Benátky n/J – Prostějov 4:2 (kon.) | Vsetín – Slavia 2:5 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 2:3 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 7:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Rytíři Kladno
Pondělí 25.09.2017, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rytíři Kladno¨
    Start měli Rytíři do sezony velmi dobrý a právě jim náleží druhé místo v tabulce. S domácí Energií se Kladno již střelo v přípravných duelech. Prvně se radoval domácí celek na Kladně, když zdolal karlovarské hokejisty 3:0. Ovšem v odvetě byli úspěšnější energetici. Domácí prostředí je v této sezoně extrémně důležité. Kladno se pyšní Tomášem Kautem, který vede produktivitu v týmu. Během pěti zápasů získal 6 bodů za jeden gól a pět asistencí. Rytíři mají také oporu v gólmanovi, kterým je Lukáš Cikánek, který je zároveň nejlepším brankářem celé WSM ligy. Dokáže se kladenská zeď v podobě Cikánka nezbořit pod ostrostřelbou karlovarských kanonýrů?

Domácí Energie je na třetím místě, od druhé příčky ji dělí jeden bod. Karlovy Vary jsou nepřekonatelní na domácím ledě, což jistě bude hrát v jejich prospěch. V posledním zápase s Benátky nad Jizerou sice nevstoupili karlovarští hokejisté do utkání pravou nohou, nakonec však zvítězili vysokým rozdíl 8:1. Publikum, které žene karlovarský celek kupředu, je šestým hráčem na ledové ploše. Svatyni Energie může strážit Tomáš Závorka nebo Filip Novotný, oba předvádí skvělé výkony, v čemž mají energetici oporu. Matic Podlipnik se herně předvedl zejména proti Benátkám, kde se zasloužil o svůj první hattrick v karlovarském dresu a zároveň mu patří druhé místo v tabulce bodování. S 8 body na kontě se postaral o dvě asistence a šest branek. Pomůže energetikům zdolat dalšího soupeře?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan (A), Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Gríger, Flek – Harkabus, Kverka, Stloukal – Davídek, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Kohout.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Kehar, Lenďák, Štich, Veber, F. Matula, P. Hořava (A) – J. Strnad, R. Přikryl, Svedlund – Zikmund, T. Kaut, Lorraine – J. Kloz, Machač, D. Tůma (C) – Redlich, Kubík, Kružík..

Oba týmy jsou připravení na ledové ploše.

00:01

00:08
    Ihned po vhazovaní se Energie dopustila zakázaného uvolnění.

00:38
    Energetici jsou za vlastní brankou a zakládají nový útok.

00:54
    Matic Podlipnik vyslal dělovku z mezikruží, ta šla jen do mantinelu za Cikánek.

01:29
    Tomáš Závorka si připisuje první zákrok, vhazuje se po jeho pravici.

01:33
    Rytíři jsou na kotouči a přechází do útočného pásma.

01:55
    Tam si puk přebírají domácí, kteří se řítí do útočné třetiny před Cikánka.

02:18
    Prozatím byla k vidění jedna šance, a to od Matice Podlipnika.

02:53
    Ondřej Beránek se objevil před Cikánkem a vystřelil, střela nebyla přesná.

03:19
    Matic Podlipnik vystřelil od modré čáry, střelu Cikánek vyrazil do ochranné sítě.

03:24
    Kladno se osvobozuje a míří před Novotného.

03:42
    Za brankou Energie si berou domácí kotouč na své hokejky a dostávají se před Cikánka.

04:04
    Jakub Flek a Dávid Gríger se postarali o závan před brankou Cikánka, ale gól z jejich šance nepadl.

04:14
    Tomáš Kaut (KLA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

04:18
    První střelu v přesilové hře si zasloužil Matic Podlipnik, Cikánek zakročil včas.

04:30
    Po chybě přichází domácí o pásmo.

04:42
    Zelená lavina je zpět u Cikánka a hledá vhodný recept na jeho překonání.

04:56
    To se energetikům nepodařilo, ihned po příjezdu do útočné třetiny o pásmo přišli.

05:12
    Milan Davídek, další expert na úpravu ledové plochy. Když jeden z kladenský hráčů zavezl hráče Energie do Závorkovy svatyně a branka vypadla ze svého postavení. Milan Davídek se role zhostil a vše upravil.

05:38
    Energie se usadila v útočné třetině.

06:11
    Hosté hrají v plném počtu.

06:21
    Tomáš Redlich poslal dělovku na Novotného, střela mířila jen do plexiskla.

