7:6 (4:2, 1:3, 2:1)
Česko červení
Pondělí 25.09.2017, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Reprezentace do 18 let

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Z Hradce Králové vám přeji pohodový týden a u dalších on-line přenosů z mládežnického hokeje se těším na počtenou. (18:27:05)

Přípravný duel české reprezentace do osmnátci let nabídl vskutku gólové hody, jenom v první třetině padlo šest branek! Gólový účet zápasu se poté v následujících čtyřiceti minutách rozšířil více než dvojnásobně a klání nakonec skončilo výhrou bílých 7:6. Jak už ale bylo zmíněno dříve, v tomto modelovém duelu nešlo až tolik o vítězství, jako o sbírání zkušeností potencionálních reprezentantů.

Krátká power-play už ale ovoce nepřinesla, utkání končí za stavu 7:6 pro tým bílých!

59:47
    Červení si vzali oddechový čas a ještě to zkusí bez gólmana!

59:47
    Česko červení právě vstřelili branku!
    Ale z protiútoku se červení prosazují a je to už jenom o gól! Na levou stranu útočného pásma zamířil TADEÁŠ VÍCHA, odkud poslal puk nekompromisně na delší tyč.

59:33
    Necelá půl minuta do konce a kotouč v útočném pásmu bílých.

58:50
    Tyčka! Dominik Chára napálil z levého kruhu jen bližší brankovou konstrukci!

58:00
    Do konce poslední třetiny zbývají dvě minuty. Dočkáme se ještě branky?

56:58
    Na delší tyč to nyní zkoušel Šimon Jelínek, přízemní ranou ale zamířil jen do rohu.

56:37
    Matěj Svoboda nebyl daleko od osmého gólu bílých, z bezprostřední blízkosti totiž lízl horní tyčku!

55:57
    Navíc teď dokázali bílí dokonce delší čas pobýt ve své útočné zóně.

55:21
    Hráči v bílém repre dresu se nyní soustředí především na obranu modré čáry a červení se do útoku dostávají jen těžko.

54:47
    Červení chtějí ještě zvrátit skóre zápasu, v útočné třetině se jim ale pro tentokrát střelecky nezadařilo.

53:59
    Česko bílí právě vstřelili branku!
    Tým bílých střílí sedmý gól a v tuto chvíli vede 7:5! O parádní ránu se postaral VOJTĚCH STŘONDALA, který udělal z pravého kruhu několik rychlých kroků směrem k brance a nádhernou ranou otřel kotouč o delší tyč. Bez asistence.

53:17
    Od červené branky letěl kotouč až k té bílé, což znamená, že se píská zakázané uvolnění.

52:35
    Nepříjemnou jedovku z mezikruží dokázal Jakub Kašpar skrýt mezi rukou a tělem.

51:40
    Na druhé straně obrací hlavu ke stropu zase Jakub Kleiner. Reprezentační útočník totiž mohl upalovat do samostatného úniku, na modré čáře ale škobrtl a z akce tak nic nebylo.

50:53
    Tohle je škoda! Kdyby Dominik Sklenář zpracoval křižnou nahrávku lépe, měl by před sebou z pravého kruhu volnou dráhu k bráně. Kotouč ale odletěl jen k mantinelu.

50:02
    Jan Šír nahazoval kotouč na bránu od pravého mantinelu, byl ale už příliš z úhlu a jeho pokus tak Vlk jen kontroloval holí.

48:55
    V posledních chvílích jsou do útoku aktivnější hokejisté v bílých reprezentačních dresech, hraje se ale také hodně v neutrální zóně.

47:53
    Jan Žemba se povedenou stahovačkou uvolnil na pravé straně, jeho pokus na bližší tyčku ale dokázal Kašpar pokrýt svým hrudníkem.

47:06
    Tým červených je už na ledě kompletní a uvidíme opět hru v plném počtu hráčů.

46:23
    Bílým se tahle přesilová hra příliš nedaří, již poněkolikáté přišli o puk při pokusu překonat útočnou modrou.

