Val. Meziříčí – Šumperk 2:5 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
DRACI PARS ŠUMPERK
Úterý 26.09.2017, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Úterní podvečer nabídne předehrávku 6. kola druhé ligy – skupiny Východ, ve kterém se střetnou týmy HC Bobři Valašské Meziříčí a Draci Šumperk. Oba týmy v tabulce dělí jediná příčka. Draci obsazují pátou pozici, Bobři šestou jen díky rozdílu ve skóre, které činí rozdíl v jediném gólu ve prospěch Šumperka.

Draci Šumperk

Šumperku se úvod sezóny nevyvedl úplně podle představ. V prvních dvou utkáních se Drakům nepodařilo získat jediný bod, když nejprve prohráli v Kopřivnici, později v Porubě. Další dvě kola však šumperští zabrali a dokázali vykrást svatostánky Hodonína a Opavy shodně za tři body.

Kanadskému bodování Draků vládnou Vladimír Cink (3+2), Lukáš Králík (3+2) a loňský nejproduktivnější hráč Daniel Vachutka (2+3). Všichni tři hráči tedy přesahují průměr bodu na zápas.

V přesně opačném gardu oproti Šumperku odehráli své první čtyři zápasy Bobři z Valašského Meziříčí. V prvním utkání zdolali Opavu na jejím ledě 4:3 v prodloužení, následně si poradili doma s Novým Jičínem za tři body. Následně pak ovšem i přes bojovné výkony prohráli po prodloužení v Kopřivnici a doma s Porubou.

V čele bodování se nadále drží hrající manažer Petr Dvořák (5+4), hned za ním se drží Jakub Pořický (2+5) a obránce Michal Žák (2+4).

HC Bobři Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Váňa, Hladiš, Dudek, Hajda, Báchor (C), Baroš, Varga Mar. – Matějka, Dvořák, Vítek – Pořický, Daněk, Brunec (A) – Kývala, Studený, Martiník (A) – Dalajka, Kuchařík

Trenér: Jiří Weintritt

Draci Šumperk: Svoboda (Vrba) – Sedlák (C), Gewiese, Šťáva, Schejbal, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal (A), Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink (A), Müller, Skopal, Ostřanský

Trenér: Pavel Hulva

Rozhodčí: Held – Wesley, Pospíšil.

Na ledové ploše se objevili všichni tři rozhodčí. Nyní se čeká jen na příchod samotných hráčů.

00:01

00:35
    První pokus Šumperka končí zblokovaný nad úrovní hrací plochy.

01:06
    Bechný se ocitl na pár okamžiků bez své hole, Draci toho však nedokázali využít a kotouč končí na jejich polovině.

01:57
    Nepříjemné nahození kryje gólman domácích mezi svými betony.

02:27
    Bobři se nyní ocitli dvakrát tváří v tvář před Svobodou. S prvním pokusem si brankář hostů poradil, druhý končí mimo.

03:45
    Svoboda ukryl puk ve svém hrudním koši a umožňuje svým spoluhráčům vystřídat.

04:22
    Martiník si dokázal poradit s obráncem hostů, jeho následná střela byla ovšem zblokována Svobodou.

05:09
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vítek – 2 min., vražení na hrazení).

05:58
    Domácí se zatím úspěšně brání a nepouští šumperské do žádné šance.

07:09

07:25
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Váňa – 2 min., držení protihráče).

08:18
    Domácí i druhou přesilovku hostů brání skvěle. Draci se nadále nemůžou dostat do souvislého tlaku v útočném pásmu.

08:58
    Přes přemíru snahy se Šumperk dopustil úmyslného ofsajdu. Vhazování před Svobodou.

09:25

10:07
    Králík vyslal na Bechného nepříjemnou střelu po ledě. Gólman domácích ji vyrazil pouze před sebe, pohotově ji však zvládl schovat pod lapačku.

10:49
    Kotouč na střídačce hostů. Vhazuje se před Svobodou.

11:19
    Díky Šťávově špatné rozehrávce končí kotouč na zakázaném uvolnění.

12:14
    Domácí v několika slibných šancích v rozmezí několika málo okamžiků. Před jedním z útočníků se dokonce objevila prázdná klec, nedokázal si však dostatečně rychle zpracovat kotouč a zakončit.

13:18
    Draci právě vstřelili branku!
    Nedáš, dostaneš. Šumperk z rychlé akce vyslal na Bechného několik střel. Na tu poslední už v leže nedokázal zareagovat a JIŘÍ PŮHONÝ měl již snadnou práci dopravit kotouč do odkryté klece. Asistence: Jakub Řezáč.

14:36
    Novosad dostal přesnou přihrávku před bránu, kde se v jednu chvíli ocitl úplně sám. Puk mu však přeskočil přes čepel, a to už kotouč stihli odklidit obránci domácích.

16:07
    Bobři nepolevují v aktivitě a snaží se srovnat stav utkání. Nyní však jejich snahy překazil ofsajd.

16:38
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., hákování).

17:27
    Tvrdá rána Váni z mezikruží končí mimo.

18:09
    Dudek nastřelil od modré tyč Svobodovy svatyně!

18:38

19:19
    Brankář hostů chytá do lapačky další nahození obránců Valašského Meziříčí.

20:00

První třetina nenabídla příliš záživného hokeje. Přesto však Draci z Šumperka dokázali vstřelit první gól utkání, když se na několikátou dorážku dokázal prosadit Jiří Půhoný. Bobři však po gólu projevovali hlad po srovnání. Uvidíme, co nám nabídne druhé pokračování dnešního zápasu.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:25
    Bobři se postarali o úvodní zakázané uvolnění druhé třetiny.