06:31
    Karlovarští se dopustili zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před Závorku.

07:41
    Tomáš Závorka si pohlídal tečovanou střelu Davida Šticha. Přichází čas na komerční přestávku.

07:48
    Jakub Flek zavezl kotouč do útočné třetiny.

08:22
    Energie se dopustila dalšího zakázaného uvolnění.

08:39
    Karlovy Vary se dostávají do útočné třetiny, kde čeká důsledná obrana Rytířů, kteří brání svůj hrad v podobě Cikánka.

09:09
    Hra se přesouvá před Tomáše Závorku. Daniel Kružík pálil, ale střela šla zcela mimo branku.

09:36
    Sebastian Gorčík vystřelil od kruhů, ale střela byla zblokována.

09:59
    V rohu kluziště probíhá souboj o kotouč, který nakonec ukončuje hvizd jednoho ze sudích.

10:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    ONDŘEJ BERÁNEK si s Martin Kohoutem připravili před gólem ještě jednu akci, která se nakonec nepodařila, jelikož přihrávka na Kohouta nebyla přesná. Vzápětí si zlepšili reputaci, když Martin Kohout našel volného Beránka, ten vystřelil před bránícím hráčem a přesně se trefil do volného kouta Cikánkovy svatyně. Asistence: Martin Kohout, Vladimír Sičák.

11:49
    Kladno se drží před Tomášem Závorkou, ale prozatím ho nijak nepřekvapilo.

12:24
    Hosté se drželi v obranném pásmo domácích, ale nedokázali nic vymyslet.

12:48
    Karlovarští hokejisté mají problém s rozehrávkou, díky dobrému napadání Kladna.

13:25
    Komerční přestávka.

14:23
    Kladenští hokejisté se drží v útočné třetině, ale opět nedokázali na Tomáše Závorku vyzrát.

14:56
    K vidění nejsou žádné vyložené šance ani na jedné straně.

15:12
    Kladno nahodilo do útočné třetiny. Dobrá obrana domácích si dává pozor na to, kam kladenské hokejisty pouští.

15:39
    Adam Kubík vystřelil na Závorku, ten byl přesný jako švýcarské hodinky.

15:48
    Václav Veber (KLA) odchází zpytovat svědomí na dvě minuty za sekání.

16:02
    Jaromír Kverka vypálil, Cikánek zakročil lapačkou.

16:25
    Podlipnik poslal další střelu, Cikánek si připisuje další zákrok.

16:54
    Energetikům se nedaří usadit v útočné třetině.

17:25
    Nakonec se Karlovým Varům v závěru přesilové hry podařilo zabydlet před Cikánkem, ale nedokázaly se střelecky prosadit.

18:05

18:38
    Kladno se dopustilo ofsajdu.

19:03
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:03
    Matic Podlipnik se pokusil vystřelit z mezikruží, ale Cikánek zakročil betonem.

19:42
    Rytíři se berou kotouč a zavezli ho do útočné třetiny.

20:00
    Při závěrečné siréně se Tomáše Rachůnek porval s několika kladenskými hráči.

20:00

V první třetině nebyl k vidění hezký hokej pro fanoušky. Žádné akce či vyložené šance. V 11. minutě se střelecky prosadil Ondřej Beránek. Několik šancí si připsal Matic Podlipnik. Z kladenské strany se nedokázal gólově prosadit nikdo, také se k žádné šanci Rytíři nedostali. Všechny jejich akce zabil Tomáš Závorka. Druhá perioda začne v 18:21.

20:01

20:00
    Za potyčku na konci první třetině odchází Václav Veber (KLA) dvě minuty za hrubost a Jakub Flek (KVA) také na dvě minuty za hrubost.

20:54
    Energie sídlí v útočné třetině a hledá vhodnou pozici ke střele.

21:25
    PETR STLOUKAL se pokusil na dvakrát vypálit. Druhý pokus už byl správný, když z těsné blízkosti prostřelil Cikánka. Asistence: Jaromír Kverka, Matic Podlipnik.

22:07
    Oba týmy hrají v plném počtu.

22:17
    Karlovarští opět zatápějí pod kotlem Kladnu.

22:37
    K vyložené šanci se karlovarští již nedostali.

22:55
    Kladno uklidňuje hru, ale domácí se stále tlačí do pásma.

23:38
    David Štich (KLA) si vysloužil od sudích dvouminutový trest za hrubost. Za stejný prohřešek odchází také Ondřej Beránek (KVA).

