K. Vary – Chomutov 4:3 (2:0 po s.n.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Jihlava – Třinec 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:2 (kon.)

Kometa právě vstřelila branku!
    Vítkovice teď hrubě propadly v obraně a před brankou se ocitli dva hráči Komety zcela sami. Střondala nahrál KARLU PLÁŠKOVI a ten z první prostřelil Juránka. Asistence: Střondala, Svoboda

58:35
    Holík schovává nahození ve své výstroji.

58:14
    A o vítězi je zřejmě jasno. JAKUB ČEJKA vyhodil touš z obranného pásma a ten doputoval až do odkryté klece. Bez asistence.

58:07
    Vítkovice už hrají v šesti bez Juránka.

58:03
    Štěpánkovu střelu Holík zachytil a přerušuje hru.

57:30
    Matula vypíchl touš soupeři a vyhazuje jej mimo obranné pásmo Brna.

57:12
    Vítkovice se usadily v útočné třetině a chtějí vyrovnat.

56:56
    Kučerův pokus schoval Holík v lapačce.

56:32
    Tomanovu střelu od modré Holík vyráží pravým betonem.

56:14
    Kučera (KOM) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

55:54
    Oba týmy střídají. Rozehrávají Vítkovice.

54:48
    Čejka těsně minul odražený puk a netrefil tak zcela odkrytou branku.

54:09
    Střela Slabého byla zblokována obráncem hostů.

53:28

53:06
    Novákovu střelu z bezprostřední blízkosti Juránek chytil.

52:30
    Hosté vyhazují a rychle střídají.

51:57
    Furch teď vypálil dělovku z první a trefil břevno! Juránek byl rád, že nemusel zasahovat. Tohle by jej hodně bolelo.

51:38
    Kowalczyk pálí od modré, jeho střela je ovšem sražena.

51:19
    Dvě minuty za podražení si odpyká Štěpánek (VIT)

50:52
    Dělovku od modré Holík vyrazil a následnou střelu švihem schoval ve své výstroji. Drží tak těsný náskok svého týmu.

50:40
    Čejkovu přihrávku vytušil jeden z obránců Vítkovic a do cesty mu dal hokejku.

50:06
    Kučera trefuje od modré tyč!

49:49
    Vilčkova střela byla několikrát tečovaná, ale nakonec skončila v lapačce Holíka.

49:00
    Hráči uklidňují hru a Kometa rozehrává zpoza svého brankoviště.

48:19

48:00
    Kowalczykova střela byla zblokována.

47:45
    Hosté vyhazují a střídají.

47:23
    Gajarský trefil jen obránce, který clonil před ním.

46:47
    Domácí kombinují v útoční třetině, ale ne a ne najít vhodnou příležitost pro střelbu.

46:35
    Vítkovice ve čtyřech.

46:14
    Vítkovice jdou na dvacet sekund do třech. Dvě minuty si odpyká Malát za hákování.

46:14

45:46
    Hosté opět nebezpečně krouží kolem svatyně domácích a derou se za vyrovnáním.

45:11
    Pokus od modré končí v lapačce domácího brankáře.

44:56
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté dávají další kontaktní branku. Usadili se v útočném pásmu a RADIM ŠTĚPÁNEK prostřelil Holíka. Asistence: Toman, Baláž

44:32
    Poměr sil na ledě si vyrovná. Peterka (VIT) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

44:09
    Za hrubost si odsedí dvě minuty Střondala (KOM).

43:41
    Slabý se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před vlastní brankou a vyváží puk pryč.

42:30
    Kometa má na svých hokejkách puk už dlouho a Vítkovice se zatím nedostaly do žádné větší příležitosti.

41:37
    Plášek si teď najel sám až do útočného pásma, kde vypálil svižnou střelu. Tuhle krasojízdu však zastavil Juránek a jeho lapačka.

41:09
    Peterka se chtěl natlačit před Holíka, ale obrana Brna byla důsledná.

40:57
    Domácí se dopustili ofsajdu a hra je přerušena.

40:34
    Holík nepřesně rozehrál a puk mají hosté.

40:18
    Domácí vyhazují přes všechny čáry a píská ze icing.

40:01
    Vítám vás u třetí dvacetiminutovky. Úvodní buly vyhrávají hosté.

40:01

Máme za sebou druhou část, která byla na branky o něco bohatší. Nejprve Kometa rychle nastoupila na soupeře a vstřelila dva rychlé góly. Vítkovicím se po oddechovém čase podařilo snížit, ale před koncem třetiny ještě domácí využili přesilovku a do kabin se jde za stavu 3:1. Další třetina začne přibližně v 18:01.

40:00

39:30
    Vítkovice se usadily v útočné třetině a chtějí ještě vstřelit kontaktní branku.

