Motor ČB – Frýdek-M. 1:0 (po pr.) | Prostějov – Kadaň 5:1 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 5:3 (kon.)
Přerov – K. Vary 1:0 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 3:2 (3:1 po s.n.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Havířov – Vsetín 3:4 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 27.09.2017, 17:30 • Budvar aréna • Chance liga • 7. kolo

Dnešní utkání je u konce. Kdo čekal gólové hody, byl zklamán. Šance byly, to ne, že ne. Motoru patřil úvod střetnutí, v prostřední třetině to byli naopak hosté z Frýdku, kteří byli nebezpečnější. Závěrečná perioda spadá do kategorie velmi opatrných, takže se muselo pokračovat v prodloužení. To rozhodl obránce Pavel Pýcha, jenž ukončil dlouhé čekání na gól. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (20:02:52)

62:17
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Po takřka třiašedesáti minutách se přítomní dočkali branky. Přečíslení dva na jednoho tentokrát vyřešili výborně, Vlastimil Dostálek nabídl kotouč PAVLU PÝCHOVI, který propasíroval kotouč pod rukou Strmeně do sítě. Asistence: Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš.

61:45
    Znovu kanadský útočník ve stoprocentní šanci, ani nadvakrát nedokázal dostat puk zblízka do sítě.

61:16
    Crowder ujížděl sám na branku po chybě hostů v rozehrávce, bekhendovým blafákem minul.

60:47
    Atraktivní formát dává velkou volnost výborně bruslícím hráčům z domácích se často o slovo bude hlásit Václav Nedorost.

60:01

Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku – 36:20
    Střely mimo – 16:13
    Hity – 13:9
    Vhazování – 34/71:37/71

Marně vzpomínám, kdy naposledy při hokeji v Českých Budějovicích nepadla v základní hrací době. Nicméně každá série jednou končí, dnes kralují brankáři. Uvidíme, kdo lépe zvládne pětiminutové prodloužení tři na tři.

60:00

59:52
    Ještě jedno vhazování před Strmeněm.

59:38
    Dvaadvacet vteřin nás dělí od prodloužení.

59:21
    Nedorost s Čermákem zapnuli na plné obrátky, ale k pořádné střele se nedostali.

58:32
    Utkání míří do prodloužení, i když první pětka Motoru ještě zkouší překonat soupeře.

57:35
    Důrazný Peter Galamboš se na brankovišti dostal k dorážce, branku ale minul. Strmeň nic neviděl.

57:01
    Fillman při vyhazování kotouče ze třetiny trefil náhradního brankáře Gábu, který mu z legrace hrozil. Pak ale s úsměvem svého kanadského beka poplácal.

56:01
    Vlček zpátky na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

55:45
    Dlouho si hosté přihrávali, k pořádné střele se nedostali, a tak Kutlák dokázal odpálit kotouč daleko od své branky.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 63. Pýcha (Dostálek, Galamboš)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (A), Kutlák (C), Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost (A) – Crowder, Galamboš, Dostálek – Šulek, Vlček, Heřman – L. Květoň, Káník, Marcel.
    HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Haman, Zahradníček, Ovčačík (A), L. Kovář, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Franek, Klimša (A), Kaukič.

Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Malý, Šimán