Novosibirsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Omsk – Minsk 4:1 (kon.) | Barys – Jaroslavl 6:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:3 (kon.)
Dinamo Riga
2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Admiral Vladivostok
Středa 27.09.2017, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Dinamo Riga a Admiral Vladivostok. Zápasem vás provede Petr Sumbal.

Dinamo Riga

Dinamo Riga je úplně nejhorší tým dosavadního ročníku KHL. Lotyšský klub kráčí od porážky k porážce, za patnáct zápasů nasbíral zatím jen titěrných pět bodů a je ze ztrátou sedmi bodů poslední v Západní konferenci. Posledních jedenáct utkání Riga prohrála a nebrala z nich ani bod.

Na domácím ledě je to pro Rigu také naprostá katastrofa, všech šest utkání před vlastním publikem prohrála se skóre 5:21. Riga je jediným týmem celé KHL, který doma ještě nebodoval. Po dnešním domácím zápase proti Vladivostoku bude lotyšský klub čekat pět utkání v řadě na kluzištích soupeřů.

Poslední zápas: Riga 1:2 Kunlun

Vladivostok je na tom v tabulce sice o něco lépe než jeho dnešní soupeř, ale ani on nemůže být spokojen. Má pouhých dvanáct bodů a nachází se na 12. místě Východní konference. Poslední čtyři utkání prohrál, z toho třikrát bral ale bod za remízu v základní hrací době.

Na venkovním ledě má Vladivostok z deseti utkání nepříznivou bilanci 1-0-2-7. Pět posledních utkání na ledě soupeře prohrál. Po dnešním utkání s Rigou čeká Vladivostok série pěti domácích utkání, při které si bude chtít zvednout bodové konto.

Poslední zápas: Novgorod 3:0 Vladivostok

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy z opačných konferencí utkaly jen dvakrát. Obě utkání zvládla lépe Riga, doma i venku. Riga drží sérii pěti vítězných zápasů nad Vladivostokem.

Poslední vzájemné utkání: Vladivostok 1:3 Riga
    Poslední vzájemné utkání na ledě Rigy: Riga 3:2 Vladivostok

Československá stopa

Ani Riga, ani Vladivostok nemají v sestavě žádného českého nebo slovenského hokejistu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Stollery, Pujacs, K. Redlihs, Ališauskas, Zile, Wrenn, Karkls – M. Redlihs, Pavlovs, Meija – Gillies, Jevpalovs, Indrašis – Kristo, McMillan, Lipsbergs – Lessio, Bičevskis, Gegeris.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Treťjak) – Bartulis, Blum, Morrisonn, Miščenko, Mnacjan, Zemčonok, Kurašov – Sabolič, Wright, Glazačev – Alexandrov, Krasnoslobodcev, Tkačov – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – Manukjan, Machanovskij, V. Butuzov..

00:01

04:18
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hostující celek se po pěti minutách hry ujímá vedení. VLADIMÍR TKACHEV poslal střelu od modré čáry, která skončila až v brance. Brankář Peters se za střelou jenom ohlédl. Asistence: Zemčonok.
    04:18 Vadim KRASNOSLOBODCEV - 0:1

07:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladimir Tkačov – 2 min., hákování).

08:00
    Domácí tým se i přes početní výhodu nedokázal dostat do nebezpečného zakončení.

10:25
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., hákování).

11:32
    Vhazování v obranném pásmu domácího celku.

11:40
    Hosté rychle přidávají i druhou branku. V přesilové hře se dostali ke střelecké příležitosti. Po nahrávce Bluma se puk dostal přesně na hokejku ROBERTA SABOLIČE, který svou střelu namířil přesně pod horní tyčku. Asistence: Jonathon Blum.
    11:40 Robert SABOLIČ - 0:2

12:25

12:45
    Riga vybojovala útočné pásmo a snaží se ohrozit branku soupeře.