24:11
    Matic Podlipnik (KVA) se připojuje k Ondřeji Beránkovi. Podlipnik odchází na trestnou lavici za hákování soupeře.

24:11
    Rytíři se drží v útočné třetině a bombardují Závorku střelami.

24:29
    Karlovým Varům se daří osvobodit.

24:40
    Vladimír Sičák vyhodil kotouč po mantinelu.

25:01
    Kladno se přesto dostalo do útočné třetiny a semklo energetiky ve vlastní třetině.

25:40
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Velmi nešťastný gól pro Tomáše Závorku. JOHAN LORRAINE dostal výbornou přihrávku od Jana Kloze, první jmenovaný vypálil z první. Domácí brankář by střelu chytil, ale náhle změnila směr a proplula Závorkovi mezi betonem a tyčkou. Asistence: Jan Kloz,

26:18
    Oba fanouškovské tábory podporují své týmy z plných plic.

26:34

26:40
    Karlovarští se zabydleli v útočné třetině.

26:50
    Kladno výtečně napadá rozehrávky energetiků.

28:15
    Dávid Gríger se pokusil o navýšení skore, ale střela mířila příliš vysoko, konkrétně do ochranné sítě.

28:30
    Další šance Karlových Varů, kterou zabil bránící hráč Kladna.

28:45
    Martin Rohan chtěl vystřelil, ale střela byla zblokovaná bruslí jednoho z beků.

29:18
    Energie se dopustila zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před Tomáše Závorku.

29:33
    Štich vystřelil, ale dělovka šla mimo branku domácího brankáře.

30:25
    Matula prověřil pozornost Závorky, ten zakročil včas.

30:45
    Energetikům se daří osvobodit.

31:02
    Kladno zakládá další útok, který končí až u Tomáše Závorky.

31:45
    Martin Rohan je za svou brankou a přesouvá se dopředu.

32:09
    Karlovy Vary se ujímají kotouče a posouvají se do útočného pásma.

32:45
    Tam si ovšem nevědí rady s Cikánkem.

33:13

33:19
    Milan Davídek vystřelil po krásné přihrávce, Cikánek jeho střelu vychytal.

34:55
    Kladno je za svou bránou a zakládá útok, který končí zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Cikánka.

35:22
    Dávid Gríger vystřelil, ale trefil se jen do plexiskla.

35:44
    Daniel Krejčí prověřil Cikánka od modré čáry, ale hostující brankář byl na správném místě ve správný čas.

36:07
    Hosté se dostali do šanci, jejich akci zastavil Tomáš Závorka.

36:27
    Od modré čáry vystřelil Tomáš Redlich, VÁCLAV VEBER jeho střelu tečoval těsně před brankou. Závorka se za jeho dorážkou nestačil ohlédnout. Asistence: Tomáš Redlich, Daniel Kružík.

37:44
    Rychlá odplata v podání energetiků! VLADIMÍR SIČÁK si sjel pro kotouč rychlostí blesku a vypálil. Lukáš Cikánek s jeho dělovou ránou nemohl nic dělat. Asistence: Dávid Gríger.

38:35
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:32
    Energetici se dopustili zakázaného uvolnění.

40:00

Druhá perioda byla o něco atraktivnější, přinesla rovnou čtyři branky, přesto je Energie v jednobrankovém vedení. Prosadil Petr Stloukal, Johan Lorraine, Václav Veber a Vladimír Sičák. Třetí třetina začne 19:13.

KV Arena včetně hokejistů, všichni jsou připraveni na poslední úvodní vhazování.

40:01

40:22
    Úvodního buly se zmocňuje Energie, která se ihned dostává k Cikánkovi.

40:38
    Kladno se vzápětí osvobozuje. Karlovarští se ihned vrhají zpět do útoku.

41:00
    Tam je čeká tvrdá a důsledná obrana Kladna.

41:38
    Václav Skuhravý zavezl puk do útočné třetiny, ale akci nevymyslel.

41:52
    Jan Tomeček (KVA) si počínal mimo pravidla, dopustil se nedovoleného bránění, a tak si vysloužil dvouminutový trest.

43:43
    Jakub Flek se postaral o famozní šanci, která zvedla snad všechny fanoušky v KV Aréně ze sedadel. Jel sám na Cikánka, vystřelil, hostující brankář zakročil včas.

45:12
    Karlovy Vary se ve vlastním oslabení dostaly několikrát do šance. Zato Kladno si nedokázalo vytvořit dostatečný tlak.

