Philadelphia – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Florida – Tampa 4:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
St. Louis Blues
Středa 27.09.2017, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

57:49
    Tečovaná Murrayho rozehrávka skončila jen u Carla Gunnarsona, po jehož následné akci se do zakončení dostal Sam Blais, Korpisalo ale jeho střelu do odkryté části své svatyně parádním tygřím skokem zlikvidoval!

54:39
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Tyler Motte – 2 min., hákování).
    54:14 Dean KUKAN - 5:2

54:14
    Columbus právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Thürkauf šikovně přenesl hru na volného DEANA KUKANA, který ranou z voleje propálil nicnetušícího Allena. Asistence: Calvin Thürkauf a Ryan Murray.

52:34
    Čtyřiadvacet sekund před návratem Thomase na led se Robert Bortuzzo (STL) provinil sekáním, domácí si tak vyzkouší dvojnásobnou přesilovku.

51:41
    Dnešní utkání sleduje 9757 diváků.

50:58
    Robert Thomas (STL) ve středním pásmu zahákoval Hannikainena, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.

49:28
    Abramov nakonec ujel po pravém křídle a poté posunul puk na lépe postaveného Duboise, který ale tváří v tvář Allenovi neuspěl!

47:51
    Kyrou málem dostal St. Louis na dostřel jediného gólu, přesouvající se Joonas Korpisalo ale jeho dělovku z levého kruhu bravurně vyrazil!

44:13
    Markus Hannikainen se zničehonic ocitl ve skvělé palebné pozici, na poslední chvíli jej ale fauloval Bortuzzo (STL), jemuž sudí vyměřili dvě minuty za nedovolené bránění.

41:41
    Jaškin si vynutil Nutivaarův (CBJ) faul, finský obránce Blue Jackets vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
    34:48 Tage THOMPSON - 4:2

34:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Obrana Columbusu teď na chvilku zaspala a pustila ke střele obrovitého TAGEA THOMPSONA, který z otočky propálil nicnetušícího Korpisala. Asistence: Ivan Barbašev, Jordan Schmaltz.

29:35
    Robert Thomas (STL) vyfasoval dvě minuty za sekání, Columbus si tak zahraje další přesilovku.
    28:54 Pierre-Luc DUBOIS - 4:1

28:54
    Jackets si o pouhou minutu později berou tříbrankový náskok zpět. Bjorkstrandovu střelu z pravé strany Allen nejistě vyrazil jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval PIERRE-LUC DUBOIS a doklepl kotouč do sítě. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Scott Harrington.
    27:52 Sam BLAIS - 3:1

27:52
    Hosté se dostávají zpět do zápasu. Sundqvist našel v mezikruží volného SAMA BLAISE, který si přehodil puk na bekhend a poté poslal černou pryž nechytatelně pod břevno! Asistence: Oscar Sundqvist, Ivan Barbašev.

19:43
    Calvin Thürkauf (CBJ) se v samotném závěru první třetiny provinil držením.

16:38
    Na druhé straně měl první gól Blues na hokejce Adam Musil, jeho jedovatici z levého kruhu ale Korpisalo bravurně vyrazil!
    14:46 Markus NUTIVAARA - 3:0

14:46
    Tlak Jackets ale ještě pokračoval a nakonec z něj pramení třetí gól v Allenově síti. Bjorkstrand si tentokrát střihl roli nahrávače, když u vzdálenější tyče našel volného MARKUSE NUTIVAARU a ten si se zakončením už poradil. Asistence: Oliver Bjorkstrand a David Savard.

14:26
    Bjorkstrand vypálil bez přípravy z pravé strany, přesouvající se Allen ale vytáhl skvělý zákrok!

13:20
    Klim Kostin (STL) poté dostal dvojnásobný trest za vysokou hůl, v obličeji jeho oběti Duboise se totiž objevila krev.

12:41
    Tage Thompson (STL) zatáhl za záchrannou brzdu a zahákoval unikajícího Motteho, přesilovka St. Louis je tak u konce.

11:47
    Právě Thürkauf (CBJ) se o chviličku později nechal vyloučit na dvě minuty za hákování.

11:28
    Do další šance se po přihrávce Sonnyho Milana dostal Calvin Thürkauf, tentokrát si ale Jake Allen bez potíží poradil. Columbus je dnes zatím jasně lepším týmem.
    10:48 Markus HANNIKAINEN - 2:0

10:48
    A už je to o dva góly. Jake Allen zaváhal při rozehrávce, čehož využil napadající MARKUS HANNIKAINEN, který brankáři Blues ukradl puk a se zakončením si poradil rutinérsky! Bez asistence.

07:49
    Robert Thomas (STL) vyfasoval dvě minuty za sekání, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

06:22
    Dubois (CBJ) si teď ale v souboji s Kostinem pomohl nedovolenými prostředky a vyfasoval dvouminutový trest za držení.
    01:47 Tyler MOTTE - 1:0

01:47
    Domácí se ujímají vedení už ve druhé minutě zápasu. Brankář Korpisalo bleskově rozehrál puk na rozjetého TYLERA MOTTEHO, který si nabruslil až na levý kruh a odtud přesnou střelou překonal Allena. Asistence: Joonas Korpisalo.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Motte (Korpisalo), 11. Hannikainen, 15. Nutivaara (Bjorkstrand, Savard), 29. Dubois (Bjorkstrand, Harrington), 55. Kukan (Thürkauf, Murray) – 28. Blais (Sundqvist, Barbašev), 35. Thompson (Barbašev, Schmaltz)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Murray, Savard, Kukan, Nutivaara, Harrington, Austin – Milano, Thürkauf, Abramov – Dubois, Sedlák, Bjorkstrand – Calvert, Scott, Motte – Hannikainen, Mitchell, Moutrey.
    St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Bortuzzo, Dunn, Gunnarson, Lindbohm, Schmaltz, Vannelli, Walman – Barbašev, Blais, Jaškin, Kostin, Kyrou, MacEachern, Megan, Musil, Pääjärvi, Sundqvist, Thomas, Thompson, Thorburn.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Amell, Brisebois