Tampa – Florida 2:4 (kon.) | Colorado – Minnesota 5:1 (kon.) | Anaheim – Vegas 2:4 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 1:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
St. Louis Blues
Pondělí 25.09.2017, 02:10 • UPMC Lemieux Sports Complex, Pittsburgh • Příprava NHL

Dámy a pánové, ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne! (05:00:43)

Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 1:4

Přípravné utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues hrané v rámci tzv. Kraft Hockeyville právě skončilo. Hosté vítězí nad soupeřem 4:1, když vítěznou branku zaznamenal ve 25. minutě Jordan Kyrou. K vítězství svého týmu výrazně přispěl brankář Carter Hutton, jeden gól si v samém závěru utkání připsal také český útočník Dmitrij Jaškin.

59:48 Dmitrij JAŠKIN - 1:4

59:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani přidávají ještě jednu branku! DMITRIJ JAŠKIN se dostal s pukem od pravého mantinelu až před branku soupeře, brankáře Murrayho si následně bravůrně položil na zem a poté jej překonal. Bez asistence.

59:37
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
    59:30 Paul STASTNY - 1:3

59:30
    Je rozhodnuto! Opuštěnou branku soupeře trefuje PAUL STASTNY. Asistence: Kyle Brodziak, Alex Pietrangelo.

59:20
    Zvládnou ještě domácí srovnat? Vhazování po levici Cartera Huttona.

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Hutton má po akci Crosbyho puk v rukavici, sudí hru přerušují.

59:01
    Ohlášena již poslední minuta třetí třetiny!

58:39
    Guentzel musí pro kotouč do vlastního pásma.

58:20
    Murray je na střídačce, Penguins to zkouší v šesti!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:52
    Zleva to nyní zkoušel Hagelin, avšak také minul.

57:31
    Střela z hokejky Simona míjí tři tyče.

56:58
    K dalšímu ohrožení Huttonovy branky se ale svěřenci Mika Sullivana nedostali, nyní hraje soupeř.

56:34
    Domácí se drží nadále v útočném pásmu.

56:09
    Czuczmanova střela skončila na zadním mantinelu.

55:19
    Dobrý obranný zákrok Parayka proti Shearymu.

54:26
    Vhazování po pravici Murrayho.

54:26
    Střelecký pokus kapitána Blues Alexe Pietrangela od pravého mantinelu končí v náručí Matta Murrayho. Následuje další z reklamních přestávek.

53:36
    Skvělý obranný zákrok Schwartze proti útočnému výpadu domácích.

52:30
    Zpět do akce, vhazuje se po pravé ruce brankáře Pens.

52:30
    Hra přerušena, je tu reklamní přestávka.

52:19
    Brodziakova střela z pravé strany míjí branku.

51:31

51:02
    Velká šance pro Tarasenka! Jeho pokus z předbrankového prostoru ale výborně lapil Murray do své lapačky.

50:40
    Wilson dostává puk až k brance Huttona, zbytek jeho spoluhráčů střídá.

50:01
    Třetí třetina se nám přesouvá do své druhé poloviny.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:31
    V pořadí již sedmá přesilová hra Bluesmanů. Buly po levici gólmana Pittsburghu.

49:31
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Reaves – 2 min., sekání).

49:16
    Nahození Tarasenka od modré sraženo mimo Murrayho dosah.

48:44
    Vhazovat se nyní bude po pravé ruce Cartera Huttona. Brankář St. Louis má na svém kontě nes zatím čtyřiadvacet zákroků.

48:24

48:21
    V závěru přesilové hry ještě střílel zprava Sheary, Hutton však stál připraven na správném místě.

47:43
    Nyní pálil z pravého kruhu pro vhazování z první Malkin, Hutton má další zásah.

47:17
    Letangova střela od modré čáry, Hutton vyráží betonem.

46:31
    Hokejisté Blues ovládli buly a ihned poslali kotouč až k Murraymu.

46:24
    Konec reklamní přestávky. Dokáží Pens při početní převaze srovnat skóre utkání?

46:24
    Po první reklamní přestávce ve třetí třetině si domácí zahrají přesilovou hru.

46:24
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Parayko – 2 min., sekání).

46:05
    Vhazování po levici třiadvacetiletého brankáře Pens.

45:56
    Stastny nahazoval bekhendem před branku soupeře, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

45:06
    Penguins nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají ofsajd.

45:01
    Střely na branku: 23 – 34

44:45
    Blues se opět provinili cingem, vhazovat se tak bude znovu v jejich obranném pásmu.

44:01
    Buly po levici gólmana Blues s číslem čtyřicet.

44:01
    Hutton schoval puk do své lapačky, hra přerušena.

43:44
    Pens se ale dostali vzápětí znovu ke kotouči. Nyní pálil od modré Summers, avšak minul.

