Breda – Den Haag 0:1 (kon.) | Zwolle – Groningen 3:2 (kon.) | Eindhoven – Willem II 4:0 (kon.)
Excelsior – Venlo 0:2 (kon.)
PEC Zwolle
3:2 (1:1)
FC Groningen
Sobota 30.09.2017, 19:45Nizozemská Eredivisie • 7. kolo

Nakonec jsme se dočkali vážně skvělého fotbalu. Druhá půle nabídla opravdu vyrovnanou bitvu. Bojovalo se až do poslední minuty. Pár vteřin před koncem utkání domácí tým urval vítězství na svou stranu. Younes Mokhtar si našel místo ke střele a jeho rána z leva mířila doprostřed branky. Padt odhadl směr střely, ale jeho zákrok nebyl jistý a míč mu prolétl mezi nohama. Domácí tým se v tabulce posouvá na třetí příčku, která zaručuje postup do kvalifikace Evropské ligy. (21:41:42)

90+3. MOKHTAR - 3:2

90+3
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí si v posledních minutách urvali vítězství na svou stranu. YOUNES MOKHTAR si našel místo ke střele a jeho rána z leva mířila doprostřed branky. Padt odhadl směr střely, ale jeho zákrok nebyl jistý a míč mu prolétl mezi nohama.

90
    Levý obránce hostů právě obdržel červenou kartu po likvidačním faulu.

90
    Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

88
    Zwolle je v posledních minutách lepším týmem na hřišti a snaží se o závěrečný tlak.

85
    Žlutou kartu dostává Ehizibue (PEC Zwolle).

84
    Další žlutá karta. Idrissi podržel za dres soupeře, bude zahrávat volný přímý kop.

84
    Žlutou kartu dostává Namli (PEC Zwolle).

81
    Souboj o míč uprostřed hrací plochy. Mahi se provinil faulem a hosté budou rozehrávat standartní situaci nedaleko od pokutového území.

80
    Rohový pro hostující celek. Centr Doana přeletěl všechny hráče a bude se odkopávat od branky Boera.

78
    Domácí budou zahrávat standartní situaci kousek od pokutového území. Centr doletěl pouze k prvnímu obránci, který míč posíla mimo hřiště.

77
    van Polen bude vhazovat poblíž branky soupeře.

74
    Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.

72
    Reinjen se provinil faulem uprostřed hřiště a domácí fotbalisti budou zahrávat volný kop.

70
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Nijland, přichází Ondaan.

69
    Jenssen se uvolnil v malém vápně, ale jeho následna střela byla zblokována.

Marek Jašek

Branky: 19. Nijland, 60. Thomas, 90+3. Mokhtar – 16. Doan, 55. van Weert

Karty:   50. van Polen (ZWO), 55. Boer (ZWO), 84. Namli (ZWO), 85. Ehizibue (ZWO) – 84. Idrissi (GRO)   90. Warmerdam (GRO)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 13:14.
    PEC Zwolle: Boer – van Polen, Freire, Marcellis, Ehizibue – Thomas, Bakker, Saymak – Mokhtar, Nijland, Namli
    FC Groningen: Padt, Warnerdam, Reijnen, Memisevic, te Wierik, BBacuna, Jenssen, Doan – Mahi, van Weert, Idrissi