Philadelphia – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Florida – Tampa 4:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Vegas Golden Knights
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Los Angeles Kings
Středa 27.09.2017, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Příprava NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hyka (VEG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:58
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:26 (06:48:16)

V první třetině se domácí celek dostal do vedení, krásně vypálil Cody Eakin. Později dokázal se štěstím hostující Nic Down vyrovnat. Golden Knights byly sice střelecky aktivnější (10:4), ale stav byl nerozhodný. Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině , Kings se dostali do vedení, trefil se Kurtis MacDermid. Ve třetí třetině se po velkém tlaku Vegas prosadil William Carrier, který poslal duel do prodloužení. V něm ale domácí Schmidt chyboval za svou brankou, a tak mohl snadno zakončovat Brooks Laich.

60:12 Brooks LAICH - 2:3

60:12
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé. Domácí Schmidt přišel za svou brankou o puk, Alex Iafallo jej přihrál na druhou stranu, kde byl BROOKS LAICH. Ten dokázal nadvakrát překonat domácího brankáře a je po zápase. Asistence: Alex Iafallo.

60:01

Třetí třetina o vítězi zápasu nerozhodla, stav je 2:2, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:32
    Nyní se Golden Knights dostali do útočného pásma.

59:06
    Další nepřesný hostující pokus, hledištěm to jen zahučelo.

58:52
    Hostující celek mohl rozhodnout, ale Kale Clague minul ve vyložené střelecké pozici.

58:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, uvidíme pravděpodobně prodloužení.

57:52

57:30
    Los Angeles Kings dostává kotouč přes všechny čáry a střídá.

57:25
    Shea Theodore dobře vypálil, jeho pokus kryje hostující brankář.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:43
    Sem Herr se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl povedený.

56:40

55:52
    48 sekund uvidíme hru čtyři na čtyři, a pak zkrácenou přesilovku Vegas.

55:52
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Michael Mersch – 2 min., sekání).

55:51
    Skvěle kryje domácí brankář střelu Mersche. Následně se před jeho brankou strhla potyčka.

55:44
    Kale Clague minul od modré čáry, zajímavý střelecký pokus.

55:29
    Další práce pro brankáře Vegas. Domácí maskovaný muž si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže.

55:22
    Calvin Pickard kryje střelecký pokus hostujícího hráče. Michael Amadio dobře vypálil.

54:45
    Bleskově se puk dostal na modrou čáru, odkud vypálil Matt Roy. Jeho pokus kryje domácí gólman.

54:40
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Teemu Pulkkinen – 2 min., sekání).

54:30
    Necelých šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

54:04
    Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:03
    William Carrier se protlačil do střelecké pozice, jeho pokus zápěstím ovšem minul branku.

53:27
    Shea Theodore dobře vypálil, brankář Kings byl pozorný a raději zastavuje hru.

53:10
    Znovu se hlasitě ozývají domácí fanoušci, kteří vytvářejí svému týmu dobrou atmosféru.

52:39
    Los Angeles se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:29
    Kurtis MacDermid střelou zápěstím pořádně protáhl domácího brankáře.

52:10
    Nyní mají hosté více ze hry, hrají aktivněji, pokouší se získat vedení na svou stranu.

51:46
    Domácí celek se mohl dostat do vedení, jenomže Marchessault minul bránu.

51:01
    Domácí gólman musel dávat pozor, mířila na něho střela od mantinelu. Pickard si poradil.

50:55
    Domácí obrana nechala soupeři hodně prostoru, využil toho Andrew Crescenzi, jehož pokus kryje Pickard.

50:41
    Hostující Brooks Laich vypálil, jeho pokus dobře zablokoval Shea Thehodore.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

49:49
    Spencer Watson vypálil rychle z otočky, jeho ránu kryje brankář Vegas,

49:25
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí fanoušci vytvářejí dobrou atmosféru.

48:58
    Cody Eakin hraje hodně aktivně, jeho bekhendovou střelu znovu kryje brankář Los Angeles.

48:26
    Tentokrát musel zasahovat domácí brankář, Calvin Pickard kryje ránu Roye.

48:01
    Colin Miller od modré vypálil, jeho pokus vyrazil hostující brankář.