43:01
    Nepřesná rozehrávka Schultze, hrát tak mohou opět svěřenci trenéra Mika Yea.

42:40
    Hosté vyhazují jen za cenu icingu.

42:31
    Malkin nabil Czuczmanovi, Hutton jen vyrazil.

41:52

41:36
    Skvělý Murray, který nyní vychytal Stastneho z těsné blízkosti pravým betonem!

41:03
    Rána z hole Parayka minul branku.

40:57
    Hokejisté St. Louis se usazují v útočném pásmu.

40:30
    Hosté v plném počtu. Nyní 5 na 3 pro hostující mužstvo.

40:04
    Blues pokračují přesilovkou 4 na 3.

40:01

Hokejisté zpět na ledě UPMC Lemieux Sports Complex, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!
    Po 2. třetině: Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 1:2

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Blues se v ní podařilo otočit skóre během pouhých osmatřiceti vteřin! Na 1:1 nejprve srovnával Vladimir Tarasenko, poté vstřelil zatím rozdílovou branku Jordan Kyrou. Obě mužstva měla poté ještě několik dobrých příležitostí, skóre se ale nezměnilo.

40:00

39:52
    Ale jen na chvíli. Blues mají k dispozici sedmatřicet vteřin trvající přesilovku 4 na 3. Do konce druhé třetiny však zbývá pouhých osm vteřin.

39:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Hagelin – 2 min., sekání).

39:48
    Poměr sil se na ledě srovnává. Buly po levé ruce Murrayho.

39:48
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Crosby – 2 min., hrubost).

39:48
    Oba kapitáni svých týmů se dostávají do menší potyčky u střídačky Blues!

39:35
    Crosbyho střela z první zblokována.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:48
    Velký závar před Huttonem! Malkin ani Guentzel atakující brankoviště soupeře však neuspěli.

38:37

38:30
    Poměr sil se na ledě srovná na pouhých sedm sekund, poté začne přesilová hra Penguins. Vhazování po pravici Cartera Huttona.

38:30
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sobotka – 2 min., sekání).

37:38
    První minuta početní výhody Blues je minulostí, Murray zatím může být v klidu.

37:15
    Wilson vyhazuje puk z obranného pásma, čtveřice Pittsburghu tak může vystřídat.

36:37
    Čtvrtá přesilovka Blues v tomto utkání, vhazování po pravé ruce brankáře Pens.

36:37
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bengtsson – 2 min., držení hole).

36:21
    Jaškin se k zakončení nedostal, Blues však zůstávají na kotouči.

36:01
    Střely ve druhé třetině: 11 – 14

35:36
    Tarasenko předal na pravé straně Stastnymu, jeho následná střela prověřila opět Murrayho pozornost.

34:47
    Stastny vyhrál buly, ke střele se dostal Edmundson, Murray připraven.

34:41
    Icing Pittsburghu.

34:34

34:34
    Murray nyní raději přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Meganem, následuje další z reklamních přestávek.

34:08
    Schenn to zkusil z mezikruží, Murray pozorný.

33:39
    Rozehrávka St. Louis skončila icingem, nyní se vhazuje po levé ruce Huttona.

33:29
    Prosser se vrací pro kotouč zpět do vlastního pásma.

32:43
    Hagelinova tvrdá rána, Hutton jen vyrazil ramenem před sebe.

32:10

32:00
    Puk končí na střídačce Blues, hra je tak přerušena.

31:11
    Za námi první minuta přesilové hry.

30:10
    Pokračujeme. Buly po levici Cartera Huttona.

30:10
    Po další reklamní přestávce si tentokrát zahrají přesilovou hru domácí Penguins.

30:10
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kyrou – 2 min. – sekání).

29:47
    Na druhé straně zvonila tyč po střele Crosbyho!

29:28
    Blues mohli odskočit na rozdíl dvou branek, Brodziak ale nedokázal protlačit kotouč za záda gólmana Pittsburghu.

29:11
    Murray má puk ve své moci, hra je tak přerušena.

29:01

28:53
    Pens se osvobozují.

28:23
    Prudká rána Pietrangela, kapitána Blues, od modré čáry mimo Murrayho branku.

28:02
    První polovina z trestu Summerse minulostí.

27:40
    Stastnyho pokus, Murray připraven na správném místě.

27:06
    Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhazují až k soupeřově brance.

27:01
    Konec reklamní přestávky, vhazování po pravici Matta Murrayho.

27:01
    Po reklamní přestávce si zahrají hosté přesilovou hru.

27:01
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Summers – 2 min. – hákování).

26:47
    Útočná akce Blues neměla dlouhého trvání, hrají opět domácí.

26:00
    Wilson mohl nyní vyrovnat, Hutton si však proti jeho střele povyjel a dokázal ji vyrazit vyrážečkou!