12:45
    Souboj o puk před brankou Bobkova.

12:59
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vadim Krasnoslobodcev – 2 min., držení protihráče).

13:10
    Hosté odpalují puk daleko od své branky a RIga se musí znova pokoušet vybojovat útočné pásmo.

14:59

15:40
    Hosté se ujímají puku ve vlastní třetině a snaží se dostat do útočného pásma.

17:00
    Ani jeden z týmu si nedokáže udržet útočné pásmo a poslední minuty jsou plné nepřesností.

17:40
    Riga přišla o puk uprostřed hrací plochy a hosté se vrhají do protiútoku.

19:00
    Běží poslední minuta úvodní třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku. Vladivostok v úvodní třetině diktoval tempo a dostal se do několika nebezpečných situací. První branku tým vstřelil hned po čtyřech minutách hry. Druhý gó přidal v osmé minutě, když se tým dokázal prosadit v přesilové hře. Po nahrávce Bluma se puk dostal přesně na hokejku Roberta Saboliče, který svou střelu namířil přesně pod horní tyčku.

20:01

20:10
    Úvodní vhazování vyhrál hostující celek a zakláda útočnou akci.

Vladivostok se sice dostal do útočného pásma, ale o puk hned přišel.

21:30
    Kristo vybojoval puk uprostřed hrací plochy a nahazuje ho na branku soupeře.

22:30
    Lessio se dokázal uvolnit a našel si ideální střeleckou příležitost. Jeho rána ovšem neletěla mezi tři tyče.

22:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lucas Lessio – 2 min., vysoká hůl).

22:59
    Blum poslal ránu na branku a domácí brankář předvádí skvělý zákrok lapačkou.

23:30
    Domácí vyhazují puk ze svého obranného pásma a vymanuje se z tlaku.

24:00
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., vysoká hůl).

25:20
    Hostům se nedaří dostat ke střele a ztrací útočnou třetinu.

26:00

26:30
    Vladivostok vybojoval puk u své branky a přechází do útočné třetiny.

27:20
    Indrasisova střela letěla pouze do ochranné síťe. Bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího celku.

27:57
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., podražení).

28:40
    Domácí tým kombinuje u své branky. Salmela čeká až jeho spouhráči dostřídají.

29:57

30:10
    Bobkov předvádí skvělý zákrok lapačkou a bude se vhazovat.

30:30
    Riga ztrácí útočné pásmo a zakláda novou akci.

31:20
    Vhazování v obranném pásmu domácího týmu.

32:40
    Wright vybojoval puk v branky Peterse a dokázal se obtočil kolem branky. Jeho nahávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.

33:58
    Souboj o puk uprostřed hrací plochy. Pavlovs si puk zpracoval a vyráží do útoku.

34:07
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min. + 10 min. osobní trest, zdržování hry / zašlapování puku).

34:47
    Domácí tým vyhazuje puk ze svého pásma.

35:07
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (James Wright – 2 min., podražení).

36:00
    Lessio vyváží puk od své branky a hrne se do útoku.

36:07

37:00
    Riga ztrácí útočné pásmo a zakláda novou útočnou akci.

37:07

37:17
    Hostující celek přidává třeti branku. VLADIMÍR BUTUZOV se ujal puku u své branky a dostal se s ním až k brance. Jeho rána zápěstím letěla přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: James Wright.
    37:17 Vladimir BUTUZOV - 0:3

38:30
    Domácí hráči vyvíjí tlak na soupeře, ale finální přihrávka jim nevyšla a ztratili útočnou třetinu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina nabídla pouze jednu branku. Ani jeden z týmu nedokázal dominovat a druhá třetina byla plná nepřesností. Jediná branka padla ve druhé minutě. Vladimír Butuzov se ujal puku u své branky a dostal se s ním až k brance. Jeho rána zápěstím letěla přesně do pravého horního rohu branky.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Justin Peters, přichází Janis Kalninš.