47:26
    Kotouč se za brankou Pickarda, který se pokouší urychlit rozehrávku svého týmu.

47:02
    William Carrier se střetl s Kevinem Gravelem. Oba hokejisté budou v pořádku.

46:47
    Tomáš Hyka vypálil ještě jednou, jeho střelu kryje gólman. Komerční přestávka.

46:17
    Do dobré šance se dostal Tomáš Hyka, počkal si na správný moment a vypálil. Jeho pokus ale kryje brankář Kings.

45:54
    Hraje se nyní rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

44:48
    Výborně vypálil Cody Eakin. Druhou branku nepřidává, neboť nyní dobře zasáhl Jack Campbell.
    43:50 William CARRIER - 2:2

43:50
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Po sérii velkých šancí se nakonec domácí celek prosazuje. Na hranice brankoviště byl důrazný WILLIAM CARRIER, který dokázal dorazit puk za záda brankáře Los Angeles. Asistence: Shea Theodore a Teemu Pulkkinen.

43:41
    Tomáš Nosek se pokoušel obkroužit branku a zasunout kotouč za tyčku, ale nepodařilo se mu to.

42:58
    Tým Los Angeles Kings odehrál jen na icing, buly před brankou Campbella.

42:30
    Tomáš Hyka se pokoušel probojovat do zakončení, ale nepovedlo se.

42:25
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Kotouč získávají domácí, kteří rychle vybojovali útočnou třetinu.

41:30
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek nemůže získat převahu.

41:16
    Nate Schmidt se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus byl zablokovaný.

40:25
    Aktivněji do třetí části vstoupili hostující hokejisté, kteří drží jednobrankové vedení.

40:01
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli tři branky, pokračuje třetí třetinou.

40:01

Jednu jedinou branku jsme ve druhé třetině viděli, Kings se dostali do vedení, trefil se Kurtis MacDermid. Hokejisté Vegas jsou střelecky aktivnější, ale na góly prohrávají.

40:00

39:36
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

39:00
    Haula se dostal k zakončení, jeho pokus končí na tyčce!

38:32
    Andrej Loktionov dobře před brankou tečoval kotouč, Pickard tak tak dokázal zasáhnout. Následně neuspěl jeho kolega.

38:00
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, střelecky jsou aktivnější domácí hráči – 17:11.

37:56

37:37
    Kevin Gravel výborně vypálil, jeho projektil zablokoval Jon Merrill.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:43
    Michael Amadio se probojoval ke střele, jeho pokus kryje domácí brankář. Následně Vegas vyhazuje.

36:20
    Domácí se dobře brání, hosté se nemohou dostat k zakončení.

35:56

35:56
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., sekání).

35:40

35:18
    Zkušený Shea Theodore se propracoval do zakončení, Jack Campbell pozorný.

34:58
    Alech Tuch se dostal do zakončení, ale jeho pokus zablokoval Justin Auger.

34:38
    Nyní se Lindberg dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:15
    Golden Knights jsou v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

33:53
    Přesilovka pro domácí, kteří se tak mohou pokusit o vyrovnání.

33:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Luff – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:03
    Tuch mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, kterou snadno kryje brankář Los Angeles.

32:44
    Hostující brankář rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej bez výraznějších šancí.

32:16
    Vegas se dostalo do útočného pásma, Tuch střelou zápěstím vypálil od modré, jeho pokus byl zablokovaný.

31:46
    Nic Dowd dobře vypálil, do jeho rány se položil Deryk Engelland.

30:40
    Domácí hokejisté hrají trpělivě, dokáží si šance vypracovat, jen s efektivitou mají zatím problémy.

30:16
    Výborně to nyní sehráli domácí, Jack Campbell senzačně zastavil střelecký pokus Davida Perrona.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

29:56
    Matt Luff vypálil z kruhu, jeho ránu Cody Aekin zblokoval do ochranné sítě nad brankou.

29:23
    Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu, Kings se pokouší rychle vedení navýšit. Následně se ale hosté nedomluvili a zahráli jen na icing.
    28:56 Kurtis MACDERMID - 1:2

28:56
    Přesilovku hosté sice neproměnili, ale dostávají se do vedení. Mersch našel na modré čáře připraveného KURTISE MACDERMIDA, jehož střela zapadla přesně do brány. Asistence: Michael Mersch a Nic Dowd.