25:26
    Střelecký pokus Dumoulina od modré zblokován soupeřem.

24:47
    Kesselova střela, Hutton pozorný.
    24:03 KYROU - 1:2

24:03
    Tak to je obrat! Pens nedokázali dostat puk z obranné třetiny. První pokus z hole beka Edmundsona trefil jen před brankou stojícího spoluhráče Jaškina, k dorážce se ale mezi kruhy dostal JORDAN KYROU a svou střelou k rapvé tyči překonal Murrayho podruhé v krátkém sledu. Asistence: Dmitrij Jaškin, Joel Edmundson.

23:55
    Pietrangelovo nahození od modré čáry končí mimo tři tyče.
    23:25 Vladimir TARASENKO - 1:1

23:25
    Je srovnáno! VLADIMIR TARASENKO se ve středním pásmu dostal ke kotouči, následně zamířil z pravého kruhu pro vhazování přesně k levé tyči a nedal tak Murraymu šanci. Bez asistence.

23:12
    Touš vyletěl mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.

23:00
    Další pokus Letanga, Hutton vyráží mimo.

22:35
    Hosté se provinili icingem, hra tak zůstane v jejich obranné zóně.

22:17
    Letangova střela z první zblokována, Hutton tak zasahovat nemusel.

22:13
    Summersova střela od modré, brankář St. Louis si ponechá puk ve své výstroji.

22:09
    Tlak domácích pokračuje.

21:52
    Hagelin se dokázal dostat s pukem před branku, Hutton obstál.

21:34
    Pens kombinují v útočném pásmu.

20:35
    Sobotka se dostal do dobré šance, Murray drží svůj tým hned zkraje druhé třetiny.

20:20
    Pietrangelo s pukem za vlastní brankou.

20:01

Hokejisté se vrátili zpět ze šaten na ledovou plochu. Druhá perioda začíná.
    Pens vedou po první třetině zásluhou trefy Jaka Guentzela ze třetí minuty nad Blues 1:0

První třetina přípravného utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues hraného v rámci tzv. Kraft Hockeyville je minulostí. Domácí se dostali na začátku 3. minuty do vedení zásluhou Jaka Guentzela. Střelecky aktivnější jsou však zatím hosté. Jejich největší šanci měl zatím v 17. minutě Thorburn, Murrayho ale nedokázal překonat.

20:00

19:56
    V prvních dvaceti minutách se již nic dalšího nestane.

19:31
    Střely na branku: 7 – 15

19:14

19:05
    Pittsburgh posílá kotouč ze své obranné třetiny a zdá se, že se již první přesilovce soupeře ubrání.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:58
    Střela Parayka od modré čáry, Murray má puk v rukavici.

18:15
    Začíná druhá minuta z trestu Wilsona.

17:59
    Tarasenko nenašel před brankou nikoho ze svých spoluhráčů, domácí se následně osvobozují.

17:14
    První přesilová hra pro Blues. Vhazuje se po levici Matta Murrayho.

17:14
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Wilson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

16:46
    Thorburn se nyní dostal do slibné střelecké pozice, Murray ale předvedl dobrý zákrok.

16:17
    Dumoulinovi střela nesedla, Pens ale zůstávají na kotouči.

15:06
    Domácí se drží v útočném pásmu.

14:15

14:15
    Murray se v brance zatím rozhodně nenudí, nyní musel být zase připraven proti střele jednoho z hráčů Blues. Na řadě další z reklamních přestávek.

14:06
    Prosser nahodil do útočného pásma svého týmu.

13:38
    Blues aktivní. Další střelecký pokus vyslal na branku Megan.

13:20
    Nyní už si ale po střele Parayka zase sáhl gólman Penguins na puk.

13:08
    Gunnarssonova střela zblokována Murray tak bez práce.

12:38
    Další puk, který končí mimo ledovou plochu, vhazovat se tentokrát ale bude ve střední třetině.

12:16
    Pens vyhráli buly a následně dostávají puk pryč z vlastního pásma.

12:11
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

12:01
    Střely na branku: 6 – 8

11:42
    Pokračujeme. Vhazování po levé ruce brankáře Pittsburghu.

11:42
    Bekhend Tarasenka končí v lapačce Matta Murrayho, na řadě reklamní přestávka.

11:21
    Shearyho pokus z prostoru mezi kruhy zblokován Edmundsonem.

10:56
    Rozehrávka Bluesmanů končí icingem.

10:26
    Edmundson s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

09:46
    Gunnarssonovo nahození od modré tečoval ještě Brayden Schenn, Murray však zasahovat nemusel.

09:31
    Prosse přihrál Dunnovi a ten vyzkoušel Murrayho pozornost.