40:26
    Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

40:50
    Pavlovs se dostal do skvělé střelecké příležitosti. Jeho rána zápěstím letěla do pravého horního rohu. Brankář Bobkov předvádí úžasný zákrok lapačkou.

41:34
    Souboj o puk uprostřed hrací plochy.

41:45
    Domácí hráči se zmocnili puku za svou brankou. Bartulis se ujmul puku a vydáva se do útoku.

42:30
    Mirrisonn vybojoval puk u své branky a čeká až jeho spoluhráči dostřídají.

43:40
    Ani jeden z týmu se nedokáže udržet v útočném pásmu.

44:43
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Miks Indrašis – 2 min., vysoká hůl).

45:20
    Bude se vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.

46:00
    Hostující celke sice hraje přesilovku, ale nedokáže se dostat do útočného pásma.

46:43

47:20
    Domácí hráči se dokázali vyvázat z oslabení a zakláda útočnou akci.

48:25

49:38
    Vladivostok se ujal puku u své branky a vyváí ho ze svého obranného pásma.

50:30
    DOmácí se dostali do útočného pásma ale o puk v zápěti přišli.

52:20
    Hosté potvrzují roli favorita a přidávají čtvrtou branku v utkání. Po přihrávce se do samostatného nájezdu vydal VLADIMÍR TKAČOV a svou ránu umístil do levé strany branky. Je to jeho druhá branka v utkání. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev, Viktor Alexandrov.
    52:20 Vladimir TKAČOV - 0:4

53:48
    Domácí tým už neví, jak se dostat do gólové příležitosti a zkouší střílet z každé pozice.

55:00

56:20
    Hosté už nikam nespěchají a snaží se držet puk na svých hokejkách.

57:33
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí tým se přecejen dočkal branky. Redlihs vystřelil z modré čáry a před brankou se povedlo KARLU STOLLERYMU tečovat puk a změnit směr do branky. Asistence: Mikelis Redlihs.
    57:33 Karl STOLLERY - 1:4

58:02
    Domácí tým hned na to přidává druhou branku a možna se ještě dočkáma zdramatizování. Libsbergs našel přesnou nahrávkou hokejku MIKSE INDRAŠISE a jeho střela doletěla za záda brankáře. Asistence: Roberts Lipsbergs, Karl Stollery.
    58:02 Miks INDRAŠIS - 2:4

59:06
    Hosté na závěr zápasu vstřelili ještě jednu branku. DAMIR ŽAFJAROV vypíchl uprostřed hrací plochy puk soupeři a poslal puk do odkryté branky. Hosté už si definitivně pojistili vítězství v dnešním zápase. Bez asistence.
    59:06 Damir ŽAFJAROV - 2:5

Zápas nabídnul celkem sedm branek. Hostující celek byl od začátku lepším týmem a dostavál soupeře pod tlak. Vladivostok se v tabulce posouvá na jedenáctou pozici. První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku. Vladivostok v úvodní třetině diktoval tempo a dostal se do několika nebezpečných situací. Druhá třetina byla plná zmatku a nepřesností. Závěrečná třetina opět patřila hostům. Vladivostok si výhru jednoznačně zasloužil a odváží si domů tři body. (20:59:03)

Petr Sumbal

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 58. Stollery (M. Redlihs), 59. Indrašis (Lipsbergs, Stollery) – 5. Krasnoslobodcev (Zemčonok), 12. Sabolič (Blum), 38. V. Butuzov (Wright), 53. Tkačov (Krasnoslobodcev, Alexandrov), 60. Žafjarov

Dinamo Riga: Peters (41. Kalninš) – Stollery, Pujacs, K. Redlihs, Ališauskas, Zile, Wrenn, Karkls – M. Redlihs, Pavlovs, Meija – Gillies, Jevpalovs, Indrašis – Kristo, McMillan, Lipsbergs – Lessio, Bičevskis, Gegeris.