45:44
    Matic Podlipnik pálil od modré čáry, střela se zastavila o brusli jednoho z beků.

46:20
    Jak malý Ondřej Beránek je, tak o to je silnější. Podle pravidel poslal k zemi jednoho z hráčů Kladna.

46:34
    Ladislav Zikmund (KLA) se dopustil držení, odchází na dvě minuty.

46:37
    Začátek přesilové hry není pro energetiky úplně ideální. Kladnu se ihned podařilo osvobodit. Vzápětí se Energie dopustila zakázaného uvolnění.

46:56
    Daniel Krejčí vystřelil od modré čáry, už to vypadalo, že Cikánkovi kotouč vypadne, nakonec mířil na druhou stranu.

47:41
    Karlovy Vary se dočkaly hluboké podpory od svých fanoušků.

47:52
    Karlovarští hokejisté tak dlouho topili pod kotlem Cikánkovi, až se nakonec střelecky dokázal prosadit ONDŘEJ BERÁNEK. Jakub Flek přihrál Beránkovi, který vystřelil z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jakub Flek, Tomáš Rachůnek.

48:46
    Kladno se osvobodilo, energetici se ihned vrátili zpět do pásma, ale nedokázali na Cikánka vyzrát.

49:44
    Odpískáno zakázané uvolnění, které se fanouškům jednoznačně nelíbí.

50:47
    Dávid Gríger zavezl kotouč do útočné třetiny, tam se k němu nikdo ze spoluhráčů nepřidal.

51:26
    Karlovarským hokejistům se nedaří usadit v před Cikánkem.

51:45
    Sebastian Gorčík poslal tvrdou střelu od modré čáry, která také nebyla přesná.

52:08
    Kladno začalo hrát velmi agresivní hokej.

52:19
    Milan Davídek dokonale napadal rozehrávku kladenských Rytířů.

52:43
    Karlovy Vary za svou brankou zakládají nový útok.

52:56
    Henri Tuominen nahodil kotouč do pásma.

53:03
    Jakub Flek prověřil pozornost Cikánka.

53:03

53:30
    Přání o pátou branku splnil fanouškům DÁVID GRÍGER. Tomeček vystřelil od modré čáry, Gríger tečoval jeho střelu před brankou, puk zapadl přímo do branky. Asistence: Jan Tomeček, Tomáš Rachůnek.

54:15
    Karlovarští se opět uvelebili v útočné třetině.

54:35
    Energetici se snaží tečovat a dorážet veškeré puky.

54:53
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

Dnešní utkání sleduje 3222 diváků.

55:06
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Kladna.

55:21
    Domácí kotel se snaží rozjet letos poprvé v KV Aréně mexickou vlnu.

55:56
    Když se KV Aréna pokoušela o mexickou vlnu, jejich radost znásobil PETR STLOUKAL, který střelou z kruhů poslal Energii do čtyřbrankového vedení. Bez asistence.

56:15
    Hokejisté z Kladna ještě nic nevzdávají a stále se zkouší střelecky prosadit.

57:00
    Viditelnějším týmem je Energie z Karlových Varů. Nejen tím, jak tmavé dresy má, ale zejména svou výkonností, kterou předvádí již od přípravných duelů.

57:38
    Další zakázané uvolnění energetiků.

57:47
    Do akce se znovu pouští hosté. Jakub Strnad prověřil Tomáše Závorku, ten zakročil a schoval kotouč do bezpečí.

57:58
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:10
    Další zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Tomáše Závorku.

58:13
    Rytíři se motali kolem branky domácího brankáře, ale nedokázali nic vymyslet, ani ke střele se nedostali.

58:53
    Energetici se ještě pokouší o poslední šance na vstřelení branky, do konce zápasu zbývá půl minuta.

59:36
    Kladno již vzdalo své naděje na úspěch v dnešním duelu.

Energii se podařilo přidat další tři branky a zápas skončil výsledkem 6:2.

Ode mne je pro dnešní večer vše, na počtenou Kamila Ströerová. (19:49:18)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 11. O. Beránek (Kohout, Sičák), 22. Stloukal (Kverka, Podlipnik), 38. Sičák (Gríger), 48. O. Beránek (Flek, T. Rachůnek), 54. Gríger (J. Tomeček, T. Rachůnek), 56. Stloukal – 26. Lorraine (J. Kloz), 37. Veber (Redlich, Kružík)

Rozhodčí: Veselý, Dědek – Belko, Kokrment