08:59
    Shearyho pokus z pravého kruhu pro vhazování zblokován obranou soupeře do ochranné sítě. Následovat bude buly po pravici Huttona.

08:52

08:29
    Malkin v další šanci, z těsné blízkosti však na Huttona nevyzrál.

08:10
    Letang nabil Malkinovi, jeho prudká rána z první končí v rukvici gólmana Blues.

07:53
    První polovina přesilové hry 5 na 3 za námi. Pens zatím Huttona neohrozili.

06:51
    Přesilová hra Pens bude dokonce dvojnásobná! Buly po pavé ruce brankáře hostů.

06:51
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Prosser – 2 min. – sekání).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (MacEachern – 2 min. – hákování).

06:40
    Signalizovaný trest pro hostující mužstvo, rozhodčí zatím ponechávají Pens výhodu.

06:35
    Z levého kruhu pro vhazování pálil Sheary, Hutton jen vyrazil.

06:09
    Sobotka hledal v prostoru mezi kruhy někoho ze svých spoluhráčů, avšak nebyl úspěšný.

05:52
    Rozhodčí pískají přihrávku rukou, vhazování nařízeno do střední třetiny.

05:41
    Murray se musel mít opět na pozoru. Od modré totiž střílel Megan.

05:34

05:30
    Nahození Pietrangela od modré čáry končí v náručí gólmana Pens, hra přerušena.

05:06
    St. Louis se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

04:39
    Bluesmanům nevyšel přechod do útočné třetiny – čároví pískají postavení mimo hru.

04:29
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená početní výhoda.

04:03
    Další střela Parayka, Murray vyráží.

03:34
    Poměr sil se na ledě srovnává. Vhazování po levici Matta Murrayho.

03:34
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin – 2 min., sekání).

02:56
    Gunnarsson vyhazuje kotouč až k brance Murrayho, Blues tak mohou vystřídat svou čtveřici.

02:29
    První přesilová hra v tomto utkání pro Pittsburgh. Buly po levici brankáře Huttona.

02:29
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Schwartz – 2 min., hákování).

02:18
    Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    02:05 Jake GUENTZEL - 1:0

02:05
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre utkání! Crosby se s JAKEM GUENTZELEM dostali do situace 2 na 1. Kapitán Pens najíždějící z levé strany předal za modrou čarou kotouč svému parťákovi z elitní formace a ten se ranou z první nemýlil. 1:0 pro Penguins! Asistence: Sidney Crosby, Connor Sheary.

00:54
    Paraykův pokus od modré, nyní už má brankář Pens první zákrok.

00:43
    Střela Braydena Schenna od modré sražena mimo hrací plochu, Murray tak stále čeká na první zásah.

00:31
    Na druhé straně to zkoušel Brodziak, jeho střelu zblokoval jeden z beků soupeře do ochranné sítě.

00:21
    Vhazování po pravici gólmana St. Louis.

00:09
    Do první šance se ale dostali Penguins! Guentzel využil zaváhání Gunnarssona, jeho následná střela však zazvonila pouze o tyč Huttonovy branky!

00:04
    Vhazování pro Blues.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní buly staví Sidney Crosby a Paul Stastny, jdeme na to!

Hymna za námi, přípravné utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues začne za několik málo okamžiků!

Na řadu nyní přichází americká státní hymna, kterou zazpívá Jordyn Walker.

Zahajovací formace již nastoupeny na modrých čarách.

Pittsburgh Penguins: Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Czuczman, Schultz, Summers, Bengtsson– Guentzel, Crosby (C), Sheary – Aston-Reese, Malkin (A), Kessel – Hagelin, Rowney, Simon – G. Wilson, Blueger, Reaves

St. Louis Blues: Hutton (Binnington) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Dunn, Prosser – Schwartz, Stastny, Tarasenko (A) – Sobotka, B. Schenn, Thorburn – Jaškin, Megan, Kyrou – Blais, MacEachern, Brodziak – Thomas

Rozhodčí: Derek Amell, Steve Barton – Shandor Alphonso, Reid Anderson.
    Obrázek z předzápasového rozbruslení

V UPMC Lemieux Sports Complex již začalo předzápasové rozbruslení obou mužstev.
    Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues, 02:00 SEČ

Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování přípravného utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues! Úvodní buly bude vhozeno za nějakých pětačtyřicet minut.
    UPMC Lemieux Sports Complex, Pittsburgh

Dějiště dnešního utkání – UPMC Lemieux Sports Complex

Domácí arenou vítěze Stanley Cupu v posledních dvou letech je PPG Paints Arena, do které se vejde 18 387 diváků. Dnešní přípravné utkání se však odehraje v UPMC Lemieux Sports Complex, což je hala jinak určená pro tréninky Punguins. Nachází se ve čtvrti Cranberry Township, na severní části města Pittsburgh.