45:48
    Kryštof Ouřada jel zcela sám na Tomáše Vlka, na pravém kruhu mu ale rozhodčí odpískali ofsajd!

45:03
    Milan Antoš se proti pravidlům provinil podražením a bílé tak čekají dvě minuty v početní převaze.

44:44
    Vojtěch Kropáček nahrával u levé tyče Dominiku Arnoštovi, jenž se neúspěšně snažil propasírovat puk do klece.

43:48
    Kryštof Ouřada si najížděl po levé straně do útočného pásma, než ale stihl dobruslit kotouč, ocitl se mimo střelecký úhel.

42:47
    Parádní rána a bílí jsou poněkolikáté v zápase ve vedení o branku! Otakar Šik posunul u pravé tyče kotouč lehce ke středu na RADKA PROŠKA, jenž nezazmatkoval a nad ležícím gólmanem zamířil přesně pod břevno. Asistence: Otakar Šik.

41:34
    Velký závar teď musel řešit Vlk se svou obranou! Střelu z pravého kruhu i sérii tří dorážek ale bílí nakonec zvládli.

40:33
    Posledních dvacet minuta začali aktivněji hráči v bílém, z jejich operací v útočném pásmu ale nakonec nebezpečná rána nevzešla.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:41 za vyrovnaného stavu 5:5.

To byla třetina! Nejprve se týmu červených povedlo stáhnout dvougólové manko a oba týmy začínaly opět od znova, pak se ale necelé dvě minuty před přestávkou dostali bílí znovu do vedení. Ani tím ale nebyl gólový účet prostřední třetiny uzavřen, neboť pouhou vteřinu před jejím koncem se hokejistům v červených dresech povedlo opět vyrovnat. Bude kanonáda pokračovat i v poslední periodě?

40:00

39:59
    Tak to je neuvěřitelné, pouhou vteřinu před druhou sirénou je pod Bílou věží opět srovnáno! Hráči v bílém si nepohlídali situaci na útočné polovině hřiště a do samostatného úniku vyšlápl DOMINIK CHÁRA. Před bránu si najel přímo po ose hřiště, zvolil blafák do bekhendu a když už gólman ležel na ledě, zvedl kotouč do horné poloviny branky. Asistence: Adam Klapka.

39:19
    Pokus Dominika Šedivého shrábl rukavicí ze vzduchu Radek Procházka a odpálil ho do bezpečí rohu kluziště.

38:12
    Hráči v bílém se necelé dvě minuty před druhou přestávkou opět ujímají vedení! O pátou branku svého týmu se postaral DOMINIK ARNOŠT, který sám před gólmanem předvedl rychlou bekhendovou kličku a i když v jejím závěru přepadl před gólmanův beton, kotouč do branky propadl. Bez asistence.

37:55
    Pokus Milana Antoše byl lehoučce tečován, nakonec ale skončil jen na zadním plexiskle.

37:16
    Adam Gajarský si vzal velké sousto do úst, když se snažil prokličkovat do palebné pozice mezi dvěma soupeři.

36:40
    Je to tak, oba týmy už bruslí v pěti.

36:26
    Opět letí puk až k Jakubu Kašparovi a vypadá to, že v téhle přesilové hře branku neuvidíme.

36:11
    Bílým se povedlo vyhodit až ke Kašparovi a šetří tak cenné vteřinky v oslabení.

35:38
    Jan Šír si velmi důrazně vyšlápl v útočném pásmu na Jana Červenku, kotouč ale ani přes to nezískal.

35:02
    Akce červených sice vypadala nadějně, zda by skončila střelou se ale nedozvíme. Přerušil ji totiž ofsajd.

34:37
    Početní výhoda pro reprezentaci v červeném. Vojtěch Střondala se provinil podražením a už sedí u trestoměřičů.

33:39
    Pokus Filipa Bernátha z levého kruhu nebyl úspěšný, stopku mu vystavila protihráčova výstroj.

33:00
    V posledních chvílích se hraje především v neutrální zóně. Puk putuje z červených hokejek na ty bílé a opačně.

