Philadelphia – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Florida – Tampa 4:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Florida Panthers
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Tampa Bay Lightning
Středa 27.09.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Středeční noc předsezónní části NHL přinese souboj dvou celků z Atlantické divize, ve kterém Florida Panthers již bez Jaromíra Jágra a Jonathana Marchessaulta vyzve Tampu Bay. Domácím hokejistům se během přípravy zatím daří, když během úvodních tří utkání prohráli pouze jednou – s Nashvillem po prodloužení. Lightning odehráli čtyři zápasy, během kterých mezi dvěmi porážkami dvakrát v řadě vyhráli. Oba týmy se během tří dnů střetnou podruhé, přičemž úvodní duel vyhráli 4:2 hokejisté z Floridy.

Florida Panthers: Luongo (Sateri) – Ekblad (A), McCoshen, Pysyk, Matheson, Weegar, Brown – Brickley, Haapala, McGinn – Sceviour, Pirri, Huberdeau, Barkov, MacKenzie (C), Trocheck (A), McCann – Dadonov, Tippett. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Girardi, Stralman, Koekkoek, Coburn, Šustr, Sergačev – Kunitz, Bournival, Palát – Johnson, Point, Gourde, Conacher, Namestnikov, Stamkos (C) – Callahan, Volkov, Kučerov. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney. Čároví: Scott Driscoll, Brandon Gawryletz.

00:01

00:01
    Vincent Trocheck uspěl na vhazování proti Tylerovi Johnsonovi a jako první se mohou vydat směrem vpřed Panthers.

01:27
    Brayden Point se po necelé minuty ocitl před bránou ve velké šanci, jeho střelu s příklepem ale Roberto Luongo vyrazil! Následuje trest.

01:27
    Brayden Point se snaze vstřelit gól vrazil do Roberta Luonga a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.

01:49
    Vincent Trocheck vypálil z vrcholu pravého kruhu a připravený Andrej Vasilevskij si připsal první zákrok poté, co puk úspěšně vyrazil.

02:03
    Z podobného místa jako Vincent Trocheck to vzápětí zkoušel Aaron Ekblad, jeho pokus ale zamířil mimo.

03:19
    Brandon Pirri na pravé straně nabral rychlost a v blízkosti pravé tyče se pokusil zakončit bekhendem, Andrej Vasilevskij byl připravený a puk vyrazil.

03:25
    Brandon Pirri se vzápětí ocitl v další šanci, když v mezikruží pálil z blízkosti tvrdé s příklepem, Andrej Vasilevskij ale puk vyrazil a připsal si velmi důležitý zákrok! Trvá bezbrankové skóre.

03:31
    A ještě jednou Brandon Pirri, který do třetice pálil z vrcholu pravého kruhu mimo.

04:37
    Jonathan Huberdeau pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij puk vytáhl mimo. Další dobrý zákrok.

06:00
    Jamie McGinn podrazil Vladimira Namestnikova a dostal za podržení dvě minuty. Úvodní přesilovou hru si vyzkouší Tampa Bay.

06:12
    Anton Stralman napřáhl na pravé straně od modré čáry k prudké střele, kterou Roberto Luongo vyrazil.

06:20
    Ondřej Palát se ocitl před bránou v obrovské šanci, český útočník ale Roberta Luonga nepropálil! Oba brankáři zatím chytají skvěle!

07:20
    Nikita Kučerov si srovnal puk na hůl a na vrcholu pravého kruh napřáhl ke střele zápěstím, kterou pozorný Roberto Luongo vytáhl mimo tři tyče své brány.

07:31
    A ještě jednou Nikita Kučerov, jehož střelu z pravého kruhu tentokrát Roberto Luongo podržel.

07:56
    Jared McGinn mezi levým kruhem a modrou čárou napřáhl ke střele, která zamířila mimo bránu.

08:10
    Na opačné straně ledové plochy pálil na levém křídle od modré čáry Slater Koekkoek, jehož střela skončila v ochranné síti a hra byla znovu přerušena.

10:09
    Vincent Trocheck napálil puk na bránu Tampy ze středového kruhu a Andrej Vasilevskij musel zasahovat, když kotouč úspěšně vyrazil.

10:49
    Joshua Brown vypálil z vrcholu pravého kruhu, kde jeho střelu dobře zablokoval Steven Stamkos.

12:02
    Michael Matheson se pokusil zaskočit Andreje Vasilevskiho střelou z ostrého úhlu, jeho pokus z pravého křídla ale brankář Tampy úspěšně vyrazil.

12:22
    Braydon Coburn na levém křídle prudce vypálil od modré čáry a Roberto Luongo puk vyrazil mimo.

