Ottawa – New Jersey 1:8 (kon.) | Boston – Chicago 4:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 3:0 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 5:2 (kon.) | Dallas – Colorado 2:4 (kon.) | Edmonton – Carolina 2:6 (kon.)
Arizona – Anaheim 4:6 (kon.)
Boston Bruins
4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 26.09.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • Příprava NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (03:45:28)

Československá stopa v utkání:
    David Pastrňák (BOS) 1+1, 5 střel, čas na ledě 17:53
    Jan Rutta (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:54
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:49
    Tomáš Jurčo (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:51.

1. David Pastrňák (BOS) 1+1
    2. Patrice Bergeron (BOS) 1+1
    3. Malcolm Subban (BOS) 24 zák., 2 góly, 92,3%.

Střely na branku: 23 – 26.

Je dobojováno! Chicago vstupovalo do třetí třetiny s jednobrankovým mankem, které se zvětšilo po střele Pastrňáka a gólové dorážce Bergerona. Od té doby už útočili jenom hráči Blackhawks, kteří si vytvořili chvílemi až drtivý tlak, jenomže snížit nedokázali a z TD Garrden si tak odvezou porážku 2:4.

59:56
    Hartmanovu přihrávku na modrou čáru jeden z jeho spoluhráčů nezachytil a puk vyletěl až k opuštěné brance Hawks.

59:36
    Forsling přihrávkou přes osu nabil na střelu Fransonovi, který ale o hodně minul a domácí pak kotouč vyhodili.

59:14
    Riley Nash je vyloučen za držení Tomáše Jurča. Chicago po oddechovém čase určitě zkusí variantu šest na čtyři

59:13
    Vyhození Carla znamená, že hostující šance na vyrovnání znovu rapidně klesají. Moc času na vstřelení dvou branek Jestřábi už nemají.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Carlo s O´Garou získali puk u krátkého mantinelu, ovšem jejich spoluhráči ho pak nedostali mimo obrannou třetinu Bostonu, jenž je pod velkým tlakem.

58:04
    Subban nedokázal přesně rozehrát poté, co jel za branku za nahozeným kotoučem. Chicago se tak udrželo v útočné třetině, ale Kerovu střelu z pravého bodu pro vhazování srazil Bergeron do ochranné sítě.

57:46
    Kero po spolupráci se Saadem vystřelil z levého kruhu, jenže Subban neměl zakrytý výhled a připsal si snadný zákrok.

57:30
    Hostující branka je prázdná, hosté zkusí zdramatizovat zápas v šesti hráčích do pole!

57:18
    Rutta pomohl získat puk na hostující hokejky a za Crawfordem čeká na prostřídání.

56:12
    Connor Murphy se zapojil do útoku a jako obránce se zjevil z brankářova pohledu u levé tyče, zblízka na Subbana ale nevyzrál.

55:25
    Hayden to měl hodně daleko k přihrávce od Gustafssona, jenž znovu zavinil icing Blackhawks. Všemu předcházel nepřesný pokus Seana Kuralyho.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 1. Pastrňák (Beleskey, Spooner), 2. Lauzon (Nash, Schaller), 10. Bjork (Bergeron), 45. Bergeron (Pastrňák, McAvoy) – 20. Saad (Gustafsson, Franson), 31. Hayden (Kero, Johnson)

Boston Bruins: Subban (Chudobin) – O´Gara, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Lauzon, Postma – Marchand, Bergeron, Bjork – Beleskey, Spooner, Pastrňák – Schaller, Kuraly, Backes – Fitzgerald, Nash, Acciari.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Delia) – Murphy, Franson, Forsling, Rutta, Gustafsson, Johnson – Hartman, Kämpf, Saad – Jurčo, Hinostroza, Bouma – DeBrincat, Kero, Hayden – Wingels, Dauphin, Tootoo.

Rozhodčí: MacDougall, Hebert – MacPherson, Pancich