38:46
    Fickova střela letěla mimo branku Brna.

38:03
    A Brno třetí branka nakopla. Opět jsou v útočné třetině a snaží se svůj náskok ještě zvýšit.

37:17
    Domácí využívají přesilovku. V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval MATĚJ SVOBODA a zakončil do horního růžku branky hostů. Asistence: Kowalczyk, Plášek.

36:30
    Kometa krouží kolem branky Juránka. Kowalczykovu střelu jen tak tak vyrazil.

36:14
    Toman (VÍT) si odsedí dvě minuty za hákování.

36:11
    Mlynář teď prokličkoval obranou, ale byl faulován.

35:45
    I Mlynářův pokus brankář hostů raději schoval.

35:33
    Matulovo nahození Juránek schoval v lapačce.

34:58
    Jeden z útočníků Vítkovic teď hledal mezeru mezi betony domácího brankáře. Holík však stihl sklapnout betony včas.

34:44

34:20
    Zmatek před brankou Brna. Pohotový Holík všechny pokusy Vítkovic však ustál.

32:44
    Furch (KOM) si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

32:20
    Peterka dostal přihrávku na levý kruh a pálil svižnou střelu. Holík ji však pohotově vyrazil.

32:11
    Gólman Brna radši zalehl nahozený kotouč a přerušuje hru.

31:56
    Holík vyráží střelu od modré.

31:18
    Útočné choutky Komety nyní zastavuje ofsajd.

31:03
    Novák opět aktivně napadal, ale nakonec přišel o kotouč.

30:27
    Domácí vyjíždějí s pukem pryč ze svého pásma.

29:49
    Vítkovice lační po vyrovnání. Krouží v útočné třetině a hledají nejlepší pozici pro střelbu.

29:15
    Vítkovice dávají kontaktní branku a Holík se nyní chytá za hlavu. JOSEF BALÁŽ najel na levý kruh a vystřelil ne příliš svižnou střelu, ale puk propadl brankáři Brna pod lapačkou. Asistence: Toman, Raška

28:07
    Havlát se ocitl sám před brankářem, ale obránce hostů mu na poslední chvíli vypíchl touš.

27:56
    Peterka teď zavezl touš do útočné třetiny, ale tam o něj také přišel.

27:15
    Oddechový čas pro hosty.

27:14
    Vítkovice se dopustily zakázaného uvolnění.

26:46
    Holík nyní nemá mnoho práce a tak aspoň vyjíždí z klece a rozehrává dopředu.

26:21
    Gajarský střílí z mezikruží, ale puk letěl vedle.

25:49
    Domácí jsou při chuti. Střondala nahrál zpoza branky KARLU PLÁŠKOVI, jenž z první prostřelil Juránka. Asistence: Střondala, Svoboda

24:53
    Tato branka byla pouze otázkou času. Kometa kroužila v útočné třetině a měla spoustu příležitostí. Od modré pálil Kowalczyk a puk ještě těsně před branou tečoval ROBERT HAVLÁT. Asistence: Kowalczyk, Ferda

24:06
    Štěpánkova střela byla zblokována.

23:25
    Holík teď řešil první vážnější problém v téhle třetině, ale se střelou soupeře si poradil.

22:51
    Vítkovice vyvážejí touš z pásma, ale záhy o něj hosté přicházejí.

22:21
    Brno krouží v útočné třetině a Juránek má plné ruce práce.

21:58
    Střondala střílel z mezikruží, ale touš letěl těsně nad.

21:20
    Kometa teď hraje opravdu aktivně. Vítkovice ještě téměř nebyly u puku.

20:44
    Furchovu střelu od modré ještě tečoval jeden z útočníků Brna a Juránek měl štěstí, že mu puk skončil v lapačce.

20:23
    Střela domácích byla sražená do sítě.

20:01
    Úvodní vhazování druhé periody vyhrávají hosté.

20:01

V první periodě jsme byli svědky vyrovnané hry a šancí na obou stranách, ale branka zatím nepadla. Vítkovice hrají na tři pětky a ke konci periody na hostech byla vidět únava. Další třetina začne přibližně v 17:13.

20:00

18:44
    Novák aktivně napadá, vybojoval kotouč před brankou Juránka a hned pálil. Bohužel pro domácí netrefil odkrytý růžek branky hostů.

18:09
    Po nepřesné přihrávce píská rozhodčí zakázané uvolnění domácí Komety.

17:18
    Vítkovice měly přečíslení tři na jednoho, Baláž dostal kotouč a střílel z pravého kruhu, ale střela se mu nepovedla a Holík ji vyrazil.

16:47
    Kometa teď dobře napadá a hosté mají problém s rozehrávkou.

16:23
    Domácí teď měli několik slibných šancí a hrnou se opět do útoku. Přechod přes modrou však zastavuje hvizd čárového – ofsajd.