31:02
    A máme vyrovnáno, začíná se znovu od nuly! Autorem čtvrté branky červených je JAKUB ADÁMEK, jenž se stává dalším střelcem dnešního klání. Asistence: Dominik Chára.

29:41
    Akci do úplně prázdná brány zakončoval Kryštof Ouřada, když chtěl ale kotouč přiklepnout do sítě, na poslední chvíli se v cestě zjevila Vlkova výstroj!

29:24
    Střídání v týmu Česko bílí: ze hřiště odchází Mičán, přichází Vlk.
    Střídání v týmu Česko červení: ze hřiště odchází Kolář, přichází Kašpar.

29:24
    Ta ale brzy končí a přichází čas na klasickou přesilovku. Vojtěch Střondala je potrestán menším trestem za hákování.

29:20
    Červení hrají v ponechané výhodě!

28:32
    Po úspěšném zákroku Kristiána Koláře nabrali oba týmy směr střídačka, na led naskočí čerstvé síly.

28:02
    Uplynulo jen pár vteřin a je tu další technický přestupek. Reprezentace v bílém totiž vyhodila puk jen na icing.

27:57
    Červení sice nabrali v útoku slušné tempo, zabrzdil je ale ofsajd. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

27:16
    Dominik Šedivý chtěl na brankáře vyzrát střelou švihem, o brusle bránícího hráče byl ale kotouč vytěsněn do ochranné sítě.

26:28
    Jenže i tentokrát se jim povedlo vyhodit a už jsou na ledě kompletní.

26:06
    Červeným se na chvíli povedlo vyhodit puk od vlastní brány, už se ale opět musejí stahovat do obrany.

25:07
    Bílí od samého začátku kombinovali v útoku a akci nakonec zakončil střelou z levého kruhu Jan Matiášek. Brankář Kolář přidržel puk na rameni.

24:27
    Další trest pro červené. Za podražení jde na trestnou lavici Jakub Adámek, jenž si odpyká dvě minuty za podražení.

24:14
    Pokus Šimona Jelínka byl první bránícím hráčem vytěsněn vysoko do ochranné sítě.

23:43
    Radek Procházka si prostrčil puk do útoku a kousek za modrou vypálil. Na jeho střelu ale Kolář dobře viděl a lapil ji do lapačky.

23:02
    Červení jsou na ledové ploše kompletní, uplynulá přesilovka se tedy stala první nevyužitou v dnešním zápase.

22:15
    To se jen tak nevidí, Kryštof Ouřada měl nyní dva samostatné nájezdy ve vlastním oslabení bezprostředně za sebou! V obou případech zkusil střelu, v obou případech ho vychytal Jan Míčán.

21:48
    Pro vysokou hůl je nyní hra vykázána z útočné třetiny bílých, vhazovat se bude v neutrální zóně.

21:33
    Vojtěch Kropáček před sebou měl na pravém kruhu sice dost místa, Kristián Kolář ale jeho záměry přečetl.

21:02
    Jiří Bucek oslabuje červené mužstvo, na trestnou lavici putuje z důvodu hákování.

20:36
    To však červené nemusí mrzet, záhy totiž využívají přesilovku a opět je to jen o gól! Kryštof Ouřada nahrál z levého kruhu k pravé tyči DOMINIKU ŠEDIVÉMU, jenž natáhl hokejku a docpal kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Kryštof Ouřada, Dominik Sklenář.

20:12
    Dominik Sklenář mohl jít hned na úvod do samostatného úniku, průnikovou nahrávku se mu ale nepovedlo zpracovat.

20:01

Vše směřuje k tomu, že třetina nakonec odstartuje. Hráči už se staví na vhazování a ledaři ukotvují branky do jejich výchozích pozic.

Vypadá to, že další perioda začne s mírným zpožděním. V Hradci jsou totiž menší potíže s rolbou a led tak stále není urolbován. Hráči už jsou ale na ledě, zda budou hrát, nebo čekat ale ještě nevíme.