12:44
    Aleksander Barkov bleskově objel bránu a pokoušel se puk u levé tyče zasunout do brány, Andrej Vasilevskij se ale na švestkách nachytat nenechal a připsal si skvělý zákrok! Skóre: 0-0.

12:51
    Jonathan Huberdeau se dostal před bránou k dorážce, se kterou si Andrej Vasilevskij poradil!

15:27
    Michael Matheson mezi levým kruhem pro vhazování a útočnou modrou čárou napřáhl ke střele a Andrej Vasilevskij si po vyražení puku připsal další úspěšný zákrok.

15:28
    Anton Stralman nedovoleně zastavil Coltona Scevioura a vyfasoval dvě minuty za hákování.

16:35
    Jevgenij Dadonov se ocitl před bránou v obrovské šanci, Andrej Vasilevskij ho ale vychytal! Minuta z přesilové hry je minulostí.

17:56
    Vyloučený Anton Stralman se vrátil zpět na led a Florida Panthers puk vyhodila na zakázané uvolnění.

18:56
    Florida vede na střely 13:6, vypadá to ale, že ani jeden z týmů během úvodní třetiny neskóruje.

19:00
    Do konce úvodní části zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Diváci v BB&T Center během úvodní třetiny žádný gól neviděli. Domácí Florida měla k dispozici dvě přesilové hry, zatímco Tampa Bay jednu, ani jednomu z týmů se ale skórovat nepodařilo. Přesto se na ledě odehrálo několik vzrušujících momentů, z nichž jeden měl na svědomí i Ondřej Palát, ve velké šanci ale Roberta Luonga z blízkosti nepropálil. Na opačné straně Alexander Barkov drze a rychle objel bránu a pokoušel se puk zasunout do sítě, Andrej Vasilevskij mu to ale fantastickým zákrokem neumožnil. Skóre po první třetině. Florida Panthers 0 Tampa Bay Lightning 0.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:31.

20:01

20:42
    Florida právě vstřelila branku!
    JONATHAN HUBERDEAU po přihrávce Aleksandera Barkova na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a v úvodu druhé třetiny propálil Andreje Vasilevského! Florida vede doma nad Tampou Bay 1:0! Asistence: Aleksander Barkov.

21:28
    Chris Kunitz, nová posila z Pittsburghu, na pravém křídle vypálil od modré čáry a Roberto Luongo puk vyrazil.

22:02
    Jared McCann vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij puk podržel ve své výstroji.

23:08
    Owen Tippett na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus dobře zablokoval Alexander Volkov.

23:15
    Aaron Ekblad vzápětí pálil ze stejného místa, jeho pokus ale zamířil mimo.

24:28
    Brayden Point fauloval Jonathana Huberdeaua a usedl na trestnou lavici na dvě minuty za podržení.

25:35
    Aaron Ekblad na levé straně vypálil od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho táhlý pokus vyrazil mimo.

25:57
    JONATHAN HUBERDEAU si najel před bránu na krásnou přihrávku od Aleksandera Barkova a z blízkosti nedal Andreji Vasilevskému šanci! Florida využila přesilovou hru a vede 2:0. Jonathan Huberdeau vstřelil svůj druhý gól v zápase, zatímco Aleksander Barkov připsal druhou asistenci. Skvěle sehráno. Asistence: Aleksander Barkov a Vincent Trocheck.
    25:57 Jonathan HUBERDEAU - 2:0

26:54
    MacKenzie Weegar na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke střele, kterou zablokoval Ondřej Palát.

28:07
    Jared McCann si připsal skvělý obranný zákrok, když těsně před bránou zablokoval střelu Ondřeje Paláta.

29:29
    Cory Conacher vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Roberto Luongo puk vyrazil mimo tyče své brány.

29:40
    A znovu v akci Roberto Luongo, který tentokrát vyrazil střelu Antona Stralmana, který pálil na levé straně od modré čáry.

30:05
    Michajl Sergačev na levém křídle napřáhl z úhlu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Roberto Luongo vyrazil. Hra byla ihned přerušena a jeden z týmů si zahraje po komerční přestávce přesilovou hru.

30:05
    Vincent Trocheck se pustil do Michaela Bournivala a byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.

31:27
    Brayden Point se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve skvělé střelecké pozici a mířil mezi tři tyče, fantastický Roberto Luongo ale puk vyrazil a nadále proti Lightning drží čisté konto!

31:52
    Neuvěřitelné! Steven Stamkos během pouhých šesti sekund dvakrát orazítkoval tyč z levého kruhu pro vhazování! Obrovská šance Tampy.

32:31
    Vladimir Namestnikov vypálil zápěstím z levého kruhu pro vhazování a Roberto Luongo puk vyrazil.