20:39
    Jako blesk z čistého nebe se před Bechným zjevil JIŘÍ PŮHONÝ, který až napotřetí dopravil puk za Bechného záda a posílá Šumperk do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Vymazal.

20:46
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Šťáva – 2 min., vysoká hůl).

21:17
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Váňovou nahození od modré dokázali ještě obránci Draků zblokovat, za jejich zády však čekal připravený TOMÁŠ BRUNEC, na jehož doklepnutí nedokázal gólman hostů včas reagovat a Bobři tak opět snižují stav utkání na rozdíl jediné branky. Asistence: Vladimír Váňa a Josef Daněk.

22:19
    Domácí velmi aktivně napadají rozehrávku hostů. Bobři jakoby po gólu opět ožili.

23:28
    Šumperk jen vyhazuje na zakázané uvolnění a zůstává pod tlakem. Jeho hráči již nutně potřebují vystřídat.

24:49
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Svoboda – 2 min., podražení). Trest odpyká Novosad.

25:48
    Šumperk se poprvé osvobozuje. Bobři však velmi rychle přecházejí opět do útočného pásma a snaží se o vytvoření dlouhodobějšího tlaku v útočném pásmu.

26:49

27:41
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., sekání).

28:02
    Valašské Meziříčí se i ve vlastním oslabení dopouští zakázaného uvolnění po nepřesném nahození jednoho z obránců.

28:20
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vymazal – 2 min., faul kolenem).

28:46
    Bobři ihned z úvodu přesilovky pět na tři svírají Draky v jejich pásmu a vytvářejí se slušné střelecké příležitosti.

30:20

30:45
    Na ledě za svou brankou zůstal chvíli ležet Martiník po nepříjemném zásahu protihráče. Z ledu se však zvedá a odjíždí na střídačku po svých.

31:37
    Nahození ze středního pásma přikryl Svoboda pod lapačkou před dotírajícím útočníkem Bobrů.

32:46
    Daněk se objevil sám před Svobodou, zkusil ještě kličku do bekhendu. Brankář hostí byl však pozorný a na jeho kličku včas zareagoval.

34:08
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vítek – 2 min., napadení).

34:35
    Kývala se vydal sám do útočného pásma, kde nejprve šetřil cenné vteřinky, nakonec se ještě dostal k zakončení, které Svoboda chytá.

35:13
    Bobři opět brání oslabení se vší parádou. Šumperk se nemůže dostat do pásma celou dobu přesilovky.

36:08

37:30
    Hra se v několika posledních momentech přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy přecházejí do pásma soupeře velmi rychle a vytváří si rychlé střelecké příležitosti.

38:05
    Dudek již podruhé v dnešním utkání trefuje břevno!

38:32
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hajda – 2 min., nesportovní chování).

39:11
    Bechný raději schoval puk v lapačce a umožňuje svým spoluhráčům vystřídat.

40:00

Ve druhé třetině se hned v první minutě prosadil již podruhé v dnešním utkání Jiří Půhoný, který tak poslal Draky do dvoubrankového vedení. Bobři však na nic nečekali a s odpovědí přispěchali se snížením skóre o jedinou branku v podobě trefy Tomáše Brunce. Třetí třetina je tak stále otevřená a nabídne zajisté zajímavou podívanou.

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:32

41:19
    Šumperk velmi nedbale rozehrával ve svém pásmu, útočníci Bobrů si však se zachyceným kotoučem nedokázali poradit dostatečně rychle a v držení puku byli opět Draci.

42:26
    Šumperk to přehnal se svým snažením a rozhodčí píská ofsajd.

43:36
    Bobrům se nedá upřít snaha o vyrovnání. Zatím se však nedostávají do větších střeleckých příležitostí.

44:29
    Draci se vřítili do útočného přečíslení dva na jednoho. Kovaříkovi ale přihrávka spoluhráče přeskočila přes hokejku a u puku jsou oěpt domácí.

45:23
    Puk po odrazu šumperského obránce mimo ledovou plochu, vhazuje se před Svobodou.

45:59
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kovařík – 2 min., sekání).

46:37
    Barošova dělovka jen těsně míjí Svobodovu svatyni.

47:30
    Šumperk vyhazuje a vypadá to, že zbytek přesilovky úspěšně ubrání.

47:59

48:35
    Bobři i po konci přesilovky drží Draky v jejich pásmu. Šumperk to řeší jen zakázaným uvolněním.

49:56
    Draci vlétli do útočného pásma v přečíslení tři na jednoho. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal VLADIMÍR CINK, který našel mezírku mezi betony Bechného a posílá tak Draky znovu do dvoubrankového vedení. Asistence: Daniel Hroch a Jakub Řezáč.

51:55
    Během jedné minuty byli nepříjemně zasaženi hráči na obou stranách. Oba si vyžádali ošetření lékaře.

52:41
    Bobři se nadále snaží alespoň o srovnání skóre. Čas jim ale utíká velmi rychle.

53:29
    Utkání se v posledních minutách přiostřuje. Na obou stranách přibývá tvrdých hitů.

54:05
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Kývala – 2 min., hrubost + trest ve hře, nesportovní chování). Trest odpyká Varga Mar.

56:21
    Šumperk využívá početní výhody a odskakuje do tříbrankové vedení, když se po přesné příhrávce Půhoného prosazuje přesnou ranou k tyči DANIEL VACHTUKA. Asistence: Jiří Půhoný a Michal Vymazal.

57:42
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., nedovolené bránění).

58:16
    Domácí přece jen alespoň snižují stav utkání, když se proti svému bývalému klubu prosazuje JAN MATĚJKA po přesné přihrávce Hladiše. Asistence: Dominik Hladiš.