Ačkoliv je samozřejmé, že žádný z týmů nechce v dnešním mači prohrát, nejde primárně o to, která strana zvítězí. Důležité je především otestování potenciálních hráčů pro další reprezentační turnaje reprezentace U18 a nacvičení systémových věcí. To ještě před samotným modelovým zápasem potvrdil i hlavní kouč osmnáctky David Bruk.

Druhá třetina začne za stavu 4:2 pro bílé přibližně v 16:49.

Nouze o góly? Tu zatím v reprezentačním klání nemáme. Během úvodních dvaceti minut jsme totiž viděli hned šest branek! Dvě z nich padly v přesilových hrách a zajímavostí určitě je, že bílí tím pádem zatím drží stoprocentní úspěšnost právě v této herní situaci. Zda je napodobí i jejich kolegové v červeném, to se dozvíme krátce po přestávce. Červení si totiž vynutili v závěru první přesilovky faul a do prostřední třetiny půjdou ve výhodě pěti proti čtyřem.

20:00

19:43
    Hru s jedním mužem v poli navíc si teď vyzkouší také červení, neboť Jan Červenka jde pykat za hákování.

19:10
    Milan Antoš dobruslil až na pravý kruh, odkud zkusil střelu švihem. Tu ale pokryl Jakub Kašpar.

18:03
    Jakub Kleiner nyní předvedl, že se nebojí hrát do těla, když svému protihráči vystavil pěkné tělo.

16:39
    Druhá přesilovka zápasu, druhá využitá! Jan Matiášek vyslal z levé strany nahrávku na druhý konec brankoviště, kde číhal MARTIN LAŠÁK. Tomu se sice nepovedlo puk trefit ideálně, i tak ale pomocí rukojeti své hole dostal kotouč za brankářova záda. Asistence: Jan Matiášek, Martin Lokajíček.

16:14
    Jenže teď budou muset hrát oslabení, protože Jakub Adámek je potrestán za napadení.

15:36
    Reprezentanti v červených dresech jsou na koni a snaží se vyrovnání.

14:53
    Červení jsou zpět v zápase, rázem je to pouze o gól! JAKUB MATIAŠKO obdržel puk k pravému mantinelu, odkud se mu povedlo přesně mířenou střelou propasírovat touš až do sítě. Asistence: Filip Bernáth, Jakub Michálek.

14:28
    Chybu bílého týmu mohl potrestat Jan Šír, sám před gólmanem ale přestřelil!

13:47
    Jakub Adámek nevyslal vůbec špatnou střelu od modré lajny, zastavila se ale jen o beton gólmana v bílém.

12:58
    Na druhé straně zkoušel spoluhráče před bránou najít Martin Lašák, neúspěšně.

11:41
    Červení ale vzápětí odpovídají a na jejich účtu už nesvítí nula! Jiří Bucek zavezl kotouč do útočné třetiny a přenechal ho do druhé vlny ADAMU KLAPKOVI. Mladý forvard pak milimetrově zacílil a o horní tyč poslal kotouč až do klece. Asistence: Jiří Bucek.

10:42
    Bílí to nakonec ale přeci jen dokázali, proměnili početní výhodu v gól! Na konci nahrávek stál VOJTĚCH STŘONDALA, jenž propálil gólmana z osy hřiště. Asistence: Adam Gajarský, Matěj Svoboda.

10:30
    Teď ale měli červení namále! Jan Žemba svou ránu z první zakončil jen do betonu místo do odkryté brány.

10:18
    Další vteřiny v oslabení ale červení zvládají výborně, drží kotouč daleko od svého brankáře.

09:21
    Bílí pálí na branku jednu střelu za druhou a gólman Kolář se musí mít na pozoru. Poslední střela, jíž zatím zlikvidoval, šla z hole Vojtěcha Kropáčka.

08:50
    Na scénu přichází první přesilovka, jíž si zahraje reprezentace v bílém. Jan Šír je totiž potrestán za hákování.

07:37
    Tentokrát už se ale síť vlní, bílí vedou 2:0! Gól si na své konto připsal bek JAKUB KLEINER, jehož nenápadný pokus od pravého mantinelu překvapil všechny, včetně brankáře. Kotouč proklouzl do brány mezi tyčí a tělem. Bez asistence.