28:35
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.

28:12

27:55
    Justin Auger znovu v šanci a znovu neuspěl.

27:49
    Z bezprostřední blízkosti to nyní zkoušel Matt Roy, ale střelou zápěstím neuspěl.

27:39
    Justin Auger střelou zápěstím z horní hranice kruhu prověřil pozornost domácího brankáře.

27:12
    Engelland se při vlastním oslabení dostal do zakončení, jeho pokus tečoval dobře Matt Roy mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před brankou Kings.

26:30
    Tým Los Angeles Kings se snadno probojoval do útočného pásma, domácí čtveřice ale dobře brání.

26:12
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Vadim Šipačov – 2 min., držení protihráče).

26:08
    Další zablokovaná střela, Shea Theodore branku neohrozil.

25:54
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Los Angeles.

25:26
    4:0, tak vypadá statistika střel v této třetině.

25:09
    Domácí tým se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Alex Tuch se znovu dostal do zakončení, jeho ránu zablokoval Nick Dowd.

24:20
    Alex Tuch tvrdě vypálil, jeho pokus zablokoval obětavě Kale Clague.

24:08
    Nate Schmidt z kruhu dobře vypálil, ale brankář Los Angeles byl pozorný.

23:40
    Pulkkinen vypálil od modré čáry, jeho pokus nebyl přesný, následně neuspěl ani Nosek.

23:28
    William Carrier dobře vypálil, jeho pokus brankář Campbell kryje.

23:00
    Golden Knights se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu. Kings se výborně brání.

21:54
    Shea Theodore vyslal na branku soupeře další střelu, ale ani ta nebyla úspěšná.

21:47
    Marchessault vypálil z kruhu, jeho pokus kryje hostující brankář.

21:31
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet.

21:21
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clague – 2 min., držení protihráče).

20:50
    Ani jeden celek se do střeleckých pozic nežene, sledujeme klidnější pasáž hry.

20:26
    Michael Mersch vypálil, jeho pokus zablokoval Deryk Engelland.

20:01

Cody Eakin: Je to příjemné, že jsem jsem se stal střelcem historicky první naší branky v zápase, který hrajeme doma. Dostal jsem krásnou přihrávku a podařilo se mi to trefit.

V první třetině se domácí celek dostal do vedení, krásně vypálil Cody Eakin. Později dokázal se štěstím hostující Nic Down vyrovnat. Golden Knights jsou sice střelecky aktivnější (10:4), ale stav je nerozhodný.

20:00

19:21
    Vegas se probojovalo do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet, ale marně.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:58
    Ve středním pásmu se střetl Colin Miller s Brooksem Laichem. Ani jeden o soupeře nevěděl, ale zdá se, že budou ve střídání pokračovat.

18:27
    David Perron dobře vypálil z levého kruhu, jeho pokus byl zablokovaný Mattem Royem.

18:05

17:30
    Vegas vyhazuje kotouč přes všechny čáry, zdá se, že toto oslabení zvládne.

17:06
    Při vlastním oslabení zakončoval Shea Theodore, jehož pokus kryje brankář Campbell.

16:30
    Los Angeles se ale nemůže stabilněji probojovat do střelecké pozice.

16:20
    Přesilovku hrají hosté, domácí se tak musí bránit.

16:05
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., sekání).

16:00
    Čtyři minuty zbývají do konce první části hry a hostující celek je nyní aktivnější. Domácí družina se musí bránit tlaku a King se pokouší získat vedení.

15:32
    Hokejisté Vegas se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

15:30
    Sledujeme rychlý hokej bez výraznější šance, stav zápasu je vyrovnaný.

14:29
    Domácí William Carrier se probojoval k ráně z kruhu. Branka mu ale byla malá.

13:51
    Justin Auger výborně vypálil od modré, jeho pokus obětavě zablokoval Tomáš Nosek.

13:21
    Bekhendem to zkoušel Cody Eakin, na svou povedenou střelu ale nenavázal. Bekhendem nezakončil přesně.

