Novosibirsk – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Omsk – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Barys – Petrohrad 1:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Viťaz 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 3:0 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 3:2 (kon.) | Riga – Kunlun 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 25.09.2017, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

To už je z mé strany vše. U dalších on-line přenosů se někdy příště těším na počtenou! (17:58:36)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:27 (6:17, 18:5, 15:5)
    Zblokované střely – 9:12
    Vyhraná vhazování – 22:35
    Trestné minuty – 12:12
    Hity – 25:19

Hned v úvodu třetí třetiny zapadlo do hostující branky nahození Kirilla Polochova a Barys tak snížil na 1:4. Tímto výsledkem už utkání i skončilo. Pokud by však domácí proměňovali své příležitosti, tak mohli ze závěru duelu udělat pořádné drama. V závěrečné dvacetiminutovce totiž soupeře hodně tlačili. Hned třikrát trefili brankovou konstrukci a další jejich šance pochytal výtečný Šesťorkin. Právě koncovky a laciných gólů, které obdrželi zejména v první třetině, mohou hráči Astany litovat. Petrohrad tak pokračuje ve své krasojízdě, vyhrál i patnácté utkání v sezóně!

59:08
    V závěru hostující početní výhody neprostřelil Kudrjavceva Ilja Kovalčuk.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:28
    Tohle si už Petrohrad pohlídá, domácí hrají oslabení a do konce už zbývá málo času.

57:58
    Hosté jsou v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

57:29
    Šesťorkin pokračuje ve svém výborném výkonu. Nyní přestál závar po Dallmanově nahození.

57:08
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za sekání pro Nikitu Michajlise.

56:35
    Hosté zásluhou Vojnova vyhazují.

55:57
    Za držení je na dvě minuty vyloučen Patrik Hersley. Domácí tedy budou hrát přesilovku.

55:48
    Domácí trefili už potřetí ve třetí třetině tyčku, nastřelil ji Vladislav Nikulin! Opravdu velká smůla pro Barys.

55:34
    Pavel Dacjuk šikovně uvolnil Sergeje Plotnikova. Ten měl na ose dost času na zamíření, ale střela mu nesedla ideálně.

54:55
    Igor Šesťorkin má na kontě už 38 zákroků. Lapačkou si smlsnul také na střele Nigela Dawese.

54:39
    Nepříjemné nahození Semjonova od modré čáry pokryl Igor Šesťorkin, který si pro puk sáhl lapačkou. Byť asi nemohl mnoho vidět.

53:52
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

52:53
    Kdyby domácí proměňovali své šance, mohli ze zápasu klidně udělat drama! Přečíslení 2 na 1 nyní vyřešil střelou z levé strany Dmitrij Gurkov, který pokusem na zadní tyčku neprostřelil výtečného Šesťorkina.

52:35
    Hosty podruhé v krátké chvíli zachránila branková konstrukce! Lichotnikov našel zpoza branky Pavla Akolzina, jenž zblízka orazítkoval bližší tyčku.

52:27
    Hosté jsou již v plném počtu.

52:03
    Hosté nyní dokázali vyhodit.

51:24
    Nigel Dawes trefuje z levého kruhu břevno! Šesťorkin teď měl velké štěstí.

51:02
    Od modré střílel Savčenko, Šesťorkin si připsal další jistý zákrok.

50:46
    Krátká hra 4 na 3 skončila, teď už probíhá klasická domácí přesilovka.

50:26
    Hosté si nepohlídali střídání a poslali do hry pět hráčů. Za to si zahrají v oslabení.

48:45
    Hostující Vladislav Gavrikov se ve středním pásmu osekával s domácím Vladislavem Nikulinem. Oba hráči si posedí dvě minuty na trestné lavici. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

47:57
    Další akci Barysu táhl Nigel Dawes. Ten si stahoval kotouč na levý kruh, jeho střela ale byla zblokována.

47:16
    Arťom Lichotnikov se po pravé straně protáhl až k bekhendovému zakončení. Šesťorkin byl opět na místě.

46:03
    Další střela Matta Frattina. Šesťorkin má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.

