Kunlun – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 2:3 (kon.)
Soči – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.)
HK Soči
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 30.09.2017, 16:00 • Šajba Arena, Soči • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (18:41:07)

Dohráno! První letošní střetnutí mezi Soči a Chanty-Mansijskem nabídlo zajímavou a napínavou podívanou, ze které nakonec po prodloužení odcházejí s bodem navíc hosté. Nový lodivod Jugry Anatolij Emelin si tak připisuje vítězství hned ve svém první utkání na lavičce posledního týmu Východní konference.

Jugra právě vstřelila branku!
    Je konec, bod navíc berou ze zápasů hosté z Chanty-Mansijsku! PAVEL VARFOLOMEJEV si v nájezdu nejprve položil Barulina a následně uklidil puk do drobné škvírky mezi jeho betonem a tyčí.

61:23
    Varfolomejev byl v úniku podražen Padakinem, uvidíme trestné střílení!

60:23
    V dosavadním průběhu prodloužení si zatím na puk sáhli jen hráči Jugry, kteří se nyní snaží prorazit do útočného pásma. Tresty Pedana a Ankudinova vyprší za pár sekund, chvilku uvidíme hru čtyři na čtyři.

60:01

Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, po krátké pauze tedy uvidíme prodloužení. To nám zařídil svou trefou ve čtyřiapadesáté minutě Sean Collins.

59:09
    Soči vyslalo na Proskurjakova rychle po sobě dvě střely a následně se s pukem stáhlo do své vlastní třetiny ledu. Prodloužení nás téměř určitě nemine.

58:31
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Andrej Ankudinov – 2 min., hrubost).

58:30
    Miromanov poslal přesnou přihrávkou do útoku jednoho ze svých spoluhráčů, který si vyjel na modrou čáru a odtud nahodil kotouč na Konstanina Barulina. Ten nízko letící puk schovává do rukavice.

57:33
    Ospalý závěr třetí části teď prořízl prudkou ranou z mezikruží Sergej Šmeljov, který ale nemířil úplně přesně a puk po jeho střele končí v ochranné síti.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 30. Pedan (Ščitov, Šmeljov), 54. Collins (Önerud, Wellman) – 16. Savinainen (Kurjanov, Šulakov), 37. K. Majorov (Skačkov), 62. Varfolomejev (TS)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Chochlov, Chomickij, Mamkin, Ščitov, Alexandrov, Pedan, Miromanov – Lapenkov, Cvetkov, Šmeljov – Wellman, Önerud, Collins – Padakin, O'Dell, Grebenščikov – Točickij, Tomilin, A. Ivanov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Fokin) – Vitásek, Štajnoch, Několenko, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Meljakov – Kurjanov, Koroljov, Savinainen – Varfolomejev, Pestuško, Šipov – Lauta, Panov, D. Iljin – K. Majorov, Ankudinov, Skačkov.

Rozhodčí: Bukin, Zibinin – Šeljanin, Zacharenkov

Diváci: 3 287