33:00
    Aleksander Barkov se pokusil ke dvěma asistencím přidat gól, když na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, Andrej Vasilevskij byl ale připravený.

33:31
    Aaron Ekblad zkusil štěstí od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho střelu zápěstím podržel ve své výstroji.

34:08
    Michael Matheson na vrcholu levého kruhu vypálil s příklepem a Andrej Vasilevskij jeho pokus podržel.

34:31
    Jared McCann vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho nepřesný pokus minul bránu Tampy.

34:44
    Michael Matheson se ocitl v mezikruží ve velké příležitosti, jeho střelu ale zablokoval Ondřej Palát.

35:04
    Mark Pysyk si sjel z levého křídla před bránu a bekhendem prověřil Andreje Vasilevského, který puk podržel.

35:14
    Kapitán Floridy Derek MacKenzie fauloval Nikitu Kučerova a dostal dvě minuty za sekání.

36:09
    Michael Matheson odvedl dobrou práci, když zablokoval střelu Chrise Kunitze z levého křídla a ostrého úhlu.

36:17
    Connor Brickley usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Floridy za příliš mnoho hráčů na ledě.

36:22
    Steven Stamkos zkusil využít přesilovou hru střelou z levého kruhu, která byla nepřesná a skončila mimo.

37:07
    Steven Stamkos vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Roberto Luongo jeho ránu s příklepem vyrazil.

37:20
    Nikita Kučerov pálil z opačné strany a Roberto Luongo jeho pokus z pravého kruhu podržel ve výstroji.

37:35
    Steven Stamkos během pouhých pěti sekund dvakrát tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu, Roberto Luongo ale jeho první ránu vyrazil, zatímco druhou podržel ve svém náručí!

38:19
    Florida přečkala v rychlém sledu dvě přesilové hry Lightning v řadě a z levého kruhu pálil mimo Aaron Ekblad.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:20
    Ryan Callahan napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke střele, kterou Roberto Luongo vyrazil.

40:00
    Braydon Coburn ještě stačil na levém křídle vypálit od modré čáry a Roberto Luongo opět puk vyrazil.

40:00

Zatímco úvodní třetina žádný gól nenabídla, ve druhé se čekalo na branku pouhých 42 sekund, po kterých se v dresu Floridy prosadil Jonathan Huberdeau. Hvězda Panthers navíc o pět minut později využila přesilovou hru a Aleksander Barkov se pod jeho druhý gól opět podepsal asistencí. Na opačné straně mohl skórovat Steven Stamkos, jenže v rychlém sledu v největší šanci dvakrát orazítkoval tyč. Skóre po druhé třetině. Florida Panthers 2 Tampa Bay Lightning 0.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:23.

40:01

40:59
    Nikita Kučerov napřáhl od modré čáry ke tvrdé ráně, se kterou si Roberto Luongo uměl poradit, stejně jako z následnou dorážkou Braydena Pointa z blízkosti! Fantastický dvojitý zákrok!

41:00
    Michael Matheson se pustil do Michajla Sergačeva a oba kohouti dostali dvě minuty za hrubost, první jmenovaný hráč ale ještě dvě minuty navíc.

41:00
    Steven Stamkos se také zapojil do šarvátky a dostal dvě minuty za hrubost.

41:18
    Anton Stralman vypálil v oslabení od modré čáry a Roberto Luongo si připsal další úspěšný zákrok.

42:09
    Brayden Point se během necelé půlminuty dostal v pravém kruhu pro vhazování ke dvěma tvrdým střelám s příklepem, ani jedna ale na překonání Roberta Luonga nestačila.

42:56
    Cory Conacher vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, našel ale pouze výstroj Roberta Luonga.

43:21
    Steven Stamkos se pokoušel prolomit střeleckou smůlu ze stejného místa, Roberto Luongo opět připraven.

43:31
    O deset sekund později na opačné straně pálil z vrcholu levého kruhu Owen Tippett, ovšem mimo.

43:36
    Ian McCoshen na levé straně vypálil od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho první pokus v zápase vyrazil.

44:38
    Tyler Johnson napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou Roberto Luongo vyrazil. Brankář Panthers je dnes k nepřekonání.

45:25
    Jonathan Huberdeau se ocitl před bránou v obrovské šanci a mohl zkompletovat hattrick, jeho dorážku ale Andrej Vasilevskij zastavil a potřetí v zápase zatím neinkasoval! Skóre: 2-0.

45:44
    Anton Stralman na pravém křídle vypálil od modré čáry a Roberto Luongo puk vyrazil mimo.

45:51
    Nikita Kučerov vzápětí pálil ze stejného místa, výsledek byl ale stejný, puk v bráně Floridy neskončil.

46:20
    Derek MacKenzie na vrcholu mezikruží napřáhl ke tvrdé střele, kterou Andrej Vasilevskij vyrazil.

47:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Dan Girardi tvrdě vypálil od modré čáry a těsně před bránou puk tečoval mimo dosah Roberta Luonga útočník RYAN CALLAHAN! Tampa Bay se vrátila zpět do zápasu a nutno dodat, že si vstřelit gól zasloužila. Dokáží hosté vyrovnat? Asistence: Dan Girardi a Vladimir Namestnikov.

47:43
    Andrej Šustr ze středního pásma napálil puk na bránu Floridy a donutil Roberta Luonga k zákroku.

49:07
    Joshua Brown na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij puk podržel.

49:19
    Vzápětí to zkoušel na pravém křídle od modré čáry Aaron Ekblad, Andrej Vasilevskij puk podržel ve výstroji.

50:08
    Panthers nyní tahají většinu akcí po pravém křídle, kde z kruhu pro vhazování pálil tentokrát Jonathan Huberdeau, jeho střelu ale zablokoval Dan Girardi.

50:55
    Alexander Volkov usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Tampy za příliš mnoho hráčů na ledě.

51:33
    Aaron Ekblad na pravém křídle vypálil od modré čáry a Andrej Vasilevskij puk vyrazil mimo.

51:45
    Mezi levým kruhem a útočnou modrou čárou zkoušel vrátit Floridě dvoubrankový náskok Brandon Pirri, Andrej Vasilevskij byl ale připravený a puk sevřel ve výstroji.

52:43
    Colton Sceviour se ocitl v levém kruhu ve slibné střelecké pozici, jenže bránu Tampy Bay minul.

52:56
    CONNOR BRICKLEY napřáhl po přihrávce Marka Pysyka na pravém křídle ke tvrdé střele s příklepem, která od modré čáry zasvištěla do sítě a Andrej Vasilevskij se ji marně snažil zastavit! Florida opět vede o dva góly. Asistence: Mark Pysyk a Derek MacKenzie.

54:23
    Roberto Luongo si v rychlém sledu připsal další dva zákroky, když nejprve vyrazil střelu Braydena Coburna z vrcholu levého kruhu a poté zneškodnil pokus Tylera Johnsona střílejícího na pravé straně z úhlu.

54:42
    Jared McCann fauloval Chrise Kunitze a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Zřejmě poslední šance Tampy.

55:42
    Polovina z přesilové hry je pryč a Lightning se marně snaží dostat ke střele na bránu Panthers.

56:42
    Vyloučený Jared McCann naskočil z trestné lavice zpět na led. Tampa se během přesilové hry nedostala ke střele.

57:16
    Slater Koekkoek napřáhl na vrcholu mezikruží ke střele, kterou Roberto Luongo zastavil.

57:38
    Slater Koekkoek musel po střele rychle spěchat dozadu a v pravém rohu obranného pásma Lightning krásným hitem dohrál Jevgenije Dadonova.

57:55
    Andrej Šustr nahodil puk do útočného pásma Lightning, kterým ho vzápětí nepodařilo dojet.

58:57
    Brayden Point se v mezikruží dostal ke střele, kterou sice Roberto Luongo dokázal vyrazit, NIKITA KUČEROV ale v blízkosti pravé tyče dorazil puk do odkryté brány a brankář Panthers byl již bezmocný! V závěru drama! Asistence: Brayden Point a Michajl Sergačev.

59:00
    Do konce dnešního duelu zbývá odehrát 1 minuta.

59:38
    Vincent Trocheck podél střídaček zavezl puk do útočného pásma a krátce za modrou čárou napřáhl ke střele, která zamířila do prázdné brány! Florida vede v závěru 4:2! Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.

Jonathan Huberdeau po bezbrankové první třetině vstřelil na začátku prostřední části během necelých šesti minut do sítě Lightning dva góly, zatímco Aleksander Barkov si připsal během utkání tři asistence. Vítězný gól připsal Connor Brickley. Hosté vždy dokázali odpovědět na dvoubrankové manko, jenže vyrovnat se jim nepodařilo. Konečný výsledek zápasu. Florida Panthers 4 Tampa Bay Lightning 2.

Hvězdy utkání

1. Alexander Barkov (FLA) 0+3
    2. Roberto Luongo (FLA) 38 zák., 2 góly, 95,0%
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1

Česko stopa v utkání

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:36
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:04 (04:19:31)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 21. Huberdeau (Barkov), 26. Huberdeau (Barkov, Trocheck), 53. Brickley (Pysyk, MacKenzie), 60. Trocheck (Barkov, Huberdeau) – 48. Callahan (Girardi, Namestnikov), 59. Kučerov (Point, Sergačev)

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney. Čároví: Scott Driscoll, Brandon Gawryletz