45:22
    Domácí bojují, tlačí se do branky, ale Šesťorkin svůj tým drží. Matt Frattin teď doslova vpadl do jeho brankoviště, ale mladý gólman SKA opět odolal.

44:08
    V momentě, kdy naskočil vyloučený Chafizullin na led, zlikvidoval Šesťorkin fotbalovou robinzonádou jedovatou střelu Romana Savčenka! Hosté mohou svému gólmanovi poděkovat.

43:43
    Hostům se podařilo vyhodit.

43:19
    Velký tlak Barysu! Šesťorkina teď z mezikruží nepropálil Kevin Dallman.

42:48
    Dallmanovu nabídku tečoval Matt Frattin, puk však za záda Šesťorkina nezapadl.

42:05
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dinar Chafizullin dostal dvě minuty za držení.
    41:13 Kirill POLOCHOV - 1:4

41:13
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí se konečně dočkali gólu! Po vyhraném buly posunul Arťom Lichotnikov puk na KIRILLA POLOCHOVA, který od modré vystřelil a puk zapadl za záda Šesťorkina, jenž vůbec nic neviděl – 1:4. Asistence: Arťom Lichotnikov.

40:53
    Domácí zbytek své přesilovky nevyužili. Petrohrad je kompletní.

40:01
    Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.

Třetí třetina začne přibližně v 17:17.

Ve druhé třetině se sice hra opticky vyrovnala, přesto v ní stříleli góly znovu jen hosté. Ti přidali dva a tak vedou na ledě Barysu už 4:0. Ve 23. minutě využil přesilovou hru Patrik Hersley a ve 38. minutě zakončil po Kovalčukově přihrávce rychlý protiútok Alexandr Barabanov. Petrohrad ve druhé části několikrát podržel brankář Šesťorkin, který stále drží čisté konto.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:54
    Domácím není přáno! Mezi kruhy si sjel Roman Savčenko, jehož střelu vyrazil Šesťorkin ke Kevinovi Dallmanovi. Dorážku zámořského beka s kazašským pasem pak stačil hostující gólman ve skluzu zachytit lapačkou!

39:16
    Linden Vey přebral kotouč těsně za modrou čarou, zatímco jeho spoluhráč už byl v útočném pásmu. Pískáno je tedy postavení mimo hru.

38:53
    Hostující Patrik Hersley dostává dvouminutový trest za sekání. Barys si tedy zahraje přesilovku.

38:14
    Šesťorkin přispěchal s dalším dobrým zákrokem po střele z levého kruhu. I díky svému brankáři mohou hrát hosté v klidu.
    37:32 Alexandr BARABANOV - 0:4

37:32
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Zatímco domácí své příležitosti nevyužili, tak hostům stačil k navýšení skóre jeden rychlý brejk! Ilja Kovalčuk si v útočném pásmu pohrál s obranou soupeře a poté krásně našel před brankou úplně volného ALEXANDRA BARABANOVA. Ten měl dost času na to, aby se zeptal Karlssona, kam to chce a poslal puk k levé tyčce z pohledu gólmana Astany – 0:4. Asistence: Ilja Kovalčuk.

36:50
    Pavel Akolzin se s pukem důrazně natlačil až před brankoviště. Puk za Šesťorkina však nedostal on, ani jeho spoluhráč Lichotnikov.

36:36
    Domácí se však dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Karlssonem.

36:19
    Na ledě je elitní domácí formace. Petrohrad tak musí vyhlásit pohotovost.

35:21
    Důležitý zákrok Igora Šesťorkina. Ten udržel nastřelený kotouč pod betony a dotírající Sergej Melnikov tak nemohl dorážet.

34:52
    Nejproduktivnější hráč soutěže, Nikita Gusev, zavezl puk do útočného pásma a z osy kluziště vystřelil. Obránce však vložil do jeho pokusu hůl a kotouč je v ochranné síti za brankou.

33:37
    Také publikum se snaží Barys vyburcovat. Fanoušky nenechal zlepšený výkon domácího týmu chladným.

32:34
    Domácí rozhodně ožili. Po střele Alexeje Makljukova je puk v lapačce Šesťorkina, který má mnohem více práce než v první třetině.