06:49
    S pukem si chvilku ve středu hřiště pohrával Jan Matiášek a pak ho poslal ke střele od modré čáry. Nic z toho ale nebylo.

05:39
    A zákrokem stejnou částí výstroje se mu nyní povedlo zlikvidovat i ránu Vojtěcha Střondaly, který pálil hned po buly.

05:31
    Adam Gajarský se s pukem na hokejce dostal až na spodní hranu levého kruhu, odkud z úhlu vystřelil. Kolář skryl puk do lapačky.

04:33
    Červení nechtějí za svým dnešním soupeřem zůstat pozadu, a tak ihned vyrazili okupovat útočné pásmo. Tam se ale příliš neohřáli a vystřelit nedokázali.

03:28
    Hra je sice opatrná, skóre se ale i přes to brzy mění! A do vedení se dostává bílý tým. Jan Matiášek poslal pěknou nahrávku DOMINIKA ARNOŠTA do samostatného úniku, v němž mladý útočník předvedl povedenou střelu nad levé rameno gólmana. Asistence: Jan Matiášek.

02:34
    Hra začala poměrně opatrně, ani jeden z týmů nemá vyloženě navrch.

02:15
    Kmenový gólman Pardubic si nyní připsal další zákrok, a to proti pokusu z levého kruhu.

01:43
    Po vhazování v útočné třetině se nejprve dostali ke kotouči bílí, nahození na bránu ale nakonec musel likvidovat Jan Mičán.

01:00
    Jan Matiášek nahrával od pravého mantinelu svému spoluhráči na teč na osu hřiště, kotouč ale těsně před dosednutím na hůl dokázal zneškodnit obránce v červeném.

00:16
    Kotouč se po úvodním vhazování dostal za branku bílého týmu, reprezentanti v červeném ale nedokázali dostat puk před bránu a zakončit.

00:01

Česko bílí: Mičán (Vlk) – Lokajíček, Lašák, Červenka, Had, Kleiner, Procházka – Svoboda, Střondala, Gajarský – Kropáček, Arnošt, Matiášek – Prošek, Šik, Žemba.

Česko červení: Kolář (Kašpar) – Bernáth, Oliva, Antoš, Holý, Michálek, Adámek, Vícha – Šedivý, Ouřada, Sklenář – Chára, Bucek, Klapka – Matiaško, Šír, Jelínek.

Po vydařeném Memoriálu Ivana Hlinky, na němž český tým v srpnu vybojoval stříbro, se reprezentace U18 sešla k další sezónní akci. Tou je jednodenní kemp pořádaný v Hradci Králové, kde na hráče čekají nejprve dopolední tréninkové jednotky na ledě. Odpolední program pak nabídne modelové utkání, které proti sobě postaví dva týmy nadějných mladých hokejistů z celé republiky.

Příjemné pondělí přeji všem příznivcům českého mládežnického hokeje. Vítejte u modelového utkání reprezentace do 18 let!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 4. Arnošt (Matiášek), 8. Kleiner, 11. Střondala (Gajarský, Svoboda), 17. Lašák (Matiášek, Lokajíček), 39. Arnošt, 43. Prošek (Šik), 54. Střondala – 12. Klapka (Bucek), 15. Matiaško (Bernáth, Michálek), 21. Šedivý (Ouřada, Sklenář), 32. Adámek (Chára), 40. Chára (Klapka), 60. Vícha (Jelínek, Oliva)

Česko bílí: Mičán (30. Vlk) – Lokajíček, Lašák, Červenka, Had, Kleiner, Procházka – Svoboda, Střondala, Gajarský – Kropáček, Arnošt, Matiášek – Prošek, Šik, Žemba.
    Česko červení: Kolář (30. Kašpar) – Bernáth, Oliva, Antoš, Holý, Michálek, Adámek, Vícha – Šedivý, Ouřada, Sklenář – Chára, Bucek, Klapka – Matiaško, Šír, Jelínek.