12:44
    Domácí tým se pokouší rychle odpovědět, Nate Schmidt výborně vypálil, jeho pokus postrádal přesnost.
    11:54 Nick DOWD - 1:1

11:54
    Hodně šťastně se hostující celek dočkal vyrovnání NIC DOWD nevystřelil podle svých představ, kotouč se odrazil před branku a domácí brankář Pickard si jej betonem srazil za brankovou čáru.

11:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

10:13
    Tomáš Nosek se pokoušel dostat puk do útočného pásma, soupeř jej ale nenechal projít.

10:00

09:27
    Vegas se nemůže dostat do střelecké pozice.

09:24
    Golden Knights se pokoušejí něco vymyslet, na ledě je autor první branky v zápase, ale tentokrát mu rána vůbec nesedla.

08:52
    Alex Tuch dostal přihrávku do předbrankového prostoru, ale nedokázal přesněji zamířit.

08:20
    Přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté, kteří mají možnost navýšit své vedení.

08:00

08:00
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Chris Lee – 2 min., podražení).

07:13
    Marchessault se musel vrátit do obrany, aby bojoval o kotouč, což se mu podařilo. Následně se dostal do útoku, pálil Smith, ale minul.

06:34

05:56
    William Carrier se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje snadno brankář Jack Campbell.

05:20
    Sledujeme tedy pětiminutovkou hru čtyři na čtyři. Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostal do vedení a pokouší se dál hrát aktivně.

05:15
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 5 min., bitka).

04:28
    Další zajímavou akci si vypracoval domácí celek Deryk Engelland z kruhu vypálil, jeho pokus kryje brankář Kings.
    03:44 Cody EAKIN - 1:0

03:44
    Před malou chvilkou zápas začal a už se Vegas dočkalo první branky v domácí hale. David Perron rychle přihrál do míst, kde byl CODY EAKIN. Jeho rána z první se jemně otřela o tyčku a zapadla za do brány! Asistence: David Perron.

03:10
    Marchessault se natahoval po přihrávce od spoluhráče, ale neuspěl.

02:32
    Hostující celek má kotouč pod kontrolou, nikam se nežene. Domácí tým se pokouší získat puk.

01:49
    Výborně to udělal Erik Haula, z pohledu domácího celku škoda, že mu rána nesedla podle představ.

01:32
    Alex Iafallo bekhendovou stranou hole z kruhu vypálil, brankář Pickard zastavuje hru.

00:40
    Marchessault dobře vystřelil, udělal si kličku na střed a mířil do horní části branky. Campbell byl připravený.

00:24
    Hostující Michael Mersch vypálil jako první hráč v tomto zápase, domácí brankář byl pozorný a vyrazil kotouč.

00:01

Zápas začne o něco později.
    Golden Knights míří na rozbruslení.

Před T-Mobile Arenou to žije.

Kabina Vegas je připravena.

Vegas odehrají první zápas doma.

Vegas Golden Knights odehrálo čtyři přípravné zápasy, všechny na ledě soupeře. Poradilo si s Vancouverem 9:4, Coloradem Avalanche 4:1 a Anaheimem Ducks 4:2. Duel proti San Jose se Vegas nepovedl, prohrálo 2:5.

Los Angeles Kings odehrálo čtyři přípravné zápasy. Dva vyhrálo, poradilo si s Vancouverem Canucks 5:2 a 4:3 na nájezdy. Kings také s Vancouverem prohráli 3:4 v prodloužení. LA prohrálo s Anaheimem 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Eakin (Perron), 44. Carrier (Theodore, Pulkkinen) – 12. Dowd, 29. MacDermid (Mersch, Dowd), 61. Laich (Iafallo)

Vegas Golden Knights: Pickard (Fleury) – Theodore, Engelland, Schmidt, Sbisa, Merrill, Miler – Marchessault, Šipačov, Smith – Lindberg, Eakin, Perron – Hyka, Haula, Tuch – Carrier, Nosek, Pulkkinen
    Los Angeles Kings: Campbell (Petersen) – Lee, LaDue, Clague, MacDermid, Gravel, Roy – Mersch, Loktionov, Dowd – Iafallo, Armadio, Auger – Luff, Laich, Crescenzi – Watson, Anderson-Dolan, Herr

Rozhodčí: Voss, Rank – Wheler, Daisy

Diváci: 17 101