32:18
    Hosté v postavení mimo hru. Je tu další reklamní pauza.

31:31
    Linden Vey s pukem kroužil v útočné třetině a nakonec ho předal Nigelovi Dawesovi. Ten z pravého kruhu donutil Šesťorkina k dalšímu zákroku.

30:34
    Nigel Dawes posunul puk na obránce na modré. Následný projektil však minul branku Petrohradu.

30:15
    Po pravé straně zavezl puk dopředu Anton Sagadajev, proti jehož střele se vymrštila lapačka Igora Šesťorkina.

29:37
    Na druhé straně zahrozil Sergej Širokov. Jeho střelu z pravé strany vytěsnil do bezpečí Karlsson.

28:50
    Domácí přeci jen trochu ožívají. Nikulinovu střelu musel vyrážet Šesťorkin.

27:39
    Tohle byla šance Barysu! V přečíslení 3 na 2 dostal přihrávku mezi kruhy Konstantin Puškarjov, který však zápěstím zamířil vedle hostující branky.

27:02
    Puk byl nakonec zašlápnut. Následuje reklamní přestávka.

26:51
    O kotouč se bojuje za brankou Barysu, kde operuje čtvrtá formace SKA.

25:59
    Elitní domácí formace snad poprvé v zápase trochu zmáčkla Petrohrad. Střely Frattina a Dallmana ale za zády Šesťorkina neskončily.

24:43
    Vypadá to, že hosté vyhrají také patnáctý zápas v sezóně. Letos opravdu dominují, ze 14 odehraných zápasů dosud ztratili jen tři body.

23:03
    Pro střelu Semjonova si sáhl lapačkou Šesťorkin. Ten dnes nemá mnoho práce, ale když je třeba, tak je na svém místě.
    22:32 Patrik HERSLEY - 0:3

22:32
    Hosté nakonec přesilovku využili a vedou už o tři góly! Sergej Širokov naznačil střelu, ale místo ní našel přesným pasem PATRIKA HERSLEYHO, který se z levého kruhu z první trefil k bližší tyčce branky Henrika Karlssona – 0:3. Asistence: Sergej Širokov a Dinar Chafizullin.

21:56
    Domácí vyhazují. Už běží druhá polovina čtyřminutového trestu jejich obránce Semjonova.

21:14
    Kovalčuk nahrál Vjačeslavu Vojnovovi, který si s kotoučem sjel až mezi kruhy. Jeho střela však byla zablokovaná.

20:44
    Barys už hraje ve čtyřech.

20:29
    Domácím se podařilo vyhodit a jsou z nejhoršího venku.

Další třetina začne přibližně v 16:26.

Po první třetině prohrává Astana s Petrohradem 0:2. Hosté do utkání doslova vlétli a už na konci úvodní minuty je poslal do vedení střelou pod lapačku Sergej Kalinin. Stejný hráč se v 6. minutě prosadil i podruhé, když nachytal domácího gólmana střelou z téměř mrtvého úhlu. Hráči Barysu zatím recept na hru nejlepšího týmu soutěže nenašli a v úvodu druhé třetiny se navíc budou bránit ve dvojnásobném oslabení.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

20:00
    Hosté vyhráli buly a tak stačili vyslat na Karlssona ještě několik střel. Domácí gólman je pochytal a tak se na skóre 0:2 do přestávky už nic nezmění.

19:46
    Rána Vjačeslava Vojnova končí ve výstroji Karlssona. Bude se ale opět vylučovat. Maxim Semjonov totiž zasáhl protihráče holí do tváře, a protože mu způsobil krvavé zranění, dostává trest na 2+2 minuty. Hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 3!

19:10
    Hosté sehráli kombinaci na Plotnikova. Tomu stačil bránící hráč klepnout do hole a podle toho střela útočníka Petrohradu vypadala.

18:42
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Gurkov – 2 min., podražení).

18:30
    Signalizované vyloučení na domácí straně. Čeká se ale na přerušení hry.

17:29

16:51
    Z pravé strany pálil Nigel Dawes. Šesťorkin byl na místě, puk vyrazil hřbetem lapačky.