16:05
    Střela Gajarského letěla vedle brankové konstrukce.

15:40
    Trma vrma před brankou Vítkovic, hosté nakonec vyhazují puk pryč.

15:00
    Peterkova střela letěla těsně nad branku Holíka.

14:42
    A domácí se dopouští dalšího ofsajdu.

14:33
    Novák napadal, ale byl v ofsajdu a rozhodčí přerušil hru.

14:09
    Týmy střídají a u puku jsou hosté.

13:24
    Ferda teď nepříjemně napadal v útočném pásmu a obral obránce o kotouč, bohužel neudržel rovnováhu a zakončoval v leže, na což Juránek zvládl bez problému zareagovat.

12:43
    Střelu od modré si Holík s přehledem pohlídal.

12:21
    Kometa přišla o pásmo a u puku jsou Vítkovice.

11:22
    Nyní má tlak naopak Kometa a nebezpečně utahuje smyčku kolem branky hostů.

11:12
    Trnkovo schované nahození od modré schoval Juránek ve své výstroji.

11:04
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a sudí píská icing.

10:16
    Vítkovice se usadily v útočné třetině a usilují o otevření skóre dnešního duelu.

10:08
    Klusova střela letěla mimo.

09:30
    Domácí měli přečíslení dva na jednoho, ale Čejkovu nahrávku vystihl na poslední chvíli jeden z obránců hostů svoji hokejkou.

09:21
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění domácích.

08:52
    Peterka teď trefil horní tyčku branky Brna!

08:26
    Čejka přišel o kotouč ve středním pásmu a hosté jdou do protiútoku.

07:26
    Unavené formace střídají a na led naskakuje čerstvá síla.

06:47
    Krejčí teď měl před sebou volnou branku, ale kotouč těsně minul.

05:58
    Hosté teď pálí jednu dělovku za druhou, ale většina střel jde mimo branku.

05:33
    Štěpánkovu dělovku srazil Holík vyrážečkou.

05:02
    Rychlé hosty teď zastavil ofsajd.

04:45
    Obě mužstva zatím hrají opatrně a spíše se oťukávají. Nikdo nechce udělat chybu.

04:15
    Trnkova střela skončila ve výstroji Vítkovického muže v masce.

03:43
    Klubko hráčů teď svádí boj o puk v rohu obranného pásma Brna.

03:16
    Nahození Vítkovic od modré ztečoval jeden z obránců Komety a touš mají domácí.

02:30
    Fickovu střelu Holík vyrazil.

01:45
    Nyní Kometa krouží kolem branky hostů a hledá dobrou pozici pro střelu.

00:53
    Holík teď předvedl několik rychlých zákroků v řadě.

00:11
    Vítkovice se usadily v útočné třetině.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Vítkovice v šesti zápasech získaly celkem devět bodů a momentálně zaujímají devátou příčku v tabulce, ale stejný počet bodů mají ještě další čtyři týmy a Vítkovice tak musí bojovat o každý bod, aby svoji pozici v tak vyrovnané tabulce obhájily, případně i vylepšily.
    Vítkovice mají výkony poněkud méně stabilní. Čtvrteční utkání zvládly na výbornou, když venku porazily Jihlavu 4:1. Poslední domácí duel s Olomoucí však prohrály 3:4 a přišly tak o cenné body.

Domácí Kometa má je na vítězné vlně. Z dosavadních sedmi utkání vyhrála šest a s patnácti body vede tabulku. Brno má šňůru čtyř vítězných utkání, kterou začalo ve čtvrtém kole, kdy porazilo Spartu 3:0. Následně Kometa přivezla tři body z Mladé Boleslavi, kterou porazila 4:3 a také z Liberce, kde zvítězila 3:1. Jihomoravané odehráli svůj poslední duel v pátek na domácí půdě proti Třinci, jenž porazili těsně 3:2. Pokud dokáží zvítězit v sobotu i nad Vítkovicemi, vítěznou šňůru protáhnou na pět zápasů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jiří Komárek

Branky a nahrávky: 25. Havlát (Kowalczyk, Ferda), 26. Plášek (Střondala, Svoboda), 38. Svoboda (Kowalczyk, Plášek), 59. Čejka, 60. Plášek (Střondala, Svoboda) – 30. Baláž (Toman, Raška), 45. Štěpánek (Toman, Baláž)

HC Kometa Brno: Holík (Dostál) – Trnka "A", Slabý, Jurnečka, Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka "C", Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek, Nejedlý.
    HC Vítkovice Ridera: Juránek (Daňa) – Klus, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Raček, Vilček, Peterka, Baláž "A", Mrva, Raška "C", Malát, Toman "A".

Rozhodčí: Michal – Bohuslav, Maťašovský