Novosibirsk – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Omsk – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Barys – Petrohrad 1:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Viťaz 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 3:0 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 3:2 (kon.) | Riga – Kunlun 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 25.09.2017, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

To už je z mé strany vše. U dalších on-line přenosů se někdy příště těším na počtenou! (17:58:36)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:27 (6:17, 18:5, 15:5)
    Zblokované střely – 9:12
    Vyhraná vhazování – 22:35
    Trestné minuty – 12:12
    Hity – 25:19

Hned v úvodu třetí třetiny zapadlo do hostující branky nahození Kirilla Polochova a Barys tak snížil na 1:4. Tímto výsledkem už utkání i skončilo. Pokud by však domácí proměňovali své příležitosti, tak mohli ze závěru duelu udělat pořádné drama. V závěrečné dvacetiminutovce totiž soupeře hodně tlačili. Hned třikrát trefili brankovou konstrukci a další jejich šance pochytal výtečný Šesťorkin. Právě koncovky a laciných gólů, které obdrželi zejména v první třetině, mohou hráči Astany litovat. Petrohrad tak pokračuje ve své krasojízdě, vyhrál i patnácté utkání v sezóně!

59:08
    V závěru hostující početní výhody neprostřelil Kudrjavceva Ilja Kovalčuk.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:28
    Tohle si už Petrohrad pohlídá, domácí hrají oslabení a do konce už zbývá málo času.

57:58
    Hosté jsou v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

57:29
    Šesťorkin pokračuje ve svém výborném výkonu. Nyní přestál závar po Dallmanově nahození.

57:08
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za sekání pro Nikitu Michajlise.

56:35
    Hosté zásluhou Vojnova vyhazují.

55:57
    Za držení je na dvě minuty vyloučen Patrik Hersley. Domácí tedy budou hrát přesilovku.

55:48
    Domácí trefili už potřetí ve třetí třetině tyčku, nastřelil ji Vladislav Nikulin! Opravdu velká smůla pro Barys.

55:34
    Pavel Dacjuk šikovně uvolnil Sergeje Plotnikova. Ten měl na ose dost času na zamíření, ale střela mu nesedla ideálně.

54:55
    Igor Šesťorkin má na kontě už 38 zákroků. Lapačkou si smlsnul také na střele Nigela Dawese.

54:39
    Nepříjemné nahození Semjonova od modré čáry pokryl Igor Šesťorkin, který si pro puk sáhl lapačkou. Byť asi nemohl mnoho vidět.

53:52
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

52:53
    Kdyby domácí proměňovali své šance, mohli ze zápasu klidně udělat drama! Přečíslení 2 na 1 nyní vyřešil střelou z levé strany Dmitrij Gurkov, který pokusem na zadní tyčku neprostřelil výtečného Šesťorkina.

52:35
    Hosty podruhé v krátké chvíli zachránila branková konstrukce! Lichotnikov našel zpoza branky Pavla Akolzina, jenž zblízka orazítkoval bližší tyčku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Polochov (St. Pierre, Lichotnikov) – 1. Kalinin (Vojnov, Kovalčuk), 6. Kalinin (Širokov), 23. Hersley (Širokov, Chafizullin), 38. Barabanov (Kovalčuk)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (41. Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman (A), Savčenko, Makljukov, Polochov, Lipin, Šalapov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – V. Nikulin, Gurkov, Melnikov.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Melničuk) – Gavrikov, Vojnov, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov – Barabanov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Širokov, Koskiranta, Kalinin – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Děrgačov, Kablukov, Ketov – M. Malcev.

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Šeljanin, Kučava