16:11
    Z levého kruhu se snažil vystřelit Linden Vey, ten ale nastřelil jen protihráče.

15:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Alexandr Děrgačov je vyloučen zahákování.

15:06
    Karlsson svým zákrokem přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

13:38
    Máme tu další reklamní přestávku. Utkání se zatím vyvíjí podle očekávání.

13:09
    Domácí vyhození skončilo až za brankou SKA. Zakázané uvolnění se však nepíská, hráči Petrohradu tak musejí hrát.

12:25
    Za hostující obranu sprintoval Matt Frattin. Ke kotouči se ale o chvíli dříve dostal obránce Petrohradu.

11:29
    Od modré čáry střílel hostující obránce Arťom Zub, Karlsson jeho pokus vyrazil do rohu.

09:57
    Hosté kontrolují zápas a k ničemu soupeře nepouštějí.

08:11
    Domácí jsou už v plném počtu.

07:37
    Jeden z domácích hráčů se v oslabení řítil proti Šesťorkinovi! Obránce SKA ho však ještě stačil rozhodit a velká šance Barysu tak zůstala nevyužita.

07:06
    Kovalčuk se snažil nahrát jednomu ze spoluhráčů před odkrytou branku, ale bránící Alexandr Lipin stačil kotouč tečovat svou holí.

06:10
    Domácí navíc budou muset hrát v oslabení. Dvě minuty za sekání obdržel Linden Vey.
    05:12 Sergej KALININ - 0:2

05:12
    Hosté se nacházejí ve velké herní pohodě a tak dávají i šťastné góly! Po nepřesné střele Sergeje Širokova si našel puk, který se odrazil od zadního mantinelu, SERGEJ KALININ. Ten ho z nemožného úhlu nahodil na brankáře Karlssona a kotouč se k překvapení celé haly objevil až za jeho zády. Tohle byla velká chyba švédského gólmana Barysu. Asistence: Sergej Širokov.

04:28
    Od modré pálil velmi aktivní Vojnov. Karlsson jeho projektil vyráží.

03:07
    Také domácí se připomněli. Po nahození Dallmana se dostal k dorážce Matt Frattin. Šesťorkin se v brankovišti roztáhl a betonem puk vyrazil.

02:12
    Vjačeslav Vojnov hraje hodně ofenzivně. Nyní se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou vyrazil Karlsson.

01:20
    Domácí si nyní vynutili buly v útočném pásmu. Určitě by rádi rychle odpověděli.
    00:58 Sergej KALININ - 0:1

00:58
    Hosté svého soupeře rychle zmrazili! Rozjetý SERGEJ KALININ nabruslil s kotoučem až na levý kruh a jeho střela propadla Karlssonovi mezi lapačkou a betonem do sítě. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Ilja Kovalčuk.

00:21
    Hosté na soupeře vlétli! Obránce Vjačeslav Vojnov se ocitl na pozici pravého křídla, odkud našel zcela volného Ilju Kovalčuka. Ten nastřelil tyčku!

00:01

Před utkáním zazní hymny Ruska a Kazachstánu.

Aktéři utkání již nastupují na led arény v Astaně. Petrohrad je jasným favoritem zápasu, ale domácí určitě budou chtít úřadující šampióny KHL co nejvíce potrápit.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman (A), Savčenko, Makljukov, Polochov, Lipin, Šalapov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – V. Nikulin, Gurkov, Melnikov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Melničuk) – Gavrikov, Vojnov, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov – Barabanov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Širokov, Koskiranta, Kalinin – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Děrgačov, Kablukov, Ketov – M. Malcev.

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Šeljanin, Kučava.

Barys Astana:
    Ani hokejisté Barysu si letos nevedou špatně. S 22 body jim tak v tabulce Východní konference patří šestá pozice. Z posledních čtyř zápasů si však kazašský celek připsal jedinou výhru. Naposledy doma odlehl 3:5 moskevskému Dinamu. Barys dlouhá léta spoléhal na zámořské útočné trio Bochenski – Boyd – Dawes. První dva sice v létě odešli, ale vedení klubu za ně sehnalo kvalitní náhradu v podobě Lindena Veye a Matthewa Frattina.