk před Lehtonenem, ale ten byl dobře postavený a dokázal reagovat i na změnu směru.

02:09
    Stars využívají přesilovou hru! Tak tohle hosté sehráli velice dobře. Hintz nahrál Shorovi puk na brankovou čáru, kde poté hostující útočník viděl najíždějícího DANA HAMHUISE, jehož našel milimetrovou přihrávku a hostující obránce už poslal touš do brány Blues. Asistence: Devin Shore, Roope Hintz.

01:16
    Spezza vyzkoušel pozornost Allena, který jeho pokus jen vyrazil a k puku se opět dostávají hosté.

00:28
    Následně však Tage Thompson (STL) sekl Klingberga, a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

00:22
    Thompsonovu střelu z mezikruží si Lehtonen pohlídal a puk vyrazil mimo svou bránu.

00:12
    Utkání nám začíná pěkně ostře, protože se do sebe hned pustili Bortuzzo a Roussel, takže si oba odsedí pět minut na trestné lavici a navíc fauloval i Radek Faksa, a tak si St. Louis zahraje přesilovou hru.

00:01

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Bortuzzo, Butler, Gunnarsson, Parayko, Vannelli, Walman – Barbašev, Bennett, Blais, Kostin, MacEachern, Musil, Paajarvi, Sobotka, Sundqvist, Thorburn, Thomas, Thompson.

Dallas Stars: Lehtonen (McKenna) – Methot, Klingberg, Lindell, Oleksiak, Hamhuis, Johns – Janmark, Spezza, Ritchie – Dickinson, Hintz, Shore – Roussel, Faksa, Pitlick – Umberger, Smith, Elie..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. Hamhuis (Shore, Hintz), 16. Spezza (Ritchie, Hamhuis), 45. Elie (Johns, Shore), 56. Janmark