Astana – Slavia 1:1 (kon.) | Plzeň – Beer Ševa 3:1 (kon.) | Lugano – FCSB 1:2 (kon.)
Kolín nad Rýnem – CZ Bělehrad 0:1 (kon.) | BATE – Arsenal 2:4 (kon.) | Salzburg – Marseille 1:0 (kon.)
Konyaspor – Guimarães 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Zorja Luhansk 0:1 (kon.) | Östersunds FK – Hertha 1:0 (kon.)
Lazio – Waregem 2:0 (kon.) | Nice – Arnhem 3:0 (kon.) | Rosenborg – Vardar 3:1 (kon.)
Zenit – Real Sociedad 3:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Villarreal 0:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Dynamo Kyjev 2:3 (kon.)
Skënderbeu – Young Boys 1:1 (kon.) | Ludogorec – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Braga – Başakşehir 2:1 (kon.)
AEK Atény – Austria 2:2 (kon.) | AC Milán – Rijeka 3:2 (kon.) | Lyon – Atalanta BC 1:1 (kon.)
Everton – Apollon Limassol 2:2 (kon.) | Lok. Moskva – Zlín 3:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Kodaň 0:0 (kon.)
FK Lokomotiv Moskva
3:0 (3:0)
FC Zlín
Čtvrtek 28.09.2017, 21:05 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Evropská liga • Skupina F

Máme za sebou další utkání EL. Dnes Zlín nestačil na svého soupeře a po nepovedeném začátku prohrává hned o tři góly. Hlavním hrdinou se stal Manuel Fernandes, který po sedmnácti minutách dal hattrick a rozhodl o tom, že vítězství poputuje pro Lokomotiv.

Hra se poté vyrovnala, více šancí měl možná i Zlín, ale tomu se nedařilo v koncovce. Většina střel skončila mimo a nebo na obráncích a s tím se góly dávat nedají. Nezbývá tak, než se poučit z chyb, a pokusit se urvat body v dalším utkání. (22:58:07)

90+3
    Zdá se, že ne. K zakončení se naopak dostal Mirančuk, ale ani on nesupěl a dnešní utkání tak skončí výsledkem již ze sedmnácté minuty.

90+2
    Druhá minuta z nastavených tří minut začíná s míčem na polovině soupeře český tým. Tak že by přeci jen v posledních minutách prolomili svou střeleckou smůlu?

90+1
    Mehanovič zkusil střelu z velké dálky, ale znova vedle branky. Zlínu se dnes střelba opravdu hrubě nedaří a i to je důsledek toho, proč zatím nedal branku.

90
    Fernandes nedosáhl na přihrávku a Zlín tak na své polovině získává vhazování. Už však ani není moc času na to, aby hosté vůbec dali branku.

89
    Éder byl ovšem pohlídán Kopečným a zdá se, že v tomto zápase již žádná branka nepadne. A to i přes to, že oba týmy si několik šancí dokázaly připravit.

89
    Zlín zkusil zajímavé rozehrání, ale Holzer napálil znova pouze obránce. Domácí tak mohou jít do protiútoku.

88
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Vladislav Ignatěv, přichází Boris Rotenberg.

88
    Mehanovič vybojoval volný přímý kop ze zajímavé situace. Zlín tak dostane možná poslední šanci.

87
    Mirančuk se snažil najít na malém vápně Édera, ale jeho aktivita ne a ne se přetavil v gól. Ani nyní se totiž nedokázal dostat ke střele.

86
    Kopečného centr se dostal až k Vukadinovičovi, ale jeho další pokus o poslání míče do vápna již úspěšný nebyl. Domácí sbírají míč a od výhry je dělí už jen minutky.

85
    Centr do vápna našel Édera, ale domácí fotbalista nezpracoval míč ideálně a ten mu projel mezi nohama a skončil tak pouze u Dostála.

84
    Hra už se spíše dohrává, tempo opadlo a s míčem kombinují domácí, kteří se logicky nikam moc neženou.

83
    Fernandes se hnal za vstřelením čtvrtého gólu, ovšem ten byl vystaven do ofsjadu a nemohl zakončit svou šanci jeden na jednoho proti Dostálovi.

82
    Je sympatické, že zlínští fanoušci jdou na stadionu v Moskvě slyšet. Hráčům to ale zatím nedotlačilo ke gólu. Centr nyní doplachtil pouze do rukavic brankáře.

81
    Zlín se ještě stále snaží dát alespoň jeden gól, ale dnes mu zkrátka není přáno.

Michal Janoštík

Branky: 2. Manuel Fernandes (pen.), 6. Manuel Fernandes (Éder), 17. Manuel Fernandes (Alexej Mirančuk)

Karty:   58. V. Vukadinovič (ZLN), 63. Jiráček (ZLN)

Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:10. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:12.
    FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Lysov, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Ignatěv (88. Rotenberg) – Manuel Fernandes, Igor Denisov, Tarasov, Farfán (46. Anton Mirančuk) – Éder, Alexej Mirančuk (78. Kolomejcev).
    Náhradníci: Medveděv – Kasajev, Kolomejcev, Rotenberg, Vitalij Denisov, Barinov, Anton Mirančuk.

FC Zlín: S. Dostál – Matejov (65. Kopečný), Bačo, Gajič, Holzer, Ekpai, Traoré, Jiráček, V. Vukadinovič – Železník (46. Mehanović), Diop (79. Beauguel).
    Náhradníci: Zlámal – Beauguel, Janíček, Hnaníček, Bartošák, Kopečný, Mehanović.

Rozhodčí: Evans – Thomas, Bird